Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » tvrđa - kultura vs narodnjaka

#1:  tvrđa - kultura vs narodnjaka Autor: Mili Post Postano: 25.07.2008. 21:00

nekako mi se čini da sve više ljudi želi promjenu sadržaja u Tvrđi. sve više ljudi bi radije vidjelo Tvrđu kao turističko-kulturno središte nego kao mjesto izlaženja.

mene srce boli kada vidim što ljudi rade u Tvrđi (šaranje i rušenje spomenika, pišanje po starim zgradama, bljuvanje, bacanje otpadaka i sl)

jasno mi je da su tu u pitanju privatni interesi vlasnika kafića da se ništa ne mjenja, no moje je pitanje:

kako pretvoriti Tvrđu u turističko-kulturalno središte?

da li bi peticija bila dovoljna?

kod koga lobirati?

jesu li vlasnici kafića u Tvrđi toliko jaki da bi mogli zaustaviti ozbiljniju inicijativu građana?

#2:   Autor: lavic Post Postano: 25.07.2008. 23:10

prvo to je nemoguce...

drugo, kud bi ti premjestila mlade? tj sve te silne kafice di mladi izlaze?

#3:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 26.07.2008. 0:26

lavic dobro kazes...
em sto bi i vlasnici kafica sve veze vukli da se ne zatvore tu su i ostali koji tamo izlaze...
jednostavno nemoguce

#4:   Autor: masterzz Post Postano: 26.07.2008. 0:43

grad mijenjaju ljudi a te ljude buš teško promijenila

#5:   Autor: Dylan Post Postano: 26.07.2008. 0:51

Prvo: Ovo je besmislena tema, obrađena sto puta i na kraju se sve svodi na narodnjake i da su oni najveće zlo ovoga svijeta.
Drugo: Tvrđa i je kulturno i turističko središte grada. Muzej Slavonije i Arheološki muzej. Onaj spomenik kugi koji se renovira već godinama. Franjevački samostan. Tvrđava Bastion, Vodena vrata, samo su neke od turističkih i kulturoloških destinacija. Stoga, u čemu je problem?
Treće: Ma koji to ljudi žele vidjeti promjene? Možda plemeniti Festetić?

#6:   Autor: nake_rado Post Postano: 26.07.2008. 1:27

Ja ne želim nikakvu promjenu u trvđi, baš mi je simpatična ovakva Smile

#7:   Autor: MissTake Post Postano: 26.07.2008. 17:03

ja bi od tvrđe napravila oazu izlazaka

dakle iselila stanare i napravila koncentraciju kafića
i da, neka se puštaju ali u 2-3 kluba

a ne sad u svakome
tako da se više nema gdje izaći

#8:   Autor: Lugar Post Postano: 27.07.2008. 18:49

Dylan je napisao/la (Pogledaj post): › Prvo: Ovo je besmislena tema, obrađena sto puta i na kraju se sve svodi na narodnjake i da su oni najveće zlo ovoga svijeta.


S ovim se slažem... Opet ćemo početi pljuvati (što odobravam) po narodnjačinama. Ako Tvrđu želimo namjeniti samo kao kulturni centar grada Osijeka to znači iseljavanje svih noćnih klubova. Kafići mogu ostati al pod uvijetovanim radnim vremenom i samim izgledom pročelja i terasa... Nemoš isterat baš sve birtije iz Tvrđe. I u stara vremena je bilo prčija gdje su se ljudi opijali.
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » tvrđa - kultura vs narodnjaka


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::