Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Software » Zaštita kompa šifrom Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Zaštita kompa šifrom Autor: Elena_Os Post Postano: 11.09.2008. 11:58

Postoji li ( vjerujem da nešto mora postojati ) zaštita kompa passom, a da nije preko admin user accounts-a.. nešto što se ne može lako "zaobići" !? Very Happy

#2:   Autor: Elena_Os Post Postano: 11.09.2008. 15:22

Nema odgovora.. a ništa, red je čekati da se naš informatičar @bazooka_joe pojavi online.. Very Happy

#3:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 11.09.2008. 15:26

i ja sam informaticar, gotovo zavrseni Very Happy

ali na ovo tvoje pitanje nazalost ne znam odgovor...

A i sa cime to imas problema da ti uspije zaobici admin account

#4:   Autor: Frost Post Postano: 11.09.2008. 21:38

Elena_Os je napisao/la: ›
Postoji li ( vjerujem da nešto mora postojati ) zaštita kompa passom, a da nije preko admin user accounts-a.. nešto što se ne može lako "zaobići" !? Very Happy


skineš program za kriptiranje foldera/računala

#5:   Autor: Elena_Os Post Postano: 11.09.2008. 21:56

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › i ja sam informaticar, gotovo zavrseni Very Happy

ali na ovo tvoje pitanje nazalost ne znam odgovor...

A i sa cime to imas problema da ti uspije zaobici admin account


Very Happy
e šteta Sad
imam problem s nemani zvanom FER-ovac Evil


Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Postoji li ( vjerujem da nešto mora postojati ) zaštita kompa passom, a da nije preko admin user accounts-a.. nešto što se ne može lako "zaobići" !? Very Happy


skineš program za kriptiranje foldera/računala

foldera/računala? Što, trebam kriptirati onda particije ?
Meni treba nešto što se ne može probiti za manje od pola sata, što neće dozvoliti pristup kako mojim podacima na D disku, tako i (manje bitnim) postavkama na računalu...

#6:   Autor: Frost Post Postano: 11.09.2008. 22:35

Elena_Os je napisao/la: › Meni treba nešto što se ne može probiti za manje od pola sata, što neće dozvoliti pristup kako mojim podacima na D disku, tako i (manje bitnim) postavkama na računalu...

pa to ti treba, program koji će ti zakriptirat foldere npr. 128-bitnim ključem i sve 5, nitko ne može nikud

#7:   Autor: tux Post Postano: 11.09.2008. 22:39

Elena_Os je napisao/la: ›
što neće dozvoliti pristup mojim podacima na D disku
nosi hard sa sobom tako ti je najsigurnije Very Happy

nego da ne bude offtopic-mislim da sam negdje naisao na program koji moze zakljucati nekakve podatke,ako nadem javim ti

#8:   Autor: Elena_Os Post Postano: 11.09.2008. 22:53

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: › Meni treba nešto što se ne može probiti za manje od pola sata, što neće dozvoliti pristup kako mojim podacima na D disku, tako i (manje bitnim) postavkama na računalu...

pa to ti treba, program koji će ti zakriptirat foldere npr. 128-bitnim ključem i sve 5, nitko ne može nikud

Ja trebam napisati 10 postova da saznam naziv programa Very Happy

bazuka, bez tebe ništa, Ti daš sve " na pladnju" ( čitaj s pripadajućim linkom i provjereno ! ) Very Happy


Ali ipak hvala pudingu, frostu i tuxu na odgovorima Very Happy

#9:   Autor: Frost Post Postano: 11.09.2008. 23:45

Elena_Os je napisao/la: ›
Ja trebam napisati 10 postova da saznam naziv programa Very Happy

zasluži Razz

#10:   Autor: WalterWolf Post Postano: 12.09.2008. 20:23

stavi pass na bios, tak da "tkogod" nemoze uopce doci do windowsa bez pass-a. a sto se tice probijanja toga, e to ce biti malo teze i definitivno vise od pol sata

#11:   Autor: WalterWolf Post Postano: 12.09.2008. 20:31

e da, pazi, bios konta samo ENG tastaturu tak da se ne zeznes sa HRV znakovima

#12:   Autor: Frost Post Postano: 12.09.2008. 21:57

WalterWolf je napisao/la: ›
stavi pass na bios, tak da "tkogod" nemoze uopce doci do windowsa bez pass-a. a sto se tice probijanja toga, e to ce biti malo teze i definitivno vise od pol sata

jel nije to šifra za ulazak u sam bios?

#13:   Autor: WalterWolf Post Postano: 13.09.2008. 14:08

ima u biosu zastita racunala koja ne dopusta sistemu pocetak bootanja bez unesene sifre

#14:   Autor: pootzko Post Postano: 22.02.2009. 3:38

GnuPG za kriptiranje diska, dobro ispodešavani user accountovi, ali preko win ti ni to baš nije bogzna kako sigurno. ako hoćeš nešto više sigurnosti -> linux + GnuPG

#15:   Autor: drug_warlord666 Post Postano: 22.02.2009. 15:22

probaj sa programom Computer Lock Up...
Very Happy
Osijek031.com » Software » Zaštita kompa šifrom Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::