Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Zdravo mrsavljenje

#1:  Zdravo mrsavljenje Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.09.2006. 10:33

Potaknut jednom od najava na portalu, zivotnim pizdarijama, svakodnevnim oscilacijama na vagi (jaka je fora vagati se prija i poslije kenjanja, prije i poslije rucka i sl. ;-)), postavlja se pitanje koju tehniku mrsavljenja, odnosno kako rjesavate pokoji kilogram, ili pokoju desetinu kilograma?

Manji obroci/tanjuri/pribor za jelo?

Kojekakve dijete (koje)?

Samokontrola?!

Netko zaista i pije one famozne dzirlo/mambo-djambo cajeve?

Boli me tuki za kg?

#2:   Autor: Alana Bates Post Postano: 01.09.2006. 12:03

Ja sam istraživala prije nego što sam se bacila na mršavljenje - nisam debela (napominjem, da ne bi bilo...), nego sam od srednje škole nakupila možda 8 kg koji su mi izmijenili kompletnu anatomiju, nije ni bitno. znači, onda sam imala oko 57 kg, sad imam 65, recimo, tj. imala sam. Odonda sam smršavila negdje oko 4-5 kg (na početku ljeta sam počela).
Kaže da za zdravo mršavljenje ne bi smio izgubiti više od 2 kg mjesečno, i koliko god ti vremena trebalo da natučeš te kile, toliko ti otprilike treba i da ih izgubiš.
1. ne važem se svaki dan.
2. ne vjerujem so called brzim dijetama u kojima jedan dan jedeš samo meso, jedan dan samo voće, ili 10 dana zaredom piješ sok 10 iscijeđenih limuna - jedna moja kolegica je tako čitav život na takvim dijetama i skine možda dvije kile, ali vrati deset, tako da je sve deblja i sve joj više treba.
3. jedem normalno, izbacila sam samo slatkiše i grickalice i zle međuobroke. Pijem oko 2 litre tekućine dnevno. Umjesto čipsa uzmem jabuku ili 3 dl mineralne, a sva tri obroka jedem normalno - doručak, ručak i večeru.
4. prvih par dana su najgori - navodno da se želudac sužava i prilagođava manjoj količini hrane pa stalno imaš dojam da si gladan, tj. da ti želudac nije pun - to brzo prođe.
5. i dajte ljudi, pa prestanite ić tramvajem jednu stanicu, prošetajte malo. bilo kakva fizička aktivnost, makar i peglanje, je bolje od nikakve.
BTW, lakše je kad imate samo 5-6 kila viška nego kad ih imate 50-60, stoga se meni nekako bolje čini sad se malo kontrolirati, nego se patiti ako natučete toliko...

#3:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 12:12

Ne kontam kak se ljudi nađu u situaciji da cmizdre kako su debeli?
Recimo, ja sam bio tenk dok sam pretjerivao sa kruhom, međuobrocima i slatišima (ne, ono, strašno, 160 i nešto visok i oko 80ak kila sam imao). Čim sam prestao žderati, kile su polako nestale.
Jooooooooooooooooooooooj kak živčan postanem, jebotre danas se za sve krivi netko drugi (genetika je kriva, odgoj je kriv, klima je kriva).
Ako se netko sam sebi ne sviđa kakav je, ne treba gnjaviti oko toga, nego jednostavno to promijeniti.

#4:   Autor: Bilke Post Postano: 01.09.2006. 13:35

Ja sam prije par godina u samo nekoliko tjedana uspio podosta smršaviti iako nisam to planirao.

Imao sam iznenadnu sreću jer sam dobio upalu pluća i bio prikovan za krevet. Nisam uopće bio gladan, podosta sam se znojio i nakon mjesec dana bio sam 5kg lakši.

Metodu preporučam svima koji žele mršaviti na prirodan način Very Happy

#5:   Autor: DanicaV Post Postano: 01.09.2006. 13:56

Metabolizam zna biti problem. Uz istu prehranu sam u zadnjih dvije-tri godine varirala u kilogramima bar +/- 5 kg, u nekim trenucima i više (super je kad smršaviš i onda te svi počnu nutkati nečim). Naravno, i godine nose svoje, kilogrami se različito "raspoređuju" kad imamo 20, 30 ili više godine (što više godina, to gori raspored Smile ).

Bitno kako se čovjek osjeća i da zna nositi svoje kilograme.
Problem zna biti odjeća. Treba imati u ormaru nekoiko konfekcijskih brojeva.

#6:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 01.09.2006. 14:57

nemmam problema sa suvišnim kilogramima, ali da imam ne bih se izgladnjivala. samo bic ili role i JURIIIIIIŠ!!! Laughing

#7:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: Rajnus Post Postano: 01.09.2006. 14:58

Jedino zdravo mrsavljenje jest pravilna prehrana. To je jedna cijela nauka da bih sad tu piskarao u tri reda. To nije preskakanje obroka, fantaziranje sa Milla dijetama i slicne gluposti. Prvo treba upoznati svoje tijelo i njemu prilagoditi prehranu.

