Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Kako biramo prijatelje? Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća  :| |:

#1: Question Kako biramo prijatelje? Autor: idila Post Postano: 18.01.2006. 0:58

Da li prijatelje biramo po nekim pravilima,sličnostima,jednakim interesima,hobijima,itd. ili se prijateljstvo jednostavno spontano dogodi? Da li za prijatelja smatramo samo one osobe koje znamo od pamtivijeka ili za prijatelje možemo smatrati i osobe koje upoznajemo dalje kroz život (na faxu,na poslu)?Može li neka osoba postati pravi (najbolji,osoba od povjerenja) prijatelj,a da nije s nama prošao i podijelio neke nezaboravne i lude trenutke koje smo npr.prošli s prijateljem iz djetinjstva u najboljim godinama (kako kome,ali npr.12-25 Rolling Eyes god)?

#2:   Autor: Gost Post Postano: 18.01.2006. 8:25

Prijateljstvo ne postoji.

#3:   Autor: puki Post Postano: 18.01.2006. 8:32

hm..vrlo pesimistican pogled, ne mislis li?
prijateljstvo postoji.

hm...prijatelje biram po zajednickim interesima. ne iz koristi, neg, ak neko ima iste interese kao i ja, dobro se slazemo.
u biti, tko god mi je dovoljno blizak da me moze, i uspije, psihoanalizirati, kandidira se za ulogu prijatelja. (zasad cetvero, al mlad sam...Smile

#4:   Autor: fatcat Post Postano: 18.01.2006. 9:38

Gost je napisao/la: ›
Prijateljstvo ne postoji.

kad ti je takav stav nije ni cudo...

#5:   Autor: D Post Postano: 18.01.2006. 10:07

definitivno je divno imati prijatelja iz djetinjstva koji je s tobom svašta prošao, ali normalno je i da u tom kratkom djeliću vremena nisu stigao dobro upoznati sve bitne ljude koji će oplemeniti tvoj život. imam uzak krug od troje-četvero vrlo bliskih prijatelja i sva ta prijateljstva traju barem 7 godina (a neka od njih i puuno duže). Tijekom školovanja i sam također upoznala divne ljude koji mi jako puno znače, pridružili su se tu i prijatelji moga dečka. Svi su oni različiti jedni od drugih i od mene same. S nekim mi je super otići na kavu i brbljati, s drugima se uvijek super zabavim, neki me savršeno razumiju na duhovnoj razini, s nekima se kulturno uzdižem. I svi su mi oni potrebni da se osjećam živom i ispunjenom. No man is an island Smile (iako mi ponekad pada na pamet i ona - pakao to su drugi; ali to je već neka druga tema )

#6:   Autor: Catharine Post Postano: 18.01.2006. 10:20

Prijateljstvo je nešto predivno. Pravi su prijatelji oni koji su nama spremni pomoći u nevolji, ali i kojima smo mi spremni pomoći isto tako. Netko se teže sprijatelji s nekim, netko lakše. Ovisi koliko je tko komunikativna osoba. Osobno, mislim da nije bitno koliko ste vremena proveli zajedno i koliko se dugo znate, bitno je koliko se dobro slažete... Ostalo je sve na vremenu

#7:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.01.2006. 14:56

Vjerujem da se ljudi istih ili sličnih stavova i svjetonazora nekako privlače u svemiru (pa i na Zemlji...). Moja frendica je otišla na studij u Zagreb, i u roku od pola godine je stekla prijateljstva ljudi koji razmišljaju isto kao ona i super se razumiju.

S druge pak strane, ne vjerujem da sva prijateljstva traju čitav život: ljudi se mijenjaju, i odjednom interesi više nisu isti, i lagano se počinju udaljavati (ljudi, naime...) Ne vjerujem da je osnovna škola (ili vrtić!) pravo mjesto za stjecanje doživotnih prijateljstava: u trenutku u kojem se još nismo isprofilirali i ne znamo kakvi smo, teško da možemo znati i kakve ljude tražimo za prijatelje...

