Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Veze na daljinu? So near, and yet so far...

#1:  Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: insomnia Post Postano: 26.08.2007. 20:49

uspijevaju li veze na daljinu.. osijek031.com smile ? Ili je istina ono - out of sight, out of mind ??? iliti- daleko od očiju, daleko od srca ??? osijek031.com smile Sad

#2:   Autor: tamna strana Post Postano: 26.08.2007. 20:55

insomnia je napisao/la: ›
uspijevaju li veze na daljinu.. osijek031.com smile ? Ili je istina ono - out of sight, out of mind ??? iliti- daleko od očiju, daleko od srca ??? osijek031.com smile Sad


ma nije višnjevac baš toliko daleko.... Cool
no šalu na stranu...
s obzirom da sam imao priliku isprobati vezu na daljinu....moj konacni odgovor je....nema šanse.....
previše je tu problema da bi to funkcioniralo.... Cool

#3:   Autor: insomnia Post Postano: 26.08.2007. 20:59

višnjevac? pih... ma to bih i pješke.. Wink pa zanima me zašto?? koji su to problemi.. ? ok, pretpostavljam, ali.. iz tvog iskustva?

#4:   Autor: tamna strana Post Postano: 26.08.2007. 21:04

dakle....ja iz višnjevca....ona iz rijeke.....viđanje vikendom....ako je to ikako moguce....pa se zareda par vikenda da ne možeš....pa onda se posvađate...pa prođe malo duže vremena...i ode sve u ku.....Cool

#5:   Autor: insomnia Post Postano: 26.08.2007. 21:09

hm da... ma kontam baš da je to osuđeno na propast.. ne mogu dvije osobe biti razdvojene... Sad

#6:   Autor: tamna strana Post Postano: 26.08.2007. 21:13

...pricekaj još koji trenutak....možda ti se javi neki pozitivan primjer....ipak sam ja tamna strana....Cool

#7:   Autor: saba Post Postano: 26.08.2007. 21:24

ma i ja kažem nema šanse probo vidio kak je.... ona iz zg-a ja osijek i nemože to tako

#8:   Autor: toni Post Postano: 26.08.2007. 21:27

ima zvonkec jednu stvar.. zove se 'neko treći' Wink

#9:   Autor: ela Post Postano: 26.08.2007. 21:32

toni je napisao/la (Pogledaj post): › ima zvonkec jednu stvar.. zove se 'neko treći' Wink

je,onda uspjeva i veza Bangladeš-Osijek,sam frka kad je sav trojac u malom gradu kao što je Osijek...gdi se bumo skrili Laughing
iskreno rečeno sumnjam da uspjeva,osim ako je veza malo duža...a oboje imaju nekakav normalan broj godina....i nemaju prohtjeve tipa visiti jedno na drugom 26 sati dnevno,što je rijetkost

#10:   Autor: Elena_Os Post Postano: 26.08.2007. 21:45

Moja nije... on u Zg na faksu,ja u Os..svatko ima svoje obveze tijekom dana.. navečer tel.pozivi do kasno u noć.. trebaš se ustati na predavanja..neispavan si ,nekoncentriran.. brojiš dane kada ćeš ga vidjeti, a oni ti se čine kao godine.. nakon nekog vremena krenu neshvaćanja,pa svađe i na kraju prekid..i onda kreneš sumnjati sam u sebe- da li si ikada volio tu osobu !?! eto to je moja sapunjara prije cca 5 god...

#11:   Autor: toni Post Postano: 26.08.2007. 21:50

ela je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › ima zvonkec jednu stvar.. zove se 'neko treći' Wink

je,onda uspjeva i veza Bangladeš-Osijek,sam frka kad je sav trojac u malom gradu kao što je Osijek...gdi se bumo skrili Laughing


err.. bilo je rijeci o vezi na daljinu, ali ionako... uvijek se nadje mjesto za poskrivecki Wink

#12:   Autor: toni Post Postano: 26.08.2007. 21:52

insomnia je napisao/la: ›
hm da... ma kontam baš da je to osuđeno na propast.. ne mogu dvije osobe biti razdvojene... Sad


ljubav ne poznaje granice. nemaj predrasuda niti slusaj tudje zalopoljke... zivi svoj zivot.

#13:   Autor: insomnia Post Postano: 26.08.2007. 21:54

da, najveći je problem kontam ak je veza prefriška.. ne poznaješ osobu dovoljno dugo da bi bio siguran da se isplati toliki trud uložiti.. a još i kad je veza u ranoj fazi, onda je i ono 24-7 aktualno.. petljavo.. a opet, znam ljudi koji su razdvojeni tisućama kilometara, pa ide.. ne znam ne znam..

#14:   Autor: Elena_Os Post Postano: 26.08.2007. 21:59

Ma imaš hrpu faktora-boli glava.. i kako se kod koga poslože, takav ishod naprave.. kod svakoga je drugačije stoga slušaj sebe,sebe i samo sebe (NIKAKO prijateljice!!!-ovo ti govorim iz osobnog iskustva) Wink

#15:   Autor: ela Post Postano: 26.08.2007. 22:03

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › ima zvonkec jednu stvar.. zove se 'neko treći' Wink

je,onda uspjeva i veza Bangladeš-Osijek,sam frka kad je sav trojac u malom gradu kao što je Osijek...gdi se bumo skrili Laughing


err.. bilo je rijeci o vezi na daljinu, ali ionako... uvijek se nadje mjesto za poskrivecki Wink

idi Tonči pa o čemu pričamo...neko nekad dojde u grad Laughing
ti si počeo sa trećim,što kontam i nije loše riješenje...
ok offtopic smoa malo, ima ovdje onih koji su isprobali veze na daljinu ...nadam se da ćemo čuti i koje pozitivno iskustvo

#16:   Autor: toni Post Postano: 26.08.2007. 22:08

ela je napisao/la: ›
ok offtopic smoa malo, ima ovdje onih koji su isprobali veze na daljinu ...nadam se da ćemo čuti i koje pozitivno iskustvo


pa moje iskustvo je pozitivno.. samo sto sam ja kreten Smile

#17:   Autor: ela Post Postano: 26.08.2007. 22:10

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la: ›
ok offtopic smoa malo, ima ovdje onih koji su isprobali veze na daljinu ...nadam se da ćemo čuti i koje pozitivno iskustvo


pa moje iskustvo je pozitivno.. samo sto sam ja kreten Smile

nisi ,sam malo neodgovaraš profilu osumnjičenog osijek031.com smile

#18:   Autor: butterfly Post Postano: 26.08.2007. 22:23

insomnia je napisao/la: ›
da, najveći je problem kontam ak je veza prefriška.. ne poznaješ osobu dovoljno dugo da bi bio siguran da se isplati toliki trud uložiti...

ovo je definitvno istina.
meni se jednostavno nije dalo truditi, a da na kraju od svega ne bude ništa, nije mi se dalo riskirati, pa sam jednostavno prekinula sve prije nego što je uopće postalo ozbiljnije...

