Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Brak nabrzaka!

#1: Question Brak nabrzaka! Autor: insomnia Post Postano: 15.10.2007. 10:22

Svojedobno je u jednom topicu bilo riječi o tome kada reći ''volim te''.. Pa me sada evo zanima vaše mišljenje o ovome - kada se ženiti?
Hipotetska situacija je, dakle, ova - dvoje ljudi koji se poznaju mjesec dana odlučilo se oženiti.
Da li je, po vašem mišljenju, mjesec dana poznanstva dovoljno dugo da bi netko znao/mogao biti siguran da se želi oženiti?
Je li to nekakva supersonična ljubav, nezrelost, ili nešto treće?

#2:   Autor: Poppy Post Postano: 15.10.2007. 10:38

ma lako za brakove nabrzaka, to se sve da poništit ako skužiš da si pogriješio. veći je problem pravljenje djece nabrzaka.

ali svakako ne treba ni predugo čekat... ulazak u brak tad izgubi svaku draž i smisao.

#3:   Autor: Anita_os Post Postano: 15.10.2007. 12:15

Ja sam eto prije manje od godinu dana ostala malo reći šokirana kada se legica s faxa zaručila nakon manje od mjesec dana veze, bez pretjeranih iskustava s dečkima od ranije, čak naprotiv..niti jedne veze duže od koji mjesec.. I eto: sada žive skupa, slijedeće god su svatovi! slažu se, vole, sve lijepo divno krasno..nadam se iskreno da će i potrajati!
Definitivno nisam za takve stvari jer je po meni potrebno god-dvije da nekoga stvarno upznaš (na kraju se ni to ne pokaže vjerodostojno Very Happy ), počneš planirati itd..ali eto, ima i toga..i zna završiti lijepo. Nekad je sve stvar sreće i prave osobe u pravom trenutku!

#4:   Autor: MissTake Post Postano: 15.10.2007. 12:37

hmmm

brak na brzaka. to te nitko en može savjetovati. uvijek će neki biti protiv uvijek neki za. ja sam sad protiv, ali nisam u situaciji da odlučujem. to iapk trebaju te 2 osobe vidjeti, tj. da li si štimaju...

možda da probaju živjeti skupa??

#5:   Autor: CatCloe Post Postano: 15.10.2007. 12:56

NE!!!

#6:   Autor: Circa Post Postano: 15.10.2007. 12:59

Bože dragi, pa poznato je da do svadbe dolazi, kako i dolikuje Hrvatima i Katolcima, tek kada djevojka ostane trudna. Naravno, samo ukoliko spada medju one koje ne zele abortirat...

#7:   Autor: insomnia Post Postano: 15.10.2007. 13:36

MissTake je napisao/la: ›
hmmm

brak na brzaka. to te nitko en može savjetovati.

samo da ne bude zabune, ovdje se radi o čisto hipotetskoj situaciji, u kojoj se žene x i y.. ja sam samo nedužni potpisnik topica Very Happy

#8:   Autor: tonya Post Postano: 15.10.2007. 13:38

CatCloe je napisao/la: ›
NE!!!

Imaš neugodna iskustva? Wink

#9:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 15.10.2007. 13:49

pih ... za koga ?

#10:  Re: Brak nabrzaka! Autor: 1step2far Post Postano: 15.10.2007. 14:19

Mislim da ne postoji neka određena sredina koja može reći točno kada je vrijeme za brak. Nekad su baš brakovi na brzinu izazovniji od onih brakova koji se sklope nakon nekoliko godina hodanja. Ne spadam u brzopotezne tipove i nikad se ne bih tako brzo odlučila za tako važan korak u životu. Ja sam ipak osoba koja (i previše) razmišlja.

#11:   Autor: tamna strana Post Postano: 15.10.2007. 14:48

....iskreno...ovo mi je malo glupo pitanje....brak na brzaka....jer svi dobro znamo...da ima onih koji prije stupanja u bark žive godinama....pa kad uđu u brak....još brže izađu iz njega.....a ima i onih koji eto nakon mjesec dana....odluce napraviti taj korak....i žive zajedno dok ih smrt ne rastavi...(ili neki ljubavnik)....
...što znac da definitivno nema nekog pravila.....odnosno...sve je stvar pojedinca...
...uvijek se sve može gledati sa dvije strane....one svijetle i one tamne strana...Cool
....ima i onih koji iako žive zajedno....ni ne pomišljaju da stupe u brak....jer im braka kao nekkava institucija...jednostavno ništa ne znaci....
....uglavnom da završim....misao.....dvoje ljudi kad su zajedno....najbolje znaju što im je ciniti....Cool

#12:   Autor: fairy Post Postano: 15.10.2007. 14:50

....kontam, bar godinu i 6 mj. mi je potrebno da nekoga upoznam kako treba,,,,,ali često sam puta pomislila kako je dobro što kod nas nema onih kapelica za instant vjenčanja...mislim da bih već imala par propalih brakova nakon ludih noći....

#13: Question Re: Brak nabrzaka! Autor: Elena_Os Post Postano: 15.10.2007. 15:53

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Je li to nekakva supersonična ljubav, nezrelost, ili nešto treće?


Supersonična može biti samo zaljubljenost..ljubav se ne javlja nakon mjesec dana..
Po meni je u pitanju nezrelost, strah od samoće, dobra prilika za lagodan život (čitaj ima para pa ajmo), a postoje i ženske koje stalno čuju neke satove u glavi koji ih panično požuruju (često u glupost) osijek031.com smile

Ja nisam ni za život pod istim krovom nakon mjesec dana, a pogotovo ne za takav jump u (bračnu) luku.. svakako mislim prije same "potvrde na papiru" živjeti sa osobom za koju mislim da je TA..ipak kroz zajednički život i situacije koje on sam po sebi donosi, upoznaš osobu i potvrdiš si da je to to i da se nisi sjebendiso(ili jesi )..nikako mi nije cilj imati par brakova i iz svakog u slijedeći donijeti po jedno dijete ( kao neki "miraz")...

Godine me ne pate..udala se za godinu, 2, 7 je manje bitno, bitno je da budem sretna i da moji potomci nemaju nikakve traume..


Zadnja promjena: Elena_Os; 16.10.2007. 0:18; ukupno mijenjano 1 put.

#14:   Autor: tamna strana Post Postano: 15.10.2007. 16:09

Elena_Os je napisao/la: ›
Godine me ne pate..udala se za godinu, 2, 7 je manje bitno, bitno je da budem sretna i da moji potomci nemaju nikakve traume..


....da li ti netko ili nešto garantira da ce tako biti...ako si sa nekim mjesec dana....ili 5 godina prije u braku.....Cool

#15:   Autor: Elena_Os Post Postano: 15.10.2007. 16:41

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Godine me ne pate..udala se za godinu, 2, 7 je manje bitno, bitno je da budem sretna i da moji potomci nemaju nikakve traume..


