Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » EU
Poll :: Za ulazak u EU!

Da!
36%
 36%  [ 11 ]
Ne!
63%
 63%  [ 19 ]
Nikad čuo, to nešto za jesti?
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 30



#1:  EU Autor: davorccc Post Postano: 11.06.2007. 8:47

Mada smo u Europi od pamtivijeka, neki se silom žele ugurati u tu Europsku uniju kao da nas čeka nešto lijepo, slasno, masno, neznam šta već.
Po meni bilo bi dobro preuzeti neke zakone, dobre ideje, tehnologiju ( misli u poljoprivredi ), iskoristiti predpristupne fondove, i onako hladno samo reći na referendumu NE! Nisam siguran koja je zemlja učinila isto, ali je učinila. Mislim da je to bila Norveška, nisam siguran.

Nešto sam raspravljao sa kolegama, pa me zanima Vaše mišljenje, vizije, iskustva ( ako ih imate), praksa i tako dalje i tako bliže.

#2:   Autor: neja Post Postano: 11.06.2007. 9:30

za naš dragi EU ima jedna narodna:

kad te vabi, šećerom te mami
kad te dobije, kruva ti odbije....

osijek031.com smile
nisam luda za ulaskom u EU, pogotovo ne u ex-yu paketu, ali mislim da ćemo uploviti u skoro vrijeme, samo da se riješi situacija sa kosovom i srbijancima

#3:   Autor: chaknoris Post Postano: 11.06.2007. 18:55

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 14.07.2010. 18:03; ukupno mijenjano 1 put.

#4:   Autor: 8 Post Postano: 11.06.2007. 21:09

S obzirom da u Hrvatskoj nema demokratskog i strucnog kapaciteta za upravljanje jednom usranom mjesnom zajednicom, a ne drzavom koja bi to istinski bila (dakle da druge drzave pozele biti kao ona) onda sam ja za.

#5:   Autor: mali_ivica Post Postano: 12.06.2007. 19:28

8 je napisao/la: ›
S obzirom da u Hrvatskoj nema demokratskog i strucnog kapaciteta za upravljanje jednom usranom mjesnom zajednicom, a ne drzavom koja bi to istinski bila (dakle da druge drzave pozele biti kao ona) onda sam ja za.

DA, Kad ne glasaš za "one prave" druga stvar je to da nismo ni 17 god nezavisni, a več bi se zaletali u neke grupacije! Tako nikad nećemo naučiti vladati sami sa sobom! ZAR NE?!

#6:   Autor: mali_ivica Post Postano: 12.06.2007. 19:31

Da još nešto:
PA OVAKO SMO SLABI I SERONJE, DA UĐEMO OSTALI BI NAS POJELI ZA DORUČAK!!!
I da na kraju ona stara:
MALO NAS JE AL' SMO GOVNA!

#7:   Autor: 8 Post Postano: 12.06.2007. 20:22

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
DA, Kad ne glasaš za "one prave" druga stvar je to da nismo ni 17 god nezavisni, a več bi se zaletali u neke grupacije! Tako nikad nećemo naučiti vladati sami sa sobom! ZAR NE?!


Evo, pošteno reci, jel ti misliš da mi kado društvo učimo?

Dakle, da se razvijamo? Da se obogaćujemo materijalno, duhovno, civilizacijski?

Ja mislim da plutamo u istim okvirima već jedno 70 godina.
Ulaskom u EU bit ćemo prisiljeni raskristiti s partizanima, četnicima, ustašama, "Srbima", komunjarama - i ostalim što nas do sada zaokuplja.

Ulaskom u EU, bit će više protoka ljudi, informacija i čudesa, a malo manje s balkanoidnom žabokrečinom i polako ćemo se i mi naučiti razmišljati u europskom kontekstu i europejskom duhu.

Neće više moći neki Kunta Kinte manipulirati medijima, javnom upravom i nakrkačiti neki spomenik bez javne diskusije - a javnu potporu kupiti za 2000 majica što mali Kinez sam sašije za šaku riže.
Kužiš, lega?

Evo pogledaj, danas se bunimo protiv spomenika za koji nas nisu pitali - a već sutra, kad se podijele majice matorcima, penzićima, gradskim drkafuzerima - već sutra, kad se svi najedu i napoje, na STVu bit će prikazano da je odluka o spomeniku bila plebiscitrana, a seljaci će i dalje žmirkati očima zbog šarenog vatrometa.

Kužiš, lega... Osijek nam je o'šao ukurac.

Kreativni potencijal, napredna snaga društva ima samo dva cilja - ili se subotom naroljati na narodnjacima ili otići u pičku materinu odavde.
Vrhunac kulture je otići na Tomsonov koncert slušati kako neki dečko s 8 razreda kenja u ritmu svojih sweet-metal balada.
Znanstveni krugovi kod nas bruje o valorizaciji ili devalorizaciji svojih ideoloških predaka; povijest i građansku kulturu predaju nam navijačke skupine i njihovi grafiti...
Tu i tamo, netko posjeti koncert ili kazalište - tim bolje ako je besplatno ili ako se nešto dijeli.

Ako misliš da nam je sjajno - nije. I oni koji govore suprotno lažu nas.
A tko nas laže - ne želi nam dobro.
Pogledaj onog Drmića iz HDSSBA. Pa taj čobanin ne zna televizor gledati.
Vozi obilaznicom 189 km/h i još se time u novinama pohvali seljački, u smislu: "Ja sam kaznu platio, pa mi to daje legitimitet..."

Šuplje zvuči fraza da je Osijek selo, ali čisto da se velika "slavonska" ega ne uvrijede: postoje puno veći gradovi u Hrvatskoj koji od Osijeka imaju manje stanovnika. I jednako stradali u ratu, ako ne i gore.

P.S. U nas postoje ljudi koji bi znali uspješno voditi državu/selo/grad i pri tome biti pošteni - ali se ne mogu nametnuti zbog terora koji su nametnuli oni koji svakodnevno iskaču iz TVa, novina... A i kad se neka pametna glavica pomoli... Nema tko za nju glasati - jer svatko daje glas "za svog čoe'ka". Eto, taj koletkivizam... To je ti prvi dokaz da kao socijalni organizam nismo izišli iz komunizma.

#8:   Autor: mali_ivica Post Postano: 12.06.2007. 23:39

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
DA, Kad ne glasaš za "one prave" druga stvar je to da nismo ni 17 god nezavisni, a več bi se zaletali u neke grupacije! Tako nikad nećemo naučiti vladati sami sa sobom! ZAR NE?!


Evo, pošteno reci, jel ti misliš da mi kado društvo učimo?

Dakle, da se razvijamo? Da se obogaćujemo materijalno, duhovno, civilizacijski?

Ja mislim da plutamo u istim okvirima već jedno 70 godina.
Ulaskom u EU bit ćemo prisiljeni raskristiti s partizanima, četnicima, ustašama, "Srbima", komunjarama - i ostalim što nas do sada zaokuplja.

Ulaskom u EU, bit će više protoka ljudi, informacija i čudesa, a malo manje s balkanoidnom žabokrečinom i polako ćemo se i mi naučiti razmišljati u europskom kontekstu i europejskom duhu.

Neće više moći neki Kunta Kinte manipulirati medijima, javnom upravom i nakrkačiti neki spomenik bez javne diskusije - a javnu potporu kupiti za 2000 majica što mali Kinez sam sašije za šaku riže.
Kužiš, lega?

Evo pogledaj, danas se bunimo protiv spomenika za koji nas nisu pitali - a već sutra, kad se podijele majice matorcima, penzićima, gradskim drkafuzerima - već sutra, kad se svi najedu i napoje, na STVu bit će prikazano da je odluka o spomeniku bila plebiscitrana, a seljaci će i dalje žmirkati očima zbog šarenog vatrometa.

Kužiš, lega... Osijek nam je o'šao ukurac.

