Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Izrabljivanje na poslu

#1:  Izrabljivanje na poslu Autor: padobranac Post Postano: 07.11.2012. 13:31

Pa evo ovako..
Svjedoci smo svakodnevnog urusavanja svih normi i drustvenih vrijednosti, posebice u pogledu radnih odnosa, situacije na poslu, prekovremenog rada, rada svim mogucim i nemogucim danima, raznih maltretiranja i klasicnih slucajeva mobinga..
Sto mislite o tome?
Jeste li imali slicna iskustva i kako se nosite sa tim?
Mozemo li ista poduzeti?
Znamo da sindikati sluze samo za ukras i nemaju nikakav stvarni utjecaj..

#2:   Autor: Melora Post Postano: 07.11.2012. 14:34

Činjenica je da živimo u vremenu poremećenog sustava vrijednosti, mislim da ne možemo nešto značajno ili uopće promijeniti, jedino naučiti u tome plivati i voditi računa o vlastitim probicima. Teško pitanje, ne znam radiš li sama, u kolektivu, mogu ti dati iskustvo iz rada u kolektivu, nije bilo nekakvih problema, no kad bi nastao, uvijek bi nastradala ona najtiša i najnesigurnija osoba. Dvosjeklo je s obzirom na broj nezaposlenih, čega je poslodavac vrlo svjestan, ali ako te posao zadovoljava u bilo kojem pogledu, mislilm da je bolje stisnuti zube i odraditi, zadovoljstvo pronaći u privatnom životu, obitelji i hobijima. Što se tiče prekovremenih, ako smatraš da si jako oštećena, prvo pokušati raz(pre)govorom riješiti, ako nije moguće, parnični portupak pred nadležnim Općinskim sudom. Sinidkat neću ni spominjati, ni ne osjetim nekakvo njihovo djelovanje...

#3:   Autor: anakonda Post Postano: 07.11.2012. 15:00

...prepušteni smo sami sebima i svojim sposobnostima, odnosno lovu na kune....
...osobno, na nekim radnm mjestima je bilo idiota, od sadista preko rasista pa sve do crnaca i luđaka....no, nekako sam svojim stavom uspjela postaviti situaciju da se prema meni odnose pristojno i profesionalno....znači, stav prema nadređenom tu igra određenu ulogu....
.....što se tiče izrabljivanja za sitne novce, to je generalno problem u cijeloj državi i zaista ne postoji instrument koji bi pomogao u riješavanju tog problema.....ono što znam da nikada ne bih radila u firmi u kojoj plaće nema mjesecima.....

#4:   Autor: dani_os Post Postano: 13.11.2012. 18:31

navikneš se s vremenom tako i na mobing, neplačanje prekovremenog.

poduzele su 2 pomočne iz bolnice na neurologiji.
tužili su tamo glavnu sestru jel im je za upravu slala drugi raspored na kojem su imale točan broj sati prema satnici, a na njiovim su imali viška sati.
dobili su sud. al kontam da ih zajebavaju sad još više.
kao i doktora jednog što ih je tužio što mu nisu dali da odradi staž, ne bi im volio bit u koži

#5:   Autor: simo031 Post Postano: 13.11.2012. 18:57

U razvijenim, demokratskim društvima poput našeg to ne postoji.

#6:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.11.2012. 20:25

gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito

#7:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 8:10

Monstrum je napisao/la: ›
gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito


a di je to tako? u bolnici, hepu, Hrt, policiji?

#8:   Autor: anakonda Post Postano: 14.11.2012. 8:11

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito


...ovo kod nas nije kapitalizam, nego pres**eravanje......

#9:   Autor: Mladjo Post Postano: 14.11.2012. 8:37

dani_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito


a di je to tako? u bolnici, hepu, Hrt, policiji?
priča naravno o privatnom sektoru. a tu na žalost vrijede takva pravila. još ako se kojim slučajem radi o sezonskom poslu... oprosti se sa slobodnim vremenom, slobodnim danima i općenito životom.