#19:   Autor: insomnia Post Postano: 26.08.2007. 22:42

butterfly je napisao/la: ›

ovo je definitvno istina.
meni se jednostavno nije dalo truditi, a da na kraju od svega ne bude ništa, nije mi se dalo riskirati, pa sam jednostavno prekinula sve prije nego što je uopće postalo ozbiljnije...
[/quote]

da, the easiest way out..

#20:   Autor: Janis Post Postano: 26.08.2007. 22:43

Ok, evo jedno pozitivno iskustvo... iako nas dijeli cca 1400 km i u vezi smo svega nekoliko mjeseci, zasad dobro funkcioniramo... telefon, mailovi, sms, icq... On dođe ovdje, ja bila tamo... Da je teško, teško je, otišao je prije nekoliko dana i ja se još oporavljam od toga, ali kontam: kad završim faks, ne bude me Hrvatska skoro vidjela... Wink

#21:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 26.08.2007. 23:13

Što je vjetar za vatru to je daljina za ljubav. Velike raspršuje, a male gasi...

#22:   Autor: fairy Post Postano: 27.08.2007. 7:43

hmmm,,,ne bih rekla da takove veze ne mogu uspjeti, ali tvrdim da ja ne bih mogla biiti uz takvoj vezi,,,,,

#23:   Autor: allein Post Postano: 27.08.2007. 8:43

[cut the crap]

Zadnja promjena: allein; 28.08.2007. 13:20; ukupno mijenjano 1 put.

#24:   Autor: betty Post Postano: 27.08.2007. 12:06

mozda da probas sad ugovorit pravila igre pogotovo ako je veza friska.ja znam dosta primjera za vezu na daljinu ,samo sto su oni svi vec godinama bili zajedno pa se zbog faksa razdvojili ali su se vec dobro poznavali.kako uopce dobro upoznati osobu koju vidis 1 mj i samo s njom na tel pricas?a koliko se tebi ta osoba jako svidja??jel mlako ili vruce??

#25:   Autor: malecka Post Postano: 27.08.2007. 12:12

nikad bila u takvoj vezi..ai nebi mogla ni započinjati... prebrzo se vežem za osobu s kojom sam i nebi dobro podnjela da ju viđam tako rijetko ( 1mjesečno ili tak nešt)... svaka čast onima koji to uspijevaju održati... osijek031.com smile osijek031.com smile

#26:   Autor: Ivan Post Postano: 27.08.2007. 12:43

moj televizor i ja.
veza na daljinski.
Embarassed
Embarassed
Embarassed

#27:   Autor: malecka Post Postano: 27.08.2007. 12:58

Ivan je napisao/la: ›
moj televizor i ja.
veza na daljinski.
Embarassed
Embarassed
Embarassed
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#28:   Autor: Kostur Post Postano: 27.08.2007. 13:07

Osobno iskustvo: nije uspjelo, ona u Mostaru i sve sljakalo neka 3-4 mjeseca. Morali se rastati jer nes je udaljenost ubijala tako da smo odlucili radije prekinuti nego se tako muciti. Vezu na daljinu bi ponovio opet ukoliko se pokaze da je u pitanju prava osoba "s druge strane zice". NAJBITNIJE je kako se vi osjecate jedno uz drugo i koliko ste spremni na zrtvovanje svojih zivota da bi Vam takva veza uspjela.

Pozitivan (?) primjer lege: upoznali se na moru, pocelo kao ljetna avantura. On skoro svaki mjesec dolazio u OS, vidali se sto cesce. Nakon nekoliko godina on doselio u OS, bili zajedno, vjencali se i nakon nekoliko godina zajednickog zivota se razveli. Bilo Ok dok je trajalo.

Obicno se sve to svede na to da jedna osoba MORA PRESELITI, zrtvovati svoj dosadasnji zivot. E onda pocinju svakodnevni problemi zivota i opet si nekako na pocetku.

E da i za kraj ona stara Omnia vincit amor pa ti razmisli ( po meni bitno je kako se osjecas s tom osobom i koliko si spreman zrtvovati).

#29:   Autor: fairy Post Postano: 27.08.2007. 13:42

betty je napisao/la (Pogledaj post): › mozda da probas sad ugovorit pravila igre pogotovo ako je veza friska.ja znam dosta primjera za vezu na daljinu ,samo sto su oni svi vec godinama bili zajedno pa se zbog faksa razdvojili ali su se vec dobro poznavali.kako uopce dobro upoznati osobu koju vidis 1 mj i samo s njom na tel pricas?a koliko se tebi ta osoba jako svidja??jel mlako ili vruce??
...joj joj imaš opet preslatki avatarčić,,,pozelenit ću od zavisti....

#30:   Autor: Elena_Os Post Postano: 27.08.2007. 14:21

Kostur je napisao/la (Pogledaj post): ›
Obicno se sve to svede na to da jedna osoba MORA PRESELITI, zrtvovati svoj dosadasnji zivot. E onda pocinju svakodnevni problemi zivota i opet si nekako na pocetku.

E da i za kraj ona stara Omnia vincit amor pa ti razmisli ( po meni bitno je kako se osjecas s tom osobom i koliko si spreman zrtvovati).


ISTINA! Ako se uz tu osobu osjećaš dobro (sigurno,zaštićeno,voljeno) onda je jedini način to "žrtvovanje" odnosno preseljenje i startanje od nule.. ujedno uz to žrtvovanje prođeš i testiranje( bilo samoga sebe ili partnera)
Po meni drugog načina, za opstanak veze na daljinu, nema.

#31:   Autor: insomnia Post Postano: 27.08.2007. 16:55

ovako, upravo danas zaključih jednu stvar- nemoguće je održati vezu na daljinu kada je samo jedna osoba voljna žrtvovati se, odnosno, potruditi se.. it takes two to make pudding! dakle, od spomenute veze kojom započeh ovaj topic neće biti ništa, stoga topic zaključujem izjavom- [b]ljubav je bitch ! ! ! ![/b]

#32:   Autor: Kostur Post Postano: 27.08.2007. 18:10

Sada si i mene bacila u bad Smile

ali si svakako u pravu i bolje da si odmah svjesna situacije nego potrositi toliko vremena i novaca u vjetar

#33:   Autor: ela Post Postano: 27.08.2007. 18:35

Kostur je napisao/la (Pogledaj post): › Sada si i mene bacila u bad Smile

ali si svakako u pravu i bolje da si odmah svjesna situacije nego potrositi toliko vremena i novaca u vjetar

Dobro de,vidi crnjaka Shocked ,sram te bilo Smile ,vrijedilo bi pokušati..kako znaš da bi bilo u vjetar,koliko sam shvatila nije ni pokušano

#34:   Autor: Janis Post Postano: 27.08.2007. 20:24

Također mislim da vrijedi pokušati, pa završit će, kao i svaka veza, na ovaj ili onaj način: ili prekidom ili brakom!

#35:   Autor: VERA Post Postano: 27.08.2007. 20:32

Osobno iskustvo - negativno, no pogledam li sada unazad, to definitivno nije stvar udaljenosti već nezrelosti...
Kontam da se može ako zaista znate što želite...