Kreativni potencijal, napredna snaga društva ima samo dva cilja - ili se subotom naroljati na narodnjacima ili otići u pičku materinu odavde.
Vrhunac kulture je otići na Tomsonov koncert slušati kako neki dečko s 8 razreda kenja u ritmu svojih sweet-metal balada.
Znanstveni krugovi kod nas bruje o valorizaciji ili devalorizaciji svojih ideoloških predaka; povijest i građansku kulturu predaju nam navijačke skupine i njihovi grafiti...
Tu i tamo, netko posjeti koncert ili kazalište - tim bolje ako je besplatno ili ako se nešto dijeli.

Ako misliš da nam je sjajno - nije. I oni koji govore suprotno lažu nas.
A tko nas laže - ne želi nam dobro.
Pogledaj onog Drmića iz HDSSBA. Pa taj čobanin ne zna televizor gledati.
Vozi obilaznicom 189 km/h i još se time u novinama pohvali seljački, u smislu: "Ja sam kaznu platio, pa mi to daje legitimitet..."

Šuplje zvuči fraza da je Osijek selo, ali čisto da se velika "slavonska" ega ne uvrijede: postoje puno veći gradovi u Hrvatskoj koji od Osijeka imaju manje stanovnika. I jednako stradali u ratu, ako ne i gore.

P.S. U nas postoje ljudi koji bi znali uspješno voditi državu/selo/grad i pri tome biti pošteni - ali se ne mogu nametnuti zbog terora koji su nametnuli oni koji svakodnevno iskaču iz TVa, novina... A i kad se neka pametna glavica pomoli... Nema tko za nju glasati - jer svatko daje glas "za svog čoe'ka". Eto, taj koletkivizam... To je ti prvi dokaz da kao socijalni organizam nismo izišli iz komunizma.


Problem je u ovome:
prvo da krenem o onih 70god. kojih spominješ!
prvo smo bili austro ugarska, zatim KSHS pa DSHS, pa Kjugoslavija pa SFRJ i to sve u zadnjih 100godina (JEBOTE PA TO JE 5 DRŽAVA U 100 GODINA) znači svakih 20 god po jedna država! Sad dolazimo do ovog djela priznati smo od nekih zemalja 1991 od europe 1992. znači recimo ako uđemo u EU u idučih 5 god dolazi do "ISPUNJENJA PROROČANSTVA" , a to je svakih 20 god jedna država ! U Jugi je trebalo 40 - 50 god da se pomalo počne pravosuđe stabilizirati!

Glede izbora:
Kod nas vlada ovako mišljenje, neću glasati za ove zato što neć preći izborni prag, glasat ću za ove zato što su manje zlo, svi lažu neću izači na izbore.... i tako u nedogled.
UMJESTO odeš brate na biralište i glasaš za MIKŠIĆA i evo skoro da je ušao u drugi krug sa Mesićem, bio je i bolji od J.Ko (čitaj: ĐEJ KOO ) sve dok se nisu brojali glasovi od "DIJASPORE" , ali treba tako otići zaokružiti ono što stvarno misliš da je pravo i ima nekog smisla, ako ništa drugo miran si prema samome sebi kad gledaš prijenos sjednice!

A OVE ZAJEDNICE NAM STVARNO NE TREBAJU PA DAJTE BAR JEDNOM PRIČEKAJTE 50 GOD JEBEMU MATER!

#9:   Autor: 8 Post Postano: 12.06.2007. 23:58

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
prvo smo bili austro ugarska, zatim KSHS pa DSHS, pa Kjugoslavija pa SFRJ


Vidim načitan si, ali prvo ti je bila Država Slovenaca, Hrvata i Srba, a ondak Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca.
Bila su takva vremena, jugoslavensku ideju smislili su hrvatski učenjaci, koji su eto mislili da je pametnije skupa. Ilirski preporod.

Onda, ispustio si jednu državu, a to je FNRJ.
Plus toga, u Jugi je pravosuđe funkcioniralo 9. svibnja 1945. Što će reći - odmah.
Čak možemo reći i da je u izdajničkoj NDH pravosuđe funkcioniralo bolje nego u Republiki Hrvatskoj. Ona nije imala ustava, bila je diktatura s nacističkim, segregacijskim i rasnim zakonima - i provodili su se revno, na žalost.

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › A OVE ZAJEDNICE NAM STVARNO NE TREBAJU PA DAJTE BAR JEDNOM PRIČEKAJTE 50 GOD JEBEMU MATER!


Ivice, jesi kad otišao do granice? Iza granice ne žive ale i bauci, nego ljudi. Mađari, Bugari, Austrijanci... Svi oni žive u državama koje u svijetu koji se globalizira nemaju šanse ostati ako ne počnu surađivati.
Kužiš? EU nije superdržava.

http://www.mvpei.hr/ei/files/Europa_u_12_lekcija.pdf

Ako ti se ne da čitati, raspitaj se o Europi:
Zdrave svinje i kolinje, elastične granice i tužne oranice, uvoz iz Kine i skupe nekretnine, domaće vino i još štošta fino... neka su od pitanja o Europskoj uniji koja vas proganjaju noćima i stalno trepere pred očima? Kad vam pred očima proleti kampanja za novi Vladin info telefon nećete više skitati - znat ćete kog’ sve treba pitati. Nazovite 0800 622 622 i besplatno saznajte sve što vas zanima o Europskoj uniji i hrvatskom pristupanju. Točno. Jasno. Brzoglasno.

#10:   Autor: mali_ivica Post Postano: 13.06.2007. 0:11

Glede redoslijeda država, pisao sam na brzinu i nisam toliko obračao pozornost!

Glede zajednica i dalje mislim da nam to nije potrebno POGOTOVO NATO
(Amerika će nas braniti od Rusije?) Allooooo
A skeptičan sam glede i europe sad su počeli i slovence jebat Very Happy

#11:   Autor: 8 Post Postano: 13.06.2007. 0:23

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Glede zajednica i dalje mislim da nam to nije potrebno POGOTOVO NATO
(Amerika će nas braniti od Rusije?) Allooooo


Nisam ti ja Slobo, dobro čujem.
Vidi ne radi se o Rusiji.

Nitko neće injektirati kapital, a pogotovu transferirati tehnologiju nama ako nije vojnim sporazumom osigurao sigurnost toga.

Misliš da će, recimo kao što je Toyota-Peugeot stvorila grad-tvornicu u Slovačkoj, misliš da će netko samo tako doći dati milijardu € da bi onda neki Glavaši, Đapići i Kramarići tude namirivali svoje kese?

NATO je važan. Osim toga, imanje vlastite vojske i opremanje vlastite vojske trajalo bi 30 godina i koštalo bi nas 4,5 puta više. I k tome, morali bismo imati 80.000 vojnika za obraniti ovakve granice, a ne 25.000.

#12:   Autor: mali_ivica Post Postano: 13.06.2007. 0:52

Pa svjestan sam da neće davati, ali onda ih bar možemo sa nečim cimat kad uđemo više ne možemo!

#13:   Autor: mali_ivica Post Postano: 13.06.2007. 0:52

Umjesto toga za svaki kurac oni nas cimaju!

#14:   Autor: davorccc Post Postano: 13.06.2007. 10:37

Što se tiče vojske, smatram da se svaki pravi hrvat odazvati odbrani Hrvatske, bolje Imati zalihe oružja, obrazovanih časnika koji bi mogli obučiti u 2 tjedna vojsku. Princip Njemačke u drugom svjetskom ratu.

Pravosuđe: preuzeti neke zakone, ne sve, uglavnom one koje nam odgovaraju.

Poljoprivreda: preuzeti njihovu tehnologiju i zakone, naravno ne sve.


Mada sam pričao sa jednim agronomom, imali su neki sastanak agronoma iz susjedne Mađarske pa su malo izmjenili iskustva i itd itd. Uglavnom ustanovili su da ta EU nije baš puno pomogla u agronomiji, nikakve privilegije, ništa spertakularno, i sa par ograničenja tako da nije baš tako bajno.