#10:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 9:17

ja radim u državnoj firmi, imam prijatelja koji se narade puno manje nego ja, a dobiju dosta veču plaju nego ja. šef mu plača pivo, zapije se sa šefom.
meni moja šefica nikad nije platila pivo,
čak sam dobivo prigovore što previše vode pijem na 40 stupnjeva, kao ništa ne radim, samo pijem vodu malo malo. žena nije napravila posla u cijelom svom radnom stažu kolko ja napravim za tjedan dana...

#11:   Autor: simo031 Post Postano: 14.11.2012. 11:03

 Kapitalizam kao društveni poredak, je daleko od onog što je narodu prezentirano devedesetih, a još dalje od idealnog društvenog poretka. U kapitalizmu svi imaju jednake mogućnosti, ali samo u teoriji, dok je u praksi generator velikih društvenih nejednakosti i raslojavanja društva, što u konačnici dovodi do propasti samog društva. U nemoralnim sredinama kakva je Hrvatska, pravo ime kapitalizma je materijalizam. Da se ne zavaravamo, ni socijalizam nije zlatan. Tamo smo pod izgovorom kvazi jednakosti, imali zaštićene lijenčine, neradnike i ostale parazite društva, što također u konačnici neminovno dovodi do propasti društva. Svaki društveni poredak čine ljudi, a kvalitete ljudi, određuju kvalitetu društva.

#12:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 17:17

simo031 je napisao/la: ›
 Kapitalizam kao društveni poredak, je daleko od onog što je narodu prezentirano devedesetih, a još dalje od idealnog društvenog poretka. U kapitalizmu svi imaju jednake mogućnosti, ali samo u teoriji, dok je u praksi generator velikih društvenih nejednakosti i raslojavanja društva, što u konačnici dovodi do propasti samog društva. U nemoralnim sredinama kakva je Hrvatska, pravo ime kapitalizma je materijalizam. Da se ne zavaravamo, ni socijalizam nije zlatan. Tamo smo pod izgovorom kvazi jednakosti, imali zaštićene lijenčine, neradnike i ostale parazite društva, što također u konačnici neminovno dovodi do propasti društva. Svaki društveni poredak čine ljudi, a kvalitete ljudi, određuju kvalitetu društva.


sad nemaš zaštičene lječnike, neradnike i ostale parazite društva?

#13:   Autor: rockeros Post Postano: 14.11.2012. 18:47

dani_os je napisao/la: ›
ja radim u državnoj firmi, imam prijatelja koji se narade puno manje nego ja, a dobiju dosta veču plaju nego ja. šef mu plača pivo, zapije se sa šefom.
meni moja šefica nikad nije platila pivo,
čak sam dobivo prigovore što previše vode pijem na 40 stupnjeva, kao ništa ne radim, samo pijem vodu malo malo. žena nije napravila posla u cijelom svom radnom stažu kolko ja napravim za tjedan dana...


a bas mi te zao sto radis u drzavnoj sluzbi.....sigurno vam ne dođe plaća na vrijeme,nit vamk ne plaćaju doprinose,a i praznici sigurno vam nisu plaćeni....

#14:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 18:48

rockeros je napisao/la: ›
dani_os je napisao/la: ›
ja radim u državnoj firmi, imam prijatelja koji se narade puno manje nego ja, a dobiju dosta veču plaju nego ja. šef mu plača pivo, zapije se sa šefom.
meni moja šefica nikad nije platila pivo,
čak sam dobivo prigovore što previše vode pijem na 40 stupnjeva, kao ništa ne radim, samo pijem vodu malo malo. žena nije napravila posla u cijelom svom radnom stažu kolko ja napravim za tjedan dana...


a bas mi te zao sto radis u drzavnoj sluzbi.....sigurno vam ne dođe plaća na vrijeme,nit vamk ne plaćaju doprinose,a i praznici sigurno vam nisu plaćeni....


sam mi nemoj umrijet od žalosti

#15:   Autor: nicoll Post Postano: 14.11.2012. 19:28

tko radi u državnoj službi ne zna što znači raditi..

#16:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 21:27

nicoll je napisao/la: ›
tko radi u državnoj službi ne zna što znači raditi..


ajd dodji jednom samnom na poso, provest moje radno vrijeme. samo moraš bit pored mene. 2 smjene. ak budeš izdržala dajem ti toyoto corolu 2002god. vrijedna je oko 5000e.
to ti vjerojatno nije nikaki problem jel ti znaš šta znaći radit.

može?