....da li ti netko ili nešto garantira da ce tako biti...ako si sa nekim mjesec dana....ili 5 godina prije u braku.....Cool


Nikad ništa nije 100% sigurno..samo znam da neću biti slijepa, srljati i zanemarivati neke "sitnice" koje se kasnije ispostave kao jako bitne, a to većina radi i to je glavni problem nefunkcioniranja "mladog braka".. od ljubavi se ne živi..ona je bitna, ali je puno bitniji karakter osobe i on se ne mijenja (bar ne enormno kako neki očekuju).. a oni koji misle da će partnera uspjeti "preodgojiti", zbog te velike ljubavi , nakon 5 godina se povlače po sudu sa hrpom uvreda i borbom tko će šta dobiti i koliko više zahebati svoju nekad veliku ljubav..

#16:   Autor: insomnia Post Postano: 15.10.2007. 19:21

tamna strana je napisao/la: ›
....iskreno...ovo mi je malo glupo pitanje....brak na brzaka....jer svi dobro znamo...da ima onih koji prije stupanja u bark žive godinama....pa kad uđu u brak....još brže izađu iz njega.....a ima i onih koji eto nakon mjesec dana....odluce napraviti taj korak....i žive zajedno dok ih smrt ne rastavi...(ili neki ljubavnik)....
...što znac da definitivno nema nekog pravila.....odnosno...sve je stvar pojedinca...
...uvijek se sve može gledati sa dvije strane....one svijetle i one tamne strana...Cool
....ima i onih koji iako žive zajedno....ni ne pomišljaju da stupe u brak....jer im braka kao nekkava institucija...jednostavno ništa ne znaci....
....uglavnom da završim....misao.....dvoje ljudi kad su zajedno....najbolje znaju što im je ciniti....Cool

ok, sve to stoji.. moj cilj s ovim topicom je bilo pitati VAS da li biste vi mogli tako nakon mjesec dana se vjenčati s nekim, ne zanimaju me tamo neki.. ok, sve ovisi od pojedinca bla bla.. iz tvojih postova kontam da bi ti mogao napraviti tako nešto? (correct me if I'm wrong..) Cool

#17:   Autor: tamna strana Post Postano: 15.10.2007. 20:32

Elena_Os je napisao/la: ›
Nikad ništa nije 100% sigurno..samo znam da neću biti slijepa, srljati i zanemarivati neke "sitnice" koje se kasnije ispostave kao jako bitne, a to većina radi i to je glavni problem nefunkcioniranja "mladog braka".. od ljubavi se ne živi..ona je bitna, ali je puno bitniji karakter osobe i on se ne mijenja (bar ne enormno kako neki očekuju).. a oni koji misle da će partnera uspjeti "preodgojiti", zbog te velike ljubavi , nakon 5 godina se povlače po sudu sa hrpom uvreda i borbom tko će šta dobiti i koliko više zahebati svoju nekad veliku ljubav..


....sve to može proci i naj taj nacin da do svega toga ne dođe....iako nisu dugo bili skupa.....Cool

#18:   Autor: tamna strana Post Postano: 15.10.2007. 20:35

insomnia je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
....iskreno...ovo mi je malo glupo pitanje....brak na brzaka....jer svi dobro znamo...da ima onih koji prije stupanja u bark žive godinama....pa kad uđu u brak....još brže izađu iz njega.....a ima i onih koji eto nakon mjesec dana....odluce napraviti taj korak....i žive zajedno dok ih smrt ne rastavi...(ili neki ljubavnik)....
...što znac da definitivno nema nekog pravila.....odnosno...sve je stvar pojedinca...
...uvijek se sve može gledati sa dvije strane....one svijetle i one tamne strana...Cool
....ima i onih koji iako žive zajedno....ni ne pomišljaju da stupe u brak....jer im braka kao nekkava institucija...jednostavno ništa ne znaci....
....uglavnom da završim....misao.....dvoje ljudi kad su zajedno....najbolje znaju što im je ciniti....Cool

ok, sve to stoji.. moj cilj s ovim topicom je bilo pitati VAS da li biste vi mogli tako nakon mjesec dana se vjenčati s nekim, ne zanimaju me tamo neki.. ok, sve ovisi od pojedinca bla bla.. iz tvojih postova kontam da bi ti mogao napraviti tako nešto? (correct me if I'm wrong..) Cool


....moj stav je da o braku ni ne razmišljam....odnosno....još uvijek sam u fazi traženja djevojke....Cool
...a sve ostalo se pocme razvijati tek kad riješim ovaj prvi uvijet....što ne znaci da ne bi mogao pristati na brak i nakon mjesec dana....Cool

#19:   Autor: DanicaV Post Postano: 15.10.2007. 20:49

... mene institucija braka baš nešto i ne zanima, tako da... ne znam što bi se moralo desiti u ovoj ludoj glavi da promijenim mišljenje.

to je ionako samo papir.

#20:  Re: Brak nabrzaka! Autor: venecia Post Postano: 15.10.2007. 23:12

ne to nikako, ako nisi siguran u nešto ne srljaj, papir nikome ništa ne znači, a kada dođe do razvoda papirologiji nikada kraja...

#21:  Re: Brak nabrzaka! Autor: Tuba Post Postano: 16.10.2007. 0:45

venecia je napisao/la (Pogledaj post): › ne to nikako, ako nisi siguran u nešto ne srljaj, papir nikome ništa ne znači, a kada dođe do razvoda papirologiji nikada kraja...

znachi,ako ispadne da je idiot nakon par god,njemu posvetish zivot,i na kraju si vrlo lako moze sve pokupit,a s papirima bi doshlo do podjele imovine,sve pola pola.

#22:   Autor: ruana Post Postano: 16.10.2007. 0:52

ja se udajem 30.10. zbog novca

#23:   Autor: insomnia Post Postano: 16.10.2007. 8:00

Tuba je napisao/la: ›
venecia je napisao/la (Pogledaj post): › ne to nikako, ako nisi siguran u nešto ne srljaj, papir nikome ništa ne znači, a kada dođe do razvoda papirologiji nikada kraja...

znachi,ako ispadne da je idiot nakon par god,njemu posvetish zivot,i na kraju si vrlo lako moze sve pokupit,a s papirima bi doshlo do podjele imovine,sve pola pola.

da, ne znam da bi mi se dalo petljat to s razvodom.. Ne vidim uopće poantu braka, ma tko li ga je izmislio uopće i zašto.. Zašto je sad potrebno potpisati taj neki papir.. I kako možeš znati da ćeš htjeti biti s tom osobom cijeli život? Toliko se toga može desiti.. people change.. I šta, onda se daviti s razvodom.. i tako u krug..

#24:   Autor: allein Post Postano: 16.10.2007. 10:04

Predbračni ugovor.

#25:   Autor: Poppy Post Postano: 16.10.2007. 10:12

ruana je napisao/la: ›
ja se udajem 30.10. zbog novca

ima brata?! Smile

#26:   Autor: ruana Post Postano: 16.10.2007. 11:09

Poppy je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ja se udajem 30.10. zbog novca

ima brata?! Smile


ma nema, al snaci cemo se za tebe nekako

#27:  Re: Brak nabrzaka! Autor: 1step2far Post Postano: 16.10.2007. 11:26

Što se mene tiče, brak kao pojam nema smisla. Važno je partnerstvo i poštovanje, a ne prsten i papir.