Za pocetak je i velik korak promijeniti sto jedemo i nacin nakoji pripremamo hranu.
Neki univerzalni vodic se moze naci na www.bbfaq.tk
Neka vas ne zavara naslov stranice...to je nesto ceg bi se svatko barem jednim dijelom trebao pridrzavati...

#8:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: Lugar Post Postano: 02.09.2006. 17:02

Kontam da te dijete nis' ne vrijede.
3 mjeseca zivis na jogurtu i suhoj sljivi da bi skinio 2 kilograma, a kad se vratis normalnoj prehrani udebljas se 13. Sve je to zakurac. Dok se ne pocnes rekreirati i vjezbati nema mrsavljenja.

A sto se tice onih cajeva, znam ja jednu curu koja je konzumirala onaj chang-shlang caj godinu dana i nestala. To je pos'o.

Ma jebes ti sve te preparate kojima ti pune usi kako su za 3 sata skinuli 40 kilograma i tako dalje. Ne vjerujem ja u nista od toga. Samo se treba pravilno hraniti i kretati. Ne mozes ti ici u teretanu i nakon treninga sjesti u auto pa pravac McDonalds na 8 hamburgera i 6 frapea.

#9:   Autor: Alana Bates Post Postano: 03.09.2006. 18:00

Lugar je napisao/la: ›
Ne mozes ti ici u teretanu i nakon treninga sjesti u auto pa pravac McDonalds na 8 hamburgera i 6 frapea.


Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio... Al moja već spomenuta frendica koja je čitav život na dijetama, a s druge strane se jednu stanicu vozi tramvajem, a ne ide pješke, to je ono što ne valja.
Isto tako, ljudi koji uplate pare za teretanu pa onda odu tamo i džabalebare i piju kavu??? Čemu to?

#10:   Autor: Rajnus Post Postano: 03.09.2006. 21:44

Alana Bates je napisao/la: ›
Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio...


Ma bravo... klap... klap
Prestrasno....

#11:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 03.09.2006. 22:09

Alana Bates je napisao/la: ›
Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio...

E...pa sad...to ti baš i nije ok...
Možeš potrošiti DIO toga, ne sve...
Bit je u tome da se ne prežderavaš (tj. da jedeš koliko ti treba), ali i da vježbaš!

#12:   Autor: Alana Bates Post Postano: 03.09.2006. 22:23

Rajnus je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio...


Ma bravo... klap... klap
Prestrasno....


Da elaboriram ili si već stvorio mišljenje temeljeno na meni očitom nesporazumu?

#13:   Autor: wendy Post Postano: 04.09.2006. 3:41

A, eto, većini nas se zna dogoditi pokoja kila viška Wink Ja sam svojih 5-6 nakupila nakon što sam kao terapiju za policistične jajnike morala gutat tablete za kontracepciju, a hormonska slika zna biti važan faktor pri debljanju, osobito kod žena.

A, ok, ja priznajem da sam imala užasno loše prehrambene navike oduvijek, ali se nikada nije "primalo" do tada. I, tako sam se odlučila te iste i promijeniti.

Nije mi baš uspijevalo Smile sve dok nisam prestala jesti meso, odnosno postala vegetarijanac. Tada sam shvatila da zapravo uopće ne znam kako hranu sve mogu pripremati i kombinirati...

Da se razumijemo, moje mršavljenje nema veze s vegetarijanstvom. Jedno vrijeme nisam mršavila, premda sam jela meso. Tjestenina i riža znaju biti gadne za liniju ako ih stalno trpaš u sebe Wink

Već neko vrijeme pripremam hranu isključivo na maslinovom ulju. Je skupo, ali koristi se u kapima, doslovno, tako da ti dođe na isto.

Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.

Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.

Pijem najmanje litru i pol tekućine na dan.

Uz to, trčim 4 km dva do tri puta tjedno i svakodnevno, u kućnoj radinosti i potpuno samouko (naučeno iz knjige) vježbam jogu. Osim što je odlična za razgibavanje (preporučam svima koji imaju problema s leđima, a nisu probali) odlična je i za jačanje mišićne mase. Eto, ja sam uspjela bez prevelikih odricanja, ali uz radikalne i apsolutne promjene loših navika Wink

#14:   Autor: DonQuijote Post Postano: 04.09.2006. 10:04

wendy je napisao/la: ›
Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.


E pa, rađe ću imati koju kilu više, nego tako jesti! To je moj izbor! Very Happy

#15:   Autor: chole Post Postano: 04.09.2006. 10:28

samo na trcanje i bez prezderavanja u kasnim satima..

#16:   Autor: gaap Post Postano: 04.09.2006. 11:55

ja skinuh prije par godina 20 kila za pol godine, bez vježbanja i dijeta, jednostavno prestah žderat crveno meso, riba i bijelo meso trpam i dalje, kruh i tijesto u ogromnim količinama, kolače također... al 76 je na vagi non-stop

#17:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.09.2006. 12:09

gaap je napisao/la: › ja skinuh prije par godina 20 kila za pol godine, bez vježbanja i dijeta, jednostavno prestah žderat crveno meso, riba i bijelo meso trpam i dalje, kruh i tijesto u ogromnim količinama, kolače također... al 76 je na vagi non-stop


Huh, ovo za crveno meso jos mogu skontati da je pomoglo, ali ne kontam kako mozes jesti kruh i tjestetinu u ogromnim kolicinama. Kod mene oni (ako su dio nekog jela) izazivaju prvo osjecaj prezderanosti, a za par sati opet osjecaj gladi... hmmm...