#17:   Autor: nicoll Post Postano: 14.11.2012. 21:38

haha to i ja tebi kažem...dođi ti sa mnom na posao pa ćeš vidjeti da ti misliš da znaš što znači raditi Smile
neke je baš lako naživcirati...

#18:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 21:48

djevojčice draga, radio sam ja i ko skladištar u skladištu namještaja. radio sam svaki dan 12h istovaro šlepere s namještajem, subota je bila jedino do 13h, radio i ko vozač kombija. di sam utovaro istovaro taj kombi s radijatorima... bilo normalno radno vrijeme 8h, radio sam i na parkingu, takodjer normalno radno vrijeme, radio sam ko pomočnik na baušteli. stvarno nemoram dolazit da vidim šta znaći radit. al eto baš misliš da ja mislim samo da znam šta znaći radit.
možemo bacit kladu neku.

recimo ako izdržim taj tvoj poso, daš mi 100e, ako ne izdržim ja tebi dam 200e

#19:   Autor: dani_os Post Postano: 14.11.2012. 22:02

hajde sigurnaa lova, šta očeš bolje?
dodješ na poso, ja ti odradim dio posla i odustanem.
dobiješ 200e što si me morala gledat 2h.
jel mi u državnim firmama ne znamo šta znaći radit

#20:   Autor: Monstrum Post Postano: 15.11.2012. 5:53

odradi 21 dan 14 sati na dan bez prestanka od 7 do 9 naveče u ekstremnim uvjetima i naravno neplaćeno pa ću te nešto pitat

#21:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 7:46

hvala, al kad budem htjeo volontirat javit ču ti se

#22:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 7:51

ne znam samo iz čega si ti zaključio da nisam radio na neplačenim poslovima.

#23:   Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 9:44

Ja imam neke predrasude u vezi poslova u državnoj službi:
1. nema zaposlenja bez dobre veze
2. plaća je predobra i uvijek redovna, božičnica, regres, poklon za dijete, za odvojen život, za putne troškove, za smrt susjede....
3. godišnji se spaja s neradnim danima, bolovanjima i svaštajoš, slobodni dani kadgod hočeš
4. kad ti je dijete bolesno ne moraš radit
5. nije nužno znati ono za što te zaposle
6. nikad ti nitko više ne može dati otkaz je si zaštičen više od ikog u ovoj državi
7. ako nešto i pogriješiš i nekoga oštetiš- ko ga jbe! nek se žali...
8. Prekovremenih nema ma kako velika gužva stranaka pred vratima bila jer ti si svoje odradio za danas, a pauze su uvijek nekako prekratke pa moraš protegnut noge po gradu
9. oko Božića i NGodine nitko ništa ne radi i svi su na skijanju ili mauricijusu
10. u siječnju kad se vrate ..ajmo na bolovanje da dođemo sebi, plaća već na računu čeka
......
Uvijek nekako mislim na birokraciju, kad kažem državna služba, a sad sam se sjetila i medicinara, učitelja, policije.... o njima nemam takve predrasude, ne znam zašto!? možda zato što ih vidim da uvijek rade? ne znam!

#24:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 10:05

1. Istina
2. poslat ču ti skeniranu platnu listu, ako tome nevjeruješ, možeš slobodno doć do mene da ti pokažem kolko mi bolnica uplačuje plaju, ako ti bude moja plaja predobra, imaš gadnih problrema u glavi.
regres i božičnica su bili, ukinuti od ove godine, takodjer i za djete.
3. na godišnjem ove godine nisam ni bio, za razliku od prijatelja mojih po privatnim firmama. dobio sam ove godine 3 slobodna dana, skupim godišnje najmanje 100 sati što ti je 12 dana slobodnih. zavisi mi satnica od smjena kak me zakače. inaće ne dobijem ni ta 3 dana slobodna.
inaće kad sam išo na godišnji svaki put sam vračen s godišnjeg. Je si ti bila ove godine na godišnjem? jel te vračaju s godišnjeg kad odeš?
4. bude da bolovanja zbog djece
5. ima istine kod nekih zanbimanja 505 posto si u pravu
6. jako si u krivu da ti ne može dat niko otkaz,
7. zavisi ko pogrješi, ima bezgješnih, al oni ne mogu pogješit Smile
8. prekovremenih imam svaki mjesec, več rekoh
9.na skijanju nisam bio nikad, a na godišnjem sam bio jedino prošle godine u to vrijeme
10. nemam se odakle vratit jel nigdje nisam ni bio.