Smatram da ćemo na neki načim biti robovi, te da će nam šupci iz EU diktirati po njihovoj volji.
A to niko pametan ne želi.

#15:   Autor: 8 Post Postano: 13.06.2007. 16:43

Ja zapravo mislim da iza granice žive ale i bauci i da 500 milijuna gladnih Europljana čekaju ukopani oko Šikloša da umarširaju u Hrvatsku i odnesu naša bogatstva, žene, sir i vhnje, more i otoke...

#16:   Autor: mali_ivica Post Postano: 13.06.2007. 18:40

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja zapravo mislim da iza granice žive ale i bauci i da 500 milijuna gladnih Europljana čekaju ukopani oko Šikloša da umarširaju u Hrvatsku i odnesu naša bogatstva, žene, sir i vhnje, more i otoke...

Znao sam da imaš potencijala i da ćeš kad tad izači na pravi put!
I zato se radujem zbog tebe pošto vidim da si ga konačno našao!

#17:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 14.06.2007. 20:32

davorccc je napisao/la: ›
Što se tiče vojske, smatram da se svaki pravi hrvat odazvati odbrani Hrvatske, bolje Imati zalihe oružja, obrazovanih časnika koji bi mogli obučiti u 2 tjedna vojsku. Princip Njemačke u drugom svjetskom ratu.


To NIJE bio princip njemačke u WW2, vidim da k..ca ne znaš. Prema onome koliko je moja obitelj dobila od toga što su ostali pod oružjem i borili se (starci i brat) glasam ZA ulazak u EU i kidanje nalijevo u slučaju ikakvog rata. Nijedna država nije vrijedna ljudskog života, čak ni rvacka. A to mi govore i starci već desetak godina...

#18:  Re: EU Autor: lufus Post Postano: 14.06.2007. 20:49

Srećom ljudi nisu tako sebično razmišljali kad su Hitler i slični kretali u svoje pohode.

#19:   Autor: mali_ivica Post Postano: 14.06.2007. 20:57

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
davorccc je napisao/la: ›
Što se tiče vojske, smatram da se svaki pravi hrvat odazvati odbrani Hrvatske, bolje Imati zalihe oružja, obrazovanih časnika koji bi mogli obučiti u 2 tjedna vojsku. Princip Njemačke u drugom svjetskom ratu.


To NIJE bio princip njemačke u WW2, vidim da k..ca ne znaš. Prema onome koliko je moja obitelj dobila od toga što su ostali pod oružjem i borili se (starci i brat) glasam ZA ulazak u EU i kidanje nalijevo u slučaju ikakvog rata. Nijedna država nije vrijedna ljudskog života, čak ni rvacka. A to mi govore i starci već desetak godina...


Možda nije država vrijedna, ali jesu djeca i obitelj cjelokupna kao takva i oni bi htjeli imati svoj dom, možda se njima ne luta po tuđim svjetovima?!

Kad se ide u rat ne ide se da bi spasio sebe nego druge, jel onaj tko gleda samo na sebe taj ide okolo na skijanja po austriji, a kasnije sa satom od milijun kuna prodaje maglu o poštenju!

#20:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 14.06.2007. 20:58

lufus je napisao/la: ›
Srećom ljudi nisu tako sebično razmišljali kad su Hitler i slični kretali u svoje pohode.


Ljudi nisu ni razmišljali, već su (prisilno) unovačeni išli ginuti na drugi kraj svijeta.

#21:  Re: EU Autor: lufus Post Postano: 14.06.2007. 22:19

Pročitaj koju knjigu ili pogledaj koji dokumentarac o veteranima 2. svjetskog rata.

#22:   Autor: 8 Post Postano: 15.06.2007. 2:58

Bojim se da je Bazooka_joe bliže istini.

#23:   Autor: davorccc Post Postano: 15.06.2007. 7:39

bazooka_joe je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la: ›
Što se tiče vojske, smatram da se svaki pravi hrvat odazvati odbrani Hrvatske, bolje Imati zalihe oružja, obrazovanih časnika koji bi mogli obučiti u 2 tjedna vojsku. Princip Njemačke u drugom svjetskom ratu.


To NIJE bio princip njemačke u WW2, vidim da k..ca ne znaš. Prema onome koliko je moja obitelj dobila od toga što su ostali pod oružjem i borili se (starci i brat) glasam ZA ulazak u EU i kidanje nalijevo u slučaju ikakvog rata. Nijedna država nije vrijedna ljudskog života, čak ni rvacka. A to mi govore i starci već desetak godina...


Baš si jadan, tebi starci govore šta da misliš.
Kakav si ti luzer.
Nisam ni ja za državu, ali ako je odbrana u pitanju, princip Njemačke najbolji je primjer.
200000 časnika u 2 tjdna napravila čitavu Njemačku vojsku. Tu se neradi o holokaustu, ni o držanju cijevu u ustima, već kao što je @mali ivica rekao "Možda nije država vrijedna, ali jesu djeca i obitelj cjelokupna kao takva i oni bi htjeli imati svoj dom, možda se njima ne luta po tuđim svjetovima?!

Kad se ide u rat ne ide se da bi spasio sebe nego druge, jel onaj tko gleda samo na sebe taj ide okolo na skijanja po austriji, a kasnije sa satom od milijun kuna prodaje maglu o poštenju!"

#24:   Autor: 8 Post Postano: 15.06.2007. 10:06

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): ›
200000 časnika u 2 tjdna napravila čitavu Njemačku vojsku.


Ma jebo ti Treću Carevinu, kad Hrvatska u 21. stoljeće ulazi s 500.000 branitelja.

Čisto eksperimenta radi, bilo bi dobro da se od nas zahtijeva u okviru UNa recimo, da pošaljemo vojnike negdje u svijet.

Treba moliti institucije u svijetu da sudjelojemo s čim većim brojem tih "branitelja".

#25:   Autor: davorccc Post Postano: 15.06.2007. 10:34

S obzirom na broj stanovnika u Njemačkoj 200000 je mali broj.
Za nas bi onda bilo optimalno 5000.

#26:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 15.06.2007. 10:55

davorccc je napisao/la: ›
Baš si jadan, tebi starci govore šta da misliš.
Kakav si ti luzer.


Smatram da je najbolje učiti na tuđim greškama. Eksperimentirati sa vlastitim životom za bogaćenje 'trećih strana' (Tuđman, Milošević, privatizacija...), pod isprikom nametnutog nam 'domoljublja' ne čini mi se baš pravo...

A što se tiče oružja u svokoj kući; osobno sam svjedočio dijeljenju oružja civilima (da, civilima) od strane tzv. 'odbora za obranu' 1991. godine. Ti su odbori bili, kako se kasnije pokazalo, tipična ratno-huškačka mašinerija financirana od strane hrvata iz iseljeništva koji su i dalje salutirali izdajniku Paveliću. To oružje nije izrodilo ništa dobro osim prijetnji, smrti i nestajanja u noći drugih (nenaoružanih) civila (svih narodnosti, o srbima da i ne govorim).
Glavno da 'hrvati' koji su odavno zaboravili hrvatski, zavaljeni u fotelje u australiji i americi po iseljeničkim forumima i dalje prave budale od nas koji živimo tu hrvatsku, plaćamo joj porez, služimo vojni rok, radimo peticije i pokušavamo si što više olakšati život u trenutnim okolnostima.

Sve moje izjave u ovom topicu u skladu su sa onim što sam doživio tijekom rata kojega nikada neću zaboraviti. Rata do kojega nije ni trebalo doći uz malo zdravog razuma umješanih strana.

#27:   Autor: 8 Post Postano: 15.06.2007. 11:01

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Rata do kojega nije ni trebalo doći uz malo zdravog razuma umješanih strana.


