Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Morbidni plakati po gradu

#1:  Morbidni plakati po gradu Autor: Leteci mungos Post Postano: 12.05.2006. 15:29

DanicaV je napisao/la: ›
Super je dok se mi na portalu dopisujemo i izražavamo mišljenje.
Mislim da je dovoljno žrtava,a cijeli je grad osvanuo plakatima koji su prestrašni i ne bi me čudilo da inspiriraju nekog od naoružanih sugrađana (koji obično imaju potvrdu o PTSP) pa da opet bude..........


Eto, inspiriran postom DaniceV, zanima me vase misljenje o plakatima...

Kada sam vidio prvi plakat i kad sam vidio kako je cijeli grad njima izlijepljen osjetio sam srdzbu i bijes. Prema onima koji su ih nalijepili. Kad god se sjetim plakata ili o njima razmisljam dodje mi samo jedno - iscipelariti govnarcinu kojem je palo na pamet to lijepici po ulici. Licemjerne neoSUBNORovkse govnarske hulje! Siguran sam da je to djelo istog onog ljudskog sljama koji bi na sliku gole zene na plakatu potpaljivao lomacu i izrazavao svjetsku sablazan. Gnjide neoSUBNORovske!

P.S. Za one koji ne znaju, radi se o plakatima na kojima su prikazana masakrirana ljudska tijela (uglavnom glava/lice) uz tekst "A hrvatske zrtve?"

#2:   Autor: puki Post Postano: 12.05.2006. 17:46

ukratko - jadno.
da ih jebo rat više. AJDE da je riječ o ljudima koji su se actually borili, AJDE da ima smisla radit tako nešto (što će se time postići? ajde, doista, što?).
hm....mene zanima do kada će se država brinuti za "branitelje"?

#3:   Autor: Allende Post Postano: 12.05.2006. 17:51

To je bar lako. Nikad.

Na moje veliko zadovoljstvo nisam vidio plakate, i nadam se da necu, ali mi sve to vise lici na sibicarenje....stotinama godina svijet zna o cem se tu zapravo radi, a opet ima pacijenata koji se upecaju na foru "nije ovdje - nije ovdje".

Malo mi je simptomaticno, da se uvijek poteze domovinski rat, ili se pojavi tako neka varijanta plakata, bas kad politicari malo zapnu u svojim igrama bez granica, pa im treba nesto bombasticno da narodu skrenu paznju na par dana dok pregrupiraju redove. Ako nema nekog sex skandala ili pogodne "privatizacije", onda je tu joker karta koja uvijek pali...

#4:   Autor: DanicaV Post Postano: 12.05.2006. 19:23

Imaš sreće što ih nisi vidio. Ali vide ih djeca, koja nisu bila ni rođena za vrijeme rata, budući su na svakoj autobusnoj stanici.
Voljela bih vidjeti nekoga da se usudi skinuti plakat.
Kad smo kod novih tema:
PTSP - zašto samo branitelji imaju pravo na povlastice zbog psihičkih smetnji jer su vidjeli ili učinili svašta?
Kako je biti civil u ratu? Čekaš da te pogodi granata, metak...ideš na posao, faks...noću slušaš zujanje granata jer nemaš podrum.....nikom ništa kad prolupaš.

#5:   Autor: Marigold Post Postano: 13.05.2006. 10:45

Meni se plakati sviđaju i sviđa mi se njihova poruka.
Svi vi toliko želite zaboraviti taj rat i potisnuti ga kao da ništa nije ni bilo. A Srbi u Hrvatskoj danas imaju praktički više prava nego Hrvati. Jadni Srbi, manjina, a pogotovo oni u Vukovaru- a mi im još trebamo obnavljat kuće koje su razrušili njihova braća Srbi-pa nek im ih oni onda i obnove...
Njihovi zločinci se komotno šeću po Beogradu i nikom ništa, a mi provodimo lov na vještice što se tiče naših ljudi... Sramota
Nitko ne pita koliko je Hrvata civila bilo pobijeno onda u Osijeku...Tko će za to odgovarat????????

#6:   Autor: puki Post Postano: 13.05.2006. 11:00

ali, kontaš, zašto se tako grčevito držati rata?!! onak, hello, to je prošlo prije 10ak godina. ok, bilo je sranja, ok, dobio sam granatu u vlastitu sobu, al daj...jesi živa? ok.
što se tiće srba...de molim te....šta, sad su svi krivi?

#7:   Autor: Marigold Post Postano: 13.05.2006. 13:30

Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...

#8:   Autor: Circa Post Postano: 13.05.2006. 13:41

Nitko tu ni ne govori o tomu tko je žrtva... Mislim da je to svima savršeno jasno...

#9:   Autor: puki Post Postano: 13.05.2006. 15:50

a de je*ote ku*ac ne zelim se sad svadjat. sta, svi hrvati su zrtve?
...da vas vise *ebo rat....

#10:   Autor: swamp Post Postano: 13.05.2006. 20:19

war! huh? what is it good for?

#11:   Autor: puki Post Postano: 13.05.2006. 22:47

swamp je napisao/la: ›
war! huh? what is it good for?


ajde!

#12:   Autor: DanicaV Post Postano: 14.05.2006. 12:32

Marigold je napisao/la: ›
Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...


Iz koje si ti priče? Srbi koji su ubijeni u Osijeku su bili CIVILI. A valjda im je jedina krivnja bila što su Srbi i nisu otišli iz Osijeka - imaj u vidu da granata koja pada na Osijek ne zna što si po nacionalnosti, pa su tako mogli nastradati i od jednih i od drugih.
Odakle tebi SAZNANJE da nitko nije dirao one Srbe koji nisu krivi?????
Strava.

#13:   Autor: puki Post Postano: 14.05.2006. 13:56

e, slažem se. samo nooo - ak se neš tako usudiš reći odma te prozovu srbinom kao da je to uvreda:)
...da ih je*o rat više...