#25:   Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 11:20

PEGY je napisao/la: ›
Uvijek nekako mislim na birokraciju, kad kažem državna služba, a sad sam se sjetila i medicinara, učitelja, policije.... o njima nemam takve predrasude, ne znam zašto!? možda zato što ih vidim da uvijek rade? ne znam!


evo da se ponovim

#26:   Autor: rockeros Post Postano: 15.11.2012. 12:05

ja bi corolu vrijednu 5000 eura....et drzavna sluzba i vozi se auto od 5000 eura...ostali idite gppom Very Happy

#27:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 12:24

rockeros je napisao/la: ›
ja bi corolu vrijednu 5000 eura....et drzavna sluzba i vozi se auto od 5000 eura...ostali idite gppom Very Happy


prije corolle sam vozio mazdu 323F 6800e sam je platio.
vozio 4 godine i razbio, prodo za 500e i kupio corollu za keš, viš kak nam je dobro u državnim firmama?

vi se vozite gppom, preskupo je gorivo, guva je na cestama, nemoš nać parking.

#28:  Re: Izrabljivanje na poslu Autor: evil monkey Post Postano: 15.11.2012. 12:36

je li ovdje itko svjestan da državne i JAVNE službe nisu isto?

#29:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 12:42

ćisto sumnjam, ovdje su ljudi jedino svjesni da treba bit zavidan, pljupat po forumima po svemu. ništa ne poduzet u vozi da im bude bolje

#30:  Re: Izrabljivanje na poslu Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 13:12

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › je li ovdje itko svjestan da državne i JAVNE službe nisu isto?


sad si me malo zbunila, iskreno ne znam tko je tko točno. Kad malo razmislim postoji još i lokalna birokracija, kud oni spadaju?

#31:   Autor: rockeros Post Postano: 15.11.2012. 14:29

aj mi ti objasni kak da poduzmem da dobijem posao u bolnici nosaca ili kuhara??
ili da dobijem posao u sudu?
kako dobiti posao igdje uz 33 000 nezaposlenih?

#32:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 14:47

rockeros je napisao/la: ›
aj mi ti objasni kak da poduzmem da dobijem posao u bolnici nosaca ili kuhara??
ili da dobijem posao u sudu?
kako dobiti posao igdje uz 33 000 nezaposlenih?


ja kad sam tražio poso, obično sam slao zamolbe,
išo pitat osobno.

nisam pito ljude na forumu kako da se zaposlim u bolnici ili na sudu. niti me ikad zanimo poso u bolnici ili na sudu i kuko kako je velika nezaposlenost

#33:   Autor: rockeros Post Postano: 15.11.2012. 14:53

pa nego sta radis nego guras stare babe u bolnici hahahah

#34:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 15:28

nebitno šta radim, kažem da se nisam zanimo za poso gurnja starih baba, kuhara u bolnici i rada u sudu

#35:  Re: Izrabljivanje na poslu Autor: evil monkey Post Postano: 15.11.2012. 15:32

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › je li ovdje itko svjestan da državne i JAVNE službe nisu isto?


sad si me malo zbunila, iskreno ne znam tko je tko točno. Kad malo razmislim postoji još i lokalna birokracija, kud oni spadaju?


Laički rečeno, ako radiš u javnoj ustanovi, onda si javni službenik, odnosno javna služba obuhvaća društvene djelatnosti (prosvjetu, znanost, zdravstvo, socijalnu skrb) koje nisu komercijalnog karaktera.

Ako si pak državni službenik, onda radiš u državnoj / javnoj upravi i administraciji (uključujući i lokalnu samopupravu), odnosno u nekoj od državnih agencija, zavoda i sl., ili u kakvoj državnoj firmi (tipa HEP).