#18:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.09.2006. 12:22

wendy je napisao/la: › ...morala gutat tablete za kontracepciju, a hormonska slika zna biti važan faktor pri debljanju, osobito kod žena.
Hm, mislim da sam negdje citao da je to obicna fama... kao i to da zene odlakave od toga...

Jest da pilule vjerojatno sjebu hormonalnu ravnotezu, ali get real, postoji li uopce ijedna zena kod koje su hormoni u ravnotezi?! ;-)

Citat: › Tada sam shvatila da zapravo uopće ne znam kako hranu sve mogu pripremati i kombinirati...
Ovo stoji, iako za to nije krivo meso... s mesom treba znati... ;-) Zapravo, problem uopce nije u mesu (uglavnom proteini), nego u mastima kojima su prebogata jela ovih krajeva.

Citat: › Tjestenina i riža znaju biti gadne za liniju ako ih stalno trpaš u sebe Wink
Za tjesteninu se slazem, ali kod rize sam primjetio jednu zanimljivu pojavu... kad se najedes rize, jako dugo nisi gladan...

Citat: › Već neko vrijeme pripremam hranu isključivo na maslinovom ulju. Je skupo, ali koristi se u kapima, doslovno, tako da ti dođe na isto.
E, to je kljuc mrsavljenja... masnoce na kojima se priprema hrana... Ja vec dosta dugo przim samo na malo margarina (onog za mazanje), ali mene je frka da taj margarin nije pravljen za takvu primjene, pa me zanima konta li se netko u to i proizvodi li takav margarin kakve stetne sastojke kad je prezagrijan (przenje)? Alo, alo?!

Citat: › Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.
Uhh... mislim da sol nije toliko stetna (eventualno ako netko ima visok tlak), dapace, meni kao niskotlakasu zna biti poprilicno korisna...

Citat: › Eto, ja sam uspjela bez prevelikih odricanja, ali uz radikalne i apsolutne promjene loših navika Wink
To je to... kljuc je u postojaju volje...(ne one kokosje) ;-)

#19:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.09.2006. 15:33

DonQuijote je napisao/la: ›
wendy je napisao/la: ›
Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.


E pa, rađe ću imati koju kilu više, nego tako jesti! To je moj izbor! Very Happy


Ja se pak moram složiti s ovim. Ključ je u umjerenosti, što god jeli... Sad valjda su pećinski pračovjeci (!) birali hoće li jesti mamuta ili će se radije odlučiti za bobice i korijenje na malo masnoće - jesu vraga, al nakon što su tjedan dana ganjali tog mamuta, sva se energija itekako potrošila. Uživam u hrani, i možda će zvučati presmjelo izjava da je današnji koncept "zdrave hrane" koja je tako ful kul popularna i zdrava zamišljen da se u biti bezokusne namirnice populariziraju među pretilim narodom. Hrana, bilo koja hrana, mora biti ukusna. Volim povrće, ali ono mora biti začinjeno. Mora biti ukusno. Ključ je po meni samo u umjerenosti.
Glede margarina, ako te toliko panika, koristi onaj za kolače, taj je definitivno spreman za takve primjene, nešto je jeftiniji, a nema ni aditive koji daju okus margarinu za mazanje... Ali mislim da je margarin rađen na istom principu kao životinjska mast, dakle, ako se ne koristi više od jednom, ne može biti kancerogen...

#20:   Autor: Marigold Post Postano: 04.09.2006. 16:38

Nakon što sam pročitala članak Rak na policama supermarketa prestala sam jesti općenito jer sve je puno tih aditiva i bojila i ostalih sranja tj. sve je kancerogeno a pogotovo margarin...
Sada samo pijem vodu i jedem grožđice..

#21:   Autor: wendy Post Postano: 04.09.2006. 17:28

lghk

Zadnja promjena: wendy; 23.12.2006. 16:39; ukupno mijenjano 1 put.

#22:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.09.2006. 20:49

ali i ovo što kaže marigold stoji - pazi: soja je navodno zdrava hrana. Kod nas uvezena soja je GMO hrana (ne kažem da je samim time štetna, al definitivno nije prirodna)... Još uvijek mi se čini da je komad najmasnije slanine s kruhom ipak nešto zdraviji od tog istog kruha s industrijskom paštetom, salamom, pa čak i margarinom... Pouzdajem se samo u ono što jedem za što znam da je prirodno proizvedeno, a za neke druge stvari to ne mogu jamčiti. No i zdravo hranjenje je stvar navike, dakako, i može se, možda ne lako, ali uz određene preinake, itekako promijeniti. Dosad mi moja prehrana nije nimalo škodila: ako bude, mijenjat će se.

#23:   Autor: Rajnus Post Postano: 04.09.2006. 21:37

Alana Bates je napisao/la: ›
Da elaboriram ili si već stvorio mišljenje temeljeno na meni očitom nesporazumu?