#36:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 27.08.2007. 21:39

Ovisi od osobe do osobe...Imam najbolju prijateljicu koja odrzava vezu Os-Zg vec godinu dana i super im ide. A vidjaju se svaki treci vikend.
Poznam jos nekoliko ljudima kojima je dobro islo, ali kad tad je puklo.
Makar veze na daljinu vrlo cesto i potraju dulje od neke koje su bliže. Jednostavno zaželiš se i kada napokon vidiš tu drugu osobu prelaziš preko svega, zanemariš mane. A na bližemu se mane puno više naziru.

Što se tice mene, ja probao, ali ne ide, osoba sam koja se voli vidjati svaki dan, tako da...

#37:   Autor: insomnia Post Postano: 27.08.2007. 22:35

ela je napisao/la: ›
Kostur je napisao/la (Pogledaj post): › Sada si i mene bacila u bad Smile

ali si svakako u pravu i bolje da si odmah svjesna situacije nego potrositi toliko vremena i novaca u vjetar

Dobro de,vidi crnjaka Shocked ,sram te bilo Smile ,vrijedilo bi pokušati..kako znaš da bi bilo u vjetar,koliko sam shvatila nije ni pokušano



pa malo je teško pokušati sam sa sobom.. Sad Sad ja sam zbog meni drage osobe sposobna otići u Afganistan.. pješke!! ok, kužim da je lakše linijom manjeg otpora, ali zar vama nije bedasto da dvije osobe koje se obožavaju prekinu jer se jedan od njih seli.. pa jebote, pa kakav je to razlog.. i šta ćemo se mi sad onak (svaki u svojem gradu) s vremena na vrijeme sjetno prisjećati naših sretnih trenutaka? ljuti me kad ljudi tako brzo odustanu od nečeg.. jest da je teško, i da ima puno prepreka i sranja, ali... ja sam spremna pokušati!! ali... it takes two.. Crying or Very sad Sad Sad Sad

#38:   Autor: neja Post Postano: 28.08.2007. 13:57

insomnia je napisao/la: ›
pa malo je teško pokušati sam sa sobom.. Sad Sad ja sam zbog meni drage osobe sposobna otići u Afganistan.. pješke!! ok, kužim da je lakše linijom manjeg otpora, ali zar vama nije bedasto da dvije osobe koje se obožavaju prekinu jer se jedan od njih seli.. pa jebote, pa kakav je to razlog.. i šta ćemo se mi sad onak (svaki u svojem gradu) s vremena na vrijeme sjetno prisjećati naših sretnih trenutaka? ljuti me kad ljudi tako brzo odustanu od nečeg.. jest da je teško, i da ima puno prepreka i sranja, ali... ja sam spremna pokušati!! ali... it takes two.. Crying or Very sad Sad Sad Sad


Smile OS-ZGB funkcionira..dovoljno su gradovi blizu da se redovno viđaju,financijski trošak nije velik, promijeniti grad ponekad je uvijek isplativo, vikendi u rodnom gradu..godinama funkcionira Very Happy

#39:   Autor: honey Post Postano: 28.08.2007. 20:18

Moja prijateljica ima "brak" na daljinu i uspjeva već 3 godine...on je u Americi, a ona tu...uspjeva ako se oboje potrudite i vjerujete si...

Ako ne..onda ništa..takve veze najčešće predrasude ubijaju.

#40:   Autor: tamna strana Post Postano: 28.08.2007. 20:23

honey je napisao/la: ›
Moja prijateljica ima "brak" na daljinu i uspjeva već 3 godine...on je u Americi, a ona tu...uspjeva ako se oboje potrudite i vjerujete si...

Ako ne..onda ništa..takve veze najčešće predrasude ubijaju.


...znam ja puno takvih brakova koji uspjevaju dok je muž negdje daleko....a ona svaki cas ide kod susjeda da vidi nije li kod njega stiglo pismo koje je muž poslao.......Cool

#41:   Autor: marrai Post Postano: 28.08.2007. 20:28

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
honey je napisao/la: ›
Moja prijateljica ima "brak" na daljinu i uspjeva već 3 godine...on je u Americi, a ona tu...uspjeva ako se oboje potrudite i vjerujete si...

Ako ne..onda ništa..takve veze najčešće predrasude ubijaju.


...znam ja puno takvih brakova koji uspjevaju dok je muž negdje daleko....a ona svaki cas ide kod susjeda da vidi nije li kod njega stiglo pismo koje je muž poslao.......Cool


---koje je muž poslao susjedovoj ženi... Smile

#42:   Autor: insomnia Post Postano: 28.08.2007. 22:12

marrai je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
honey je napisao/la: ›
Moja prijateljica ima "brak" na daljinu i uspjeva već 3 godine...on je u Americi, a ona tu...uspjeva ako se oboje potrudite i vjerujete si...

Ako ne..onda ništa..takve veze najčešće predrasude ubijaju.


...znam ja puno takvih brakova koji uspjevaju dok je muž negdje daleko....a ona svaki cas ide kod susjeda da vidi nije li kod njega stiglo pismo koje je muž poslao.......Cool


---koje je muž poslao susjedovoj ženi... Smile


romantic or what?! Smile joj al to s brakom... ne znam, ne znam.. ili si vjeruju ko' ludi, il su jednostavno ludi.. dobro, ali muž donosi pare, ipak je u Amer'ci.. Very Happy

#43:   Autor: Svebor Post Postano: 28.08.2007. 22:21

fuck it. go for it!!

Zadnja promjena: Svebor; 28.08.2007. 22:26; ukupno mijenjano 1 put.

#44:   Autor: Svebor Post Postano: 28.08.2007. 22:23

a probaj, možda uspije... makar si nećeš postavljati glupa "a što bi bilo kad bi bilo" pitanja. čovjek si i nije grijeh osjećati. što će ti život ako se bojiš emocija?! Smile
fuck it. go for it!! ionako ništa pod suncem nije vječno.

#45:   Autor: insomnia Post Postano: 28.08.2007. 22:31

Svebor je napisao/la: ›
a probaj, možda uspije... makar si nećeš postavljati glupa "a što bi bilo kad bi bilo" pitanja. čovjek si i nije grijeh osjećati. što će ti život ako se bojiš emocija?! Smile
fuck it. go for it!! ionako ništa pod suncem nije vječno.


osijek031.com smile

#46:   Autor: Metalucifer Post Postano: 29.08.2007. 18:17

Ja sam imao curu iz Izmira i nije nam uspijelo...jebena je to situacija,ali sve ovisi o samim osobama - godine,razmišljanje,želje,ovo,ono...zanimljivo iskustvo,ali me takve veze više ne zanimaju.
Prije nje sam imao curu iz Sarajeva.Ni to nije baš ferceralo...silne se pare potroše,vrijeme na putovanje,viđanje vikendima,bla bla...