Pisali jednom zadaćnicu, tema bila slobodna. Moj rad se zvao: "Da su budale bile pametne"

Da sad idem u srednju, pisao bih i o Frenkiju Simatoviću i Borovu, Gojku Šušku u Borovu...

Ipak, ni sam na čisto je li se moglo od onog vodstva u BG otići ghandijevski.

#28:   Autor: mali_ivica Post Postano: 15.06.2007. 11:19

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Rata do kojega nije ni trebalo doći uz malo zdravog razuma umješanih strana.

E da i taj razum mora biti obostran makar ga je malo, pisali naši estradnjaci pisma bori čorbi, bajagi i ostalima, ljubiši samarđiću, .....
Pa su dobili Vukovar!
Kad smo kod toga pogledaj dokumentarac :
Vukovar poslednji rez B92
Ima ga na jubitou (You Tube)!

#29:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 15.06.2007. 11:24

8 je napisao/la: ›
Ipak, ni sam na čisto je li se moglo od onog vodstva u BG otići ghandijevski.


Od samoga vodstva ne, ali ipak je narod podržavao taj rat. I naoružavali se; i jedna i druga strana. Je li u pitanju bio (pra)stari strateški plan (kako tvrdi Domazet) Beograda, masonska urota za očuvanje juge, načertanije, tuđmanovi planovi za bosnu ili čak bijelosvjetska urota velikih sila po 'podijeli pa vladaj' principu, nije jasno...

Osobno, ja sam spreman odbaciti svaku masonsko/načertanije/illuminati pretpostavku i prikloniti se onoj prema kojoj su i diktatori - ljudi. Svatko sanja svoj san, Tuđman je sanjao bosnu, Milošević jugoslaviju u kojoj će se svi izjašnjavati kao jugoslaveni (prema nekim autorima, frajer je bio jugoslavenski nacionalist - ma kako to nemoguće zvučalo - ali me uopće ne bi čudilo), hrvatska emigracija drugu NDH (u smislu koje im se Tuđman i uklapao u plan), a narod Quelle kataloge, Mercedesove autosalone i stabilniju valutu za potrošiti u istima.

Kako ide ona kineska 'Pazi što sanjaš...'?

#30:   Autor: mali_ivica Post Postano: 15.06.2007. 11:25

Problem je to što ti isti glumci ipjevači kojima su stizala pisma su sada svjesni i pričaju o miroljubivosti kao da su se jučer rodili! A nitko nije rekao TADA (1991) SMO POGRIJEŠILI!
Pitanje bi bilo što bi pričali da je ishod bio drugačiji i da su došli do Zagreba!
Reči ću ti da se ne zamaraš: BOLIO BI IH KURAC ZA POŠTENJE I MIR!
Nisu oni očekivali da će 4500000 jadnika naraviti ŠOU !
Da ne kažem na one dečke sa trpinjske ceste koji su tamo maznuli preko 300 tenkova ! SVAKA IM ČAST !
I još jednom: Pogledaj gore navedeni dokumentarac!

#31:   Autor: Osječanin Post Postano: 16.06.2007. 9:35

Protiv EU!
Vatrogasni stih...
"E-unijo ovo smisla nema, meni ništa tebi sve ma jebem tebe i sve tvoje žute zvjezdice!" osijek031.com smile

#32:   Autor: super_leptir Post Postano: 15.09.2007. 2:08

dragi moje lege i legice...

da izadjete malo van u EU (njemacka, austrija,...) vidjeli bi kako se kod nas zivi. mi smo trenutno u boljoj poziciji nego njemacka...

njemacka je pred ekonomskim rasulom. otkako su se spojili sa istocnom njemackom nailaze na velike probleme, a jos kako su usli u eu... i izdvajaju novce za razne fondove... ostali su iscijedjeni... kod njih je trenutno situacija takva da si prosjecni njemac ne moze kupiti automobil... vecina voze od firme... i naravno da ne govorimo kako je lose utjecalo kada su se odrekli marke i primili euro...

u eu... nema vjerskih sloboda, niti sloboda govora... u eu imas slobodu od vjere, ali ne slobodu ispovijedanja vjere... kokretno u francuskoj ne mozes biti politicar ako si krscanin... zaista ne mozes... o pederima ne smijes iznositi svoje misljenje ukoliko ih ne podrzavas... za to se placaju visoke novcane kazne... samo ako kazes nesto kontra svega toga...

jedini smo se u regiji koji su se izdigli... imamo nove ceste... (evo samo jedna podatak... predvidjanja su bila da ce se autocesta zg-st isplatiti za cca 5 godina... isplatila se nakon 2)
otvaraju se nove firme i probijaju se van, radimo velike prodore u sportu, napravili smo veliku stvar kampanjm kupujmo hrvatsko!

odakle onda sve to negativno koje cujemo i prepricavamo o nasoj domovini? iz medija... iz medija koji imaju komunisticke atavizme ili politicke prioritete... i koji nisu tu da nam govore istinu nego da nas zavode i navode na ono sto im pase... a to je da se zabavimo prepricavanjem kako u nas ne valja...
ljudi Bozji, mi smo sposoban narod... kad vidim samo malo koliko inovacija, koliko nagrada, koliko postignuca... sve nasi ljudi...

ua sutriji nam se dive kakve ceste imamo i gradimo... i to vecinom prije rokova... Bogom danu prirodu, more, g. kotar, branju i slavoniju, liku...

a koga pustamo da nam puni glavu? novinama i televiziji? da vjerujemo ono sto nam oni serivraju? mi smo prijatelji moji daleko ispred eu! ako su rumunjska i bugarska u eu... hahaha... a mi kao ne mozemo... pa o cemu mi govorimo... di cemo mi? u tu europu Bezboznu i nemoralnu... koja na svom medjunarodnom sudu ne samo da izjednacuje agresora i zrtvu, nego zrtvu stavlja u podredjen polozaj i na optuzenicku klupu... nemojmo biti smjesni... u eu, necemo uci da bi nam bilo bolje, vec da nas iskoriste i da nas porobe... da napokon mogu upravljati s nama...

a zasto se oni nama toliko bave ako smo toliko beznacajni? ako smo tako jadna i mala HRVATSKA? cemo onda toliko strke oko nas? zato sto nismo beznacajni i znaju da se ne damo... hrvatsko narod nije glup... a politicari nas u to preko medija pokusavaju uvjeriti... nece hrvat u EU... ne zeli... i dok smo uz Boga kako smo i cijelu svoju povijest bili i kako smo rat ovaj prosli... oni se imaju razloga bojati... jer znaju da nam dotle ne mogunista... ne mogu upravljati nama... kako nijemogao ni pavelic, ni tito, a bome nece moci ni eu... eno srbije i slovenije... klasicni primjeri... zadojeni ideojom o titu... i danas mu pjevaju ode... a ulice im sive i ateisticki bezdusne... (dsta cesto sam u sloveniji)

ja se ne bojim... Hrvat je pametan covjek... bit ce sve dobro!