Ja sam stvorio misljenje na osnovu onoga sto si napisala, sto je BTW bullshit na n-tu potenciju.

#24:   Autor: Rajnus Post Postano: 04.09.2006. 21:46

wendy je napisao/la: ›
Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.


To si u Milli procitala?
Soja nema potpun protein i kao takav sigurno nije dovoljan i zdraviji od proteina iz bijelog mesa. A da je manje kalorican...sestro nemoj takve gluposti pisati
http://hrana.com/pt/meso/pilemeso.htm
http://hrana.com/pt/povrce/soja.htm

Ti sad vidi i sjeti se ovoga kad budes sljedeci put citale neke gluposti....

#25:   Autor: Rajnus Post Postano: 04.09.2006. 21:52

Ženska_glava je napisao/la: ›
E...pa sad...to ti baš i nije ok...
Možeš potrošiti DIO toga, ne sve...
Bit je u tome da se ne prežderavaš (tj. da jedeš koliko ti treba), ali i da vježbaš!


Bit je u tome da jedes zdravu hranu jer ces u protivnom mozda i imati sebi primjerenu masu ali sa hrpom celulita. Ako nisi debela mozes jesti cips i piti colu? Kad ljude opali nesto sa 40g onda se zgledaju. Junk hranu ne treba unositi nikako....

#26:   Autor: wendy Post Postano: 05.09.2006. 2:57

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la: ›
Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.


To si u Milli procitala?
Soja nema potpun protein i kao takav sigurno nije dovoljan i zdraviji od proteina iz bijelog mesa. A da je manje kalorican...sestro nemoj takve gluposti pisati
http://hrana.com/pt/meso/pilemeso.htm
http://hrana.com/pt/povrce/soja.htm

Ti sad vidi i sjeti se ovoga kad budes sljedeci put citale neke gluposti....


Brate, da je soja zdravija od mesa, to stoji. Nitko nije rekao da je zdravija u smislu zamjene za meso. Milu ne čitam, a sve što znam, znam s fakulteta. Vegetarijanci proteine nadoknađuju iz drugih namirnica, tako da meso čovjeku nije neophodno za život. pa ni bijelo meso. Tako da, tko kako voli i hoće.

A jedan sojin medaljon je zasigurno manje kaloričan od svinjske šnicle. Ili ti kažeš da nije, znalče?

#27:   Autor: Rajnus Post Postano: 05.09.2006. 9:15

wendy je napisao/la: ›
wendy je napisao/la: ›
Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.


Brate, da je soja zdravija od mesa, to stoji. Nitko nije rekao da je zdravija u smislu zamjene za meso.

Mozes li mi potkrijepiti svoju tvrdnju nekim kvalitetnim clankom? Soja se uglavnom spominje u kontekstu zamjene za meso, iz tog ju razloga vegetarijanci i jedu. Tako mi mozes reci i da je cikla zdravija od mesa.

wendy je napisao/la: ›
Milu ne čitam, a sve što znam, znam s fakulteta.


Uvidjas li koliko je ova izjava smjesna? Smile

wendy je napisao/la: ›
Vegetarijanci proteine nadoknađuju iz drugih namirnica, tako da meso čovjeku nije neophodno za život. pa ni bijelo meso. Tako da, tko kako voli i hoće.



Naravno da nije neophodno. No koja je namirnica kvalitetniji izvor proteina je vec tema za raspravu.

wendy je napisao/la: ›
A jedan sojin medaljon je zasigurno manje kaloričan od svinjske šnicle. Ili ti kažeš da nije, znalče?


Napisala si od mesa, ne od svinjetine.
Soja nikako ne moze biti kvalitetan nadomjestak za meso. Ako se vec protein mesa zeli nadomjestiti nekim drugim onda bi to trebao biti kazein, protein sirutke ili bjeljanka. Soja je na dnu namirnica kao izvor proteina zato sto nema potpun protein i kao takva sama nije dovoljna.

Soja kao izvor proteina nije dobra namirnica. To je sve sto sam htio reci. Kao namirnica nije sasvim sigurno nezdrava. Dok razno meso tipa janjetina i svinjetina jesu vise nepozeljne nego pozeljne.

#28:   Autor: DonQuijote Post Postano: 05.09.2006. 10:39

Rajnus je napisao/la: ›
Kao namirnica nije sasvim sigurno nezdrava. Dok razno meso tipa janjetina i svinjetina jesu vise nepozeljne nego pozeljne.


Meni su vrlo poželjne! Smile Ja se držim gesla: Bolje umrijeti od nečega što volim, nego od nečega što ne volim!

#29:   Autor: DanicaV Post Postano: 05.09.2006. 12:10

DonQuijote je napisao/la: ›
Meni su vrlo poželjne! Smile Ja se držim gesla: Bolje umrijeti od nečega što volim, nego od nečega što ne volim!


Upravo tako, ako se debljam, neka to bude zbog nečega što volim papati. Ako umirem, neka si pruštim ono što volim, a ne neke splačine.