#14:   Autor: ozana Post Postano: 14.05.2006. 14:57

E, djeco (ovo "djeco" pišem namjerno jer vidim da vas ima podosta premladih), ja sam pro(e)živjela rat u Osijeku. I bilo je gadno. A ima i smiješnih sjećanja, kao npr. kad smo susjeda zaključali (na njegov zahtjev) u šupu, pa ga ugrizla mačka... (no, o tom bih mogla neki drugi put jer je zaista bilo smiješno - svo ono što je prethodilo tom famoznom ugrizu i ono što je bilo nakon zaključavanja, otključavanja i istjeravanja mačke iz podruma!), ima i onih ružnih - kao kad mi je poginuo najbolji prijatelj, dvadesetak metara od svoje zgrade (a samo je išao s posla)...
Ipak, bez obzira na nacionalne osjećaje i strasti i tad sam se gnušala šovinizma (nacionalisitčkog), valjda jer sam tako bila odgajana, pa ga se gnušam i danas.
Ne možemo, ma koliko bilo skloni tomu, generalizirati krivnju. Krivi su neki Srbi! OK, jesu! Krivi su i neki Hrvati. Ne može mi nitko dokazati suprotno. Rat izaziva najskrivenije, najanimalnije i najgnusnije osjećaje u čovjeku, zapravo zna potpuno ogolititi nekog, pa mnogi tek u takovim situacijama pokažu pravo lice.
Ipak, tvrdnja da su Srbi bili proganjani samo zato jer su Srbi je zaista nebulozna. Bila je masa Srba koje nitko nije taknuo (ne bih željela istraživati je li to bilo iz razloga što pored sebe nisu imali prenacionalistički nastrojene Hrvate ili samo zbog tog jer su bili obični, normalni ljudi...
Znam samo da je kod mene u zgradi živio "čika Stevo" čija su djeca i supruga u rujnu 1991. nestali putem Beograda. Čovjek je radio čitavo vrijeme rata, išao redovito na posao, sjedio s nama u podrumu dok se gruvalo, bilo ga strah kao i nas, ali je bio tu, kartao i pio s nama i "jebao mater" onim vojnicima, četnicima i ostalima što pucaju na nas. Također znam da ga nitko nikad nije dirnuo, nikad se čak ni našalio na račun njegove obitelji koja je otišla tamo negdje... Nikad nije imao neugodnosti.
A, znate, bilo je kod nas u zgradi i nekih jače nacionalistički nastrojenih Hrvata. Baš onih pravih boraca (sva sreća, nitko od njih danas ne boluje od PTSP-a - valjda jer su normalno shvatili rat i isto tako se normalno vratili u civilni život nakon njega), nekih čak i bliskih izvjesnom "bg" (napomena: namjerno pisano malim slovima), onih kojima je bilo teško dok su bili u rovovima oko Osijeka i gledali granate koje padaju na grad u kom su njihove obitelji. Ni oni ga nisu dotaknuli - niti rječju, a kamoli djelom...
Dakle, kategorično odbijam tvrdnju:

Marigold je napisao/la: ›
Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...


Jer, zločin je zločin, bez obzira činila ga pobjednička ili gubitnička strana. Žrtva može biti Hrvatska, ali ne svi Hrvati. Kao što je agresor bila Srbija, ali ne svi Srbi.

Btw, glede plakata, zaista ih nisam vidjela. Ipak, iz ovog što ste napisali, ne želim ih ni vidjeti. Budući da u bližoj familiji imam i mrtvih i branitelja i onih s posttraumatskim posljedicama (no, svi su ostali obični, normalni ljudi, neki od njih su u mirovini, drugi opet dalje rade svoj posao koji su radili i prije rata - osim onih kojih više nema), smatram da imam pravo reagirati na ovaj način.

Netko je konstatirao kako se nitko ne bi usudio skinuti neki od tih plakata. E, pa ja bih se usudila. Recite gdje je i idem odmah bar jedan potrgati!

#15:   Autor: paperje Post Postano: 14.05.2006. 15:29

da ozana, imaš pravo. puno nas je mladih ovdje. niti sama ne znam koliko se dobro sjećam rata. kad je bilo najgore, meni je bilo svega 7-8 godina. dijete! šta sam ja znala tko koga, srbin-hrvat, ovaj onaj, kokarda ili šahovnica... na sreću, nitko od mojih najbližih nije ozlijeđen ili poginuo u ratu, ali svaki spomen toga vremena i ludosti priziva onaj isti gorki okus božića 1991. godine... bila sam stvarno mala i roditelji su se trudili da ne saznam previše, da se moja malena glavica ne opterećuje strašnim stvarima koje su se događale oko nas.
ne želim ulaziti u rasprave o tome tko je žrtva, tko nije i slično. bila sam malena pa premalo znam o tome. ali ima jedna stvar koju jako dobro znam. nikad nikad nikad više na cijelom svijetu ne želim da se dogodi nešto slično onome što se nama događalo. ne želim da ikad više mame i djeca odlaze iz grada, mašu tati plačući dok ih mama suznih očiju bezuspješno pokušava utješiti... nikad više ne želim gliti uplakanog prijatelja koji stoji nad tatinim grobom... nikad više ne želim gledati prijateljicu kako pokrivena zastavom koja je stajala na lijesu njezinog tate plače jer su njenog tatu susjedi ubili kako psa... nikad više ne želim upoznati djevojčicu koja je svoje roditelje posljednji put vidjela raskomadane jer im je granata pala u kuhinju dok su pili kavu... nikad više ne želim vidjeti prijateljicu kako plače jer su im bacili po noći bobmu pred vrata jer joj je tata (iako od prvog dana u hrvatskoj vojsci) srbin... nikad više ne želim da djeca moraju završiti prvi razred za svega dva i pol mjeseca...
eto, možda sve to skupa zvuči infantilno, ali tako je! to je ono što sam ja ponijela iz toga mučnoga razdoblja. jasno je da nam rat nije donio ništa dobroga. čemu onda nabijati tenzije i ponovno izazivati vraga?

ako već ne znamo kako treba, pitajmo djecu-oni znaju! njima nije važno zoveš li se stjepan ili stevan...
oni znaju...

#16:   Autor: ozana Post Postano: 14.05.2006. 15:47

Je, dušo, samo.... gledam ja svoje susjede, prijatelje, pa čak i poneke od rodbine, koji imaju malo dijete, a dijete kaže "četnik" ili "ustaša" (nebitno). Pa ja, onda (premda me svi gledaju kao da sam pala s Marsa) pitam dijete od 3-4 godine: "Maco, a što je to četnik ili ustaša?" A dijete ne zna odgovor!! Naravno, ne može ni znati. Nažalost, ne znaju ni mnogi odrasli, sve je to u nekom spletu misli, vjetrenjača u glavama.
Dakle, nažalost, to je budućnost.. svima nama, a i onim nekim drugim, mlađim generacijama. Rata je uvijek bilo i bit će ga. Izazivat će ga ljudi, njihove strasti, iživljene i neiživljene. Nemoguće ga je izbjeći. Valjda je to ono nešto ljudsko u čovjeku - dokazati nadmoć, veću čak i od Boga. Vječita borba čovjeka. Pogotovo kad pobijede male srasti.
I, nažalost, draga, bit će još mnogo djece koja će odlaziti plačući, bit će još mnogo lijesova prekrivenih zastavama u budućnosti koju će jednog dana zvati prošlost. Čovjek je nemoćan da bi to izbjegao. Valjda zbog slobode izbora koju uživa.
Samo, na nama je da si ovaj život koji imamo učinimo što ljepšim, boljim i podnošljivijim. Stoga smatram da bismo zaista trebali potrgati sve te plakate po gradu (SVAKA ČAST I HVALA SVIM BRANITELJIMA), treba se okrenuti životu i radosno ga živjeti.

#17:   Autor: puki Post Postano: 14.05.2006. 15:58

živila, ozana.. volim kad nisam elokventan pa netko kaže neš umjesto mene:)

#18:   Autor: ozana Post Postano: 14.05.2006. 16:00

puki je napisao/la: ›
živila, ozana.. volim kad nisam elokventan pa netko kaže neš umjesto mene:)



Ma, krenulo me nešto danas popodne Smile

#19:   Autor: puki Post Postano: 14.05.2006. 16:04

vidim, vidim...hehe.tak treba. dopizdi mi svađat se s ljudima a da ne znam tocno sto zelim rec jer onda pocnem sumnjat u to sto zelim reci. ali da - u pravu si ovdje. a i ja:)

#20:  Re: Morbidni plakati po gradu Autor: [email protected] Post Postano: 14.05.2006. 16:49

Jebo vas koji odmah sve zaboravite i onima koji su vam do jučer radili o glavi danas pružate ruku kao da se nikada ništa nije dogodilo. Moju kuću u centru Osijeka pogodilo 4 granate. Blizu mene je ona srpska pravoslavna crkva u radićevoj s koje je snajperist gađao mog starog, ali ga je na svu sreću promašio. jebo mu pas mater četničku. i onda bi da im damo prava, nek većina njih ode u kurac u beograd pa neka imaju prava tamo. ima dobrih srba, i neki od njih su se borili na našoj strani i na tome im svaka čast.
jebo i korumpirane inspektore koji daju lašcima statuse branitelja umjesto onima koji su zaslužili.