#33:   Autor: davorccc Post Postano: 17.09.2007. 7:38

Iz tvojih usta u sve Hrvatske uši

#34:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 7:51

super_leptir je napisao/la: ›
dragi moje lege i legice...

da izadjete malo van u EU (njemacka, austrija,...) vidjeli bi kako se kod nas zivi. mi smo trenutno u boljoj poziciji nego njemacka...

njemacka je pred ekonomskim rasulom. otkako su se spojili sa istocnom njemackom nailaze na velike probleme, a jos kako su usli u eu... i izdvajaju novce za razne fondove... ostali su iscijedjeni... kod njih je trenutno situacija takva da si prosjecni njemac ne moze kupiti automobil... vecina voze od firme... i naravno da ne govorimo kako je lose utjecalo kada su se odrekli marke i primili euro...

u eu... nema vjerskih sloboda, niti sloboda govora... u eu imas slobodu od vjere, ali ne slobodu ispovijedanja vjere... kokretno u francuskoj ne mozes biti politicar ako si krscanin... zaista ne mozes... o pederima ne smijes iznositi svoje misljenje ukoliko ih ne podrzavas... za to se placaju visoke novcane kazne... samo ako kazes nesto kontra svega toga...

jedini smo se u regiji koji su se izdigli... imamo nove ceste... (evo samo jedna podatak... predvidjanja su bila da ce se autocesta zg-st isplatiti za cca 5 godina... isplatila se nakon 2)
otvaraju se nove firme i probijaju se van, radimo velike prodore u sportu, napravili smo veliku stvar kampanjm kupujmo hrvatsko!

odakle onda sve to negativno koje cujemo i prepricavamo o nasoj domovini? iz medija... iz medija koji imaju komunisticke atavizme ili politicke prioritete... i koji nisu tu da nam govore istinu nego da nas zavode i navode na ono sto im pase... a to je da se zabavimo prepricavanjem kako u nas ne valja...
ljudi Bozji, mi smo sposoban narod... kad vidim samo malo koliko inovacija, koliko nagrada, koliko postignuca... sve nasi ljudi...

ua sutriji nam se dive kakve ceste imamo i gradimo... i to vecinom prije rokova... Bogom danu prirodu, more, g. kotar, branju i slavoniju, liku...

a koga pustamo da nam puni glavu? novinama i televiziji? da vjerujemo ono sto nam oni serivraju? mi smo prijatelji moji daleko ispred eu! ako su rumunjska i bugarska u eu... hahaha... a mi kao ne mozemo... pa o cemu mi govorimo... di cemo mi? u tu europu Bezboznu i nemoralnu... koja na svom medjunarodnom sudu ne samo da izjednacuje agresora i zrtvu, nego zrtvu stavlja u podredjen polozaj i na optuzenicku klupu... nemojmo biti smjesni... u eu, necemo uci da bi nam bilo bolje, vec da nas iskoriste i da nas porobe... da napokon mogu upravljati s nama...

a zasto se oni nama toliko bave ako smo toliko beznacajni? ako smo tako jadna i mala HRVATSKA? cemo onda toliko strke oko nas? zato sto nismo beznacajni i znaju da se ne damo... hrvatsko narod nije glup... a politicari nas u to preko medija pokusavaju uvjeriti... nece hrvat u EU... ne zeli... i dok smo uz Boga kako smo i cijelu svoju povijest bili i kako smo rat ovaj prosli... oni se imaju razloga bojati... jer znaju da nam dotle ne mogunista... ne mogu upravljati nama... kako nijemogao ni pavelic, ni tito, a bome nece moci ni eu... eno srbije i slovenije... klasicni primjeri... zadojeni ideojom o titu... i danas mu pjevaju ode... a ulice im sive i ateisticki bezdusne... (dsta cesto sam u sloveniji)

ja se ne bojim... Hrvat je pametan covjek... bit ce sve dobro!


Mi smo daleko ispred EU, Hrvat je pametan čovjek, jedini smo se u regiji izdigli, ... ha, ha, ha.

Čovječe sigurno se šališ.

Eh da, Njemačka ju u rasulu, Nijemac ne može kupiti auto... c, c, c.

Ja se samo nadam da ovo nije bio ozbiljan post.

#35:   Autor: toni Post Postano: 17.09.2007. 8:45

super_leptir je napisao/la: ›

njemacka je pred ekonomskim rasulom. otkako su se spojili sa istocnom njemackom nailaze na velike probleme, a jos kako su usli u eu... i izdvajaju novce za razne fondove... ostali su iscijedjeni... kod njih je trenutno situacija takva da si prosjecni njemac ne moze kupiti automobil... vecina voze od firme... i naravno da ne govorimo kako je lose utjecalo kada su se odrekli marke i primili euro...


cek, cek.. znaci svabe su se prije spojili pa onda unisli u eu i odbacili marku ?

Citat: ›
u eu... nema vjerskih sloboda, niti sloboda govora... u eu imas slobodu od vjere, ali ne slobodu ispovijedanja vjere... kokretno u francuskoj ne mozes biti politicar ako si krscanin... zaista ne mozes...


zanimljivo.. mozda bi i mi trebali zabraniti krscanima da se bave politikom ! Smile

Citat: ›
o pederima ne smijes iznositi svoje misljenje ukoliko ih ne podrzavas... za to se placaju visoke novcane kazne... samo ako kazes nesto kontra svega toga...


opet pederi.. de vishe dosta o pederima.. jebli vas pederi! Smile

Citat: ›
jedini smo se u regiji koji su se izdigli... imamo nove ceste... (evo samo jedna podatak... predvidjanja su bila da ce se autocesta zg-st isplatiti za cca 5 godina... isplatila se nakon 2)


ajd ne trkeljaj. pod a, ta 'cesta' jos nije ni zavrshena.

Citat: ›
otvaraju se nove firme i probijaju se van, radimo velike prodore u sportu, napravili smo veliku stvar kampanjm kupujmo hrvatsko!


Smile)) reklama kupujmo hrvatsko.. sjecas se da smo dobili po prstima od EU kad je krenila ta reklama ? znas da smo od tada 'kroativni i kupujemo kvalitetno' ?

vis ti to.. nema toga sto EU izmisli da mu 'rvat na doskoci! Wink

Citat: ›
odakle onda sve to negativno koje cujemo i prepricavamo o nasoj domovini? iz medija... iz medija koji imaju komunisticke atavizme ili politicke prioritete... i koji nisu tu da nam govore istinu nego da nas zavode i navode na ono sto im pase... a to je da se zabavimo prepricavanjem kako u nas ne valja...
ljudi Bozji, mi smo sposoban narod... kad vidim samo malo koliko inovacija, koliko nagrada, koliko postignuca... sve nasi ljudi...


evo, s ovim bi se djelomicno i mogao sloziti..

ja recimo, zadovoljavajuce zivim u hr. nisam siguran da se VECINA gradjana Hrvatske moze time 'pohvaliti'.

Citat: ›
ua sutriji nam se dive kakve ceste imamo i gradimo... i to vecinom prije rokova... Bogom danu prirodu, more, g. kotar, branju i slavoniju, liku...


bla,bla.. floskule.. nije da nemamo to sto nabrajas, ali s time treba (znati) upravljati. cak sam za to, ako sami ne znamo time upravljati.. prepustimo nekome ko zna.. Austriji npr.. ionak' smo (bili) njihovi konjushari..

Citat: ›
a koga pustamo da nam puni glavu? novinama i televiziji? da vjerujemo ono sto nam oni serivraju?


ne gledati tv, živjeti svoj život, a ne život Marisol iz mehicke sapunjare. i brinuti svoje brige, a ne brige g.w. buša i sličnih.



Citat: ›
mi smo prijatelji moji daleko ispred eu! ako su rumunjska i bugarska u eu... hahaha... a mi kao ne mozemo... pa o cemu mi govorimo... di cemo mi?


true, true.. ali EU je nastala (koliko god neki tvrdili drugacije) i ostala politicka tvorevina.. koja gleda kako zauzeti sto bolja strateska mjesta na globusu. ako si kad igrao rizik, mislim da ti je jasno o cemu govorim.

Citat: ›
u tu europu Bezboznu i nemoralnu... koja na svom medjunarodnom sudu ne samo da izjednacuje agresora i zrtvu, nego zrtvu stavlja u podredjen polozaj i na optuzenicku klupu... nemojmo biti smjesni...


bezboznu i nemoralnu europu.. Smile)))))))

moj (ne)moral ide smenom i u EU i van nje.. ne odricem ga se na granici. osijek031.com smile

Citat: ›
u eu, necemo uci da bi nam bilo bolje, vec da nas iskoriste i da nas porobe... da napokon mogu upravljati s nama...


opet floskule, ali diametralno suprotnhe od onih prepoznatih gore Smile


Citat: ›
ja se ne bojim... Hrvat je pametan covjek... bit ce sve dobro!


AJo, jao, jao... blago si ga tebi. Smile

#36:   Autor: canyon Post Postano: 17.09.2007. 11:35

Ti si super debil a ne super leptir

#37:   Autor: fairy Post Postano: 17.09.2007. 12:19

Sere mi se od EU

#38:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 17.09.2007. 13:18

Najljepše mi je kad se nađu pametni studenti/srednjoškolsci/aktivisti i počnu srat protiv EU. Zapravo, bilo tko bez nekakve realne zamisli, ideje i poslovnog plana srat će po EU.
Svi ostali, uključujući tu i mene trčat će otvorenim rukama prema ogromnom tržištu koje ista stvara.
No znam ja što je, ne želite u EU jer vam se ne plaća oridjidji software, ne želite platiti rač. tehničaru zdravu satnicu, ne želite shvatiti da taj web vaše firme vrijedi puno više od onoga koliko ga plaćate... Sve je ovdje 'rođo, lako ćemo...' do dana naplate. A onda počnu sranja i izmotavanja. Toliko iz moje struke.
O tome kako ćeš u toj 'jadnoj' Njemačkoj bez beda kupiti sir i vrhnje u svakom seoskom domaćinstvu bez da se oni boje kojekakvih inspekcija koje će nadzirati imaju li svi sanitarne, kuhinju od prokroma i pločice u štalama ne želim ni počinjati. Pokušaj tako prodavati kod nas uz blagoslov turističke zajednice i završit ćeš u apsu zbog 'sive ekonomije'. Pa se ti drži rvactva kad nemaš od čega živjeti...

#39:   Autor: toni Post Postano: 17.09.2007. 13:34

bazooka_joe je napisao/la: ›
Najljepše mi je kad se nađu pametni studenti/srednjoškolsci/aktivisti i počnu srat protiv EU. Zapravo, bilo tko bez nekakve realne zamisli, ideje i poslovnog plana srat će po EU.
Svi ostali, uključujući tu i mene trčat će otvorenim rukama prema ogromnom tržištu koje ista stvara.


sve stoji. ali.. kako se to trziste nominalno otvara, drzave clanice ima realne mehanizme zatvaranja istoga. tako da nam se opet dogadja da necemu imamo pristup (ono sto eu treba od nas) a necemu ne (ono sto eu nece/ne treba/stiti). eto, pogledaj samo mobilnost radne snage.. sve nove clanice imaju pristup trzistu rada svih starih clanica - ne.

da ne govorim o mastodontskoj strukturi birokratskog upravljanja koja je sposobna promtno reagirati na bilo kakav iznenadni problem - (opet) ne.

sva, pa tako i ovo pitanje, imaju pro i contra argumente. na vlasti (koju mi pametno biramo) je da malo preispitaju sve argumente, postave uvjete poslovanja kompatibilne eu.. da postave pravila igre.. i onda izlazimo na referendum.. i odlucujemo.

mislim da bi nam, tek tada, bilo pametno odustati od ulaska u uniju. ma ustvari, eu je u krizi.. dok ne rasciste problem ustava, glasovanja, odlucivanja, nadleznosti.. ne bih ni pomisljao o ulasku.

ako usvojimo paradigmu poslovnog, pa na kraju krajeva i civilizacijskog, ponasanja eu.. uspjeli smo. mislim, mi smo dio europe.. htjela nas birokratija u brukseleksu il ne ! Smile

iako IMHO, eu (birokratija) oce vise nas, neg' mi (ljudi) njih.

#40:   Autor: Circa Post Postano: 17.09.2007. 13:41

super_leptir je napisao/la: ›
dragi moje lege i legice...

da izadjete malo van u EU (njemacka, austrija,...) vidjeli bi kako se kod nas zivi. mi smo trenutno u boljoj poziciji nego njemacka...

njemacka je pred ekonomskim rasulom. otkako su se spojili sa istocnom njemackom nailaze na velike probleme, a jos kako su usli u eu... i izdvajaju novce za razne fondove... ostali su iscijedjeni... kod njih je trenutno situacija takva da si prosjecni njemac ne moze kupiti automobil... vecina voze od firme... i naravno da ne govorimo kako je lose utjecalo kada su se odrekli marke i primili euro...

u eu... nema vjerskih sloboda, niti sloboda govora... u eu imas slobodu od vjere, ali ne slobodu ispovijedanja vjere... kokretno u francuskoj ne mozes biti politicar ako si krscanin... zaista ne mozes... o pederima ne smijes iznositi svoje misljenje ukoliko ih ne podrzavas... za to se placaju visoke novcane kazne... samo ako kazes nesto kontra svega toga...

jedini smo se u regiji koji su se izdigli... imamo nove ceste... (evo samo jedna podatak... predvidjanja su bila da ce se autocesta zg-st isplatiti za cca 5 godina... isplatila se nakon 2)
otvaraju se nove firme i probijaju se van, radimo velike prodore u sportu, napravili smo veliku stvar kampanjm kupujmo hrvatsko!

odakle onda sve to negativno koje cujemo i prepricavamo o nasoj domovini? iz medija... iz medija koji imaju komunisticke atavizme ili politicke prioritete... i koji nisu tu da nam govore istinu nego da nas zavode i navode na ono sto im pase... a to je da se zabavimo prepricavanjem kako u nas ne valja...
ljudi Bozji, mi smo sposoban narod... kad vidim samo malo koliko inovacija, koliko nagrada, koliko postignuca... sve nasi ljudi...

ua sutriji nam se dive kakve ceste imamo i gradimo... i to vecinom prije rokova... Bogom danu prirodu, more, g. kotar, branju i slavoniju, liku...

a koga pustamo da nam puni glavu? novinama i televiziji? da vjerujemo ono sto nam oni serivraju? mi smo prijatelji moji daleko ispred eu! ako su rumunjska i bugarska u eu... hahaha... a mi kao ne mozemo... pa o cemu mi govorimo... di cemo mi? u tu europu Bezboznu i nemoralnu... koja na svom medjunarodnom sudu ne samo da izjednacuje agresora i zrtvu, nego zrtvu stavlja u podredjen polozaj i na optuzenicku klupu... nemojmo biti smjesni... u eu, necemo uci da bi nam bilo bolje, vec da nas iskoriste i da nas porobe... da napokon mogu upravljati s nama...

a zasto se oni nama toliko bave ako smo toliko beznacajni? ako smo tako jadna i mala HRVATSKA? cemo onda toliko strke oko nas? zato sto nismo beznacajni i znaju da se ne damo... hrvatsko narod nije glup... a politicari nas u to preko medija pokusavaju uvjeriti... nece hrvat u EU... ne zeli... i dok smo uz Boga kako smo i cijelu svoju povijest bili i kako smo rat ovaj prosli... oni se imaju razloga bojati... jer znaju da nam dotle ne mogunista... ne mogu upravljati nama... kako nijemogao ni pavelic, ni tito, a bome nece moci ni eu... eno srbije i slovenije... klasicni primjeri... zadojeni ideojom o titu... i danas mu pjevaju ode... a ulice im sive i ateisticki bezdusne... (dsta cesto sam u sloveniji)

ja se ne bojim... Hrvat je pametan covjek... bit ce sve dobro!


Super leptir za predsjednika, ali ne Hrvatske...

#41:   Autor: fairy Post Postano: 17.09.2007. 13:43

[quote="bazooka_joe";p="96908"]Najljepše mi je kad se nađu pametni studenti/srednjoškolsci/aktivisti i počnu srat protiv EU. Zapravo, bilo tko bez nekakve realne zamisli, ideje i poslovnog plana srat će po EU.
Svi ostali, uključujući tu i mene trčat će otvorenim rukama prema ogromnom tržištu koje ista stvara.

osijek031.com smile ma to majstore, blago nama Hrvatima pored takovih "ostalih"..

#42:   Autor: toni Post Postano: 17.09.2007. 13:47

pade mi napamet malopre jedna izjava, ne znam kojeg politicara.. precjednika il prajministra.. bolje sjedit za stolom s velikima, nego ne biti za tim stolom... to bi mogao usporediti kad situacijum kad ćale odluci kupiti obiteljsku auto, a sinčić se dernja da oće 'fejaji' .. da, da sine.. *podrag po glavi* sutra cemo fejaji uzet..

mislim da cemo slican utjecaj na odlucivanje i mi imati u eu Smile

#43:   Autor: toni Post Postano: 17.09.2007. 13:48

fairy je napisao/la: ›
osijek031.com smile ma to majstore, blago nama Hrvatima pored takovih "ostalih"..


jab' osnovo pro-evropsku stranku koja bi zagovarala zabranu prava glasa zenama u eu !

Razz

osijek031.com smile

#44:   Autor: fairy Post Postano: 17.09.2007. 13:51

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
osijek031.com smile ma to majstore, blago nama Hrvatima pored takovih "ostalih"..


jab' osnovo pro-evropsku stranku koja bi zagovarala zabranu prava glasa zenama u eu !

Razz

osijek031.com smile

Odlično, tak i tak ne glasam....a i mogu pustit mozak na pašu,,, osijek031.com smile

#45:  Re: EU Autor: Monstrum Post Postano: 17.09.2007. 13:54

Ja sam za EU al samo iz jednog razloga, da se više pokrene rvacka i da se počnemo konačno izvlačit iz govana u koja nas "glave" trpaju, zaduženja iz dana u dan rastu a ja prvi znam da se nisam nikom zadužio, pare nestaju, ako oćemo u EU moramo poboljšat 75% proizvodnje, sve proizvodnje, poljoprivreda nam je u banani, ako oćemu u EU neće više bit babe s 3 usrane krave koja traži neznam ni ja koju cijenu za litru mlijeka koje je žnj klase, profilirat će se proizvodna snaga, ako ne proizvodiš dobro i kvalitetno odeš u da ne kažem gdje, samim tim morat će se otvorit radna mjesta pa će svi oni novopečeni inžinjeri, pravnici i ekonomisti sa studentskom diplomom dobit priliku za posao, nije EU tako loša stvar kako svi to pričaju, jedino je pitanje kako će "glave" isposlovat našu pojavu u EU, hoće li dat sve što imaju samo da mogu uć unutra i reć eto mi smo sad u EU a vi se je**te ili će to pametno odigrat da i mi državljani RH imamo neke koristi od toga, naravno ne odma, al kroz par godina. Bojim se jedino nečije gramzive ruke i želje za moći koja bi nas mogla ukopat još dublje zbog novog sata na ruci il felgi na autu, pa da postanemo prava tampon zona balkana, granica ko u stara vremena, lijevo od nas europa, desno turska a mi ni na nebu ni na zemlji, da nam nečije krive procjene ne unište državu, da kopački rit, plitvice, risnjak itd. ne postanu deponije smeća i nuklearnog otpada sa novim endemskim vrstama tipa troglave sive čaplje i zelene četverojetrene rode, da nam jadran ne zajebu tankeri koji dolaze po naftu, ispuštaju balasne vode i sl.
Već 5+ godina se prijete mi smo na pragu EU samo ostaje vidjeti oće taj prag voditi u bolju budućnost ili u totalni bankrot, pa će nam na vrata države stavit ploču "ne ulazi opasno po život" a oko države će bit tribine ko u cirkusu pa će mali švabo vikat "vid mama rvat, joj vidio sam rvata, vrstu koja izumire"

#46:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 16:30

toni je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
Najljepše mi je kad se nađu pametni studenti/srednjoškolsci/aktivisti i počnu srat protiv EU. Zapravo, bilo tko bez nekakve realne zamisli, ideje i poslovnog plana srat će po EU.
Svi ostali, uključujući tu i mene trčat će otvorenim rukama prema ogromnom tržištu koje ista stvara.


sve stoji. ali.. kako se to trziste nominalno otvara, drzave clanice ima realne mehanizme zatvaranja istoga. tako da nam se opet dogadja da necemu imamo pristup (ono sto eu treba od nas) a necemu ne (ono sto eu nece/ne treba/stiti). eto, pogledaj samo mobilnost radne snage.. sve nove clanice imaju pristup trzistu rada svih starih clanica - ne.


O tržištu rada ne treba imati iluzije. Imat će koristi samo oni koji su konkurentni i struka im je deficitarna. Zasad, to su samo informatičari (s priznatom diplomom) i liječnici. Ostali mogu u inozemstvo ili kao vrhunski stručnjaci u struci (a takvih realno uopće nemamo), ili kao manuelna radna snaga. Pa tko voli.

Inače, smiješno je protiviti se ulasku u EU s pričom "pojest će nas". Sjećam se, slična spika je bila kad su Gucić i Kutle kupovali firme, kao barem se prodaje Hrvatima, ovi stranci će doći, opljačkati i zatvoriti firmu. He, he.

Kakve li gluposti, EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?

#47:   Autor: Monstrum Post Postano: 17.09.2007. 16:34

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Baš, ionako ima tek jedva nekoliko firmi koje još "lokalpatrioti" nisu uspjeli razjebat i koje posluju u plusu, kakvom-takvom, a i te firme su na dobrom putu da se prodaju/razjebu

#48:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 16:50

Monstrum je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Baš, ionako ima tek jedva nekoliko firmi koje još "lokalpatrioti" nisu uspjeli razjebat i koje posluju u plusu, kakvom-takvom, a i te firme su na dobrom putu da se prodaju/razjebu


U pravu si, ima još nekoliko firmi. No pravo pitanje jest što znači prodaja strancima? Jesu li Unicredito, Intesa, uskoro BLB, Barr, Mol, Deutche Telekom i ostali uništili kupljene firme? Ili su garancija opstanka. Uvijek ima negativnih primjera, no nije najveći problem činjenica što prodajemo firme strancima (kao i sve zemlje svijeta, osim eventualno SAD-a, Japana, i Njemačke). Problem je što ne stvaramo, nego smo obični potrošači. Ne stvaramo jer smo neobrazovani, a i oni obrazovani mahom su pogrešno i preširoko obrazovani, nismo navikli na konkurenciju, izrazito smo korumpirani, ne odveć radišni, itd. I što EU čini nego traži da se te stvari promjene, siromasi im ne trebaju. Netko je spomenuo Bugarsku i Rumunjsku. Jest, loši su, lošiji od nas, ali kakvi su tek bili prije početka postupka pridruživanja EU? Zar su Bolonjski proces, reforma pravosuđa, mirovinskog sustava, poljoprivrede, eliminacija gubitaša, smanjivanje korupcije, niska inflacija, i druge stvari podpomognute od EU loše?

#49:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 17.09.2007. 17:24

Blofeld je napisao/la: ›
Kakve li gluposti, EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Sir, vrhnje, pršut i kulen očito. Jer o tome raja valjd' samo i razmišlja. A i Thompson to kaže, dakle mora da je istina!

#50:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 17:38

bazooka_joe je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Kakve li gluposti, EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Sir, vrhnje, pršut i kulen očito. Jer o tome raja valjd' samo i razmišlja. A i Thompson to kaže, dakle mora da je istina!


Nije to Tomspon, nego onaj jadnik Nenad Ivanković. Da bi se par mjeseci poslije prodao Bandiću za mjesto u Zg holdingu. No šteta je učinjena, izgleda da su neki ljudi i povjerovali toj priči o siru i vrhnju.