#30:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: ivonchica Post Postano: 14.10.2006. 13:28

jel zna netko nekog nutricionista u osijeku? mozda da ga je posjetio? iskustva? pozitivna-negativna?!

ja sam vegetarijanka i hranim se jednolicno.. jedem ili kruh sa sirnim namazom ili zitne pahuljice... rijetko nesto kuhano, a nedjeljom ponekad soju (kad se majka moja smiluje pa skuha)... i trebala bih skinit koji kg... 10-tak zapravo Embarassed

#31:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: Lesi Post Postano: 14.10.2006. 15:52

ivonchica je napisao/la (Pogledaj post): › jel zna netko nekog nutricionista u osijeku? mozda da ga je posjetio? iskustva? pozitivna-negativna?!

ja sam vegetarijanka i hranim se jednolicno.. jedem ili kruh sa sirnim namazom ili zitne pahuljice... rijetko nesto kuhano, a nedjeljom ponekad soju (kad se majka moja smiluje pa skuha)... i trebala bih skinit koji kg... 10-tak zapravo Embarassed


Ispričavam se unaprijed ivonchici ali ona je živi primjer da debljina nije stvar hrane nego način života...
I ja mislim da će se vecina muškog roda složiti samnom da mi volimo kad cura nije premršava, da ju vjetar može odnijeti (možda onima od 13 do 17 godina).
Istina, nevolimo ni previše...
Ali nijedan muškarac nevoli kad mu se cura skine da može prebrojati sva rebra..
A mislim da i cure misle tako o nama Wink
Da, ja sam 1.9m i 84kg, jedem šta mi dodje pod ruku, nikad nepazim na količinu i na vrstu hrane.. I jedem BAREM tri puta dnevno!!!!!!!

#32:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 14.10.2006. 18:05

nije ti baš zdravo jesti jednoliko... zapravo - nije uopće... pokupit ćeš neku bolest, a zbog nedostatka vitamina će ti tijelo oslabiit i tko zna dalje!

#33:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: ivonchica Post Postano: 14.10.2006. 19:02

da, znam znam.. sve je to meni jasno.. al sam ja prelijena za pocet jest kak treba(ne mislim na meso)
nekad imam ono... dane izglednjivanja.. ne jedem po 2-3 dana.. tak mi dode ali ne gladujem zapravo... jer nemam nikakvu zelju za jelom.. ne znam kak ni zast to al et.. jebiga...
btw nasla sam nutricionista u os u KBO Rolling Eyes iako mi je lijecnik opce med. moj reko da to tamo nema.. i da mi nece dat uputnicu... aj nek mi sad nest kaze kad odem... grrr

e da.. moram vam prigovorit malo... ovo je tema "Mrsavite zdravo!" a nitko ne spominje vjezbanje?! zasto?? Shocked

sto se tice vjezbanja, s tim nemam problema.. samo sto nemam uvijete(lazem) imam orbitrek koji mi je dosadio... jer je vjezbanje jednolicno i u zadnje vrijeme cak ni nakon pola sata vjezbanja ne uznojim se ko prije... i uopce nisam umorna.. mislim de ajde... to onda nije to jel? Sad

#34:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 14.10.2006. 21:45

ako se ne uznojiš - ko da nisi ni vježbala

#35:   Autor: vlale Post Postano: 15.10.2006. 9:53

čuj ivonchice, najgore što svom tijelu možeš učiniti je gladovanje...kad ti tijelo nakon dva tri dana napokon dobije hranu, svu će ju staviti u masne naslage, jer je naviklo gladovati pa će si spremiti odmah zalihe za kasnije. to ti je začarani krug u kojem nakraju jedeš malo, ali sve ti se prima...ako baš želiš biti vegetarijanka, onda jedi puno voća i povrća, kupi se neku kuharicu pa kuhaj sama, nemoj čekati da ti se mama smiluje...a soja, kao što je već netko rekao, GMO, najvjerojatnije na svijetu više nema original soje...vegetarijanac nisi ako jedeš samo kruh i žitarice...usput, to ti je hrana bogata ugljikohidratima (dakle šećeri) koji se opet samo talože na tvom tijelu u obliku masnoća..pogotovo ako gladuješ...ako nisi vegetarijenac zbog uvjerenja (usput, imaš li kožne cipele, remenje i tako to...) uzmi puno povrća, bijelo meso, ribu, jedi bar tri put dnevno i nastavi s orbitrekom, cilj je hraniti se zdravo, umjereno, umjerena fizička aktivnost i mršaviti polako, inače jo-jo efekt slijedi

#36:   Autor: ivonchica Post Postano: 15.10.2006. 11:16

vlale je napisao/la (Pogledaj post): › čuj ivonchice, najgore što svom tijelu možeš učiniti je gladovanje...kad ti tijelo nakon dva tri dana napokon dobije hranu, svu će ju staviti u masne naslage, jer je naviklo gladovati pa će si spremiti odmah zalihe za kasnije. to ti je začarani krug u kojem nakraju jedeš malo, ali sve ti se prima...ako baš želiš biti vegetarijanka, onda jedi puno voća i povrća, kupi se neku kuharicu pa kuhaj sama, nemoj čekati da ti se mama smiluje...a soja, kao što je već netko rekao, GMO, najvjerojatnije na svijetu više nema original soje...vegetarijanac nisi ako jedeš samo kruh i žitarice...usput, to ti je hrana bogata ugljikohidratima (dakle šećeri) koji se opet samo talože na tvom tijelu u obliku masnoća..pogotovo ako gladuješ...ako nisi vegetarijenac zbog uvjerenja (usput, imaš li kožne cipele, remenje i tako to...) uzmi puno povrća, bijelo meso, ribu, jedi bar tri put dnevno i nastavi s orbitrekom, cilj je hraniti se zdravo, umjereno, umjerena fizička aktivnost i mršaviti polako, inače jo-jo efekt slijedi