#21:   Autor: Marigold Post Postano: 14.05.2006. 19:16

DanicaV je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: ›
Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...


Iz koje si ti priče? Srbi koji su ubijeni u Osijeku su bili CIVILI. A valjda im je jedina krivnja bila što su Srbi i nisu otišli iz Osijeka - imaj u vidu da granata koja pada na Osijek ne zna što si po nacionalnosti, pa su tako mogli nastradati i od jednih i od drugih.
Odakle tebi SAZNANJE da nitko nije dirao one Srbe koji nisu krivi?????
Strava.


Da,bili su civili, al sigurno ih nisu ubili bez razloga..Šta misliš kako su Srbi točno znali šta granatirat-od bolnica ,Crkvi...kako su znali na kojim mjestima će se Glavaš pojavljivat-pa eto slučajno i to granatirat -Ovi su dojavljivali..

Tvoja naivnost me strašno nasmijava.......

A da se išlo istrebljivat Srbe iz Osijeka redom- na koju foru ih nije onda puno više pobijeno.....

#22:  Balkanski špijun Autor: DanicaV Post Postano: 15.05.2006. 7:43

Marigold je napisao/la: ›
[Da,bili su civili, al sigurno ih nisu ubili bez razloga..Šta misliš kako su Srbi točno znali šta granatirat-od bolnica ,Crkvi...kako su znali na kojim mjestima će se Glavaš pojavljivat-pa eto slučajno i to granatirat -Ovi su dojavljivali..

Tvoja naivnost me strašno nasmijava.......

A da se išlo istrebljivat Srbe iz Osijeka redom- na koju foru ih nije onda puno više pobijeno.....


Očiti primjer uspješnog političkog marketing. I mog susjeda od preko 80 godina su optužili da je snajperista a ležao je nepokretan.
Ima nešto što se zove specijalni rat - za primjer ubiješ nekoliko totalno nevažnih i nekoliko poznatih ljudi, u ovom slučaju Srba, tako da izazoveš paniku u zajednici i da se ljudi pokupe i odu. Naravno, bilo je i pijanih Hrvatina koji su ubili susjeda jer im tako došlo, a neki su se poslije time i hvalili (nisu procesuirani, dapače).
Super je što te moja naivnost nasmijava, s druge strane tvoja isključivost mene plaši. Nadam se da ne radiš ili nećeš raditi u prosvjeti.
Žrtava i krvnika je bilo s obje strane, ali svaka žrtva i svaki krvnik imaju svoje ime i prezime.

#23:   Autor: DanicaV Post Postano: 15.05.2006. 7:45

ozana je napisao/la: ›
Netko je konstatirao kako se nitko ne bi usudio skinuti neki od tih plakata. E, pa ja bih se usudila. Recite gdje je i idem odmah bar jedan potrgati!


Eto ja napisala. Imaš ih na svakoj autobusnoj stanici, između ostalog.

#24:   Autor: puki Post Postano: 15.05.2006. 8:35

bruno,a kojeg smisla ima da dozivotno nosim u sebi grudge protiv cijelog naroda jer su neki budale?jebiga, pogle koliko kod nas ima ljudi koji slusaju tonsona bulica te cecu, pa jel ih mrzim?ne-jednostavno,glupi su.btw,ja sam dobio 2 granate u kucu. kuca prezivila.
ne kazem da se treba zaboraviti, ali svi imaju ime i prezime, ne treba se mrziti cijeli narod zbog toga. sta, hoces i mene mrziti jer vucem podrijetlo iz bivse nacisticke zemlje ili ces me ne voliti jer sam,po tvom misljenju,krele...tvoj izbor.

#25:   Autor: Circa Post Postano: 15.05.2006. 8:51

puki je napisao/la (Pogledaj post): ›
...da vas vise *ebo rat....

Ovo je definitvno najpametnije sto je netko napisao...

#26:   Autor: Marigold Post Postano: 15.05.2006. 12:43

Malo ste krivo shvatili tu moju "isključivost"-ni u jednom navratu nisam rekla da su svi Hrvati nevini,a svi srbi krivi...

#27:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 15.05.2006. 14:25

Hm... Dok sam dio mali, tj. 92', mladja sestra i ja bili u Njemačkoj. Jednoga jutra se dovezem busom u skolu, kadli ono na stanici par plakata masakriranih branitelja i civila, obrubljeni pleterom. Al' ono, ful unakažena tijela, neka karbonizirana, neka s prerezanim grkljanom, neka s rupom u čelu, fuj! Došli profesori, poskidali plakate i pozvali policiju. Ovi pokrenuli istragu. Onda mi je razrednik rekao kako se nada da ce uhvatiti likove, debelo ih kazniti i otvoriti dozivotan dosje zbog toga... Iskreno mislim da su i zaslužili... Hebote, nismo mogli dočekati da nam se starci i buraz (živi) jave iz Osijeka, a onda vidiš takve plakate....

#28:   Autor: gaap Post Postano: 15.05.2006. 15:03

imam tri pitanja:
1) di je ko bijo '91.?
2) čija je baba prva u selu bombu bacila?
3) kakve veze s tim ima hrvatsko svećenstvo (uz aluziju na nekrofiliju)?

#29:   Autor: paperje Post Postano: 15.05.2006. 15:09

ju! pa nisu valjda i leševe?!?
bit će na kraju da je važno da rupu ima (a ne mora ni hodat)

#30:   Autor: puki Post Postano: 15.05.2006. 16:38

Marigold je napisao/la: ›
Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...


hm,hm,hm...a sto je sa srbima koji su ipak zrtve i hrvatima koji to ipak nisu?zvucalo je tako,sori...

gaap je napisao/la: ›
imam tri pitanja:
1) di je ko bijo '91.?
2) čija je baba prva u selu bombu bacila?
3) kakve veze s tim ima hrvatsko svećenstvo (uz aluziju na nekrofiliju)?


ja bijo u vinkovcima, pa pod jednom pauzom od granatiranja zaprzili za zagreb. sa malim stajanjem u nustru(jebote,ogromna greska...sve ok,prezivili ipak).ne znam tocno cija baba,nemam informacije da su babe bacale po mom "selu"(iako, ne bi me cudilo,ovdasnje babe su luuuude). svecenike ne smijem komentirati,vjera mi brani:)

#31:   Autor: Marigold Post Postano: 15.05.2006. 17:46

Da, nisam mislila isključivo već generalno...
A šta ćeš,to je mana ovakvog tipa razgovora- često se ne shvaća kontekst rečenog, na način na koji bi se shvatio kod razgovora licem u lice...

