Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nikad jači CRO Race predvodi Jonas Vingegaard

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65699
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.09.2022. 9:11 
Naslov:  Nikad jači CRO Race predvodi Jonas Vingegaard
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sedmo izdanje međunarodne biciklističke utrke CRO Race počinje danas, 27. rujna u Osijeku, a što nas sve očekuje predstavljeno je na konferenciji za medije. Uz organizatore, direktora utrke Vladimira Miholjevića i tehničkog direktora utrke Luku Mišovića, na konferenciji je sudjelovao i danski biciklist Jonas Vingegaard, ovogodišnji pobjednik Tour de Francea.

Sretan sam što sam ovdje i nadam se kako ću biti u dobroj formi na svojoj prvoj utrci nakon pobjede na Tour de Franceu“, kazao je Vingegaard te nastavio: „Davat ću u svakoj etapi sve od sebe, a imam i dobru momčad. Nemam posebnih ciljeva u ovoj utrci, ali vjerujem da ću cijelo vrijeme uživati.

Nakon pobjede na Touru, Vingegaard, inače član momčadi Jumbo-Visma uzeo je poduži odmor, a pojasnio je i zašto je izabrao upravo CRO Race za svoj povratnički nastup.

Trebao mi je odmor nakon Toura pa sam uzeo mjesec dana slobodno i uživao u životu. Posljednjih sam mjesec dana trenirao u Španjolskoj pripremajući se za završetak sezone. Moj je glavni cilj u ovom dijelu godine Il Lombardia, a CRO Race će mi poslužiti kao odlična priprema za tu utrku. Konfiguracija terena na CRO Raceu vrlo je dobra jer ima dosta uspona, usprkos tomu što nijedna etapa ne završava s velikim brdskim ciljem“, rekao je Vingegaard, kojem ovo nije prvi dolazak u Hrvatsku.

Vingegaard je ovog ljeta postao drugi u povijesti danski pobjednik Tour de Francea, a po dolasku u Kopenhagen nakon trijumfa u Parizu dočekalo ga je na desetke tisuća obožavatelja.

Oduševljen sam brojem navijača koji su me pozdravili po povratku kući. I ne samo brojem ljudi na glavnom trgu, već i tisućama onih koji su me pratili od zračne luke pa sve do središta grada“, zaključio je Danac.

Dolazak Vingegaarda na CRO Race s pravom je izazvao ponos i kod direktora utrke Vladimira Miholjevića.

Njegov je dolazak priznanje i za čitav tim od 250 ljudi koji se svake godine trudi da se ova utrka odvija na najvišoj mogućoj razini. Imati ovakvog sportaša i ovakvu startnu listu velika je čast koju želimo podijeliti i sa svim građanima Hrvatske. Čast nam je što je Vingegaard izabrao upravo CRO Race za prvu utrku nakon Toura“, naglasio je Miholjević.

Nije Vingegaard jedini pobjednik Toura koji će ovog tjedna voziti cestama Hrvatske. Uz njega će nastupiti i Britanac Geraint Thomas, vozač Ineos Grenadiersa, pobjednik najveće svjetske biciklističke utrke iz 2018. godine te treći s ovogodišnjeg Toura. Najavljen je bio i dolazak Kolumbijca Egana Bernala, ali on je ipak odustao od dolaska kako bi se podvrgnuo operaciji koljena koje mu je stradalo u teškoj nesreći tijekom treninga još u siječnju.

Miholjević je naglasio i kako će ovogodišnji CRO Race biti medijski najbolje praćeno izdanje utrke.

Do sada je najveći broj imatelja televizijskih prava za utrku bio 44, a ove je godine taj broj porastao na 60. Utrka će se uživo moći pratiti u 130 zemalja svijeta.

Na startnoj listi naći će se i šest hrvatskih vozača od kojih će jedan, Fran Miholjević, nastupati za WorldTour momčad Bahrain Victorious. Uz njega će voziti još Viktor Potočki i Carlo Jurišević (Ljubljana Gusto Santic) te Antonio Barać, Lorenzo Marenzi i Filip Kvasina (Meridiana Kamen Team).


Tekst: Iris Ivičević
Foto: KL-photo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: