Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » Bojkotirate li kupovinu?! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:
Poll :: Suzdrzavate li se od kupnje za vrijeme trajanja akcije?

Da (svjesno podrzavam akciju)
55%
 55%  [ 11 ]
Ne (postojanje akcije nema utjecaj na moje kupovne navike)
45%
 45%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 20



#1:  Bojkotirate li kupovinu?! Autor: Leteci mungos Post Postano: 12.02.2008. 16:12

Kao sto znamo, u tijeku je akcija kojom Hrvatska udruga za zaštitu potrošača preporuca suzdrzavanje od kupovine svih stvari koje potrosacima nisu neophodne za zivot - tzv. bojkot kupovine.

Dajete li i stvarnu, a ne samo deklarativnu, podrsku toj akciji? Suzdrzavate li se od kupnje ovih dana? Jeste bili u prilici da ste svojevoljno odustali od kupnje nekog predmeta (kao znak podrske akciji), iako ste u tom trenutku bili u mogucnosti?

Naravno, pretpostavlja se da je ovo suzdrzavanje (bojkot) cin vlastitog izbora, a ne vise sile ili skupa (ne)prilika (financijskih i sl.).

#2:   Autor: mladunce Post Postano: 12.02.2008. 16:23

ja inace kupujem samo kruh i mlijeko, jedem u menzi i ne kupujem gluposti...dakle suzdrzavam se od kupovine stalno!

#3:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 12.02.2008. 16:31

mladunce je napisao/la: › ja inace kupujem samo kruh i mlijeko, jedem u menzi i ne kupujem gluposti...dakle suzdrzavam se od kupovine stalno!
Onda se pitanje ne odnosi na tebe i tebi slicne, kao sto je i objasnjeno u zadnjoj recenici.

#4:   Autor: sale car Post Postano: 12.02.2008. 16:44

ne pridržavam se...

#5:   Autor: insomnia Post Postano: 12.02.2008. 17:45

Ja kupujem kad nešto trebam, kad mi se nešto svidi itd., bez obzira na akcije ove ili one vrste!

#6:   Autor: morgan Post Postano: 12.02.2008. 18:14

da, definitivno se suzdržavam i odustajem od stvarno nepotrebnih stvari tipa grickalica, slatkiša, sokova.samo ono najosnovnije za izgurat dan

#7:   Autor: MissTake Post Postano: 12.02.2008. 20:40

ja ne kupujem, kupuje moja mama

#8:   Autor: mladunce Post Postano: 12.02.2008. 23:08

Leteci mungos je napisao/la: ›
mladunce je napisao/la: › ja inace kupujem samo kruh i mlijeko, jedem u menzi i ne kupujem gluposti...dakle suzdrzavam se od kupovine stalno!
Onda se pitanje ne odnosi na tebe i tebi slicne, kao sto je i objasnjeno u zadnjoj recenici.


pa ne suzdrzavam se zato sto nemam para nego zato sto smatram da mi nije potrebno da si kupim cokoladu, colu, cips i ostale gluposti svaki dan. a pogotovo kojekakve gluposti tipa privjesaka za kljuceve, plisanih sranja, i milijun vrsta labela, kao, samo zato da imam i zato jel kostaju samo par kuna...

#9:   Autor: aethur Post Postano: 12.02.2008. 23:17

ja kupujem samo pivo. drugih stvari sam se odrekao.

#10:   Autor: cane Post Postano: 12.02.2008. 23:34

Je je suzdržavam se. Odmah prvi dan sam bio u Metrou kupio robe za milju kuna... osijek031.com smile

#11:   Autor: aethur Post Postano: 12.02.2008. 23:38

VIŠE od tisuću trgovina udruženih u Konzumovu franšizu Plus market smanjit će cijene osnovnih namirnica.

Predsjednik Ceha trgovaca Boris Vukelić danas je na konferenciji za novinare kazao kako će trgovine smanjiti cijene ulja i mlijeka, a očekuju se i niže cijene kruha.

Vukelić smatra kako cijene mogu sniziti jedino veliki trgovački centri, ali i mali trgovci mogu biti konkurentni makar to značilo da će im profit biti osjetno manji zbog podivljale inflacije.

Vukelić smatra kako je poziv potrošačkih udruga na bojkot legitimna inicijativa i pozitivna utoliko što je istovjetna Vladinoj inicijativi da se angažiraju svi koji sudjeluju u zaustavljanju inflacije.

index. hr

#12:   Autor: DonQuijote Post Postano: 13.02.2008. 8:35

ja sam se zaboravio već drugog dana akcije, pa sam kupio malo više nego mi je baš nužno za taj dan, ali se odonda pridržavam. svjesno.

#13:   Autor: Loona Post Postano: 14.02.2008. 9:15

Ja još nisam bila u trgovini od kako je počela akcija..
Prvo jer sam čekala plaću pa nisam išla, al kad sam i dobila plaću u ponedjeljak, iako mi neke stvari trebaju, još nisam otišla u trgovinu, što će reći da svjesno podržavam akciju...
Al zato moja mama ne podržava.. Ošla je u subotu u Billu i nakupovala kao i obično subotom..
A koliko sam vidjela, nisu baš trgovački centri zjapili prazni. Baš me zanima kolika im je računica u tom tjednu bojkota. Jel opao što promet ili je sve ostalo po starome..

#14:  Re: Bojkotirate li kupovinu?! Autor: Monstrum Post Postano: 14.02.2008. 9:24

ja se isto nadam da će podnijeti neki izvještaj kako je prošao bojkot, kod mene se kupuje samo osnovno, kruh i mlijeko te ponešto za ručak, ne ide se u nabavu svega jerbo smo baš zbog bojkota ošli u metro dan prije bojkota i kupili sve što nam je potrebno Smile

p.s. jebemti vladu i državu taku

#15:  Re: Bojkotirate li kupovinu?! Autor: 1step2far Post Postano: 15.02.2008. 12:48

Vremena su takva da ne kupujem što mi ne treba. Kao ni prije, tako ni ovaj tjedan. Jedino sam se odrekla kupovine čokolade i ostalih pizdarija koje mi ne trebaju.
Po vodu idem na izvor i lijepo štedim. Kupam se u toplicama jer mi ulazi u cijenu fitnessa, koristim službeni mobitel, ma moji su troškovi srezani sasvim.
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » Bojkotirate li kupovinu?! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::