#28:   Autor: Kostur Post Postano: 16.10.2007. 15:43

Bas sam u subotu bio kum. Znaju se vec 3 godine i zive vec godinu skupa. Sve OK.

Ali dosao svirac koji je iz makednije i prica je da je prije 30-ak godina u nekim svatovima upoznao zenu (znaci to vece), pitao je iz zezancije da li se zeli udati zanjega, ona rekla OK, i odmah roditeljima i u sretnom braku su vec 30-ak godina. A covjek je intelektualac, profesor glazbe.

U zivotu nema pravila, ljubav je slijepa

#29:   Autor: insomnia Post Postano: 16.10.2007. 19:21

Kostur je napisao/la: ›
Ali dosao svirac koji je iz makednije i prica je da je prije 30-ak godina u nekim svatovima upoznao zenu (znaci to vece), pitao je iz zezancije da li se zeli udati zanjega, ona rekla OK, i odmah roditeljima i u sretnom braku su vec 30-ak godina. A covjek je intelektualac, profesor glazbe.

U zivotu nema pravila, ljubav je slijepa

jao kako romantično... osijek031.com smile

allein je napisao/la: ›
Predbračni ugovor.

ok, ovo uopće nije romantično.. osijek031.com smile ako ćemo na brak gledati kao na nekakvu investiciju, e pa onda... ja se prva za takvog ne bih udala! osijek031.com smile

#30:   Autor: DanicaV Post Postano: 16.10.2007. 19:26

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Predbračni ugovor.

ok, ovo uopće nije romantično.. osijek031.com smile ako ćemo na brak gledati kao na nekakvu investiciju, e pa onda... ja se prva za takvog ne bih udala! osijek031.com smile


stvarno, užasan si allein. Very Happy

#31:   Autor: allein Post Postano: 17.10.2007. 14:43

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Predbračni ugovor.

ok, ovo uopće nije romantično.. osijek031.com smile ako ćemo na brak gledati kao na nekakvu investiciju, e pa onda... ja se prva za takvog ne bih udala! osijek031.com smile


Nije investicija, ali ako se ne želiš (brakom) za nekoga vezati za cijeli život, a razvod je prenaporan (što sad tvrdiš), onda je najjednostavnije potpisati predbračni ugovor. U slučaju razvoda, samo se podijele stvari prema ugovoru i nema duge i mučne procedure, povlačenja po sudovima, spominjanja bliže i dalje rodbine.

#32:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 20:24

allein je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Predbračni ugovor.

ok, ovo uopće nije romantično.. osijek031.com smile ako ćemo na brak gledati kao na nekakvu investiciju, e pa onda... ja se prva za takvog ne bih udala! osijek031.com smile


Nije investicija, ali ako se ne želiš (brakom) za nekoga vezati za cijeli život, a razvod je prenaporan (što sad tvrdiš), onda je najjednostavnije potpisati predbračni ugovor. U slučaju razvoda, samo se podijele stvari prema ugovoru i nema duge i mučne procedure, povlačenja po sudovima, spominjanja bliže i dalje rodbine.

ok, kontam ja što ti želiš reći.. ne slažem se iz razloga tog što predbračni ugovor vidim kao nešto tipa.. ja sam u brak ušao sa dvije vilice, ti sa tri, i nakon braka ja odlazim s te svoje dvije vilice.. nekako mi je to jadno.. i otužno..kao da se jedna osoba želi osigurati da joj ona druga ne bi uzela previše nakon braka.. općenito te prepirke oko novca smatram jadnima!
a opet, s druge strane, ja sam nerealni i nepopravljivi idealista koji misli da brakovi ne bi trebali završavati razvodima, i koji se nada da moj vlastiti (aaako se budem udavala) neće završiti razvodom.. Naime, nadam se udati za osobu koju ću voljeti do svoje smrti.. rekoh, idealista sam i glupavi romantik! Embarassed

#33:  Re: Brak nabrzaka! Autor: pumpkin Post Postano: 17.10.2007. 20:58

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Važno je partnerstvo i poštovanje, a ne prsten i papir.


Eto, to je čarobna formula. Vrlo jednostavno, i istinito.

#34:   Autor: mvarga Post Postano: 17.10.2007. 21:07

insomnia je napisao/la: ›
allein je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Predbračni ugovor.

ok, ovo uopće nije romantično.. osijek031.com smile ako ćemo na brak gledati kao na nekakvu investiciju, e pa onda... ja se prva za takvog ne bih udala! osijek031.com smile


Nije investicija, ali ako se ne želiš (brakom) za nekoga vezati za cijeli život, a razvod je prenaporan (što sad tvrdiš), onda je najjednostavnije potpisati predbračni ugovor. U slučaju razvoda, samo se podijele stvari prema ugovoru i nema duge i mučne procedure, povlačenja po sudovima, spominjanja bliže i dalje rodbine.

Naime, nadam se udati za osobu koju ću voljeti do svoje smrti..


A hoće li ta osoba voljeti tebe do kraja života? E, zato što to ne znaš pišeš predbračni ugovor.

#35:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 21:14

mvarga je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
Naime, nadam se udati za osobu koju ću voljeti do svoje smrti..


A hoće li ta osoba voljeti tebe do kraja života? E, zato što to ne znaš pišeš predbračni ugovor.

iskreno, briga me.. hoće li me voljeti.. nekako se nadam da ću to uspijeti prepoznati u toj osobi prije nego se odlučim na brak s njom.. ako se ispostavi suprotno - zbogom, i idemo dalje..
ali, da mi netko postavi predbračni ugovor kao uvjet ženidbe, smatrala bih to nekako bešćutnim i čak možda i uvredljivim.. žao mi je, ali jednostavno nisam praktična!

#36:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.10.2007. 21:16

allein je napisao/la (Pogledaj post): › Nije investicija, ali ako se ne želiš (brakom) za nekoga vezati za cijeli život, a razvod je prenaporan (što sad tvrdiš), onda je najjednostavnije potpisati predbračni ugovor. U slučaju razvoda, samo se podijele stvari prema ugovoru i nema duge i mučne procedure, povlačenja po sudovima, spominjanja bliže i dalje rodbine.


Nema tog ugovora koji se ne može pobiti...
Stvar je u ljudima. Ili se u miru sastanu i rastanu, ili ne.

#37:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.10.2007. 21:17

@insomnia, voljeti generalno nije baš praktično...

#38:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 21:20

DanicaV je napisao/la: ›
@insomnia, voljeti generalno nije baš praktično...

tell me about it..
.. htjedoh reći da nisam sklona tim ''praktičnim riješenjima''..

#39:   Autor: mvarga Post Postano: 17.10.2007. 21:47

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: ›
@insomnia, voljeti generalno nije baš praktično...

tell me about it..
.. htjedoh reći da nisam sklona tim ''praktičnim riješenjima''..