#32:   Autor: 8 Post Postano: 21.05.2006. 14:20

Dobro je da su plakati izazvali šok.
Tako je lik u Pakistanu koji je život posvetio suzbijanju čedomorstava na jedan plakat stavio dvadeset mrtvih djevojčica umorenih taj mjesec kako bi upozorio na to da se ogroman broj ženske novorođenčadi ubija.
Je li to etički ispravno, samo na prvi pogled - nije. Ali za svaka gladna usta na ovom svijetu ima kruha, pa je ako je i to cijena pokretanja stvari - neka.

Kad se radi o spašavanju Glavaševe guzice, ne treba ni raspravljati.
Ali kad se radi o pametovanju onih koji ne poznaju elementrane činjenice (tko su zapravo Glavaševe "žrtve") ne raspravlja mi se.
Osijek je grad u kojem je velikosrpska kasta bila javna tajna. Postojali su i javno djelovali oni koji su kovali planove i srbovali do zadnjeg dana, pružali institucionalno uporište i logističku potporu Beogradu - jebe mi se, nek su maknuti. To su neki liječnici iz bolnice, i kompletna sudačka i veliki dio postave policije.
Treba li uopće spominjati armiju nam narodnu?

Osjećam se krivo jer mi opet nismo pokazali da pravna država radi.
Glavaš nije pritvoren, a za tisuće mrtvih radnika i civila, granatiranje i bombardiranje Osijeka nije podignuta niti jedna optužnica.
Čak ni protiv nepoznatog počinitelja. Štoviše, javna je tajna da su brojni "krajišnici" iskoristili blogadati putovanja s putovnicom i skrasili se u trećim zemljama kao politički azilanti.
Po meni, to je puno veća uvreda nego plakati s truplima koji bi trebali relativizirati Glavaševu odgovornost.

#33:   Autor: --- Post Postano: 21.05.2006. 23:44

istina.

#34:   Autor: Alana Bates Post Postano: 22.05.2006. 15:45

gazda777 je napisao/la: ›
istina.


Priznaj, samo si nabijaš kikirikije ovakvim postovima, jelda? Very Happy

#35:   Autor: Alana Bates Post Postano: 22.05.2006. 19:49

Kikiriki i kava mi se ne čine dobrom kombinacijom, ali, de gustibus...

#36:   Autor: --- Post Postano: 22.05.2006. 22:59

ne znaš dok ne probaš...

#37:   Autor: eldiablo Post Postano: 30.06.2006. 10:41

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › Meni se plakati sviđaju i sviđa mi se njihova poruka.
Svi vi toliko želite zaboraviti taj rat i potisnuti ga kao da ništa nije ni bilo. A Srbi u Hrvatskoj danas imaju praktički više prava nego Hrvati. Jadni Srbi, manjina, a pogotovo oni u Vukovaru- a mi im još trebamo obnavljat kuće koje su razrušili njihova braća Srbi-pa nek im ih oni onda i obnove...
Njihovi zločinci se komotno šeću po Beogradu i nikom ništa, a mi provodimo lov na vještice što se tiče naših ljudi... Sramota
Nitko ne pita koliko je Hrvata civila bilo pobijeno onda u Osijeku...Tko će za to odgovarat????????


Duso proslost imamo da bi iz nje nesto naucili a ne da bi zivjeli u njoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To prizivanje proslosti, jadanje i trazenje nekih "svojih prava" mi ide laganini na k...
A boli me k.... za ratne zlocince, recimo da ja imam PTSP...

#38:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 11:07

Da,samo problem je što niko nije niš naučio već samo žele sve to potisnut i nastavit sa svojim ulizivačkim životom pa makar cijeli život virili nekom iz guzice...
a ja se ne jadam za sebe niti tražim ikakva prava jer znam da ti niko nikad neće niš dat, sve moraš krvavo zaslužit a ni to nije dovoljno...
pravda na zemlji ne postoji, niti se ja tu sad borim za nekakva prava-ni svoja ni tuđa...samo popizdim na vaše stavove o ratu - tipa boli me k..

#39:   Autor: eldiablo Post Postano: 30.06.2006. 11:46

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › Da,samo problem je što niko nije niš naučio već samo žele sve to potisnut i nastavit sa svojim ulizivačkim životom pa makar cijeli život virili nekom iz guzice...
a ja se ne jadam za sebe niti tražim ikakva prava jer znam da ti niko nikad neće niš dat, sve moraš krvavo zaslužit a ni to nije dovoljno...
pravda na zemlji ne postoji, niti se ja tu sad borim za nekakva prava-ni svoja ni tuđa...samo popizdim na vaše stavove o ratu - tipa boli me k..


A sto se to trebalo naučiti? Da je nacionalizam za kretene, da je socijalizam jedini sistem koji brine o malom covjeku...etc Kojim ulizivackim zivotom? Mislis na HDZ i hercegovce ili? Slobodno ti pizdi, al tako jos nitko nij nista promijenio, a posto je to tako onda bolje sutjeti!

#40:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 12:51

Da, inače i šutim, što se ne može reći za vas ostale, pogotovo one koji su pokrenuli ovaj topic- šta nisu prešutili jer ionako ne mogu ništa promijeniti?
Mislim na sve političare...a i na veći dio hrvata

#41:   Autor: debeli Post Postano: 30.06.2006. 13:34

Pratim ovaj topic vec duze vrijeme, no vise se nemrem suzdrzati da se i ja malo ne iskenjam.
E posto vidim da nas nema bas mnogo (ovih koji su boravili u OS tijekom nastajanja tih famoznih fotografija), skrenuo bih pozornost na to da navedene fotografije nisu radjene u photoshopu. One svjedoce o strahotama koje su se dogadjale na ovim prostorima prije 15-tak godina. Aktivno sam sudjelovao u ratnim zbivanjima, i kad sam vidio plakate zanijemio sam vidjevsi fotke dvojice prijatelja. Mislim da plakati smetaju pojedincima koji se srame cinjenice da nisu dostojni ljudi koji su stali u obranu domovine, nego su zdimili. Ne krivim tadasnju djecu i mnoge od vas koji komentirate na forumu. No ne mogu dopustiti da prozivate ljude koji su svojim životima zaduzili vas i vase roditelje kako bi vi sada mogli nesmetano i lagodno zivjeti u slobodi. Kad me necak pitao ko su ti spaljeni chike, odgovorio sam mu da su to bili moji prijatelji. Zato bih vas molio da razmislite da li je opravdano pljuvati po ljudima koje ne poznajete i ne posjedujete valjane dokaze o njihovoj krivnji.
P.S. Ispricavam se ako sam nekog uvrijedio, al Osijek je moj grad !

#42:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.06.2006. 13:57

debeli je napisao/la: ›
Pratim ovaj topic vec duze vrijeme, no vise se nemrem suzdrzati da se i ja malo ne iskenjam.
Mogao bi ti to malo cesce raditi...i kad su neke druge teme u pitanju... di si nestao? ;-) Provodis dane vrebajuci u podrumu? ;-)

Citat: › Mislim da plakati smetaju pojedincima koji se srame cinjenice da nisu dostojni ljudi koji su stali u obranu domovine, nego su zdimili. Ne krivim tadasnju djecu i mnoge od vas koji komentirate na forumu.

