Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Kako oguliti rajcicu?

#1:  Kako oguliti rajcicu? Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.07.2008. 17:22

Heureka!

Rajcica. Hladna, svjeza rajcica. Fantastican sisolik plod.Bas kao i ljudskih mu pandana, postoje razlicite velicine, oblici, teksture, boje i okusi, ali svim vrstama je zajednicko jedno - zilava kozica! Nevjerojatno je koliko ta tanana opna zna zapadati medju zube, lijepiti se za nepce i ukrasavati svjez istovar dokazujuci svoju nutritivnu nesvrsishodnost.

Ali, mukama je dosao kraj...

Prije nekog vremena sam cuo za trik kako oguliti rajcicu, ali bijah dovoljno skeptican da mi se nije dalo ni pokusati. Nevjerojatno jednostavno i nevjerojatno ucinkovito!

Rajcicu treba staviti u kipucu vodu (trebala bi biti bas kipuca, ili tek koju sekundu nekipuca) i tako drzati 10tak sekundi. Nakon toga se kozica guli k'o rukom odnesena. Cisti uzitak!

Nakon guljenja narezanu rajcicu staviti na 10-15 minuta u frizider ili 5-10 u zamrzivac da ponovo poprimi svoja osjezavajuca svojstva. Mljac...

Eto, mozda jos kome pomogne...

#2:   Autor: MissTake Post Postano: 04.07.2008. 18:46

đizs
sorry, ali otkrio si toplu vodu

onak na isti način se gule i bademi

hm hm hm
stara stvar u kuhanju

#3:   Autor: Uma Post Postano: 04.07.2008. 20:24

kako umno....moja baka godinama to radi!stari recept!
svašta!

#4:   Autor: Frost Post Postano: 04.07.2008. 20:33

nemojte tako, čovjek otkrio nešto novo i sad mu vi tako pokvarite veselje Razz

#5:   Autor: Mladjo Post Postano: 04.07.2008. 20:44

meni je bitno da tak mogu kobaju ogulit. a paradajz šopam ko kokice, sa ili bez kože, narezani ili one male slatke paradajzičiće u komadu
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Kako oguliti rajcicu?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::