Mislim da je ovdje bolje koristiti pragmatično nego praktično.
Ali bez obzira na sve, činjenica da predbračni ugovor zvuči surovo. Ali tako zvuči i otkaz, hipotekarna deložacija, osobni bankrot, iznajmljivanje crkvi za restorane i čitav niz drugih stvari koje su prije 20 godina bile nezamislive, a ipak su nam došle u dvorište.
Isto će biti i s predbračnim ugovorom. Nemoj se opirati ako voliš nekog tipa potpisu takvog ugovora. Ako si iskrena, u njemu češ napisati samo to što očekuješ od njega da ti vrati ako se raziđete (barbike, tange, jahtu i peterosobni stan koji su ti darovali roditelji). I obećati češ njemu vratiti njegove lego kocke i stare brojeve stripova. Pa zašto na kraju krajeva to ne bi potpisala ako si iskrena?

#40:  Re: Brak nabrzaka! Autor: sheila Post Postano: 17.10.2007. 21:59

mvarga je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: ›
@insomnia, voljeti generalno nije baš praktično...

tell me about it..
.. htjedoh reći da nisam sklona tim ''praktičnim riješenjima''..


Mislim da je ovdje bolje koristiti pragmatično nego praktično.
Ali bez obzira na sve, činjenica da predbračni ugovor zvuči surovo. Ali tako zvuči i otkaz, hipotekarna deložacija, osobni bankrot, iznajmljivanje crkvi za restorane i čitav niz drugih stvari koje su prije 20 godina bile nezamislive, a ipak su nam došle u dvorište.
Isto će biti i s predbračnim ugovorom. Nemoj se opirati ako voliš nekog tipa potpisu takvog ugovora. Ako si iskrena, u njemu češ napisati samo to što očekuješ od njega da ti vrati ako se raziđete (barbike, tange, jahtu i peterosobni stan koji su ti darovali roditelji). I obećati češ njemu vratiti njegove lego kocke i stare brojeve stripova. Pa zašto na kraju krajeva to ne bi potpisala ako si iskrena?


slažem see

#41:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 22:10

sheila je napisao/la: ›
mvarga je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: ›
@insomnia, voljeti generalno nije baš praktično...

tell me about it..
.. htjedoh reći da nisam sklona tim ''praktičnim riješenjima''..


Mislim da je ovdje bolje koristiti pragmatično nego praktično.
Ali bez obzira na sve, činjenica da predbračni ugovor zvuči surovo. Ali tako zvuči i otkaz, hipotekarna deložacija, osobni bankrot, iznajmljivanje crkvi za restorane i čitav niz drugih stvari koje su prije 20 godina bile nezamislive, a ipak su nam došle u dvorište.
Isto će biti i s predbračnim ugovorom. Nemoj se opirati ako voliš nekog tipa potpisu takvog ugovora. Ako si iskrena, u njemu češ napisati samo to što očekuješ od njega da ti vrati ako se raziđete (barbike, tange, jahtu i peterosobni stan koji su ti darovali roditelji). I obećati češ njemu vratiti njegove lego kocke i stare brojeve stripova. Pa zašto na kraju krajeva to ne bi potpisala ako si iskrena?


slažem see

opet ste se zanijeli.. Smile dakle, JA ne potpisujem trenutno ništa.. ne radi se ovdje o meni.. Wink

.. hm hm.. ja sam u ljubavi iskrena i više nego previše.. ali cijeli taj koncept predbračnog ugovora bi mi, vjerujem, nekako pobudio sumnju u iskrenost osobe za koju bih se udavala, o tome se radi.. !

#42:   Autor: mvarga Post Postano: 17.10.2007. 22:13

A on bi mislio da si ti neiskrena i posumnjao bi u tvoje namjere jer nečeš potpisati da češ mu vratiti stare brojeve Playboya

#43:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 22:17

mvarga je napisao/la: ›
A on bi mislio da si ti neiskrena i posumnjao bi u tvoje namjere jer nečeš potpisati da češ mu vratiti stare brojeve Playboya

e pa ako ćemo tako.. ma neka mu ih onda, nek se s njima oženi! osijek031.com smile

#44:   Autor: Anita_os Post Postano: 17.10.2007. 22:58

Ja mislim da bi se insomnia udavala, pokušava nekom skrenuti pažnju, a taj netko ne reagira i još hoće predbračni! Wink
hihihii

#45:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 23:04

Anita_os je napisao/la: ›
Ja mislim da bi se insomnia udavala, pokušava nekom skrenuti pažnju, a taj netko ne reagira i još hoće predbračni! Wink
hihihii

jaoooooo... a i kad i ja moram svakakve topice postavljati.. joj joj joj.. tako mi i treba.. osijek031.com smile

#46:   Autor: Anita_os Post Postano: 17.10.2007. 23:16

insomnia je napisao/la: ›
Anita_os je napisao/la: ›
Ja mislim da bi se insomnia udavala, pokušava nekom skrenuti pažnju, a taj netko ne reagira i još hoće predbračni! Wink
hihihii

jaoooooo... a i kad i ja moram svakakve topice postavljati.. joj joj joj.. tako mi i treba.. osijek031.com smile
Hehehe Very Happy
Baš! hehe
Sad će on doplesati do tebe i reći: insomniaaaaa, neeema predbračnog ugovoraaa, samo želim svoje diplome iz D&D-a Very Happy

šalim se ja...
Ne znam, ok su ti predbračni ugovori, u nekim situacijama. Nekako, mora čovjek biti realan i iz drugog kuta procijeniti osobu. BEZ OBZIRA što ne planiraš razvod i te fore, nikad ne znaš što može biti i kako će se, tj bi se, druga strana u takvoj situaciji postavila. Na kraju, doživiš to kao običan papir kao što je i sam papir sklapanja braka..ne živiš ni od kojeg i ne bi trebao misliti ni na koji, već na samu tu vezu.. Tako da, ja sam više za to, nego ne.

Nikad neću zaboraviti kad smo se legica i ja još davno uhvatile neke slične teme i pitam ja mamu njenu: dobro, kak ste vi baš znaaali da je to taj?
A ona ladno skuplja stvari njegove po kući i kaže, eeee, sve manje to i ja znam! Smile

#47:   Autor: insomnia Post Postano: 17.10.2007. 23:24

Anita_os je napisao/la: ›
Nikad neću zaboraviti kad smo se legica i ja još davno uhvatile neke slične teme i pitam ja mamu njenu: dobro, kak ste vi baš znaaali da je to taj?
A ona ladno skuplja stvari njegove po kući i kaže, eeee, sve manje to i ja znam! Smile

ovo se meni ne može desiti.. Rolling Eyes Smile

potpuno smo otišli u off.. molim pustimo mene po strani.. Very Happy

.. pitanje topica je bilo da li je mjesec dana dovoljno da bi nekoga upoznao i bio siguran da se želiš za njega oženiti.. ponavljam za sljedećeg koji bude otvorio topic, ako mu sluuuučajnooo ne bude jasno o čemu je ovdje uopće i riječ.. Smile

#48:   Autor: mvarga Post Postano: 18.10.2007. 8:56

Inače za neupućene:

Brak je institucija u kojoj dvoje ljudi rješava probleme koje ne bi imali da nisu u braku.

