Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » NASA bombardirala mjesec Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  NASA bombardirala mjesec Autor: Monstrum Post Postano: 09.10.2009. 16:35

pa kreteni. šta oni stvarno misle da na mjesecu ima vode ? jel ima vode ? ja ne vjerujem da ima.



šta vi mislite ?

#2:   Autor: AKIZIKA Post Postano: 09.10.2009. 16:42

Šta da mislim kad nikad nisam bio na mjesecu .
Sve što znam o njemu su mi drugi govorili pa sad vjeruj il nemoj.
Ali da je debilno je.
Kontam da moraju proizvodit rakete pa ih moraju i potrošit.

#3:   Autor: MissTake Post Postano: 09.10.2009. 16:45

e baš sam htjela otvoriti topic

da da da , ameri u cilju borbe za spašavanje svijeta, glume žandarmeriju, a nemaju za kilu kruha

volim to njihovo anđeosko poimanje akcija, mir u svijetu, voda na mjesecu

ma moš si mislit,
što oni to rade zanju najbolje sami, a sigurno im nije cilj odgvoriti na pitanje vode - da ili ne

btw koliko snimaka tamne strane mjeseca postoji??
a zašto???

#4:   Autor: AKIZIKA Post Postano: 09.10.2009. 16:52

MissTake je napisao/la: ›
e baš sam htjela otvoriti topic

da da da , ameri u cilju borbe za spašavanje svijeta, glume žandarmeriju, a nemaju za kilu kruha

volim to njihovo anđeosko poimanje akcija, mir u svijetu, voda na mjesecu

ma moš si mislit,
što oni to rade zanju najbolje sami, a sigurno im nije cilj odgvoriti na pitanje vode - da ili ne

btw koliko snimaka tamne strane mjeseca postoji??
a zašto???

Baš tako mislim da sam negdije čuo informaciju da na mjesecu postoji ruda koja je potrebna za baterije Li- Ion pa si sad mislim mora biti nešto vezano sa lovom jer vodeima na zemlji za izvoz na mjesec.

#5:   Autor: MissTake Post Postano: 09.10.2009. 16:59

ma samo serendaju

mir u svijetu
dajmo afganistancima demorkaTiju
jeaaaaa
a na kraju afganistan da sad prestane proizvoditi drogeeeee, imaju zaliha za pokritivi svjetsko tržište za 2 godine... ameri sigurno idu u plemenite svrhe po kontinentima

i tako svaka njihova mirovna misija

osim toga zna se što je uništilo ameriku
a sad bi oni sve povukli sa sobom

jedva čekam da vidimo pravu istinu raketiranja mjeseca
možda su rusi napravili kakvu tajnu postaju

#6:   Autor: bubimirova lidija Post Postano: 09.10.2009. 17:18

Ima jedna teorija da su na Mjesecu stanice vanzemaljaca i sad ih kao NASA uništava Smile
I ono da je Mjesec šuplja kugla (radi centifugalne sile) i da se u njenoj unutrašnjosti nalaze vanzemljani.
To su samo neke od teorija zavjere vezane za Mjesec..
Ugl. mislim da je ovo bezvezno trošenje novaca na takve gluposti.
Na Zemlji više od 1 milijarde ljudi nema pristup pitkoj vodi, a oni troše milijarde dolara na ta istraživanja umjesto da ulože to sve u pročišćavanje morske vode u vode za piće.
Ti uređaji za pročišćavanje morske vode su preskupi i ne mogu si ih svi priuštiti (osim Ujedinjenih Arapskih Emirata). I bilo bi pametnije da te pare idu za istraživanja na Zemlji, a ne za bombardiranje Mjeseca. Grozno.