woooow... thx na savjetima...
meso definitivno ne dolazi u obzir, i nema sanse da se vise izgladnjujem nakon ovog sto si mi rekla... stvarno to nisam znala... hvala puno

btw ti se kuzis u namirnice i hranu? mozda znas nekog nutriciologa? ne vjerujem bas ovima u KBO... ja bi rade kod nekog privatno... to mi se cini bolje...posto lova nije problem, najvazniji je ucinak!! Confused

#37:   Autor: Rajnus Post Postano: 17.10.2006. 8:52

A da potrazis po netu, google, usnet?
Savjet. Ako vec izbjegavas meso gledaj da bjelancevine unosis kroz posni sir, bjeljanke, to nek ti bude osnova, a ne soja. Ako ne budes unosila bjelancevine otici ce ti krvna slika u lepi k.... Necu ulaziti u necije moralne stavove oko mesa, no zadnje studije pokazuju da je potrebno sve jesti u pravilnim omjerima. Ako nesto od toga izbacis moras naci dovoljno dobru zamjenu.

#38:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: noj u bemveu Post Postano: 17.10.2006. 9:24

ivonchica je napisao/la (Pogledaj post): › jel zna netko nekog nutricionista u osijeku? mozda da ga je posjetio? iskustva? pozitivna-negativna?!

ja sam vegetarijanka i hranim se jednolicno.. jedem ili kruh sa sirnim namazom ili zitne pahuljice... rijetko nesto kuhano, a nedjeljom ponekad soju (kad se majka moja smiluje pa skuha)... i trebala bih skinit koji kg... 10-tak zapravo Embarassed


pusti majku da odahne i pripremi si sama nešto...
vegetarijanska kuharica.

#39:   Autor: fatcat Post Postano: 17.10.2006. 9:45

noj u bemveu je napisao/la: ›
pusti majku da odahne i pripremi si sama nešto...
Da ne vozis bemve dao bi ti kikiriki za ovo...

#40:   Autor: mia Post Postano: 17.10.2006. 10:39

Hej ljudi ja sam imala problema sa anoreksijom:(
...užas. Sad redovno jedem i konačno sam zadovoljna svojim izgledom. Sretna sam zbog toga:) Nikome ne preporučujem nikakve dijete, to su gluposti. Samo nemojte tražiti utjehu u hrani, sve ostalo je ok.
BUDITE SRETNI U SVOM TIJELU!!!!

#41:   Autor: allein Post Postano: 17.10.2006. 13:17

mare je napisao/la (Pogledaj post): › Hej ljudi ja sam imala problema sa anoreksijom:(
...užas. Sad redovno jedem i konačno sam zadovoljna svojim izgledom. Sretna sam zbog toga:) Nikome ne preporučujem nikakve dijete, to su gluposti. Samo nemojte tražiti utjehu u hrani, sve ostalo je ok.
BUDITE SRETNI U SVOM TIJELU!!!!


Ako si ozdravila, svaka čast! Smile Jesi možda bila i na tvu zbog toga, te bolesti?

#42:   Autor: mia Post Postano: 17.10.2006. 13:43

ma neeee:) sama sam upala u to i sama se izvukla. sad sam sretna u svom tijelu, mislim da sam privlačna hahaha...Smile

#43:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 17.10.2006. 19:35

mare je napisao/la: ›
ma neeee:) sama sam upala u to i sama se izvukla. sad sam sretna u svom tijelu, mislim da sam privlačna hahaha...Smile

pa čestitam! trebalo je snage za to Smile

#44:   Autor: mia Post Postano: 18.10.2006. 9:30

pa čestitam! trebalo je snage za to Smile
[/quote]
hvala, pohvala iz ženskih usta mi uvijek znači....

#45:   Autor: allein Post Postano: 18.10.2006. 9:35

mare je napisao/la (Pogledaj post): › pa čestitam! trebalo je snage za to Smile

hvala, pohvala iz ženskih usta mi uvijek znači....[/quote]

... ništa? Wink

#46:   Autor: mia Post Postano: 18.10.2006. 10:35

hahaha...allein kako ništa?

#47:   Autor: tonya Post Postano: 18.10.2006. 14:57

Ženska_glava je napisao/la: ›
ako se ne uznojiš - ko da nisi ni vježbala

To je jedan od mitova o mršavljenju. Možeš se ti znojiti i da ne vježbaš jer ti je vruće, kao u sauni. Znojenjem gubiš vodu, a ne mast. Mast se najbolje sagorijeva sporijim vježbanjem, a brzim ugljikohidrati. Pogledaj samo one fancy sprave za vježbanje kojima možeš birati način vježbanja. Ukoliko staviš na program "fat burn", vježbanje će biti slabijeg inteziteta (npr. traka za trčanje će biti na nižoj brzini), ali će ti se tajmer namjestiti na sat vremena. Znači polaganije, ali dugotrajnije vježbanje daleko je učinkovitije od petnaest minuta isforsiravanja i znojenja. Potvrdili i treneri!