Pa tko voli ....

#49:  Re: Brak nabrzaka! Autor: 1step2far Post Postano: 19.10.2007. 9:03

Jednom sam u Cosmoplitanu pročitala (u onim super savjetima za "Cosmo žene", uj fuj) da se svaka žena treba jednom udati. Tek toliko da vidi kako je to. Dok nema djece ni razvod nije big deal.

#50:   Autor: insomnia Post Postano: 19.10.2007. 9:39

mvarga je napisao/la: ›
Inače za neupućene:

Brak je institucija u kojoj dvoje ljudi rješava probleme koje ne bi imali da nisu u braku.

Pa tko voli ....

ti nisi oženjen?

#51:   Autor: mvarga Post Postano: 19.10.2007. 13:53

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › [ti nisi oženjen?


Jesam. Zašto misliš da je to bitno?

Inače postoji i druga definicija braka.

Tko se drugi puta ženi nije ni prvi puta zaslužio da ga žena ostavi.

#52:   Autor: morgan Post Postano: 19.10.2007. 14:27

ja znam jednu drugu izreku:
Pametan čovjek ženi se samo jednom.
inače, moj djed je govorio da se muškarac treba ženiti kad osjeti potrebu za djecom.

#53:   Autor: insomnia Post Postano: 19.10.2007. 15:19

mvarga je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › [ti nisi oženjen?


Jesam. Zašto misliš da je to bitno?

Inače postoji i druga definicija braka.

Tko se drugi puta ženi nije ni prvi puta zaslužio da ga žena ostavi.

po tvojim postovima sam dobila dojam da se oštro protiviš braku .. Wink koje je tvoje mišljenje, da li ljudi koji nakon mjesec dana stupaju u brak znaju u što se upuštaju? hoće li takav brak češće rezultirati razvodom? da li se tu radi o pravoj ljubavi, nezrelosti, ili, kako je @morgan rekao, o potrebi za djecom..tika-taka kuca mi biološki sat, moram se oženiti.. ?

#54:   Autor: anatema Post Postano: 19.10.2007. 23:22

mjesec dana definitivno nije dovoljno da saznaš u šta se upuštaš, ali ne mislim da takav brak mora biti osuđen na propast. ponešto možeš saznati samo ako živiš s nekom osobom duže vrijeme. biološki sat kucka, ali djecu možeš imati i bez papira, ne?
mislim da je to ipak malo nezrelo ili pak vrlo proračunato.

#55:  Re: Brak nabrzaka! Autor: steam Post Postano: 20.10.2007. 0:21

Kasnim s odgovorom na inicijalno pitanje. Promisljao sam o ovome i imam rješenje.

Jedino ispravno vrijeme za donošenje odluke o stupanju u brak s osobom X je u trenutku kada nismo ni na koji način romantično/osjećajima vezani za osobu X.

Ulazak u romantičnu vezu s osobom X i zaljubljivanje rezultira nemogućnošću realnog sagledavanja mana i vrlina osobe X. Vrline su prenaglašene, a mane racionaliziramo.

Prije važne odluke o doživotnom vezanju, potrebna je pauza - potpuni prekid veze i rastavljenost - fizička, mentalna i osjećajna, na godinu dana ili koliko god je potrebno za postizanje potpune indiferencije prema osobi X.

Po dosezanju potpune indiferencije prema osobi X, u mogućnosti smo realno sagledati je li osoba X lijepa i pametna kao što se činila i jesu li kompromisi potrebni za suživot s osobom X prihvatljivi.

Ako je odgovor pozitivan, dvoje mogu započeti drugi nastavak svoje romantične veze koja će na koncu eventualno rezultirati foolproof brakom.

Ilustracija:
---prva_veza_barem_godinu_dana----||||prekid_veze_barem_godinu_dana||||-----druga_veza---->>brak

#56:   Autor: mvarga Post Postano: 20.10.2007. 12:02

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › sam dobila dojam da se oštro protiviš braku .. Wink koje je tvoje mišljenje, da li ljudi koji nakon mjesec dana stupaju u brak znaju u što se upuštaju? hoće li takav brak češće rezultirati razvodom? da li se tu radi o pravoj ljubavi, nezrelosti, ili, kako je @morgan rekao, o potrebi za djecom..tika-taka kuca mi biološki sat, moram se oženiti.. ?


Odgovora na svako tvoje pitanje ima koliko i brakova.
Nikako se ne protivim braku samo sam htio pomalo šaljivim komentarima zabaviti čitatelje foruma.
Mislim da je istina leži negdje između krajnosti da je brak prevaziđena institucija pa do toga da je brak ispunjenje i jedini ispravan cilj u životu (poglavito za žene).

Mislim da svaka osoba treba donositi odluke za sebe. Grci zu zaljubljenost smatrali bolešću i liječili su je. U Indiji se i danas dogovaraju brakovi (kao i u europskoj aristokraciji). Ne mislim da je brak loš. Bliska osoba ti je uvijek potrebna i u radosti i tugi. Ali to ne mora biti nužno brak.

#57:  Re: Brak nabrzaka! Autor: DanicaV Post Postano: 20.10.2007. 12:20

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Promisljao sam o ovome i imam rješenje.


Nisi dovoljno promišljao. Smile
De još malo, po dopuni algoritam.

#58:   Autor: vučica Post Postano: 20.10.2007. 14:39

da mi je nać nekog tko bi se ženio za mjesec dana, odmah bi se udala.... Smile

#59:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 15:25

vučica je napisao/la: ›
da mi je nać nekog tko bi se ženio za mjesec dana, odmah bi se udala.... Smile

a de.. zezaš? Wink
steam je napisao/la: ›
Kasnim s odgovorom na inicijalno pitanje. Promisljao sam o ovome i imam rješenje.

Jedino ispravno vrijeme za donošenje odluke o stupanju u brak s osobom X je u trenutku kada nismo ni na koji način romantično/osjećajima vezani za osobu X.

Ulazak u romantičnu vezu s osobom X i zaljubljivanje rezultira nemogućnošću realnog sagledavanja mana i vrlina osobe X. Vrline su prenaglašene, a mane racionaliziramo.

Prije važne odluke o doživotnom vezanju, potrebna je pauza - potpuni prekid veze i rastavljenost - fizička, mentalna i osjećajna, na godinu dana ili koliko god je potrebno za postizanje potpune indiferencije prema osobi X.

Po dosezanju potpune indiferencije prema osobi X, u mogućnosti smo realno sagledati je li osoba X lijepa i pametna kao što se činila i jesu li kompromisi potrebni za suživot s osobom X prihvatljivi.

