Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Kako prestati išta osjećati? Idite na [1], 2, 3, 4, 5  Sljedeća  :| |:

#1:  Kako prestati išta osjećati? Autor: 1step2far Post Postano: 03.12.2008. 19:55

Je li postoji kakav način da osoba prestane osjećati išta...
Kako da se riješimo osjećaja poput ljubavi, patnje, tuge, krivnje i ostalih ljudskih emocija?

Mislim da je to moguće snagom volje ali ne znam kako..
Ima li netko ideju samo neka nam kaže.
Osjećaji su jedna od temeljnih komponenti ljudske egzistencije i možda nije moguće ne osjećati išta.
Možda dok spavamo, ali ni tada nisu posve neaktivni...
Međutim, ako su dio nekog problema, moguće je suočiti se s njima, prihvatiti ih, pokušati promijeniti...

#2:  Re: Kako prestati išta osjećati? Autor: Monstrum Post Postano: 03.12.2008. 20:11


#3:   Autor: Frost Post Postano: 03.12.2008. 20:11

snaga volje, ništa drugo.

#4:   Autor: exHOP3on Post Postano: 03.12.2008. 20:16

Ne znam kak al meni to uspijeva precesto, no to nije dobro, covjek izgubi pripadnost i izolira se, a i iznutra trune.
Mislim da to meni uspijeva jer sam uvijek gubio bez razloga i bez smisla pa sam postao hladan, no nije bas da sam 100% jer ipak se nekad nasmijem, a i kad se napijem, izgubim kontrolu, ljude oko sebe cesto silujem psihicki.

#5:  Re: Kako prestati išta osjećati? Autor: pumpkin Post Postano: 03.12.2008. 20:17

Ako si takva osoba koja ima, što bi se reklo srce i dušu, onda nema pomoći. To je problem za koji bih i ja rado pronašla rješenje, ali ne ide. Nekad pomislim, blago kriplovima kojima osim do vlastite guzice nije stalo ni do čega drugog, ali s druge strane to nisu ljudi...

#6:   Autor: exHOP3on Post Postano: 03.12.2008. 20:19

Nije moguce ne osjecati, ali je moguce sakriti osjecaje pred okolinom.
Btw, dobra tema...

#7:   Autor: toni Post Postano: 03.12.2008. 20:22

1step2far je napisao/la: ›
Je li postoji kakav način da osoba prestane osjećati išta...
Kako da se riješimo osjećaja poput ljubavi, patnje, tuge, krivnje i ostalih ljudskih emocija?


Drogomprotiv osjecaja.

exHOP3on je napisao/la: ›
Ne znam kak al meni to uspijeva precesto, no to nije dobro, covjek izgubi pripadnost i izolira se, a i iznutra trune.


Narkomanu!

exHOP3on je napisao/la: ›
ljude oko sebe cesto silujem psihicki.


Bolesniku!

Wink

pumpkin je napisao/la: ›
Ako si takva osoba koja ima, što bi se reklo srce i dušu, onda nema pomoći. To je problem za koji bih i ja rado pronašla rješenje, ali ne ide.


Droga.

#8:   Autor: sokrat Post Postano: 03.12.2008. 20:23

1step2far je napisao/la: ›
Je li postoji kakav način da osoba prestane osjećati išta...
Kako da se riješimo osjećaja poput ljubavi, patnje, tuge, krivnje i ostalih ljudskih emocija?

svi osjećaji...postupci...događajiu životu nas čine OSOBAMA.....jedinkama..individuama.....
...svi ti osjećaji nas čine različitima.....
kada ne bi imali osjećaja prestali bi biti osobe....postali bi svi isti...
...kakav bi svijet bio bez boja i zvukova...???..monoton....
osjećaji....najlakše ih izražavamo baš pomoću boja i zvuka....
.....
i nije mi ni jasno zašto bi netko htio da nema osjećaja...to ti ja kao da ne postojiš....koja je onda njegova bit,koji je razlog što postoji .....

#9:   Autor: exHOP3on Post Postano: 03.12.2008. 20:47

@toni cannabis sativa nije droga!
@vansteptufar a zasto bi to htjela? Poso, ljubav, razocaranje u svijet?

#10:   Autor: MissTake Post Postano: 03.12.2008. 22:22

ako prestanemo osjećati što nas onda razdvaja od životinja??? ne možeš otupiti na osjećaje, možeš samo na bol.... zapravo možeš se samo dovesti u situaciju da te malo manje vrijeđa... a

#11:   Autor: sokrat Post Postano: 03.12.2008. 22:55

MissTake je napisao/la: ›
ako prestanemo osjećati što nas onda razdvaja od životinja???

ne bih se složio s ovime....netočna je tvrdnja da životinje ne osjećaju....osjećaju,samo ne mogu iskazati svoje osjećaje kao ljudi...zar pas nije tužan ako ga se zanemaruje..???.zar papigice ne umiru od tuge za svojim partnerima...???
MissTake je napisao/la: › ne možeš otupiti na osjećaje, možeš samo na bol.... zapravo možeš se samo dovesti u situaciju da te malo manje vrijeđa... a

e s ovim se slažem

#12:   Autor: MissTake Post Postano: 03.12.2008. 23:21

hm
gledano sa tvog stajališta moja konstatacija nije točna

ali ipak voljeti na naš, ljudski način, je mnogo drukčije...

#13:   Autor: empetri Post Postano: 03.12.2008. 23:26

A jesmo mi ljudi egoistična džubrad

#14:   Autor: exHOP3on Post Postano: 03.12.2008. 23:38

@MissTake
Es ti bila kaka zivotinja pa znas da je drukcije???

#15:   Autor: Kugla Post Postano: 03.12.2008. 23:51


Osijek031.com » Filozofija i religija » Kako prestati išta osjećati? Idite na [1], 2, 3, 4, 5  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 5.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::