Razlike postoje i znatne su - pa zato postoje i sindikati javnih službi s jedne strane, te sindikati državnih službi s druge (to je ovih dana aktulano, je li, zbog pregovora oko kolektivnog ugovora...)

#36:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 15:45

rockeros je napisao/la: ›
aj mi ti objasni kak da poduzmem da dobijem posao u bolnici nosaca ili kuhara??
ili da dobijem posao u sudu?
kako dobiti posao igdje uz 33 000 nezaposlenih?


u moje vrijeme traženja posla 2002 je bilo 415 000 nezaposlenih, sad je 343 000 nezaposlenih.
hrvatska nikad bolje stajala nije, a ti kukaš o nezposlenosti

#37:   Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 15:57

..i nakon svega, a posebno pojašnjeja @evil monkey, ja zaključila da je državna služba ipak najbolje mjesto za smjestiti se, a vi se sad pjenite koliko hočete

#38:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 16:08

PEGY je napisao/la: ›
..i nakon svega, a posebno pojašnjeja @evil monkey, ja zaključila da je državna služba ipak najbolje mjesto za smjestiti se, a vi se sad pjenite koliko hočete


prošla su ti ta vremena, unikom gleda da ostanu sam na smeču, bolnica samo da zapošljava medicinsko osoblje, tak da ne znam kolko je to u današnje vrijeme najbolje. zasad je još, al ne znam kolko če to potrajat.
drugo to su firme za nesposobne, ne znam zašto bi želila si to u životu.
mislim da se najbolje smjestit van ove države, što dalje to bolje

#39:   Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 16:12

dani_os je napisao/la: ›


prošla su ti ta vremena, unikom gleda da ostanu sam na smeču, bolnica samo da zapošljava medicinsko osoblje, tak da ne znam kolko je to u današnje vrijeme najbolje. zasad je još, al ne znam kolko če to potrajat.



ali to nisu državne službe, već javne, ako sam dobro skužila ono što je evil m. pisala.

#40:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 16:32

da u biti to su javne službe, dobro si shvatila, ja to stalno mješam, jel svi se financiraju iz proračuna.
državne su minstarstva, sudovi...
ne bi bilo loše se uvalit tamo negdje kontam, da

#41:   Autor: !nnovation Post Postano: 15.11.2012. 20:17

ne financiraju se svi iz proracuna, postoje drzavne tvrtke koje u 20 godina nisu dobile kune iz proracuna. naprotiv, samo im se uzima;)

#42:  Re: Izrabljivanje na poslu Autor: zeki12 Post Postano: 29.11.2012. 17:19

----------------l.----------------------------------------

Zadnja promjena: zeki12; 01.12.2012. 22:12; ukupno mijenjano 1 put.

#43:   Autor: mimiz Post Postano: 30.11.2012. 21:44

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › odradi 21 dan 14 sati na dan bez prestanka od 7 do 9 naveče u ekstremnim uvjetima i naravno neplaćeno pa ću te nešto pitat


Pa u kakvoj mi državi živimo, ljudi se natječu u tome tko je radio neplaćeno tko ne.
Zato poslodavci i ne plaćaju radnike. Da svi kažu NE neplaćanju, bili bi prisiljeni plaćati ih. Ovako, kad svi šute, neka i šute pa rade neplaćeno.
Ali, dragi moji, nemojte se onda buniti kad se oni malo pametniji pobune protiv ugnjetavanja i smanjivanja prava.

#44:   Autor: mimiz Post Postano: 30.11.2012. 21:51

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Ja imam neke predrasude u vezi poslova u državnoj službi...

Kako i sama kažeš, predrasude. Kako i u svakom zanimanju, tako i tamo. Krupnije ribe - veći ulov, sitne ribe sve rade i sretne su s onim što dobiju.
Znam ljude koji u malim uredima državne uprave rade sve sami, od obavljanja vlastitih poslova do čišćenja, koje im nije u opisu posla. Rade bez klime na +40.
Dok u većim uredima za obavljanje istih poslova vrijede drukčiji uvjeti rada.
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Izrabljivanje na poslu


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::