Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gdje kupiti/pronaći/popraviti? » Novogradnja - što je dobro i gdje?

#1:  Novogradnja - što je dobro i gdje? Autor: Ivana_Osk Post Postano: 25.10.2007. 9:11

Hm, evo u zadnjih par dana intenzivno tražim stan, novogradnju za kupiti, svašta se nudi, ali što je od toga dobro a što loše pojma nemam... Mislim, donekle znam, ali to je onako malo visoka cijena, a još nisam pokušavala spuštati...
Da li znate nešto dobro a da je još uvijek u prodaji? Racimo jednoiposoban do dvosoban stan... Hm... Poludila sam već skoro...

#2:  Re: Ljudi što je dobro i gdje? Autor: bili Post Postano: 25.10.2007. 9:24

Jednostavan recepat:

Paz da nije od nekih fušera:
http://www.vjesnik.hr/html/2007/10/25/Clanak.asp?r=unu&c=7
(4.000 građevinskih tvrtki pred zatvaranjem)

tj uzmi nešto od ovih banaka što grade okolo (ili nešto na Sjenjaku polovno)

#3:  Re: Ljudi što je dobro i gdje? Autor: Ivana_Osk Post Postano: 25.10.2007. 9:34

gledala sam od banaka i čula ružnih priča...iz prve ruke...tako da i u to sumnjam...grade samo da bi što prije zaradili i na kraju ispadne da cijela obitelj mora van jel moraju stan cijeli ponovno srediti, nije moguće u njemu biti... a fušeri, istina, samo kako ih prepoznati... u biti našla sam nešto što je recimo dobro, bila na razgovoru i sve, ali mi je malo cijena visoka za taj dio grada, no opet kvaliteta je tu...tako da ono gledam još sa strane ali koga i što...hm...

#4:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 25.10.2007. 9:44

Nazalost, ne postoji jednostavna formula.

Postoej firme i kojekakvi djabalebaroshi koji znaju napraviti losu, ali znaju napraviti i dobru zgradu. Isti investitor/izvodjac moze imati odlicno zagradjene zgrade, a moze imati i skart.

IMHO, moja preporuka kod izbora stana je prvo pronalazak nekoliko odgovarajucih lokacija/stanova i onda obilazak tih mjesta s nekim (od povjerenja) tko se kuzi u gradnju. Ono na sto posebno treba obratiti paznju su vanjska i unutarnja izolacija (posebno hidro i termo), debljina svih mogucih zidova, kvalitet stolarije i provedenih instalacija.

Jos jedno od mjerila neka ti bude informacija o tome tko jos zivi u toj zgradi. Slepanje. Ako se u zgradu nastane kojekakve guzonje, gradjevinski inzinjeri i sl. onda mozes biti sigurna da je zgrada kvalitetno napravljena.

Volio bih da ti mogu dati konkretan odgovor i reci "taj i taj gradi super zgrade", ali za sve investitore/izvodjace sam cuo da su imali i dobre i lose zgrade.

#5:   Autor: dit Post Postano: 18.11.2007. 10:10

mam ja jedno iskustvo kaže ovako na panou visoki roh bau 950€ kvadrat za veće stanove nazovem ja lika pa se prvo ne može odlučiti do koje je kvadrature manji a od koje je veći stan,nakon toga izvali cifru od 4000€ za parking mjesto,pitam gdje se može pogledati nacrt,dozvole,tlocrti stanova kaže ajde za koji dan,nakon toga vidim da traži radnike građevinske struke pa sam definitivno odustao

#6:   Autor: cane Post Postano: 19.11.2007. 1:07

Iskreno rečeno sve od novogradnje je upitne kvalitete. Znam likove koji šljakaju na novogradnjama u gradu pa pričaju kako se uzima jeftini materijal i te fore...

#7:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.11.2007. 9:56

najkvalitetniji stanovi su oni saponijini u donjem gradu. 1250 eura/kvadrat, susjedi su mahom liječnici, jer im je bolnica blizu, a stanovi dobri.

#8:  Re: Novogradnja - što je dobro i gdje? Autor: tomi Post Postano: 19.11.2009. 18:22

da malo osvjezim temu...

Volio bih cuti misljanja o tvrtki Timont i onoj zgradi sto se gradi na Zelenom polju, kod okretista tramvaja..

#9:   Autor: Daj5 Post Postano: 24.11.2009. 17:17

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Iskreno rečeno sve od novogradnje je upitne kvalitete. Znam likove koji šljakaju na novogradnjama u gradu pa pričaju kako se uzima jeftini materijal i te fore...


meni su ljudi koji se bave nekretninama savjetovali kupnju stana starijeg od pet godina, nego onog u novogradnji......iz razloga što se kod starijih stanova pokažu svi nedostaci unutar tih par godina (instalacije, cijevi, zidovi i sl.).....kod glanc novih stanova kupuješ mačka u vreći.........osim onih, što je gore navedeno, gdje su uselili budžovani (jel ovo sa đ ili dž??) Rolling Eyes

#10:   Autor: noname Post Postano: 16.06.2010. 14:06

... da ne otvaram novu temu

Zanimaju me stanovi u novogradnji na lokaciji od rokove do doma zdravlja ( znaci neki centar )do nekih 50kvadrata (jednosobni-dvosobni) pa ako netko radi u nekim nekretninama ili zna gdje se moze naci tako nesto molio bih ga da mi se javi tu na forumu ili na pm

- takodjer me zanima da li netko zna tko prodaje stanove u novoj zgradi u strosmayerovoj kod Rokove crkve

#11:   Autor: Brko Veliki Post Postano: 15.04.2021. 19:23

Ima li neko saznanja o ovima https://fasade-zagreb.com/
Osijek031.com » Gdje kupiti/pronaći/popraviti? » Novogradnja - što je dobro i gdje?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::