To je dobra tema. Ima se tu puno za reći. A muško- ženska prijateljstva tek?

#8:   Autor: jooooooj Post Postano: 18.01.2006. 18:28

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › A muško- ženska prijateljstva tek?


Takvo što je prava rijetkost, mislim na ona prava prijateljstva. Znam da svi imamo prijatelje suprotnog spola i znam da će mnogi reči da imaju takve prijatelje i da su pravi itd...ali mislim da prema takvim prijateljima obično osječamo i neku više ili manje fizičku privlačnost...

#9:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 18.01.2006. 18:40

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): ›
Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › A muško- ženska prijateljstva tek?


Takvo što je prava rijetkost, mislim na ona prava prijateljstva. Znam da svi imamo prijatelje suprotnog spola i znam da će mnogi reči da imaju takve prijatelje i da su pravi itd...ali mislim da prema takvim prijateljima obično osječamo i neku više ili manje fizičku privlačnost...

Slažem se u potupunosti, pravo prijateljstvo između osoba suprtnog spola bez imalo fizičke privlačnosti (makar i jednostrane) moguće je samo ako je jedna od osoba gay. Ali molim vas da ne skrenemo sada na tu temo.

Uglavnom slažem se i s onim da prijatelje stječemo tijekom cijelog života, iako mi se čini da ona starija prijateljstva uvijek ostaju i najdublja.

#10:   Autor: jooooooj Post Postano: 18.01.2006. 18:54

Jezgru svojih prijatelja, pravih prijatelja, stvorio sam u srednjoj školi i to je ostalo i danas. Sad na faksu stvorio sam još nekoliko prijatelja ali naravno ne kao ove, i sumnjam da ću stvoriti još prijateljstava. Evo zašto: kad si mlađi uopće nije problem stvoriti prijateljstvo jer još nisi u potpunosti formirana osoba sa nekim čvrstim stavovima i lakše ti je prihvačati tuđe stavove i razmišljanja ili nečije navike. Kasnije je to več malo teže i jednostavno ti se više ne da prilagođavati nekome novome. Jel netko možda gledao Seinfelda na tu temu...legenda.

#11:   Autor: CatCloe Post Postano: 19.01.2006. 9:39

ja baš mislim da su prijateljstva iz vremena škole teško održiva, jer nismo formirani. ja sam najdraže ljude upoznala na faksu, jer smo se privuki sličnim pogledima na svijet i sličnom vibrom kojom zračimo.

#12:   Autor: jooooooj Post Postano: 19.01.2006. 18:43

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ja baš mislim da su prijateljstva iz vremena škole teško održiva, jer nismo formirani. ja sam najdraže ljude upoznala na faksu, jer smo se privuki sličnim pogledima na svijet i sličnom vibrom kojom zračimo.


Mogu se složiti s tobom ali i tu treba imati sreče- velika večina mojih prijatelja s faksa nije odavde i bilo bi pravo čudo da nakon svega, kada završimo faks ostanemo ovakvi prijatelji, stvarno se nadam, ali sumnjam Sad

#13:   Autor: Sanja Post Postano: 20.01.2006. 15:25

Prijatelji? Postoji zajednički interes i vibra. Čim to nestane, nema ni prijateljstva. Ženska prijateljstva traju kraće što su iskrenija. Muška traju puno duže, jer ih ne zanima dubina odnosa.

#14:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.01.2006. 17:28

I ja se čudim tom nedostatku ženskog zajedništva, zapravo- poznatiji su slučajevi razvrgnutih ženskih prijateljstava zbog tipa nego muških zbog cure...

#15:   Autor: CatCloe Post Postano: 20.01.2006. 18:06

istina. jadno Sad
Osijek031.com » Čavrljanje » Kako biramo prijatelje? Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 8.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::