#47:   Autor: ela Post Postano: 29.08.2007. 19:49

Metalucifer je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam imao curu iz Izmira i nije nam uspijelo...jebena je to situacija,ali sve ovisi o samim osobama - godine,razmišljanje,želje,ovo,ono...zanimljivo iskustvo,ali me takve veze više ne zanimaju.
Prije nje sam imao curu iz Sarajeva.Ni to nije baš ferceralo...silne se pare potroše,vrijeme na putovanje,viđanje vikendima,bla bla...

Jesi li razmišljao o pozadini toga da te nešto privlače žene sa istoka? Laughing
Dobro pa nisi počeo slušati sevdalinke osijek031.com smile ....mislim...
jao ovo danas nije normalno sa smijehom Very Happy
vidi škrtca,žao ti para Laughing

#48:   Autor: Metalucifer Post Postano: 29.08.2007. 21:20

ela je napisao/la (Pogledaj post): › Jesi li razmišljao o pozadini toga da te nešto privlače žene sa istoka? Laughing
Dobro pa nisi počeo slušati sevdalinke osijek031.com smile ....mislim...
jao ovo danas nije normalno sa smijehom Very Happy
vidi škrtca,žao ti para Laughing


Pipi,zadavit ću te! Very Happy
Je...priznajem!Te "egzotične" žene mene jako privlače...nekako su posebne.Ima nešto u njima što te izludi. Very Happy

Ma,nije sad da plačem za parama (al će bit aplauz po prknu Wink ) ali nije baš ni jeftino oplest pun rezervar,600 i kusur kilometara i vidit se samo vikendima (kad se sve poklopi). Sad

#49:   Autor: ela Post Postano: 29.08.2007. 23:43

Metalucifer je napisao/la: ›
ela je napisao/la (Pogledaj post): › Jesi li razmišljao o pozadini toga da te nešto privlače žene sa istoka? Laughing
Dobro pa nisi počeo slušati sevdalinke osijek031.com smile ....mislim...
jao ovo danas nije normalno sa smijehom Very Happy
vidi škrtca,žao ti para Laughing


Pipi,zadavit ću te! Very Happy
Je...priznajem!Te "egzotične" žene mene jako privlače...nekako su posebne.Ima nešto u njima što te izludi. Very Happy

Ma,nije sad da plačem za parama (al će bit aplauz po prknu Wink ) (kad se sve poklopi). Sad

može i za kosu uz aplauz ?osijek031.com smile ....plizzzz... osijek031.com smile
da mi se poklopi Laughing
ma kontam Sarajevo,al ono Izmir ideeššš daleko je to....

#50:   Autor: DanicaV Post Postano: 29.08.2007. 23:43

Pare, spominješ, Luciferu?
A romantika?

E jesi me razočarao. Cool

#51:   Autor: DanicaV Post Postano: 29.08.2007. 23:47

Društvo drago, možete vi pisati što hoćete, ako je nešto "pravo" funkcionira i na drugu planetu.

#52:   Autor: allein Post Postano: 30.08.2007. 9:07

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Društvo drago, možete vi pisati što hoćete, ako je nešto "pravo" funkcionira i na drugu planetu.


Vidjet ćemo, rekoše slijepci.

#53:   Autor: Metalucifer Post Postano: 30.08.2007. 13:47

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Pare, spominješ, Luciferu?
A romantika?

E jesi me razočarao. Cool


Vidi ,konkretno u vezi te veze sa Sarajevom.Dao sam maximum maximuma od sebe na svim poljima i onda kad ti to druga strana popljuje osjećaš se kao zadnji kreten...bude ti žao svega jer skontaš da ta osoba nije bila vrijedna toga.Pun rezervar je pristojna svota i sad ta svota puta 2 + popratni troškovi,bla bla...
Romantika je predivna i svaka njoj čast,ali je danas malo jebeno vrijeme da bi je tako skupo plaćao...nadam se da me razumiješ što hoću reći.Naročito kad je konačni rezultat negativan.To je moje iskustvo i moj zaključak.Možda će neko drugi biti sretniji u takvoj situaciji od mene i ja mu/joj držim fige.Ja sam vjerovatno među zadnjim budalama na svijetu koji bi bili spremni učiniti sve za ljubav (osim šišanja,hehe) ,ali jebi ga...kontaš me,razjebe te to totalno i doslovno pokopa.Da me ne shvatiš krivo,nisam materijalist i nikada neću niti biti...krivo se izrazih...preciznije - izrazih se u kratkim crtama.

To što kažeš "pravo"...hm,s jedne strane si u pravu i slažem se,a opet mislim da osjećaj razdvojenosti,usamljenost i onaj jebeni osjećaj nemoći kad ti treba ta osoba više nego bilo tko/što ,a nje nema...možda to nekoga ojača,ali većinu ubije i satre totalno.Govorim iz svog iskustva ,a i ljudi koje poznajem.Možda da sam živio u nekoj drugoj državi gdje bih imao više para/mogućnosti,pa kad mi pukne u glavu odletim u Izmir,Tokyo,Dallas...možda bi to i upalilo,ali ovako ne ide.

@ ela - malo smo zločesti...hehe...joj,kad te vidim na poslu! Laughing

#54:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.08.2007. 14:35

Nisam ni shvatila da si materijalista, samo sam se šalila. Wink

Za vezu su potrebne dvije osobe, da opet iskoristim izraz "prave", puno razumijevanja, povjerenja... a daljina i naš standard samo su otežavaju...

#55:   Autor: Metalucifer Post Postano: 30.08.2007. 14:49

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam ni shvatila da si materijalista, samo sam se šalila. Wink


Znam,sve ok Wink

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › ... a daljina i naš standard samo su otežavaju...


Da,to je ono što je najžalosnije.Uz sve ostalo još te i to poštenski dokrajči. Sad

#56:   Autor: Kostur Post Postano: 31.08.2007. 11:31

Za sve vas romantičare na daljinu imam jednu pomoc www.gorivo.com Smile

#57:   Autor: neja Post Postano: 31.08.2007. 11:48

Metalucifer je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam ni shvatila da si materijalista, samo sam se šalila. Wink


Znam,sve ok Wink

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › ... a daljina i naš standard samo su otežavaju...


Da,to je ono što je najžalosnije.Uz sve ostalo još te i to poštenski dokrajči. Sad



što ti sve nije bio problem dok je ljubav cvala...
kad ljubav prestane, matematika ostane, onda tek računaš o vrijednosti prijeđenih kilometara, a prije se računalo u poljupcima, sada u kunama

#58:   Autor: Svebor Post Postano: 31.08.2007. 17:01

nitko ne voli promašene investicije.
uglavnom djeluju razočravajuće, jel.