#51:   Autor: super_leptir Post Postano: 17.09.2007. 17:55

dragi moji lege i legice...

podjite malo van iz hrvatske.... porazgovarajte s ljudima, pitajte ih kako je kod njih... nemate pojma gdje zivite!

a eto, mogu reci da mi je zao sto ste pripadte onom starom soju ljudi koji voli gledati u negativnosti, poteskoce i lazi iz medija... koji vjeruje sve sto mu se serivra... zao mi je sto nemate volje za korak naprijed, nego je lakse sjediti kod kuce, kukati i vikati kako nista ne valja... svatko ima pravo da izabere kojim ce putem ici...

sto sto medju vama ima ljudi koji ne volite sto ste hrvati i sto vam je do vlastite guzice najvise stalo... ja ne mogu nista... opet je vas slobodan izbor! ali onaj tko domovinu voli , ne da ju za nista na svijetu.

nemam se volje niti se osjecam prozvan opravdavati pred ikime...

naprijed mozeonaj covjek koji ima vizije, koji zna sto hoce od zivota, i koji se ne boji biti populjvan od besposlicara!

zato sretno vam bilo! Smile

dragi moji lege i legice!
i veliki pozdrav iz hrvatske

#52:   Autor: canyon Post Postano: 17.09.2007. 18:18

Super leptir, koliko ti imaš godina, 16? Zvučiš kao da se još nisi susreo sa stvarnim životom u Hrvatskoj.
Ako si stariji jesi li se uspio zaposliti? znaš li kako se ljudi osjećaju kada imaju završen fakultet, završe dodatne tečajeve, ulože tisuće kuna u obrazovanje i dane učenja i mučenja da bi nešto postali i na kraju im mjesto oduzme netko podoban čiji roditelji su baš u onoj stranci u kojoj trebaju biti. E vidiš ako si bio vani onda znaš da se tamo vrednuje znanje a ne podobnost i stranačka i druga pripadnost. Kažeš da pitamo ljude kako im je vani, bolje ti pitaj obične ljude kako im je ovdje. Nekima se možda i čini da žive dobro ali su zaboravili da sve te kredite moraju i vratiti.

#53:  Re: EU Autor: lufus Post Postano: 17.09.2007. 19:27

A gdje nestade 1% u anketi? Very Happy

#54:   Autor: mali_ivica Post Postano: 17.09.2007. 20:48

lufus je napisao/la: ›
A gdje nestade 1% u anketi? Very Happy
Uzeo Glavaš za Sanadera! Very Happy

#55:   Autor: aethur Post Postano: 17.09.2007. 21:54

super_leptir je napisao/la (Pogledaj post): ›

sto sto medju vama ima ljudi koji ne volite sto ste hrvati i sto vam je do vlastite guzice najvise stalo... ja ne mogu nista... opet je vas slobodan izbor! ali onaj tko domovinu voli , ne da ju za nista na svijetu.



Znači... kada Hrvatska, lijepa naša domovina, uđe u Europsku uniju (najveće zlo koje postoji, gore od šesnaest hitlera zajedno) postat ćemo dio jedne velike zajednice u kojoj svi pričaju istim jezikom i u kojoj nas tjeraju da zaboravimo na sve naše, kulturu, običaje i slično? Ja volim Hrvatsku, ali reci ti meni, kada je odlučim na referendumu (za koji se nadam se će napraviti) zaokružiti DA za Europu, dakle, poboljšanje cijelog svog životnog standarda, nove mogućnosti i mnoge pogodnosti, nasuprot nekoliko minusa, ja sam u trenutku zaokruživanja DA, prodao svoju zemlju? Izdao ju? šta ja onda postajem kvisling?

#56:   Autor: super_leptir Post Postano: 17.09.2007. 22:06

canyon je napisao/la (Pogledaj post): › Ako si stariji jesi li se uspio zaposliti? znaš li kako se ljudi osjećaju kada imaju završen fakultet, završe dodatne tečajeve, ulože tisuće kuna u obrazovanje i dane učenja i mučenja da bi nešto postali i na kraju im mjesto oduzme netko podoban čiji roditelji su baš u onoj stranci u kojoj trebaju biti.


lega moj... radio sam i radim poslove koji mi se pruze... nisam puno biro... kad ti treba novac radis i ono sto ne volis...
ljudi su navikli ustajat u 8 i vozit se autom na posao... i naravno da je onda tesko placat kredite i gorivo... (imam takvih prijatelja)
a ima toliko prekrasnih primjera ljudi koji su uspjeli... kako? zrtvom lego... nije lako bilo nikad nece nikad ni biti (osim za sinove tih glavonja koje i sam spominjes)... ali oni me ne zanimaju...
moj lega, zavrsio faklutet... ekonomiju u osijeku... i nije sjedio kod kuce i trazio poslove u bankama i drugim velikim firmama... nego je prvo prao prozore (a ima diplomu)... onda je godinu dana radio kao dostavljac u pekari... pa prodavo pvc stolariju za jednog privatnika... itd... danas radi u drzavnoj firmi... nije se zalio ni zapomago... nego je radio... i nemojte mi reci da se ne moze dobiti posao bez stele... NIJE ISTINA... meni nikada nije trebala... uostalom stari mi i nije netko tko ima veze, a familije nemam koja bi me gurala... ali burajz moj, poso je poso... pa cak i kad je placa losa... iskoristi to da naucis nesto... to ce ti kasnije vrijediti puno vise... ulozi u tecajeve i nauci... i ja trenutno krecem na jedan... ali ne ocekujam zbog toga odmah mjesto u nekoj vleikoj firmi... ono sto ti treba jest da se dokazes... a ne papiri...
kad sebe shvatis kao najveci kapital onda ulazes u sebe, da steknes znanja (na faksu i tecajevima), i da steknes iskustva (radeci...), a i poznanstva... kad sam sebe budes vidio kao malu vlastitu tvrtku... onda mozes napredovati... i ne podcjenjivati niti jedan posao...
lego moj... radio sam za placu od 10kn po satu... ali kad radis takav poso... onda nije placa ono za cim ides, vec znanje i iskustvo!

i zato necu slusat da se ne moze... MOZE SE!
i znam da ima ljudi koji ne mogu.... i zele i trude se, ali ne ide im... ali krenit ce... no treba biti odvazan... to je (istina) lakse nama mladima... ali moze se...
prije jedno godinu dana sam u vlaku upozno jednog lika... iz vk.. on je s deckima otvorio svoju firmu. prodavali su kompjutere i opremu u vk. medjutim kada je dosla konkurencija (hg spot, vemil...) znali su da se ne mogu odrzati. i sta su napravili? prodali. i krenuli dalje! on je otvorio vlasitu putnicku agenciju i to za istocne destinacije (rusija...), ali on ima petlje... i hoce raditi takve ljude treba saslusat, i od njih uciti.

nasa drzava ti daje tolike beneficije i potice te da otvaris svoje poduzece... ali nas covjek to ne zeli. lakse mu je odraditi od 8 do 4 i onda doci kuci i ne misliti na posao, ne pokazati nikakvu ambiciju, i naravno da onda tesko napreduje...

jos jedan moj lega ima vocnjake u baranji... lik je star ko ja, a ima svoju firmu i radi. zaposlio je covjeka... putuje po sajmovima... nakandno je upisao fask u pozegi (to neko vocarstvo sta ti ja znam)

nas jedini probelm je sto se bojimo novih stavri... i sto je tako tesko ulagati u sebe... a znam i ja da je... ali isplati se!


Zadnja promjena: super_leptir; 17.09.2007. 22:30; ukupno mijenjano 1 put.

#57:   Autor: super_leptir Post Postano: 17.09.2007. 22:12

aethur je napisao/la: › Ja volim Hrvatsku, ali reci ti meni, kada je odlučim na referendumu (za koji se nadam se će napraviti) zaokružiti DA za Europu, dakle, poboljšanje cijelog svog životnog standarda, nove mogućnosti i mnoge pogodnosti, nasuprot nekoliko minusa, ja sam u trenutku zaokruživanja DA, prodao svoju zemlju? Izdao ju? šta ja onda postajem kvisling?


lega glasaj po svojoj savjesti... i onda ces biti ono sto jesi... i tko ti moze reci drukcije?
Osijek031.com » Politika » EU


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::