Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Štule Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Štule Autor: ixia Post Postano: 06.09.2005. 15:44

jel sam ja jedina ili ima jos ljudi da ih zivciraju ovi na stulama? na svakom j****om dogadaju oni. uzas! Mad

#2:  Re: Štule Autor: iawgoM Post Postano: 06.09.2005. 16:06

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › jel sam ja jedina ili ima jos ljudi da ih zivciraju ovi na stulama? na svakom j****om dogadaju oni. uzas! Mad


ha? pa sta ti moras ici na svaki j****i dogadjaj? Razz

a da su neke zivotinjice na stulama sigurno bi se raznjezila "jaoooo kak su slatkiiiiii"

#3:   Autor: ixia Post Postano: 06.09.2005. 18:38

ne, jer to bi spadalo pod zlostavljanje zivotinja. Smile

#4:   Autor: iawgoM Post Postano: 06.09.2005. 20:40

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
ne, jer to bi spadalo pod zlostavljanje zivotinja. Smile


ma znao sam da ces odgovoriti ne nesto slicno nego upravo to..stovise..htio sam i napisati unaprijed tvoj odgovor (pod znacima navoda tj u obliku upravnog govora by iksija) Razz

#5:   Autor: William H. Bonney Post Postano: 06.09.2005. 23:06

@ixia jel baš svaki trik koji kerle naući da bi dobilo keksić zlostavljanje životinja?

#6:   Autor: ixia Post Postano: 07.09.2005. 2:18

nope. jer psi (za macke ne znam) imaju potrebu da "zarade" hranu. to im je jedna od karakteristika ostala jos od vukova. npr moj blentavi pas ce trcati 5 dana bez prestanka za lopticom po stanu samo da joj dam kekse. tolko zna bit dosadna da pocnem vristat od muke. Very Happy

#7:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 07.09.2005. 12:49

Psi su gluplji od macaka. Zato oni tako trce.

#8:  Re: Štule Autor: William H. Bonney Post Postano: 07.09.2005. 13:00

dakle po tvome pas koji hoda na štulama je pametan ili zlostavljan?

#9:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 07.09.2005. 14:15

Pas koji hoda na stulama ima glupog gospodara. Kao i kanarinac koji vozi bicikl, buhe koje plesu (stara dobra dumina, ali ima neki filmic gdje je neki kosooki natjerao neke muhe da se okrecu), papige koje pricaju...

Pitanje dresure i Moira_Orfei_like cirkusa nije u samom zlostavljanju, nego u onima koje zanima kako se zivotinje ponasaju onako kako ljudi ocekuju od njih, ili sto slicnije ljudima. A zivotinje nisu ljudi. Nekako sumnjam da pas na shtulama shvaca neku prednost kretanja na tim krakovima...

Ljudi su najzesce zivotinje...

#10:   Autor: William H. Bonney Post Postano: 07.09.2005. 21:47

oh vidim ima tu etologa, nauka koja se bavi vrsno specifičnim oblicima vladanja, jer životinje se vladaju a ne ponašaju, vladaju se prema instinktima a jedan od njih je i , u pravu si ixia, tražiti hranu, i ne samo psi već i sve ostale vrste životinja. dakle ako imaju motiv to se može koristiti u dresuri. hrana je jedan od jeftinijih trikova kojim možete životinju "naučiti" (ustvari se radi o uvjetovanim refleksima) novom triku. sve životinje, domaće i divlje vrijedni su radnici, isto tako za svoj rad očekuju nagradu (svinja ruje zemlju dok ne nađe zatrpani žir), ukoliko ne dobije nagradu za svoj trud nastupa frustracija (ovo zvući poznato), stres , pad imuniteta, bolest...stoga ako je pas voljan hodati na štulama i to ga zaista veseli, mungoše pusti ga. naravno ovdje ne mislim na medu na lancu koji se boji batina pa tanca u ritmu ili ne ciginog talambasa.

#11:   Autor: debeli Post Postano: 07.09.2005. 22:59

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › nope. jer psi (za macke ne znam) imaju potrebu da "zarade" hranu. to im je jedna od karakteristika ostala jos od vukova. npr moj blentavi pas ce trcati 5 dana bez prestanka za lopticom po stanu samo da joj dam kekse. tolko zna bit dosadna da pocnem vristat od muke. Very Happy


Ja sam isto čuo od jednog dede kojem je vuk napravio zgrčku i premet naprijed preko sedam kozlića, i oduševljen time deda mu dozvoli da mu pojede babu kao nagradu. Juuupiii

#12:   Autor: debeli Post Postano: 07.09.2005. 23:04

E pa na vet.fax-u su Beaglovi hodali na improviziranim štulama pa je nastala frka, iako im je bilo super. Kad god si ušo u prostoriju ono dernek, samo laju. Sad se udomitelji žale da im Beaglovi ne laju kao na televiziji, pa pitaju jel im treba nešt polomit.

#13:   Autor: ixia Post Postano: 07.09.2005. 23:14

na FTVu prije par mjeseci u 2-3 ujutro neki cb film. scena: medvjed na lancu, lanac zavezan kroz medvjedi nos, medvjeda tuku da plese po nekom vrelom metalu. nest gore u zivotu nisam vidila.... stravicno. a cijela scena se odvijala u nekom zabavistu ili tak sta... nakon tog nemos zaspati.

#14:   Autor: debeli Post Postano: 07.09.2005. 23:23

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › na FTVu prije par mjeseci u 2-3 ujutro neki cb film. scena: medvjed na lancu, lanac zavezan kroz medvjedi nos, medvjeda tuku da plese po nekom vrelom metalu. nest gore u zivotu nisam vidila.... stravicno. a cijela scena se odvijala u nekom zabavistu ili tak sta... nakon tog nemos zaspati.


Bilo je prije par godina na htv-u serija u par nastavaka nešto kao ta divna stvorenja, gdje u jednoj amerčki grizli gulio kožicu s glave detetogodišnjaka, kojeg je tata odveo na kampiranje u zaštićen dio nac. parka, ali jebi ga medo bio gladan pa došo malo gricnut, no scena nije bed ,jer amerika je zamlja daleka. A bilo je i kasno pa sam zaspo odmah.

#15:   Autor: ixia Post Postano: 07.09.2005. 23:39

medvjed JE zivotinja, a za covjeka ne znam sta da kazem...
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Štule Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::