#59:   Autor: insomnia Post Postano: 02.09.2007. 20:05

the light at the end of the tunnel is just the light of an incoming train.. ! u većini slučajeva osim .. začudo, u mojem ?! Very Happy ljudi, razviti ću novu Santu Barbaru s ovim svojim topicom! he said yes, we will try..!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy optimizam se vratio.. ma mislim da mi to možemo!! hvala vam na savjetima, you were of great help!! divni ste mi baš, moji imaginarni ljubavni savjetnici. Very Happy

#60:   Autor: Elena_Os Post Postano: 02.09.2007. 21:11

Jupiiiiiiii Very Happy everything for love... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#61:  Re: So near, and yet so far... Autor: 1step2far Post Postano: 19.10.2007. 10:47

Moj slučaj: dečko živi 750 km daleko od mene, dijele nas dvije države, ali veza nam odlično funkcionira. Imamo potpuno povjerenje jedan u drugoga, imamo slobodu izlaziti kuda hoćemo. Naravno da bih voljela da je više kraj mene, pogotovo kad sam tužna, ali čovjek se naviknei na to. Ako veza može izdržati daljinu onda je to prava stvar. Moram spomenuti i trenutke kad smo zajedno, nešto posebno i predivno.

#62:   Autor: insomnia Post Postano: 19.10.2007. 10:56

1step2far je napisao/la: ›
Ako veza može izdržati daljinu onda je to prava stvar.

da, slažem se.. to se može shvatiti i kao neka vrsta ''testa'' za vezu.. iako je nevjerojatno koliko sam (nakon otvaranja ovog topica) čula negativnih iskustava.. ne znam zašto je ljudima tako teško raditi kompromise, i malo ''istrpiti'' kad je u pitanju ljubav?

#63:   Autor: cane Post Postano: 20.10.2007. 3:41

Imao sam i ja vezu kad sam bio 750km od Osijeka. I dvije su nas države dijelile. Prije nego sam otišao bili smo 4.5 godine u vezi. Izdržali smo još godinu na daljinu. A onda je sve puklo. Znaš kako se kaže: Daleko od očiju, daleko od srca...

#64:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 15:29

cane je napisao/la: ›
Imao sam i ja vezu kad sam bio 750km od Osijeka. I dvije su nas države dijelile. Prije nego sam otišao bili smo 4.5 godine u vezi. Izdržali smo još godinu na daljinu. A onda je sve puklo. Znaš kako se kaže: Daleko od očiju, daleko od srca...

a joj.. nakon 4,5 god veze.. tužno.. Sad a šta je bilo ona ''presudna točka'' ?

#65:   Autor: fairy Post Postano: 22.10.2007. 15:53

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
cane je napisao/la: ›
Imao sam i ja vezu kad sam bio 750km od Osijeka. I dvije su nas države dijelile. Prije nego sam otišao bili smo 4.5 godine u vezi. Izdržali smo još godinu na daljinu. A onda je sve puklo. Znaš kako se kaže: Daleko od očiju, daleko od srca...

a joj.. nakon 4,5 god veze.. tužno.. Sad a šta je bilo ona ''presudna točka'' ?

Paaa daleko od očiju, daleko od srca...

#66:   Autor: insomnia Post Postano: 22.10.2007. 16:12

fairy je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
cane je napisao/la: ›
Imao sam i ja vezu kad sam bio 750km od Osijeka. I dvije su nas države dijelile. Prije nego sam otišao bili smo 4.5 godine u vezi. Izdržali smo još godinu na daljinu. A onda je sve puklo. Znaš kako se kaže: Daleko od očiju, daleko od srca...

a joj.. nakon 4,5 god veze.. tužno.. Sad a šta je bilo ona ''presudna točka'' ?

Paaa daleko od očiju, daleko od srca...

ne, ma mislila sam.. što je to bilo da su prekinuli, nakon tako duge veze.. jel se to razvodnilo zbog te udaljenosti, zbog udaljenosti su shvatili da se ne vole, netko od njih je odlučio svoju tugu zbog udaljenosti ''zaliječiti nečim drugim'', nije im se dalo više truditi.. ? što točno znači to -daleko od očiju, daleko od srca- ? reći će nam @cane Wink

#67:  Re: So near, and yet so far... Autor: 1step2far Post Postano: 23.10.2007. 10:54

Daljina je gadna stvar za vezu, ali tada oboje nauče neke kompromise i više se cijene. Barem je tako u mojoj vezi.

#68:  Ljubav na daljinu? Autor: maya333 Post Postano: 12.10.2008. 2:17

Studiram u drugoj drzavi i u vezi smo 3 mj. cujemo se svaki dan telefonom i smsom: jako sam zaljubljena i zanima me vase misljenje dali to moze uspjeti? ah da za stalno se vracam tek krajem iduce godine Crying or Very sad

#69:   Autor: zlusch Post Postano: 12.10.2008. 8:05

Naravno da može, ako imate oboje dobru volju da uspije. Poslovica veli - udaljenost je za ljubav isto što i vjetar za vatru, gasi malenu, a raspiruje veliku.

#70:  Re: Ljubav na daljinu? Autor: 1step2far Post Postano: 12.10.2008. 10:44

Moja ljubav na daljinu je prekinuta prije dva dana. Zaista sam vjerovala u tu vezu i trudila se oko nje, ali sam, nažalost bila jedina koja se trudi. I u jednom danu mi se okrenulo sve, prekinula sam bezbolno.

#71:   Autor: fairy Post Postano: 12.10.2008. 11:33

Osobno ne vjerujem u veze na daljinu. Dobro, ovisi o okonostima. Recimo, ako se nakon godine ili dvije netko mora privremeno odseliti iz nekog razloga, naravno da bih ostala s tom osobom. Međutim održavati od početka s nekim vezu na daljinu, hmm..ne...
Kod mene stoji ona stara, daleko od očiju...

#72:  Re: Ljubav na daljinu? Autor: lavic Post Postano: 12.10.2008. 11:58

maya333 je napisao/la (Pogledaj post): › Studiram u drugoj drzavi i u vezi smo 3 mj. cujemo se svaki dan telefonom i smsom: jako sam zaljubljena i zanima me vase misljenje dali to moze uspjeti? ah da za stalno se vracam tek krajem iduce godine Crying or Very sad


dok ti skroz o njemu mislis, on u narucju druge tebi odgovara na sms Rolling Eyes

#73:   Autor: Circa Post Postano: 12.10.2008. 12:13

Muška svinja!!! Vara te tamo i samo šara okolo 100%... Nema od toga kruva!

#74:   Autor: maya333 Post Postano: 12.10.2008. 12:37

Sad sam bas lose uzasno lose. ali sto onda napraviti? molim par pametnih i bezbolnih savjeta!!!!
napomena: jako sam zaljubljena i mislim da ga volim

#75:  Re: Ljubav na daljinu? Autor: 1step2far Post Postano: 12.10.2008. 17:41

Da nije Maya Vampire princess???
Ionako je ovakva tema već bila. Pa bih molila da se provjeri tema: so near and yet so far.

#76:   Autor: insomnia Post Postano: 12.10.2008. 19:43

Vidi ti ovu 1step što ona tu ažurno to sve prijavljuje ... Wink

No, dakle, moje osobno iskustvo (kao otvaratelja prvotne ove teme) je ovakvo- veza na daljinu može funkcionirati-određeno vrijeme- dok i jedna i druga strana streme tome da jednog dana budu zajedno, dakle, dok postoji ta neka sigurnost, tj. njihova neka sigurna želja i plan da će te dvije osobe biti zajedno.
Moja veza na daljinu je štimala 10 mj, ali onda je jednostavno došla do tog nekog zida, i bilo je pitanje šta i kako sada.. Ja sam morala izabrati između posla u drugom gradu i ljubavi u Osijeku. Izabrala sam ljubav. Embarassed Da se nisam vratila u Os, prekinuli bismo sigurno. Tako da... @maya333-moraš jednostavno razmisliti koliko si ti spremna toga žrtvovati za tu vezu. Vječno nećete moći biti udaljeni. Mislim da je i @1step odličan primjer toga.

