Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Informatička kontrola

#1: Bad ! Informatička kontrola Autor: Gemi Post Postano: 07.02.2006. 17:50

Iako živimo u 21. stoljeću, iako je internet sve dostupniji i jeftiniji, iako nam je obrazovanje sve veće i šire, ipak neke navike u životu ne mijenjamo. Tako je zbog sporog (ne)rada splitskih sudova došlo do prijave Informatičkoj inspekciji pri Ministarstvu pravosuđa, s optužbom da je došlo do zloupotrebe PC jedinica u Sudovima, kako predmeti kasne i sporo se radi.

Inspekcijskim uvidom računalnih sadržaja, došlo se do zaključka da se na računalima usporio rad, jer su preopterećena glazbom i igricama (!) , a došlo se i do zaključka kako bi trebalo ukinuti internet na radnim mjestima, jer prečesto dolazi do upotrebe računala u privatne svrhe.

Istovremeno doznajemo da sudovi u Osijeku, radi svoje ažurnosti, dobivaju na rješavanje predmete iz drugih županija, pa i iz Splita gdje se provela navedena Inspekcija.

Nakon ovog događaja, trebamo se zapitati, je li ukidanje interneta u poduzećima i javnim i državnim ustanovama rješenje? Gdje bi se sve trebala provesti inspekcija i na koji način je provesti, kada postoji niz sadržaja koji se ne moraju "skidati" s interneta, a također služe za zabavu!? Zar nije korisnije obučiti ljude od malena odgovornosti i radu umjesto činiti zabrane..!?

#2:   Autor: tinka7 Post Postano: 08.02.2006. 8:33

Ukinuti internet na poslu u 21.stoljeću?!?
Ludost

#3:   Autor: 42 Post Postano: 08.02.2006. 22:01

Gemi je napisao/la: ›
Zar nije korisnije obučiti ljude od malena odgovornosti i radu umjesto činiti zabrane..!?

Najkorisnije je (za poslodavca, a i za radnike koji nisu dzabalebarosi) ljudima dati dovoljno posla i pratiti ucinak pa ako obave sto trebaju i uz to stignu prosurfati, odigrati koju partiju cega god - neka, tim bolje za njih... i nagradjivati najuspjesnije (samo ne McDonald's nacinom - employee of the month i fotka na blagajni, dzizs... Rolling Eyes )

Naravno da nisam za zabrane, ali jasno je da ce tako razmisljati "jadni" poslodavci koji nisu u stanju (ne mogu, ne znaju ili im se jednostavno ne da) kvalitetno osmisliti opise posla svojih zaposlenika, a pogotovo pratiti njhov ucinak pa 'ajmo lupit zabranu...

Joooooj! (ne obracam se istoimenom korisniku vec koristim njegov nick za izrazavanje rezignacije u ovom trenutku) Prvo bi trebao netko imati slonova muda (ima li tko veca?) pa napraviti cistku u drzavnim i gradskim poduzecima - da vidis novih radnih mjesta za mlade ljude koji bi sigurno bili ucinkovitiji... al' kad se kod nas vise stiti one koji rade lose nego one koji bi radili puno bolje...

#4:   Autor: Gemi Post Postano: 09.02.2006. 0:39

Čuj...ako se provede "čistka" po takvim poduzecima i ustanovama, onda NEMA mjesta za nove ljude - onda su u pitanju otkazi starim djelatnicima (pri tom ne mislim na dob), ne?

#5:   Autor: Gost Post Postano: 09.02.2006. 8:42

iskreno ... ja 60% radnog vremena provedem na internetu ... i svi se mi nesto skrivamo i surfamo i citamo novine i dopisujemo se i chatamo.

Kad bi zabranili internet, mozda bi ljudi od dosade nesto i radili

#6:   Autor: 42 Post Postano: 09.02.2006. 23:27

Gemi je napisao/la: ›
Čuj...ako se provede "čistka" po takvim poduzecima i ustanovama, onda NEMA mjesta za nove ljude - onda su u pitanju otkazi starim djelatnicima (pri tom ne mislim na dob), ne?

Pod "cistkom" sam mislio na uklanjanje neucinkovitih dzabalebarosha po drzavnim firmama i dovodjenje novih, potencijalno ucinkovitijih... a i njih bih po kratkom postupku maknuo ako pocnu sisati drzavno vime bez pokrica...

Odradi svoj posao pa onda sishi, muzi, cuclaj... ali PRVO odradi posao!

#7:   Autor: Gemi Post Postano: 10.02.2006. 10:05

Znas...koliko je meni poznato, u drzavnim firmama uvijek ima puno vise djelatnika nego sto je posla...tako da bi se cistkom doslo do adekvatne podjele posla - ljudi bi imali adekvatno rasporedjen posao za vrijeme radnog vremena i ne bi radili budalastine kao sto je chat, iskrica i sl.
Osijek031.com » Vijesti » Informatička kontrola


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::