#48:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 18.10.2006. 20:31

Ženska_glava je napisao/la: › pa čestitam! trebalo je snage za to Smile

mare je napisao/la: ›
hvala, pohvala iz ženskih usta mi uvijek znači....

allein je napisao/la: ›
... ništa? Wink

To je meni rekla, Allein! Wink

#49:   Autor: Rajnus Post Postano: 19.10.2006. 10:26

tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
To je jedan od mitova o mršavljenju. Možeš se ti znojiti i da ne vježbaš jer ti je vruće, kao u sauni. Znojenjem gubiš vodu, a ne mast. Mast se najbolje sagorijeva sporijim vježbanjem, a brzim ugljikohidrati. Pogledaj samo one fancy sprave za vježbanje kojima možeš birati način vježbanja. Ukoliko staviš na program "fat burn", vježbanje će biti slabijeg inteziteta (npr. traka za trčanje će biti na nižoj brzini), ali će ti se tajmer namjestiti na sat vremena. Znači polaganije, ali dugotrajnije vježbanje daleko je učinkovitije od petnaest minuta isforsiravanja i znojenja. Potvrdili i treneri!


Nije stvar u intenzitetu vec u vremenu. Tek nakon 30+ minuta fizicke aktivnosti dolazi do lipolize u tijelu. Jest...tesko je za ocekivati da ces nekim velikim intenzitetom trcati preko sat vremena. Tu granicu mozes spustiti HIITovima koje CatCloe bas i ne voli Smile Ja osobno nisam zagovornik aerobnih vjezbi radi mrsavljanja jer njima vise gubimo misicnu masu nego masno tkivo. Samim time usporavamo metabolizam i jos lakse i brze se opet debljamo. Najsporije i najbolje rijesenje je IMO pravilna prehrana uz kalorijski deficit. To je daleko kompleksnija tema nego sto se ovdje razglaba.

#50:   Autor: Lesi Post Postano: 19.10.2006. 10:40

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nije stvar u intenzitetu vec u vremenu. Tek nakon 30+ minuta fizicke aktivnosti dolazi do lipolize u tijelu. Jest...tesko je za ocekivati da ces nekim velikim intenzitetom trcati preko sat vremena. Tu granicu mozes spustiti HIITovima koje CatCloe bas i ne voli Smile Ja osobno nisam zagovornik aerobnih vjezbi radi mrsavljanja jer njima vise gubimo misicnu masu nego masno tkivo. Samim time usporavamo metabolizam i jos lakse i brze se opet debljamo. Najsporije i najbolje rijesenje je IMO pravilna prehrana uz kalorijski deficit. To je daleko kompleksnija tema nego sto se ovdje razglaba.

Da ali evo ti primjer nas muških kad hoćemo ojačati malo našu mišićnu masu..
To je za nas koji idemo u teretanu a nekoristimo nikake proteine i sl. gluposti..
Prvih dva mijeseca nevidiš razliku jer ni ne postoji, imaš samo više snage a tjelo se nije razvilo.. E tek poslje se polako počinju razvijeti mišići.. itd..
Bit je da se nemože smršaviti u 15 dana.. Ljudi bavite se s nečim ali na duže vrijeme.. nemojte samo sjediti na forumu i kukati..
I neki ljudi netrebaju smršaviti več masu iz jednog djela tijela premjestiti u drugi dio.. Dakle nikakav aerobik već fizički rad(to može biti i teretana)!!!
P.S. nije sramota da cura ide u teretanu!!!!!!!!

#51:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: Lesi Post Postano: 19.10.2006. 10:44

I šta se vi svi žalite što imate pet kila viška!!!
Šta da izgledate kao onaj jadnik, što je preminuo neki dan, što ima 350kg Question Exclamation Question

#52:   Autor: allein Post Postano: 19.10.2006. 10:46

mare je napisao/la (Pogledaj post): › hahaha...allein kako ništa?


Ostavila si tri točkice, kao otvoren kraj - neka si svatko stavi šta mu paše Smile Bar sam ja to tako doživio Wink

#53:   Autor: Rajnus Post Postano: 19.10.2006. 14:45

Lesi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da ali evo ti primjer nas muških kad hoćemo ojačati malo našu mišićnu masu..
To je za nas koji idemo u teretanu a nekoristimo nikake proteine i sl. gluposti..
Prvih dva mijeseca nevidiš razliku jer ni ne postoji, imaš samo više snage a tjelo se nije razvilo.. E tek poslje se polako počinju razvijeti mišići.. itd..
Bit je da se nemože smršaviti u 15 dana.. Ljudi bavite se s nečim ali na duže vrijeme.. nemojte samo sjediti na forumu i kukati..
I neki ljudi netrebaju smršaviti več masu iz jednog djela tijela premjestiti u drugi dio.. Dakle nikakav aerobik već fizički rad(to može biti i teretana)!!!
P.S. nije sramota da cura ide u teretanu!!!!!!!!