#77:   Autor: maya333 Post Postano: 12.10.2008. 20:28

Hvala vam puno svima puno ste mi pomogli, a ja se pakiram sto prije i vec za par mjeseci evo me kod moje ljubavi. Hvala Vjestica

#78:   Autor: Janis Post Postano: 12.10.2008. 21:35

Moja veza na daljinu (pri tome daljina iznosi cca 1400km) funkcionira jako dobro vec nekih 1,5god... dakako da je ponekad teksko, ne zbog nepovjerenja i razmisljanja o tome sto sad radi, jer se time ne zamaram (imam teroiju da ako ce me varat, varat ce me i u "istom selu"), nego cisto zbog cinjenice da nije tu onog trena kad ti treba, da te ne moze zagrliti kad ti je tesko... itd...
Ali sada smo skupa i isplati se svaki tren koji smo proveli odvojeno da bi uzivali zajedno... moj savjet: potrudi se, isplati se....

#79:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: 1step2far Post Postano: 23.02.2009. 10:17

Kao nekadašnji strasni zagovaratelj veza na daljinu mogu pričati svašta o toj temi. Ali, eto, i to mi se obilo o glavu. Uživam u jednostavnim stvarima koje sad doživljavam svaki dan. I drago mi je zapravo što je ta veza na daljinu pukla.

#80:   Autor: sretno-dijete Post Postano: 23.02.2009. 13:18

suviše sam lijena da bih čitala prošle postove no rado bih dala svoj komentar!!!1
pod 1.) kenjam na veze na daljinu koje uopće nisu veze
pod 2.) što će vam frajer kojeg viđate jednom tjedno (ako i tad) i to uglavnom kad bih trebali van s frendovima
pod 3.) mislite da ćete jako dobro upoznat nekog tko je km udaljen od vas
pod 4.) nađite nekog lokalnog puno je jednostavnije!!!!!!!!
ps. skinite se s neta i krenite malo u živi svijet možda i nađete nekog blizu sebe!!!
eto... Smile) ljudi volite se Smile

#81:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: stripi Post Postano: 11.03.2009. 22:45

ja iz siska on iz osijeka, furali smo na daljinu tri godine, živjeli u zg neko vrijeme. sad sam legica. oženili se na šestu godišnjicu veze.
eto sve je moguće

#82:   Autor: brutal Post Postano: 14.03.2009. 0:58

Reći ću samo jedno ; "Daleko od očiju, daleko od srca." Wink

#83:   Autor: mladunce Post Postano: 14.03.2009. 12:31

ja svaki put krenem nesto napisat na ovu temu, pa se predomislim i obrisem...ovaj put necu!
u vezi sam 5 godina sa deckom koji zivi u osijeku, i ja sam iz osijeka al sam od tih 5 cetiri studirala u zagrebu i vidjali smo se svaki drugi vikend. sad sam opet negdje drugdje i jos uvijek smo zajedno...dakle, moj zakljucak je da je jako moguce, jer smatram da u vezi nije najbitnij fizicki kontakt (kojeg u ovom slucaju pomalo nedostaje, al helou, nece zauvijek bit ovakva situacija da smo razdvojeni), nego razumjevanje,povjerenje i komunikacija na koju jako puno ljudi u vezama zaboravlja. na kraju krajeva u ovakvoj situaciji jako dobro shvatis koliko ti ta veza znaci, ili ne znaci.
ja sam zakljucila da mi jako puno znaci to sto sam naucila biti tolerantna,sto sam svaki fizicki kontakt naucila cijeniti vise nego ista, sto sam shvatila da je ustvari stopostotno povjerenje i razumjevanje jedno drugog, u bilo kojoj situaciji se nasli, najdragocjenija stavka bilo kakve veze - na daljinu il na blizinu!
eto...

#84:   Autor: Elena_Os Post Postano: 14.03.2009. 13:09

stripi je napisao/la (Pogledaj post): › ja iz siska on iz osijeka, furali smo na daljinu tri godine, živjeli u zg neko vrijeme. sad sam legica. oženili se na šestu godišnjicu veze.
eto sve je moguće


mladunce je napisao/la (Pogledaj post): › ja svaki put krenem nesto napisat na ovu temu, pa se predomislim i obrisem...ovaj put necu!
u vezi sam 5 godina sa deckom koji zivi u osijeku, i ja sam iz osijeka al sam od tih 5 cetiri studirala u zagrebu i vidjali smo se svaki drugi vikend. sad sam opet negdje drugdje i jos uvijek smo zajedno...dakle, moj zakljucak je da je jako moguce, jer smatram da u vezi nije najbitnij fizicki kontakt (kojeg u ovom slucaju pomalo nedostaje, al helou, nece zauvijek bit ovakva situacija da smo razdvojeni), nego razumjevanje,povjerenje i komunikacija na koju jako puno ljudi u vezama zaboravlja. na kraju krajeva u ovakvoj situaciji jako dobro shvatis koliko ti ta veza znaci, ili ne znaci.
ja sam zakljucila da mi jako puno znaci to sto sam naucila biti tolerantna,sto sam svaki fizicki kontakt naucila cijeniti vise nego ista, sto sam shvatila da je ustvari stopostotno povjerenje i razumjevanje jedno drugog, u bilo kojoj situaciji se nasli, najdragocjenija stavka bilo kakve veze - na daljinu il na blizinu!
eto...


ono što je ključno u ova oba slučaja (ali i u većini slučajeva parova koje osobno poznam) je rana mladost, izlazak iz adolescencije...pa usudila bi se reći i prva prava ljubav...
sa malo više godina, sa iskustvima iza sebe, prođe "volja" za "žrtvovanjem" i trudom veze na daljinu...
jedan od bitnijih faktora opstanka veza na daljinu, u malo starijoj dobi, je preseljenje....sve ostalo su priče

#85:   Autor: Mother Earth Post Postano: 14.03.2009. 13:33

Hmm,ha da.. ne znam, hvaLa Bogu nisam biLa u toj situaciji niti ću bit, aL moja Legica nažaLost je...
VaLjda to sve ovisi u biti je Li to prava Ljubav, dobar je to test za vezu,hehe.
A po Legicinom primjeru vidim to da su se udaLjiLi, ne samo fizički. I stvarno ne znam kako će to završiti... Confused Tu je ona ta koja bi se trebaLa žrtvovat i napustiti sve da bi biLa s njim, aLi nisam sigurna da će to napraviti.