Ako je odgovor pozitivan, dvoje mogu započeti drugi nastavak svoje romantične veze koja će na koncu eventualno rezultirati foolproof brakom.

Ilustracija:
---prva_veza_barem_godinu_dana----||||prekid_veze_barem_godinu_dana||||-----druga_veza---->>brak

Laughing vrlo temeljito.. Wink a opet, hebeš sve, kako se oženiti ako nisi zaljubljen.. i zašto(još veće pitanje..) ? ok, na stranu lovci na pare.. ja kao potpuni nekonformist i nepopravljivi romantik tvoj algoritam smatram nemogućim za postići.. Smile

mvarga je napisao/la: ›
Odgovora na svako tvoje pitanje ima koliko i brakova.
Nikako se ne protivim braku samo sam htio pomalo šaljivim komentarima zabaviti čitatelje foruma.
Mislim da je istina leži negdje između krajnosti da je brak prevaziđena institucija pa do toga da je brak ispunjenje i jedini ispravan cilj u životu (poglavito za žene).

Mislim da svaka osoba treba donositi odluke za sebe. Grci zu zaljubljenost smatrali bolešću i liječili su je. U Indiji se i danas dogovaraju brakovi (kao i u europskoj aristokraciji). Ne mislim da je brak loš. Bliska osoba ti je uvijek potrebna i u radosti i tugi. Ali to ne mora biti nužno brak.

joj da, ovo.. brrrr... imam jednog poznanika (doselio se iz Albanije) kojem su ženu iz Albanije doveli na dan vjenčanja, tj. tog ju je dana upoznao.. Jel si možete tako što zamisliti.. ? Ili, recimo, da imamo kastinski sustav, ti se zaljubio/la, a ne smiješ se oženiti jer je ta osoba ''niža'' od tebe.. brrrrr Rolling Eyes

#60:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.10.2007. 19:53

Da, u Indiji se stvarno dogovaraju vjenčanja. Prijateljica mi je ispričala za jedan indijski bračni par, brak je dogovoren, ali nisu ih prisiljavali da se vjenčaju. Upoznali su se i vjenčali i žive ok, koliko shvatih, i to u Europi.

"Provodadžisanje" baš i nije sasvim nestalo, umjesto babe, tetke, komšinice... koliko ljudi ode na Iskricu i sl.? "Medij" se promijenio.

Ma Steam se sprda....

#61:   Autor: steam Post Postano: 22.10.2007. 20:33

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Laughing vrlo temeljito.. Wink a opet, hebeš sve, kako se oženiti ako nisi zaljubljen.. i zašto(još veće pitanje..) ? ok, na stranu lovci na pare.. ja kao potpuni nekonformist i nepopravljivi romantik tvoj algoritam smatram nemogućim za postići.. Smile


Moja solucija nikako ne isključuje zaljubljivanje i ljubav. Dapace, smatram to nuznim. Smile Nakon što potencijalni ženik tijekom perioda pauze donese "educated decision" da druga osoba zaista jest prava, tada opet treba i mora stupiti u drugu romanticnu vezu s tom osobom, slobodan opet se zaljubiti i voljeti. Smile

A koliko je sve to moguce ili nemoguce za postici, e to je druga prica. Smile

#62:   Autor: mali_ivica Post Postano: 22.10.2007. 20:44

Ma ja vam kažem treba se samo ženit i peglat, uz posljednji pozdrav - ništa prije braka Very Happy

#63:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 22:09

mali_ivica je napisao/la: ›
Ma ja vam kažem treba se samo ženit i peglat, uz posljednji pozdrav - ništa prije braka Very Happy

joj daj molim te.. kao prakticiraš to.. joj dajjj... osijek031.com smile

#64:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 22:11

steam je napisao/la: ›
Moja solucija nikako ne isključuje zaljubljivanje i ljubav. Dapace, smatram to nuznim. Smile Nakon što potencijalni ženik tijekom perioda pauze donese "educated decision" da druga osoba zaista jest prava, tada opet treba i mora stupiti u drugu romanticnu vezu s tom osobom, slobodan opet se zaljubiti i voljeti. Smile

A koliko je sve to moguce ili nemoguce za postici, e to je druga prica. Smile

uf uf, koliko educated decisions treba donijeti.. mislim da se neću udavati.. Wink

#65:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.10.2007. 22:13

ma tako je, insomnia, živi u grijehu.... Smile

#66:   Autor: mali_ivica Post Postano: 22.10.2007. 22:27

insomnia je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ma ja vam kažem treba se samo ženit i peglat, uz posljednji pozdrav - ništa prije braka Very Happy

joj daj molim te.. kao prakticiraš to.. joj dajjj... osijek031.com smile

Heh vid što se uzjebala...

#67:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 22:31

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ma ja vam kažem treba se samo ženit i peglat, uz posljednji pozdrav - ništa prije braka Very Happy

joj daj molim te.. kao prakticiraš to.. joj dajjj... osijek031.com smile

Heh vid što se uzjebala...

sam zaključak koji sam ja izvela iz tvog posta, a koji me naveo na ovaj urnebesni smijeh.. (osijek031.com smile) je taj da se ti, prakticirajući takvo razmišljanje, onda očito još nikada nisi seksao.. brak sa mnom si možeš prekrižiti, sorkač! osijek031.com smile Wink

#68:   Autor: mali_ivica Post Postano: 22.10.2007. 22:38

insomnia je napisao/la: ›
sam zaključak koji sam ja izvela iz tvog posta, a koji me naveo na ovaj urnebesni smijeh.. (osijek031.com smile) je taj da se ti, prakticirajući takvo razmišljanje, onda očito još nikada nisi seksao.. brak sa mnom si možeš prekrižiti, sorkač! osijek031.com smile Wink

I dalje ne kuži, ali nema veze nadoći će... Very Happy
Zzzz peka

#69:  Re: Brak nabrzaka! Autor: ela Post Postano: 22.10.2007. 22:47

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
steam je napisao/la (Pogledaj post): › Promisljao sam o ovome i imam rješenje.


Nisi dovoljno promišljao. Smile
De još malo, po dopuni algoritam.

Ma što fali odličan je..
Steam kapa dolje,kako nam je pametan,ljubi ga teta Ela!

#70:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 22:47

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
sam zaključak koji sam ja izvela iz tvog posta, a koji me naveo na ovaj urnebesni smijeh.. (osijek031.com smile) je taj da se ti, prakticirajući takvo razmišljanje, onda očito još nikada nisi seksao.. brak sa mnom si možeš prekrižiti, sorkač! osijek031.com smile Wink

I dalje ne kuži, ali nema veze nadoći će... Very Happy
Zzzz peka

ček ček ček, ono što sam ja zapravo htjela tebe pitati.. TKO ništa prije braka-ti ili odabrana buduća supruga? Wink

i pitanje za ostatak foruma (onih 0,7% koji čitaju ovaj topic) ... DA LI PRAKTICIRATE -NIŠTA PRIJE BRAKA- tj. ŠTO MISLITE O TOME? i, da se nadovežem na topic.. DA LI JE MJESEC DANA DOVOLJNO DA BI SE DVOJE LJUDI I PO TOM PITANJU ''SKUŽILI'' ??