#7:   Autor: MissTake Post Postano: 09.10.2009. 17:43

upravo to, traženje vode na mjesecu sigurno nije poanta njihovog bombardiranja, jer definitivno je mnogo isplatljivije raditi istraživanja na zemlji vezana za nove tehnologije pročišćavanja vode

#8:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 09.10.2009. 18:13

'projektil' nije nista drugo do dogorijeli stupanj rakete Arianne koja je sluzila kao nosac satelita. Sad,umjesto da su ostavili tu djombu da pluta suncevim sustavom i za tristotinjak godina ubije vaseg potomka,oni ga (pametno) odlucise usmjeriti na dno kratera koji nikada nije bio osvjetljen,prema tome i nepoznatog sastava, e ne bi li usrecili ekipu za spektrografiju,likove sto su sklopili satelit (koji u strepnji ocekuju plodove rada indijskih,autsorsanih programera) i,naravno,direktora.
Stvar sa vodom je ovakva: posto su komete zapravo ogromne 'prljave' ledene grude,a mjesec je konstantno bio bombardiran svime i svacime hiljadama miljona godina,logika nalaze da se barem dio tog leda pri udaru rastopio (prijelaz kin. energije u topl.) i pomijesao s regolitom (kako vec nazivaju prilicno beskorisno mjesecevo kamenje).
Nema to nikakve veze sa iluminatima,masonima,afganistanom i reptilima iz nize 4. dimenzije,radi se o drzavnoj agenciji cija administracija daje guze kongresu za onih par desetaka milijardi dolara,pa se prave da nesto rade. Nisam zao sada,imaju oni sjajne zamisli,ali im treba 20-tak godina pa ih sprovedu u djelo.
Svaka slicnost sa agencijama u vlasnistvu RH je slucajna. ;-)

#9:   Autor: Moira Post Postano: 10.10.2009. 9:08

Da, sigurno je to pravi razlog..
Uništismo sve na Zemlji što se uništiti dalo. Vrijeme je da svoju destrukciju preselimo na širu domenu.. Ljudi su smeće i paraziti.

#10:   Autor: mayhem Post Postano: 10.10.2009. 18:52

ma daj...ta raketa je prvo sto su spustili na mjesec...

#11:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 10.10.2009. 23:27

bubimirova lidija je napisao/la: ›
Na Zemlji više od 1 milijarde ljudi nema pristup pitkoj vodi, a oni troše milijarde dolara na ta istraživanja umjesto da ulože to sve u pročišćavanje morske vode u vode za piće.
Ti uređaji za pročišćavanje morske vode su preskupi i ne mogu si ih svi priuštiti (osim Ujedinjenih Arapskih Emirata). I bilo bi pametnije da te pare idu za istraživanja na Zemlji, a ne za bombardiranje Mjeseca. Grozno.


Od hrpetine para uložene u istraživanje svemira letjelicama sa ljudskom posadom, dobar dio odvojen je na istraživanje tehnologije za reciklažu, pročišćavanje i prikupljanje vode.
Lavovski dio tehnologije za proćišćavanje voda produkt je ovakvih istraživanja, pa se baš i ne bih složio da se na to ne misli...
Svemirski program je, naizgled vrtoglavim iznosima love unatoč, mali potrošač para.
Najviše para na svijetu troši se na oružje.
Uređaji za pročišćavanje vode poput ovoga zapravo i nisu toliko skupi. I kad bi neki hipotetski Mkeke Mzumba, vođa nekog tamo plemenskog rata odlučio potrošiti neke pare na takve uređaje umjesto na oružje, svijet bi bio ljepše mjesto. No tome nije tako. A kada se netko odluči prisiliti Mkekea na pravedniji način vladanja i raspodjelu bogatstva, razmažena derišta na zapadu organiziraju prosvijede zbog vojne intervencije, 'neviđene brutalnosti' i 'okupacije'.
Jebali bi, al' se bojimo umočit', na to se to valjda svodi...

#12:   Autor: anakonda Post Postano: 12.10.2009. 9:38

...meni samo nije jasno odakle im pravo raketirati mjesec?...stvarno mi na živce idu s tim stajalištem "gospodara zemlje i svemira"...

#13:   Autor: c-192 Post Postano: 12.10.2009. 10:06

traže oni uran...

#14:   Autor: snaša Post Postano: 12.10.2009. 12:43

Znači niš od vanzemaljaca Sad

#15:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 16.11.2009. 16:44

Rezultati prve analize objavljeni u petak (13.11.):

http://www.nasa.gov/mission_pages/LCROSS/main/prelim_water_results.html

Misija je bila uspješna! Wink
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » NASA bombardirala mjesec Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::