#86:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: stripi Post Postano: 14.03.2009. 19:34

vjerovatno imaš pravo, sa 17,18 je sve drugačije. ljeti smo bili zajedno na moru radili, zimi svako u svom gradu (možda zato i dan danas mrzim zimu, ostale traume Very Happy )
naravno da je nakon 3 godine došlo do toga ili prekidamo ili ćemo negdje ić živjet zajedno. i fale mi roditelji i prijatelji ali nisam požalila što smo na kraju završili ovdje u osijeku. ma sve ovisi i o ljudima i o situaciji, ima tu i sreće. nemože se to generalizirat

#87:   Autor: blistav_osmjeh Post Postano: 11.04.2009. 18:52

hm.... ne. previše je faktora koji to onemogućuju. i svi oni problemi koji bi u ne-daljinskoj vezi bili normalni, u onoj na daljini se opravdavaju upravo- daljinom..

#88:   Autor: Mother Earth Post Postano: 12.04.2009. 2:30

Et, onaj primjer koji sam gore spomeniLa... gotova priča,pukLa veza nakon dosta godina osijek031.com smile

#89:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: HLOVERKA Post Postano: 12.04.2009. 18:19

Nekada sam i ja to probala....al shvatih da ništa od toga.........ne mogu shvatiti da se ljudi međusobno vole a mogu tjednima izdržati jedno bez drugoga i to kao nadoknaditi sms-om.........tko voli nek izvoli...al ja hvala,ne bih... Rolling Eyes

#90:   Autor: empetri Post Postano: 12.04.2009. 18:37

možda to baš i je ljubav, kada je prepreka kao što je fizička udaljenost relativna

#91:   Autor: slavica031 Post Postano: 13.04.2009. 12:26

brutal je napisao/la (Pogledaj post): › Reći ću samo jedno ; "Daleko od očiju, daleko od srca." Wink


mi imamo msn, skype i da vidiš kako se gledamo, uf... a tek kad se nađemo... Smile))

#92:   Autor: studenac Post Postano: 15.04.2009. 22:53

slavica031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
brutal je napisao/la (Pogledaj post): › Reći ću samo jedno ; "Daleko od očiju, daleko od srca." Wink


mi imamo msn, skype i da vidiš kako se gledamo, uf... a tek kad se nađemo... Smile))

A tek ako si u istom djelu grada..., ajme. osijek031.com smile

#93:   Autor: insomnia Post Postano: 18.04.2009. 14:38

Hm, sve se može kad se hoće (potruditi..) ali ne može to vječno tako.. Kad-tad dođe do one faze kad jedno od dvoje u takvoj vezi moraju napraviti drastičnu promjenu, koja je najčešće ili doseljenje natrag ili prekid..
Ja sam izabrala doseljenje Smile

#94:   Autor: Mother Earth Post Postano: 21.08.2009. 22:00

Mother Earth je napisao/la: ›
Et, onaj primjer koji sam gore spomeniLa... gotova priča,pukLa veza nakon dosta godina osijek031.com smile


Eto obrata, opet su zajedno, i odseLiLa se kod njega, na drugi kraj Hrvatske, i zato ja sad nemam s kim ić na Pannonian!!! Sad Laughing

#95:   Autor: Frost Post Postano: 21.08.2009. 23:49

Mother Earth je napisao/la: › i zato ja sad nemam s kim ić na Pannonian!!! Sad Laughing

Kad ne zoveš Razz

#96:   Autor: Mother Earth Post Postano: 22.08.2009. 1:29

Frost je napisao/la: ›
Mother Earth je napisao/la: › i zato ja sad nemam s kim ić na Pannonian!!! Sad Laughing

Kad ne zoveš Razz


Pa kad sam Embarassed

#97:   Autor: Frost Post Postano: 22.08.2009. 2:47

Mother Earth je napisao/la: › Pa kad sam Embarassed

Tko prvi Frostu... osijek031.com smile

#98:   Autor: PowerPuff Post Postano: 22.08.2009. 20:44

insomnia je napisao/la: ›
Hm, sve se može kad se hoće (potruditi..) ali ne može to vječno tako.. Kad-tad dođe do one faze kad jedno od dvoje u takvoj vezi moraju napraviti drastičnu promjenu, koja je najčešće ili doseljenje natrag ili prekid..
Ja sam izabrala doseljenje Smile


Cestitam na raspletu, jesi li zadovoljna odlukom?

Veza na daljinu ili ne? Zavisi od prirode veze, ak je baš kliknulo obostrano onda da. Iako, upravo zbog udaljenosti, dogode se stvari (s jedne ili druge strane) koje bi najradije izbrisali...ili?

Slažem se potpuno insomnia, mora doci do prijelomnog trenutka, prije ili kasnije...

#99:   Autor: Ally Mcbeal Post Postano: 02.02.2010. 11:27

Apsolutno DA! Makarska - Osijek Smile funkcionira..

#100:   Autor: nicoll Post Postano: 02.02.2010. 14:51

veza na daljinu --moguća--
iako je to jaako teško i treba strašno puo truda..ali mislim da su prilično bitne i godine..

#101:   Autor: Ally Mcbeal Post Postano: 02.02.2010. 18:26

To za godine, mudro zboriš... Mislim da iskustvo puno znači! Ali istina je da je potrebno puno truda, POVJERENUJA najviše

#102:   Autor: maniche Post Postano: 03.02.2010. 13:01

NIkad ne bih mogao biti u toj vezi niti shvaćam ljude koji su u takvim vezama..
zašto imati nešto jednom u pola godine kad možeš imati svaki dan..

#103:   Autor: -nella- Post Postano: 03.02.2010. 13:17

maniche je napisao/la: ›
NIkad ne bih mogao biti u toj vezi niti shvaćam ljude koji su u takvim vezama..
zašto imati nešto jednom u pola godine kad možeš imati svaki dan..



možda ne možeš imati svaki dan, ako imaš ono nešto s tom osobom, i samo s njom, onda je moguće veza na daljinu, ja i moj dečko smo živjeli zajedno, i onda je on išao zbog posla na teren i veza je funkcionirala Dubrovnik-Osijek, i dan-danas funkcionira.

Ako misliš da ne može funkcionirat onda ta veza nije ona prava i ne znači ti dovoljno

#104:   Autor: maniche Post Postano: 03.02.2010. 13:22

Mislio sam na veze koje počinju, i uglavnom završavaju na daljinu.
Ovo tvoje mogu razumjet i to je ljjepo što ne odustajete..ali ako taj njegov posao nije nešto kratkoročno nego dugoročno, onda ćete završiti neslavno.

moja definicija veze sadržava puno toga ali odnos na daljinu tu ne spada.
nisam jedan od onih koji se uhvate partnera kao pijan plota, misle da je on "onaj pravi" i apsolutno božanstvo pa se ubijaju da bi spašavali vezu.
Svaki partner je zamjenjiv i od boljeg uvijek ima bolji.Baš zato sam i prekinio jednu vezu kad je cura odselila.a jedna je od onih koje se žene.

#105:   Autor: -nella- Post Postano: 03.02.2010. 13:44

pa nije bilo baš ni kratkoročno, jedno 10 mjeseci..i ne kažem da je lako, al nekad se stvarno isplati....