#71:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.10.2007. 22:49

da bi se po "tom" pitanju skužili treba manje od mjesec dana.

#72:   Autor: ela Post Postano: 22.10.2007. 22:54

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › da bi se po "tom" pitanju skužili treba manje od mjesec dana.

cca pola sata ima kemije -nema kemije

#73:   Autor: ela Post Postano: 22.10.2007. 23:00

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
sam zaključak koji sam ja izvela iz tvog posta, a koji me naveo na ovaj urnebesni smijeh.. (osijek031.com smile) je taj da se ti, prakticirajući takvo razmišljanje, onda očito još nikada nisi seksao.. brak sa mnom si možeš prekrižiti, sorkač! osijek031.com smile Wink

I dalje ne kuži, ali nema veze nadoći će... Very Happy
Zzzz peka

ček ček ček, ono što sam ja zapravo htjela tebe pitati.. TKO ništa prije braka-ti ili odabrana buduća supruga? Wink

i pitanje za ostatak foruma (onih 0,7% koji čitaju ovaj topic) ... DA LI PRAKTICIRATE -NIŠTA PRIJE BRAKA- tj. ŠTO MISLITE O TOME? i, da se nadovežem na topic.. DA LI JE MJESEC DANA DOVOLJNO DA BI SE DVOJE LJUDI I PO TOM PITANJU ''SKUŽILI'' ??

ček da pogodim...ona ništa prije braka,on bi ali nemože

#74:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 23:05

ela je napisao/la: ›
ček ček ček, ono što sam ja zapravo htjela tebe pitati.. TKO ništa prije braka-ti ili odabrana buduća supruga? Wink

i pitanje za ostatak foruma (onih 0,7% koji čitaju ovaj topic) ... DA LI PRAKTICIRATE -NIŠTA PRIJE BRAKA- tj. ŠTO MISLITE O TOME? i, da se nadovežem na topic.. DA LI JE MJESEC DANA DOVOLJNO DA BI SE DVOJE LJUDI I PO TOM PITANJU ''SKUŽILI'' ??

ček da pogodim...ona ništa prije braka,on bi ali nemože
[/quote]
hm da.. osijek031.com smile

osobno bih ulazak u brak, bez prijašnjeg ''isprobavanja terena'' smatrala pomalo rizičnim, vi?

#75:   Autor: mvarga Post Postano: 22.10.2007. 23:06

ela je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › da bi se po "tom" pitanju skužili treba manje od mjesec dana.

cca pola sata ima kemije -nema kemije


Puno manje. Kad ti pruži ruku i nije hladno-ljigavo-znojno-mlitava već ima kemije. Još ako sjaji oko i lijep je smiješak zakružimo to na prvih 15 sekundi.
Poslije još malo hopa-cupa i Babum-Babum i sve zajedno netto puno manje od pola sata.

#76:   Autor: ela Post Postano: 22.10.2007. 23:07

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la: ›
ček ček ček, ono što sam ja zapravo htjela tebe pitati.. TKO ništa prije braka-ti ili odabrana buduća supruga? Wink

i pitanje za ostatak foruma (onih 0,7% koji čitaju ovaj topic) ... DA LI PRAKTICIRATE -NIŠTA PRIJE BRAKA- tj. ŠTO MISLITE O TOME? i, da se nadovežem na topic.. DA LI JE MJESEC DANA DOVOLJNO DA BI SE DVOJE LJUDI I PO TOM PITANJU ''SKUŽILI'' ??

ček da pogodim...ona ništa prije braka,on bi ali nemože

hm da.. osijek031.com smile

osobno bih ulazak u brak, bez prijašnjeg ''isprobavanja terena'' smatrala pomalo rizičnim, vi?[/quote]
Prerizično za moj ukus! Shocked osijek031.com smile

#77:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.10.2007. 23:22

Eto, čovjek od iskustva. Mislim ono što je napisao mvarga, ova ela mi opet upala...

#78:   Autor: mali_ivica Post Postano: 22.10.2007. 23:29

insomnia je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
sam zaključak koji sam ja izvela iz tvog posta, a koji me naveo na ovaj urnebesni smijeh.. (osijek031.com smile) je taj da se ti, prakticirajući takvo razmišljanje, onda očito još nikada nisi seksao.. brak sa mnom si možeš prekrižiti, sorkač! osijek031.com smile Wink

I dalje ne kuži, ali nema veze nadoći će... Very Happy
Zzzz peka

ček ček ček, ono što sam ja zapravo htjela tebe pitati.. TKO ništa prije braka-ti ili odabrana buduća supruga? Wink

i pitanje za ostatak foruma (onih 0,7% koji čitaju ovaj topic) ... DA LI PRAKTICIRATE -NIŠTA PRIJE BRAKA- tj. ŠTO MISLITE O TOME? i, da se nadovežem na topic.. DA LI JE MJESEC DANA DOVOLJNO DA BI SE DVOJE LJUDI I PO TOM PITANJU ''SKUŽILI'' ??

Ako je po pitanju "ONO" trba ti red bull i zeleni čaj u Old bridge pubu i otprilike 45.minuta vremena .... dalje nećem... Very Happy

#79:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.10.2007. 23:35

joj, ivice, a što su ljudi radili prije nego što je proizveden red bull?

#80:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 23:43

mali_ivica je napisao/la: ›
Ako je po pitanju "ONO" trba ti red bull i zeleni čaj u Old bridge pubu i otprilike 45.minuta vremena .... dalje nećem... Very Happy

hm, pa 45 min i nije nešto s čim bi se trebao hvaliti.. i još dodatna stimulacija red bullom.. hm ne valja, ne valja.. osijek031.com smile
dakle, ti podržavaš -ništa prije braka- samo u slučaju da curka bude ta fina, jel? .. a o onome s -mjesec dana- (da sad ne ponavljam, ne da mi se.. ) mi se nisi izjasnio.. voliš probati, ili nek bude iznenađenje?

#81:   Autor: mali_ivica Post Postano: 23.10.2007. 0:17

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ako je po pitanju "ONO" trba ti red bull i zeleni čaj u Old bridge pubu i otprilike 45.minuta vremena .... dalje nećem... Very Happy

hm, pa 45 min i nije nešto s čim bi se trebao hvaliti.. i još dodatna stimulacija red bullom.. hm ne valja, ne valja.. osijek031.com smile
Mislio sam na razgovor cca 45, primjer je ovako što bi se reklo iz života ljudi ... PS: Ta djevojka je pila red bull
Ničim se ja ne hvalim.

#82:   Autor: mali_ivica Post Postano: 23.10.2007. 0:17

insomnia je napisao/la: › ili nek bude iznenađenje?