Masa se ne moze premjestiti iz jednog dijela tijela u drugi Wink
Sve je to ok za teretanu no teretana je tek 20% svega...10% je odmor, a ostalih 70% PREHRANA! Ljudi dolaze u teretanu ili aerobic i po par godina bez ikakvog bitnijeg napretka. Ja idem u teretanu i uvijek vjezbam jednakim intenzitetom no kad hocu pomak bilo u masi ili definiciji onda radim na prehrani. Evo sada upravo grickam svoj 5 obrok, a trenutno sam na definiciji. Ljudi idu iz krajnosti u krajnost. Cijeli zivot jedu junk i sad odjednom pocnu neke mjeseceve dijete iz Mille i gluposti. To im dojadi za par tjedana i opet sve ispocetka. Zdrava prehrana je way of life! Dok god se mijenja prehrana iskljucivo da se smrsavi nema tu kruha. Ne zivis da bi jeo, vec jedes da bi zivio!

#54:   Autor: Lesi Post Postano: 19.10.2006. 15:45

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Masa se ne moze premjestiti iz jednog dijela tijela u drugi Wink
Sve je to ok za teretanu no teretana je tek 20% svega...10% je odmor, a ostalih 70% PREHRANA! Ljudi dolaze u teretanu ili aerobic i po par godina bez ikakvog bitnijeg napretka. Ja idem u teretanu i uvijek vjezbam jednakim intenzitetom no kad hocu pomak bilo u masi ili definiciji onda radim na prehrani. Evo sada upravo grickam svoj 5 obrok, a trenutno sam na definiciji. Ljudi idu iz krajnosti u krajnost. Cijeli zivot jedu junk i sad odjednom pocnu neke mjeseceve dijete iz Mille i gluposti. To im dojadi za par tjedana i opet sve ispocetka. Zdrava prehrana je way of life! Dok god se mijenja prehrana iskljucivo da se smrsavi nema tu kruha. Ne zivis da bi jeo, vec jedes da bi zivio!

Istina, ali mislim da imamo zajednićko mišljenje kad kažem da je za mršavljenje potrebno vremena, kojim god postupkom skidali kile, strpljenje i upornost!!!!

#55: Funny  Autor: mia Post Postano: 20.10.2006. 11:38

Ostavila si tri točkice, kao otvoren kraj - neka si svatko stavi šta mu paše Smile Bar sam ja to tako doživio Wink
[/quote]
Ne doživljavaš me, to je moj običaj...te tri točkice. hahaha

#56:   Autor: Bojo Post Postano: 02.11.2011. 15:46

tema je stara pa da ju obnovim....jel zna možda netko nekog nutricionistu u osijeku?
...imam neki zdravstveni problem pa me zanima prehrana zbog toga...prvenstveno proteina, glutamina...

#57:   Autor: Anait Post Postano: 02.11.2011. 16:53

Bojo je napisao/la: ›
tema je stara pa da ju obnovim....jel zna možda netko nekog nutricionistu u osijeku?
...imam neki zdravstveni problem pa me zanima prehrana zbog toga...prvenstveno proteina, glutamina...


probaj u udruzi "vaga".
bilo je i na portalu najava za njihova savjetovanja, npr:
http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=34421

neka savjetovanja rade cure koje su zavrsile nutrcionizam na prehrambenom, a za ostale zaposlenike nisam nisgurna jesu li nutrcionisti ili ne...

sve u svemu - sretno ;-)

#58:   Autor: Bojo Post Postano: 28.01.2012. 16:35

Anait je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bojo je napisao/la: ›
tema je stara pa da ju obnovim....jel zna možda netko nekog nutricionistu u osijeku?
...imam neki zdravstveni problem pa me zanima prehrana zbog toga...prvenstveno proteina, glutamina...


probaj u udruzi "vaga".
bilo je i na portalu najava za njihova savjetovanja, npr:
http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=34421

neka savjetovanja rade cure koje su zavrsile nutrcionizam na prehrambenom, a za ostale zaposlenike nisam nisgurna jesu li nutrcionisti ili ne...

sve u svemu - sretno ;-)

svaka čast...hvala...kontaktirao sam ih...razgovarao...i pomogle mi...od 15.11 do danas (za neka 2 i pol mjeseca) dobio oko 5 kg Smile

#59:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: nita87 Post Postano: 14.06.2012. 13:13

ja sam bila nedavno kod nutricionista i zadovoljna sam savjetima i jelovnikom koji su mi izradili. pa pokušajte i vi

#60:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: nita87 Post Postano: 14.06.2012. 13:14

http://nutricionizam-balans.com/web/

#61:  Re: Zdravo mrsavljenje Autor: nola Post Postano: 13.11.2012. 19:02

Za zdravo mršavljenje obratite se u kozmetički salon "Estera" 320 226....ja sam uz pomoć paketa kojeg mi je preporučila vlasnica smršavila 10kg u godini dana i dalje idem na tretmane,a kile se tope...TOPLA PREPORUKA!
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Zdravo mrsavljenje


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::