I da, da dodam što je neko već reko, bitne su godine, ili barem emocionalna zrelost

#106:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: maniche Post Postano: 03.02.2010. 15:27

pa 10 mjeseci je relativno malo..ljudi su do nedavno išli u vojsku na 6, prije i 8,12 Wink
Vi ste prije živjeli skupa i ti znaš da ti on dolazi za tih 10 pa mi to ni nije prava veza na daljinu..Više bih rekao, privremeno stanje.

što se veza na daljinu tiče, to nema veze sa kvalitetom veze, nečijim godinama, niti emocionalnom zrelošću.Netko tako ne može fukncionirat...al to sigurno ne znači da voli svog partnera manje nego ti svog dečka Wink

#107:   Autor: Ally Mcbeal Post Postano: 04.02.2010. 10:57

Naravno da to nije za svakoga. Ali ja imam puno kvalitetniju vezu na daljinu, nego što mi je bila veza " NA BLIZU "... Puno je parametara o kojima ovisi uspjeh veze... Ali facebook je definitivno ubojstvo i veze " NA BLIZU " i veze na daljinu, iako sam u početku mislila da će pomoći... osijek031.com smile

#108:   Autor: -nella- Post Postano: 04.02.2010. 11:12

Savjetujem svima da se klone fejsa . . .

#109:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far... Autor: 1step2far Post Postano: 05.02.2010. 17:23

Ja sam tri godine bila uvjerena u uspješnost svoje veze Hrvatska-Njemačka i veza je naizgled savršeno fukcionirala i to do samog trenutka prekida. Ničim izazvan prekid, ali meni je dopizdilo čekati. Jer bi to potrajalo možda cijeli život.

#110:   Autor: Skakavac Post Postano: 06.02.2010. 16:07

Uuuu mislim da nebi mogla...nema teorije ustvari
Kontam da je za to potreban odredjeni stupanj zrelosti, mozda jednog dana dakle

#111:   Autor: child_in_time Post Postano: 07.02.2010. 15:03

Veza na daljinu? ...I Don't Think So.

Naravno, trebalo bi se preciznije definirati što znači ''daljina'', viđanje jednom tjedno/jednom mjesečno/jednom u pola godine i slično... u principu mislim da je sve moguće, no bi li se ja upuštala u tako nešto i kako bi to izgledalo...khm..ne znam...ali, ono, nikad ne reci nikad Very Happy

#112:   Autor: aceww Post Postano: 08.02.2010. 1:27

sve ovisi o situaciji i o stupnju veze, neka baza mora postojati, neki temelj, cvrstina za dalje. osobno ne bih mogla tako sto, no znam ljude koji uspjesno odrzavaju takvu vezu, no dakako da se vidjaju barem jednom na mjesec, ovisi o okolnostima, iako nekada i to izostane, no uglavnom, moze se, tko je zreo dovoljno i spreman je na to.

#113:   Autor: KittyCatIvy Post Postano: 09.03.2011. 16:17

Evo, moja traje već 1 godinu i 4 mj. Krenula je kao veza na daljinu i takva za sad i ostaje. I još je dečko mlađi od mene. On je na početku svog faxa a ja na kraju svog. Mnogi bi rekli da sam mazohist, no iskreno, imala sam prethodno normalnu vezu od 5 godina i nisam bila ni upola toliko sretna kao s ovom osobom. Teško je i dovodi do ruba ponekad ali ako imaš taj neki zacrtani cilj, a to je ta nekakva jebena točka spajanja gdje to jednog dana neće biti na daljinu onda ima smisla. Ako tako nešto ne postoji onda niti veza nema smisla. Onda će ti to biti samo mučenje u nedogled.. Ali sve je moguće.. kao što je neka osoba gore spomenula, nekad su ljudi išli u vojsku po godinu dana, nije bilo ni fejsa ni neta ni svakodnevnog telefoniranja.. Naravno da je lakse, ako je situacija jednostavna ali ne treba suditi knjigu po koricama, samo zato sto je drukcije ne znaci da je losije.. Smile

#114:   Autor: simo031 Post Postano: 09.03.2011. 22:50

Daleko od očiju, daleko od srca...

#115:   Autor: exHOP3on Post Postano: 09.03.2011. 23:02

KittyCatIvy je napisao/la: › kao što je neka osoba gore spomenula, nekad su ljudi išli u vojsku po godinu dana, nije bilo ni fejsa ni neta ni svakodnevnog telefoniranja..

misliš da se nisu prašili okolo, samo se manje znalo o tome (nije bilo fejsa), nažalost ovo što simo031 kaže je prečesto i istinito Wink

#116:   Autor: mali od čače Post Postano: 09.03.2011. 23:48

ma ak ja nju ne mogu zagrlit, pomirisat kosu, pljasnit po dupetu,onak muški ko seljak, ako ju ne mogu pogledat čupavu kad se probudi, sklupčanu kad spava, ili ak se ona ne može vješat po meni ko mlado majmunče, ak me ne može pogledat onim sretnim pogledom, ak mi ne može objesit ruke oko vrata, jebo ti to sve..nije to za mene..i ne vjerujem u te daljinske veze..

#117:   Autor: ToniOsk Post Postano: 10.03.2011. 2:04

Ehhh, ta ljubav.Prije mjesec dana prekinio sam koliko god je tu bilo muke , prepirki, svađa i svih ostalih stvari i sitnica jedan najljepši dio u životu, nešto što ću pamtiti zauvijek i držati u srcu pa makar me sad doživotno peklo što je to sve završilo kako je.. Jedno prekrasno iskustvo, živiš za dan kad će te se opet vidjeti, dani prolaze ko ludi kad znaš da češ vidit nekog dalekog koga obožavaš, za koga bi sve napravio.. Mladost, ludost rekli bi ali šta ću, za sve avanture sam i još kad se uklopi sa velikom porcijom ljubavi, nema kraja ludostima. Ta spavanja po kolodvoru(-ima), skupljanje svake kunice koja se nađe u novčaniku, cijelodnevno žicanje staraca za koju kunu, ne spavanje po 2-3 noći radi puta i tako toga, hodanje cijeli dan tim gradom jer nemaš gdje bit na zatvorenom osim u kafićima (čitaj: mlada jako mlada cura i sve je jasno), zagrljaj i poljubac nakon dužeg (nekad kraćeg) vremena, sve te nenormalne 24-satne priče mobitelom i ostale stvari koje se ne zaboravljaju.Svu žrtvu veze snosio sam ja, ali ne žalim toliko za tim koliko za izgubljenom osobom.
Ako imaš, ko što rekoše neka osoba iznad, emocionalnu zrelost sve ide, večina ljubavi prođe pa makar bila i u istom kvartu, tako je prošla i ova ali ako imalo imaš u glavi i u srcu, to će ti ostati kao ime urezano u kamen u srcu i pameti za cijeli život.
Nije za svakog, ali eto..
Vidjeh,probah, a za dalje i jel bi to ikad više ponovio, što vrijeme i život kažu tako će i biti..
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Veze na daljinu? So near, and yet so far...


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::