Mislim da smetanje (barem u mom slucaju) plakata nema veze s krvnim zrncima ili s tim tko je bio, tko je skoro poginuo, tko je poginuo, tko nije. Radi se o tome da su slike tvojih legosa iskoristene u svrhu politicke manipulacije. To je moralno dno dna. Tvoje legose nitko nije pitao zele li da njihove slike budu objavljene u politikantsku svrhu onih kojih bi se tvoji legosi mozda i odrekli nakon rata (kao sto su mnogi i ucinili).

Zaista je neukusno, morbidno i gnjusno 15 godina nakon rata izvuci takve fotke i iskoristiti poginule branitelje na taj nacin. Meni je najvise zao sto upravo legosi od tih na fotkama ne kontaju koja je prava svrha slika tih leseva.

Manipulacija kako bi se na najnizi moguci nacin "obranio" jedan drugi, navodno zlocin, odnosno, navodna krivnja jednog covjeka.

Koliko je kretenski jednu krivnju braniti drugom, to je posebna prica. "Mi smo ucinili zlocin, jer su oni ucinili zlocin nama." odnosno "Mi nismo mogli uciniti zlocin, jer su oni ucinili zlocin nama" - to je prava poruka tih plakata. Okretanje teza nikada nije rijesilo problem, samo je produbilo mrznju. Najopasniji moguci oblik nedostatka racionalnosti.

Citat: › No ne mogu dopustiti da prozivate ljude koji su svojim životima zaduzili vas i vase roditelje kako bi vi sada mogli nesmetano i lagodno zivjeti u slobodi.
Ti kao da si ljuljacke ceonim reznjem aterirao direktno u hidrant. ;-) One koji su nas zaduzili svojim zivotom upravo iskoristavaju oni koji prave te plakate.

Citat: › Zato bih vas molio da razmislite da li je opravdano pljuvati po ljudima koje ne poznajete i ne posjedujete valjane dokaze o njihovoj krivnji.

Iskreno, ja nigdje nisam vidio da je netko komentirao krivnju osoba koje su na fotkama.

Citat: › P.S. Ispricavam se ako sam nekog uvrijedio, al Osijek je moj grad !
Ispricavam se ako sam i ja nekog uvijedio, ali Osijek je i moj grad.

#43:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 14:10

Mislim da svi mi znamo da je tu riječ o manipulaciji i to se ne treba posebno naznačavati - ali bit je da je većina vas počela pisati kako su plakati gnjusni jer vi to ne bi trebali uopće gledati ,jer je rat prošao i kog više boli k... za to i bla, bla, bla... Istina je da je to politička patka..ali vaši postovi se nisu previše bazirali na tome..
A ti ljudi koji su na plakatima- njima treba u svakom slučaju iskazat poštovanje bez obzira na uzrok postavljanja njihovih slika na plakate..
Evo,samo sam to htjela reći i odsad šutim...

#44:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.06.2006. 14:17

Marigold je napisao/la: › A ti ljudi koji su na plakatima- njima treba u svakom slučaju iskazat poštovanje bez obzira na uzrok postavljanja njihovih slika na plakate..
Sorry, babe, ali tim ljudima se postovanje treba iskazati tako da im se prikaze portrait fotografija, ili se portrait fotografija s imenom uklese u kamen. A ne da im se njihovo masakrirano tijelo koristi kao instrument politicke manipulacije. Upravo je to iskoristavanje iskazivanje najgoreg i najgnjusnijeg nepostovanja prema njima i njihovoj zrtvi.

Stvarno je jadno i ne kuzim kako netko uopce moze uporno skretati s jedne teze i uporno podvaljivati da netko ima nesto protiv tih branitelja (cija su tijela na fotkama). Zar mislis da sam toliko neinteligentan i da cu peti put popusiti tu foru, kao sto si ti popusila?!

Citat: › Evo,samo sam to htjela reći i odsad šutim...

Zasto sutis?! Bojis se da da bi netko mogao dati protuargument na koji nemas odgovor?

#45:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 14:31

ne, nisam rekla da neko ima nešto protiv branitelja..već da mnoge zabole i za rat i za sve vezano uz to, te da na to više nikad ne žele ni pomisliti...dakle dušo ti si jadan kad ne kužiš da nikom niš ne pokušavam podvaljivat...

Samo kažem da iako je to instrument polit. manipulacije opet služi svrsi da neke ljude malo prodrma i pokaže im u slučaju da su zaboravili ili se ne sjećaju kakva sranja su se sve događala...

#46:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.06.2006. 14:41

Mislim da se moram složiti s Mungosom - o ratnim stradalnicima dostojanstveno i s ponosom treba govoriti. Mislim da nisu zaslužili da se trenutno posljednji spomen o njima nalazi zalijepljen za autobusnu stanicu.
Mi smo bili klinci kad je rat počeo, i možda smo ona ratna generacija koja je posljednja shvatila što rat znači (gledam te ljude danas, razlikujemo se od onih koji su došli poslije nas, no možda je to samo umišljenost...) Zaborav će možda doći kad posljednji od nas koji su u to vrijeme bili šestogodišnjaci umre, no do tada - nikako.

#47:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 14:47

Većinski se i ja slažem s Mungosom a i Alana s tobom... ali zaborav ne mora čekati smrt.. može nastupiti i kad ljudi jednostavno prestanu mariti...eto mene više pogađa kad čujem što neki obični ljudi govore o tome...više od tog što političari pričaju i iskorištavaju...jebe mi se za političare..više ih ni ne vidim a ni ne čujem - zato na to i ne gledam samo kao na polit. manipulaciju koja je neuspjela...jednostavno se bojim tog potpunog zaborava..

#48:   Autor: Allende Post Postano: 30.06.2006. 15:04

Leteci mungos je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: › A ti ljudi koji su na plakatima- njima treba u svakom slučaju iskazat poštovanje bez obzira na uzrok postavljanja njihovih slika na plakate..
Sorry, babe, ali tim ljudima se postovanje treba iskazati tako da im se prikaze portrait fotografija, ili se portrait fotografija s imenom uklese u kamen. A ne da im se njihovo masakrirano tijelo koristi kao instrument politicke manipulacije. Upravo je to iskoristavanje iskazivanje najgoreg i najgnjusnijeg nepostovanja prema njima i njihovoj zrtvi.


Ja sam prost i staromodan čovjek, ali ipak mislim da se poštovanje tim ljudima treba iskazati na neke "trivijalne" načine, kao npr. ne kradimo državu za koju su se oni borili i izginuli, ne pljačkajmo preduzeća, da bi ih kasnije jeftino kupili i obogatili one koji su te ljude i gurnuli u rat, a onda ostavili invalide i djecu branilaca na milost i nemilost lokalnim socijalnim ustanovama, pohapsimo kriminalce sa ulica, po sudovima i po saboru i tako to, lista može biti predugačka....mada, kad bolje razmislim, lakše je napraviti plakat, jer narod, evo već 16-tu godinu nikako da shvati da im ista ekipa loših đaka i nazovi mangupa prodaje istu jeftinu foru kad god im zatreba, a stado pase li pase...

#49:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.06.2006. 15:10

I s tobom se, Allende, slažem, u potpunosti: najbolje je nekome zahvaliti djelima, a ne riječima ili plakatima/spomenicima/nečim drugim...

#50:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.06.2006. 15:18

Ne znam za vas, ali ja zelim zaboraviti to jebeno zlo. Sjecat se mogu jedino na zrtve, ali na rat, masakrirana i spaljena tijela, mucenje, cekanje da mi granata rokne u trosna vrata podruma - hvala, ali ne zelim.

