Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Idite na [1], 2, 3 ... 12, 13, 14  Sljedeća  :| |:
Poll :: bi li se odlučili na pobačaj ako znate da će vam dijete imati neizlječivo stanje?

Da (muškarac sam)
32%
 32%  [ 13 ]
Da (žena sam)
45%
 45%  [ 18 ]
Ne (muškarac sam)
22%
 22%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 40



#1:  Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Autor: fuldstændigamok Post Postano: 30.04.2009. 15:28

Dakle.

Trudnoća traje dva mjeseca. Testovi pokazuju da će vam dijete imati poremećaj kromosoma. Imat će manu. Smanjene sposobnosti i fizičke nemogućnosti.
Recimo da vaš partner nema nikakvu zamjerku na vašu odluku.

Ne samo za downov sindrom. Recimo da znate da će vam dijete imati

Neku neizlječivu bollest?
Srčanu manu?
IQ manji od 70?
ili čak da je gay?

(i pitanje br2)
I kad bi takvi testovi bili mogući, bi li legalizirali takve pobačaje?

#2:   Autor: tonya Post Postano: 30.04.2009. 16:05

Ne i ne.

#3:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 30.04.2009. 16:10

Ali, recimo da znaš da će vjerovatno patiti i živjeti kraće od većine ljudi?

#4:  Re: Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Autor: 1step2far Post Postano: 30.04.2009. 16:32

Bih, bez razmišljanja. Skratila bih patnju i svojem djetetu i sebi. Koliko god to hladno i odvratno zvučalo.

#5:   Autor: tonya Post Postano: 30.04.2009. 17:07

Zašto misliš da djeca/osobe s Downovim sindromom pate? Ili tko s tog popisa?

#6:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 30.04.2009. 17:14

tonya je napisao/la: ›
Zašto misliš da djeca/osobe s Downovim sindromom pate? Ili tko s tog popisa?


Da, zaboravio sam da ljudi s neizlječivim bolestima uživaju.

#7:   Autor: Monstrum Post Postano: 30.04.2009. 17:32

da i da

#8:  Re: Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Autor: heaven_can_wait Post Postano: 30.04.2009. 17:33

Pa s obzirom na to da je djeci s Downovim sindromom kvocijent inteligencije između 35 i 50 ne mogu biti svjesni stanja u kojem se nalaze što znači da ne mogu patiti,a i ako si bio u kontaktu s takvom djecom vjerojatno si primjetio da su uvijek dobrog raspoloženja.

#9:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 30.04.2009. 17:39

heaven_can_wait je napisao/la: ›
Pa s obzirom na to da je djeci s Downovim sindromom kvocijent inteligencije između 35 i 50 ne mogu biti svjesni stanja u kojem se nalaze što znači da ne mogu patiti,a i ako si bio u kontaktu s takvom djecom vjerojatno si primjetio da su uvijek dobrog raspoloženja.


Zato što ne znaju drugačije. Ali da, shvaćam što hoćeš reći, zato sam i napisao:

fuldstændigamok je napisao/la: ›

...

Ne samo za downov sindrom. Recimo da znate da će vam dijete imati

Neku neizlječivu bollest?
Srčanu manu?
IQ manji od 70?
ili čak da je gay?

(i pitanje br2)
I kad bi takvi testovi bili mogući, bi li legalizirali takve pobačaje?

#10:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 30.04.2009. 17:39

I fali jedna opcija u anketi, pa ako bi neki moderator to htio rješiti...

#11:  Re: Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Autor: josephine01 Post Postano: 30.04.2009. 17:41

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle.

Trudnoća traje dva mjeseca. Testovi pokazuju da će vam dijete imati poremećaj kromosoma. Imat će manu. Smanjene sposobnosti i fizičke nemogućnosti.
Recimo da vaš partner nema nikakvu zamjerku na vašu odluku.

Ne samo za downov sindrom. Recimo da znate da će vam dijete imati

Neku neizlječivu bollest?
Srčanu manu?
IQ manji od 70?
ili čak da je gay?

(i pitanje br2)
I kad bi takvi testovi bili mogući, bi li legalizirali takve pobačaje?



Čak da je gay????????????? E, ajd nećemo bit smiješni...

A žene koje ne misle napravit pobačaj u tom slučaju nemaju pravo glasa u anketi??????

#12:   Autor: hyppolita Post Postano: 30.04.2009. 17:59

Inače nisam za opciju pobačaja, ali u ovoj situaciji bi napravila pobačaj, ne bi djetetu priuštila patnju a ni bol, koliko god se loše osjećala. Ali mislim da bi do kraja života bila sjebana...

#13:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 30.04.2009. 18:09

josephine01 je napisao/la: ›
fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle.

Trudnoća traje dva mjeseca. Testovi pokazuju da će vam dijete imati poremećaj kromosoma. Imat će manu. Smanjene sposobnosti i fizičke nemogućnosti.
Recimo da vaš partner nema nikakvu zamjerku na vašu odluku.

Ne samo za downov sindrom. Recimo da znate da će vam dijete imati

Neku neizlječivu bollest?
Srčanu manu?
IQ manji od 70?
ili čak da je gay?

(i pitanje br2)
I kad bi takvi testovi bili mogući, bi li legalizirali takve pobačaje?



Čak da je gay????????????? E, ajd nećemo bit smiješni...

A žene koje ne misle napravit pobačaj u tom slučaju nemaju pravo glasa u anketi??????


pod ''čak'' sam mislio; ići ćemo toliko daleko u 'stanjima' koja su genetski preodređena. nisam mislio ništa zlobno. ovo pitanje nije napad ni na koga nego otvorena rasprava o opravdanim (ili neopravdanim) razlozima pobačaja.
a što se ovog pitanja o anketi tiče; možeš i pročitati odgovore na temu:

fuldstændigamok je napisao/la: ›
I fali jedna opcija u anketi, pa ako bi neki moderator to htio rješiti...

#14:   Autor: Heroina9 Post Postano: 30.04.2009. 18:19

1step2far je napisao/la: ›
Bih, bez razmišljanja. Skratila bih patnju i svojem djetetu i sebi. Koliko god to hladno i odvratno zvučalo.


Slažem se...

#15:   Autor: josephine01 Post Postano: 30.04.2009. 18:20

fuldstændigamok ako nisi mislio ništa zlobno ok.. ali mislim da zvuči malo diskriminirajuće i pokazuje nisku razinu znanja o homoseksualnosti... homoseksualci se ništa više i ništa manje razlikuju od ljudi koji imaju jedan prst manje, pa bi i oni mogli biti na ovoj listi... al ovo je sad oftopik Smile
Osijek031.com » Filozofija i religija » Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Idite na [1], 2, 3 ... 12, 13, 14  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 14.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::