Ako več inzistiraš?! Very Happy

#83:   Autor: insomnia Post Postano: 23.10.2007. 0:21

mali_ivica je napisao/la: ›
hm, pa 45 min i nije nešto s čim bi se trebao hvaliti.. i još dodatna stimulacija red bullom.. hm ne valja, ne valja.. osijek031.com smile
Mislio sam na razgovor cca 45, primjer je ovako što bi se reklo iz života ljudi ... PS: Ta djevojka je pila red bull
Ničim se ja ne hvalim.
[/quote]
ajde, vidi ga što se odmah nafunjio... Wink
mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: › ili nek bude iznenađenje?

Ako več inzistiraš?! Very Happy

otkazah već cigane za svadbu.. očito je da nisam tvoj tip.. osijek031.com smile

#84:  Re: Brak nabrzaka! Autor: 1step2far Post Postano: 23.10.2007. 10:56

Zašto se uopće ženiti ili udavati? Žalosno je da to radimo samo zbog drugih i eventualno zbog Crkve koja promovira obitelj kao svetost.

#85:  Re: Brak nabrzaka! Autor: mali_ivica Post Postano: 23.10.2007. 12:29

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto se uopće ženiti ili udavati? Žalosno je da to radimo samo zbog drugih i eventualno zbog Crkve koja promovira obitelj kao svetost.

Ajd dobro,
Htjeo sam samo reči ako to radiš zbog drugih
ili zbog Crkve,
onda se bolje nemoj ni ženit (udavat)!

#86:   Autor: CatCloe Post Postano: 23.10.2007. 12:31

insomnia je napisao/la: ›
i pitanje za ostatak foruma (onih 0,7% koji čitaju ovaj topic) ... DA LI PRAKTICIRATE -NIŠTA PRIJE BRAKA- tj. ŠTO MISLITE O TOME? i, da se nadovežem na topic.. DA LI JE MJESEC DANA DOVOLJNO DA BI SE DVOJE LJUDI I PO TOM PITANJU ''SKUŽILI'' ??

o bože (u kojeg ne vjerujem)... postoji li još itko tko se suzdržava fizikalija prije braka?!
osim što mi je smiješno, smatram to krajnje apsurdnim. kako će, zaboga, dvoje ljudi potpuno neiskusnih u sexu (nakon što im crkva i zakon to napokon dopuste) biti sretni zajedno u krevetu??!!
ne mislim da je nemoguće, ali mislim kako je vjerojatnost toliko mala da je statistički beznačajna!! čak i kad imaš prakse u seksu, naročito kada u toj sferi imaš određene ukuse i prioritete, mnogi ljudi ti pomalo ili potpuno ne odogovaraju. 100%-tni pogodak u krevetu je prilično rijetka stvar..
naravno da se stvari mogu popraviti prilagodbom, ali samo donekle, ponekad jednostavno "zadovoljavajući" sex polako s vremenom prijeđe u prosječni, dok ne dođe do nezadovoljavajućeg ili nepostojećeg..
..što sve opet nije uopće bitno ako ti je sex nebitna stavka u životu pa kakav bude u braku, bit će (ili neće uopće).
a ukoliko ti je sex važan (osijek031.com smile) štoviše, svet i od neprocjenjive vrijednosti... e onda je ta fizička kompatibilnost izrazito važna.. a nju se nalazi samo metodom pokušaja i pogešaka. Wink

#87:   Autor: vučica Post Postano: 25.10.2007. 17:33

i u albaniji isto drže do toga (ortodoksni naravno);

da se meni tako nešto dogodi, vjerovatno bi pobjegla Smile

#88:   Autor: insomnia Post Postano: 25.10.2007. 17:44

vučica je napisao/la: ›
i u albaniji isto drže do toga (ortodoksni naravno);

da se meni tako nešto dogodi, vjerovatno bi pobjegla Smile

da ti se desi što? brak, ili sex? Wink

#89:   Autor: vučica Post Postano: 25.10.2007. 17:55

brak na silu... ali na brzak bi se dalo pričat uz ogromnu dozu strasti Smile

#90:   Autor: sexyback Post Postano: 06.11.2007. 23:07

insomnia je napisao/la: ›
Svojedobno je u jednom topicu bilo riječi o tome kada reći ''volim te''.. Pa me sada evo zanima vaše mišljenje o ovome - kada se ženiti?
Hipotetska situacija je, dakle, ova - dvoje ljudi koji se poznaju mjesec dana odlučilo se oženiti.
Da li je, po vašem mišljenju, mjesec dana poznanstva dovoljno dugo da bi netko znao/mogao biti siguran da se želi oženiti?
Je li to nekakva supersonična ljubav, nezrelost, ili nešto treće?

A što je u životu sigurno???

Samo je sreća u pitanju, i dovoljna razina tolerancije.
Možeš hodati godinama s dečkom, njegovi te prihvate, sve 5, počnete živjeti , i nakon par mjeseci shvatite oboje da - TO NIJE TO!!!

A možeš se udati poslije 2 mj. (moja legica s faxa) - i poslije 16 god. još su k´o golubići!!!
C´est la vie (sigurno sam neš´sjebala, ne znam francuski)!!! Laughing

#91:   Autor: insomnia Post Postano: 06.11.2007. 23:31

sexyback je napisao/la: ›
A što je u životu sigurno???

Samo je sreća u pitanju, i dovoljna razina tolerancije.
Možeš hodati godinama s dečkom, njegovi te prihvate, sve 5, počnete živjeti , i nakon par mjeseci shvatite oboje da - TO NIJE TO!!!

A možeš se udati poslije 2 mj. (moja legica s faxa) - i poslije 16 god. još su k´o golubići!!!
C´est la vie (sigurno sam neš´sjebala, ne znam francuski)!!! Laughing

ah kako romantic!! divno!!

#92:  Re: Brak nabrzaka! Autor: 1step2far Post Postano: 08.11.2007. 19:42

Vrlo je lijepo procitati da ima i takvih sretnih i lijepih prica. Osobno sam osoba koja (previse) razmislja i analizira pa mi treba vremena da odvagnem sve ZA i PROTIV. Da sam se ikad tako ludo zaljubila (a nisam), a druga strana isto osjeca takvu ludost, pa sto onda, rekla bih wtf, uzmi me!!! Ako ide, ide, ako ne ne. I opet dobro.

#93:   Autor: insomnia Post Postano: 08.11.2007. 19:45

1step2far je napisao/la: ›
Vrlo je lijepo procitati da ima i takvih sretnih i lijepih prica. Osobno sam osoba koja (previse) razmislja i analizira pa mi treba vremena da odvagnem sve ZA i PROTIV. Da sam se ikad tako ludo zaljubila (a nisam), a druga strana isto osjeca takvu ludost, pa sto onda, rekla bih wtf, uzmi me!!! Ako ide, ide, ako ne ne. I opet dobro.

da..ma ja sam preveliki kuler, i previše nepovjerljiva.. ne bih ja to mogla! a i ne bih mogla samo tako onda reći -a hebiga, šta sad, ni išlo..- mrzim neuspjehe!

#94:  Re: Brak nabrzaka! Autor: simo031 Post Postano: 06.02.2012. 8:47

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Brak nabrzaka!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::