Oni koji zele i koji ne mogu shvatiti sto je to zivot u miru i bez mrznje, neka odmah uzmu kinderice, izvuku osigurac i malo se sokiraju i rastresu.

@Marigold, ako se ti niceg ne sjecas jer si bila mala i daleko od rata, ne nabijaj to na nos onima koji su prerano ostarili. Rata se sjecam daleko previse nego sto bih trebao i pun mi ga je kurac... samo patoloski mizantropi mogu zazivati i zaliti za ratom kao takvim...

#51:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 15:21

Ne znam kak možeš tak nešto tvrditi o nekome o kome nemaš blage veze...mora da stvarno imaš 6 godina...stvarno nije u redu...

#52:   Autor: puki Post Postano: 30.06.2006. 15:21

hm...slazem se, jebiga.

...da vas je*o rat vise...ok, neki su najebali u ratu, ok, to im se ne treba zaboraviti - ali treba se prestat grcevito drzati za rat kao za izravni ili neizravni razlog/odgovor/uzrok/ubaci sto hoces za sve...

ono, jos uvijek vlada srbe na vrbe raspolozenje...kada ce se vise ljudi sa takvim nacinom razmisljanja odluciti na kolektivno samoubojstvo?
samo me zovite, donosim kokice...

#53:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.06.2006. 15:28

Marigold je napisao/la: › Ne znam kak možeš tak nešto tvrditi o nekome o kome nemaš blage veze...mora da stvarno imaš 6 godina...stvarno nije u redu...

Ti si lobotomirana rdjavim cavlom i zato ne shvacas o cemu ja govorim?!

#54:   Autor: puki Post Postano: 30.06.2006. 15:30

oi! nemojte se svadjati...jednostavno, pusti, mungos...
moj bratic iz zagreba(proveo rat u zagrebu) zna isto sve o ratu jer je bio u, jel, zagrebu.ma pusti...

#55:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.06.2006. 16:27

Jednostavno imamo različita stajališta i različit doživljaj rata. Ne vjerujem da smijemo zaboraviti što se događalo, iako je prirodno, ljudski i normalno da želimo, loši osjećaji i loše uspomene se potiskuju... Ljude ne smijemo zaboraviti, nepoznate koji su nas zadužili. To bi bilo neljudski.

#56:   Autor: puki Post Postano: 30.06.2006. 16:48

tako je...

#57:   Autor: 8 Post Postano: 30.06.2006. 16:56

Leteci hoće reći da bi volio da se to nije dogodilo. Tako mora razmišljati svaki normalan čovjek.

Marigold se možda sjeća kako su ljudi u to vrijeme nemoći bili bliži jedni drugima, osjećali smo bliskost i suosjećanje s cijelim narodom.

Ipak, danas (neki) nisu više tako nemoćni pa je ta sinergija i opala zbog međusobne neovisnosti i tu smo kao narod pali na ispitu.

Kojekakvi fićfirići i naivčine među braniteljima su za račun novih kolica (Mirko Čondić, remember that guy?) izvikujući autorizirane dnevnopolitičke slogane iz kolica uspjeli isprostituirati sve lijepo, časno i plemenito.

Političarima, pored kratkotrajne i djetinjaste kolektivne memorije i nije bio problem razgraditi sve skupa i učiniti da svi igramo za njih.

Tako danas imamo gotovo pola milijuna branitelja (heeeej, za usporedbu, Turska je ušla u NATO zato jer na svojih 70 mil. stanovnika samouvjereno drži aktivno 1 mil. vojnika).

Nakelje neki užasni spomenik pred kojim se većina zgraža, a ne vide važnost simbolike crvenoga fiće.

Da su Osječani imalo zreo čopor, ukinuo bi se jebeni "2. prosinca" i dan "dvaju zaštitnika" te postavio bi se spomenik crvenom fići i 27. dan lipnja proglasio Danom grada.

A ovako, prcaju nas i trguju svakom pojedinom tragedijom kao da su vrij. papiri što glase na donositelja.

U posljednje vrijeme, ne znam koliko primjećujete, u Osijeku je eksponencijalno porastao broj siromašnih ljudi koji žive ispod ljudskoga minimuma, a Bubalo donira samohodne kosilice za NK Flašencug iz Vrbanje koje prate kamere STVa čija je produkcija ravna onoj svojevremene TV Beli Manastir.
STV nema pornića pa je utoliko lošija.

Sami smo si krivi, ali bojim se da postoje slojevi u društvu koji neće moći još dugo ovako.

#58:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.06.2006. 18:28

Meni je isto žao crvenog fiće, ta je snimka obišla svijet kao munja. Razlog? Jer se crveni fićo dogodio preblizu Petrovu, a Petrovo je važnije. Ne možemo slaviti oba datuma.

Nemoj zaboravit svu aparaturu za iskorjenjivanje ambrozije. Ma koliko alergija mogla štetiti nekim ljudima, ne vjerujem da se taj novac nije mogao bolje iskoristiti, osobito ako postoje oni koji žive ispod egzstencijalnog minimuma.

#59:   Autor: 8 Post Postano: 30.06.2006. 18:46

Alana Bates je napisao/la: ›
Jer se crveni fićo dogodio preblizu Petrovu, a Petrovo je važnije. Ne možemo slaviti oba datuma.


I ako i mene ubrajaju međ' katolike, tvrdim da nije važnije od Petrova. Zakaj?
Pa da nije bilo crvenog figuara pod gusjenicama, možda se nikada ne bi pormijenila percepcija međunarodne javnosti o Slobi njegovoj paradigmi prema kojoj je on čuvao Jugoslaviju.

Da je Slobo "očuvao Jugoslaviju" (iako nje ni nije bilo posljednjih godina pred rat), mi bi sad slavili Kraljev rođendan, palili vatromet u spomen objave rata Turskoj i unisono kenjali protiv separatističkih težnja Albanaca.

#60:   Autor: debeli Post Postano: 30.06.2006. 19:05

Leteći kontam da se nismo bas razumjeli, ne slazem se sa koristenjem plakata u političke svrhe. No ne slazem se niti sa korištenjem politickih manipulacija u svrhu svrgavanja ljudi koji su do prije godinu dana bili nevini a sad su odjednom krivi, a da sudski proces nije ni započeo. Kontam da je rat rezultat jedne politike. Tvorci plakata su po mom mišljenju, htjeli samo podsjetiti, da se u isto doba kada su se događala tzv. naručena ubojstva civila srpske nacionalnosti, također su se odigravala najveća zvijerstva prema građanima Osijeka uglavnom ne srpske nacionalnosti. Te da je istina da su pripadnici 5-e kolone snajperirali i dojavljivali pozicije naših snaga. I stvarno ne znam zašto ovo pišem jer nema smisla, nadam se samo da rata ne bude, ludila među ljudima, jer onih koji bi ponovno stali u obranu sve je manje.Bolje da nije bilo B.G jer bi rat u OS trajao kraće,a Osijek bi na kraju ipak postao Ocek.

#61:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 19:13

quote="debeli"]
Leteći kontam da se nismo bas razumjeli, ne slazem se sa koristenjem plakata u političke svrhe. No ne slazem se niti sa korištenjem politickih manipulacija u svrhu svrgavanja ljudi koji su do prije godinu dana bili nevini a sad su odjednom krivi, a da sudski proces nije ni započeo. Kontam da je rat rezultat jedne politike. Tvorci plakata su po mom mišljenju, htjeli samo podsjetiti, da se u isto doba kada su se događala tzv. naručena ubojstva civila srpske nacionalnosti, također su se odigravala najveća zvijerstva prema građanima Osijeka uglavnom ne srpske nacionalnosti. Te da je istina da su pripadnici 5-e kolone snajperirali i dojavljivali pozicije naših snaga. I stvarno ne znam zašto ovo pišem jer nema smisla, nadam se samo da rata ne bude, ludila među ljudima, jer onih koji bi ponovno stali u obranu sve je manje.Bolje da nije bilo B.G jer bi rat u OS trajao kraće,a Osijek bi na kraju ipak postao Ocek.
[/quote]
U potpunosti se slažem..

#62:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.06.2006. 19:27

Marigold je napisao/la: ›
quote="debeli"]
Leteći kontam da se nismo bas razumjeli, ne slazem se sa koristenjem plakata u političke svrhe. No ne slazem se niti sa korištenjem politickih manipulacija u svrhu svrgavanja ljudi koji su do prije godinu dana bili nevini a sad su odjednom krivi, a da sudski proces nije ni započeo. Kontam da je rat rezultat jedne politike. Tvorci plakata su po mom mišljenju, htjeli samo podsjetiti, da se u isto doba kada su se događala tzv. naručena ubojstva civila srpske nacionalnosti, također su se odigravala najveća zvijerstva prema građanima Osijeka uglavnom ne srpske nacionalnosti. Te da je istina da su pripadnici 5-e kolone snajperirali i dojavljivali pozicije naših snaga. I stvarno ne znam zašto ovo pišem jer nema smisla, nadam se samo da rata ne bude, ludila među ljudima, jer onih koji bi ponovno stali u obranu sve je manje.Bolje da nije bilo B.G jer bi rat u OS trajao kraće,a Osijek bi na kraju ipak postao Ocek.

U potpunosti se slažem..
[/quote]

I moji starci govore to isto. Zasluge se ne smiju zanemariti, dakako. Ali proces je u tijeku, i bez obzira što je namontiran i politički, mislim da ih Glavaš ima u šaci već time što mu na raspolaganju stoje straaaaaašna međunarodna sredstva: ako izgubi proces, može se žaliti Međunarodnom sudu za ljudska prava... Ma da je i neutemeljeno, negativan publicitet si Hrvatska ne smije priuštiti pred očima Europe u koju se trpa...

#63:   Autor: --- Post Postano: 30.06.2006. 20:56

glasam za negativni publicitet.
i, iako ga ne volim, pomoći ću mu.

skroman mali doprinos zabavi.

#64:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.06.2006. 21:08

kako god okrenete, plakati su bili na neprimjerenim mjestima i u čisto prljave političke svrhe, slike žrtava samo su iskorištene...

muka mi je od rata. a kad o tome raspravljaju osobe koje su takoreći bila djeca koja se malo čega uopće mogu sjećati ....... nema smisla.

#65:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 21:40

Znači smijemo raspravljati o stvarima kojih se isključivo moramo sjećati...divota

#66:   Autor: puki Post Postano: 30.06.2006. 22:03

pa, da - ako se ne sjecas, nemas sto pametno za reci...

#67:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.06.2006. 22:08

Marigold je napisao/la: ›
Znači smijemo raspravljati o stvarima kojih se isključivo moramo sjećati...divota


jedno je raspravljati o nečemu što si iskusio, ili što ti je utjecalo na život, a drugo raspravljati što si učio u školi.......
mislim, možeš, ali nema istu težinu, a ni posljedice po tvoj život.

#68:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 22:38

Druga stvar je nešto što si učio u školi a druga kad si nešto ipak proživio kao ja...btw sjećam se nekih stvari i od 2g svog života a kako ne bih onda sa 6,7,8...a bila sam samo 2mj izvan Hrvatske-i to u vrijeme dok se najveća sranja još nisu događala...
I ti kao raspravljaš samo o onome što si iskusila (mislim nisam čula da si posvojila i jedno od te gladne djece-koje toliko često spominješ ili da si ti sama bila gladna)-znači to što ti pričaš po tvome nema težinu?!

#69:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.06.2006. 23:06

nisam posvojila nijedno gladno dijete, ali znam kako je kad ležiš u krevetu i slušaš kako granate prelijeću.... dok čuješ, dobro je. ona koju ne čuješ, ubija.

sjećanja djeteta i malo odraslije osobe baš nisu isto.

#70:   Autor: super_leptir Post Postano: 01.07.2006. 9:39

ti plakati su tu s razlogom... zasto? zato sto Hrvatski narod ima naviku zaboravljati sto mu se u proslosti dogadjalo i od koje strane. ja osobno nikada nisam genralizirao i govorio o tome da je cijeli srpski narod kriv. ali mi Hrvati imamo jednu losu naviku... ciniti stare greske. ne zaboravimo da se nitko od predstvanika srpskog naroda do dana danasnjeg nije ispricao za ono sto su napravili u Hrvatskoj. ili smo i to zaboravili.
danice ja s tvojim komentarima imam zbilja dovoljno materijala da te pitam jesi ti uopce normalna? kako mozes poistovjecivat civile i vojnike u ratu??? zeno, jesu tebi sve na broju??? u kojem ti svijetu zivis?
ja ne znam gdje si ti bila za vrijeme rata i gdje su bili svi oni koji se bune. vjerojatno sa roditeljima u americii kanadi, mozda i u njemackoj. ja ne volim sto se rat stalno aktualizira, ali jos manje volim sto zaboravljamo sto nam se dogosdilo!
sto se tice "civila" koji su ubijani u osijeku.... reci mi molim te tko su bili snapjeristi koji su gadjali ljude po gradi tko su bili oni koji su dojavljivali srpskoj artiljeriji koordinate i polozaje strateskih tocaka i navodili projektile.
jednostavno ne dopustam da se omalovazava ono za sto su se moji borili i za sto su ginuli! sram da vas bude!

#71:   Autor: super_leptir Post Postano: 01.07.2006. 9:42

tek sam sad vidio da je o istim stvarima pisala i marigold, ali eto... ne skodi da se utvrdi gradivo!

#72:   Autor: Alana Bates Post Postano: 01.07.2006. 9:45

DanicaV je napisao/la: ›
nisam posvojila nijedno gladno dijete, ali znam kako je kad ležiš u krevetu i slušaš kako granate prelijeću.... dok čuješ, dobro je. ona koju ne čuješ, ubija.

sjećanja djeteta i malo odraslije osobe baš nisu isto.


Znala sam da će se ovo u ovakvom slučaju pretvoriti u busanje u prsa ko je šta radio i di je bio u ratu. Dopusti, DaniceV, da sjećanja male djece mogu biti strašnija nego tvoja: neka djeca su gledala kako im ubijaju roditelje, neka su morala dočekati ekshumaciju svojih roditelja, i kako znaš da upravo ne razgovaraš s nekim od takve djece (doživljaji rat djeteta koje ništa ne zna i ništa ne razumije mogu biti još mističniji, strašniji i užasniji nego onih koji bar znaju što treba raditi kad dođe do opće opasnosti...)? Zato predlažem da se suzdržimo od rasprave tko je od civila koliko propatio u ratu...
@super-leptiru: voljela bih kad bi bar pročitao o čemu smo raspravljali na ove tri stranice teksta: nitko nije niti jednom riječju omalovažio rat, raspravljamo o plakatima koji su bili izvješeni po gradu, a koji su prikazivali ratne žrtve... Pitanje je samo: je li to ružna manipulacija u političke svrhe ili je svejedno je li manipulacija, glavno da se podsjetimo na žrtve?

#73:   Autor: super_leptir Post Postano: 01.07.2006. 9:49

ma procito sam prvu stranicu i odma odgovorio jer nisam mogo vise izdrzat... ova danica mi pije krv! a eo tek sad sam procitao i sve ostalo i stojim pri svojem da plakati valjaju i neka ostanu!

#74:   Autor: Alana Bates Post Postano: 01.07.2006. 9:52

Eto, ok, to je odgovor i pol. Ne slažemo se, al bar znamo o čemu pričamo...

#75:   Autor: puki Post Postano: 01.07.2006. 9:57

dopusteno je razilazenje u misljenjima...

#76:   Autor: super_leptir Post Postano: 01.07.2006. 9:58

dogovoreno! Smile eo ruke!

#77:   Autor: DanicaV Post Postano: 01.07.2006. 11:52

Slažem se da svatko individualno proživljava ono što vidi, čuje, doživi....
Rata i žrtava rata se treba sjećati na primjereniji način.
Plakati su zaista bili morbidni.
Moje mišljenje.

#78:   Autor: Marigold Post Postano: 01.07.2006. 12:30

Pa naravno da su morbidni-pa riječ je o ratu ne o vrtlarenju pa da stave slike cvijeća...

#79:   Autor: 8 Post Postano: 01.07.2006. 12:44

Ja imam sreću (ili prokletstvo?) da kao dječak nisam izgubio nikoga, na avione sam pucao drškom od metle...

Gore od strahota rata i jezivih slika jer beznađe i moralna provalija poraća.

Hajd ljudi, gradite neke pozitivne ideje o svemu, nije Glavaš nikakav heroj, on je zapravo medijski proizvod u vašim glavama.

Dva ga puta nacrtali kao Napoleona i eto sranja u Ruandi.

Puno bi se svi bolje osjećali kad bi se spomenici dizali Osječanima, a ne pojedincima. Jer smo svi nekako, ma tko i na koji način, bili povezani u jednom zlu koje smo prevladali.

Treba dići spomenik ljudima koji su glasili toplanu dok su je majstori raketirali. Ako se već prisjećamo, prisjetimo se ljudi koji su dočekivali prognanike... Nitko ne pamti ljude koji su Osijek onim drvenim dalekovodom povezali u E-E sustav dok su daždjele mine.

To je bilo događanje naroda grada, a ne vojne sile, vojskovođe i pizdarija u koje želite vjerovati jer sami ne znate razmišljati.

I tako ga treba pamtiti.

#80:   Autor: Gemi Post Postano: 01.07.2006. 13:01

8 je napisao/la: ›
Puno bi se svi bolje osjećali kad bi se spomenici dizali Osječanima, a ne pojedincima. Jer smo svi nekako, ma tko i na koji način, bili povezani u jednom zlu koje smo prevladali.


To je za mene ideja vrijedna podrške!

Pun mi je klinac rata kojeg ne želim reprizu, baš kao što je pisala paperje.
Hoću reći da nakon svega ne želim sljedećih 40 godina živjeti u tom filmu, kao što su nas prethodnih godina trovali sa "Titovim naprijed partizanima".

Dobro je to uvrstiti u povijest za naraštaje, dobro je imati spomenik, dobro je izvući pouku, ali apsolutni sam protivnik militantnog razmišljanja i zadojavanja sranjima.

#81:   Autor: puki Post Postano: 01.07.2006. 13:28

Gemi je napisao/la: ›
Dobro je to uvrstiti u povijest za naraštaje, dobro je imati spomenik, dobro je izvući pouku, ali apsolutni sam protivnik militantnog razmišljanja i zadojavanja sranjima.


tako je!
al ja cu uvjek biti "srbocetnicka pizda i kreten" kad kazem ljudima da zajebu vise rat...
nemos vjerovat, al to sam dobio jednom
Smile

da ji jebo rat.

#82:   Autor: Alana Bates Post Postano: 01.07.2006. 17:05

Ma mora postojati dostojanstven način da se obilježi to što je bilo, ionako sve nacije i nacionalni osjećaji počivaju na pre(o)življenim ratovima... Taj način samo mora biti prikladan. Jedan od načina je ovaj koji je predložio 8, ali nadam se da znate da uvijek postoje i druga rješenja.

Rata kao rata - nam je dosta, i to bez namjere da se omalovaži itko tko je u njemu sudjelovao, već samo da prestanemo kriviti rat za ovo što imamo danas, a čime nismo zadovoljni.

#83:   Autor: puki Post Postano: 01.07.2006. 18:06

iopet se moram sloziti...

#84:   Autor: debeli Post Postano: 01.07.2006. 22:20

Alo pa nismo mi trazili taj rat, rat je bio i ne trazite da ga se zaboravi. U tom ratu se stvorila ova država kakva je da je al je naša, da je drugačije završilo sad bi ovaj post pisao na čirilici.
Opet moram reci ne skrivajte pogled kad vidite PTSP-ovca, pijanog invalida ili izgladnjelog branitelja,jer je i on u vašim godinama imao vizije o budućnosti, no i u najgoroj noćnoj mori nije mogao vidjeti da će se društvo koje je proizašlo iz povratka nakon rata ovako postavljati po pitanju domovinskog rata. Napominjem sva sreća da nas je bilo 14.000 hrabrih (čitaj glupih) da ostanemo braniti naš grad.No kada se vratio ostatak od preko 80.000 tzv. pacifista, bojim se spomenuti da sam bio u ratu kako ne bih završio na nekom informativnom razgovoru.

#85:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 11:04

Poznato je da pobjednici u ratu pišu povijest, osim kod nas- mi smo ispali praktički krivci a samo smo se branili...

#86:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.07.2006. 13:46

Marigold je napisao/la: ›
Poznato je da pobjednici u ratu pišu povijest, osim kod nas- mi smo ispali praktički krivci a samo smo se branili...


To je krivo razmišljanje: samo zato što smo se branili imali smo pravo kršiti prava ljudi - ubijati civile, masakrirati ih, rušiti ljudima kuće, crkve i što sve ne...? Mislim da ne. To što je agresor kršio ljudska prava ne ovlašćuje one koji se brane da učine isto... Nitko ne smije ubijati, izazivati nepotrebnu bol i patnju nikome. Ako je takvih stvari i bilo, njih se treba sankcionirati i na srpskoj, bošnjačkoj i na hrvatskoj strani, bez milosti. I oni koji su ubijeni na srpskoj i oni koji su ubijeni na hrvatskoj strani imaju pravo na zadovoljštinu i na pravnu zaštitu...

#87:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 14:11

Naravno, ali ne možeš baš uspoređivat ono što su činili Hrvati u ratu i ono što su činili četnici..Pod branili nisam mislila na to da mi činimo gora zvjerstva njima nego što su oni nama-to je osveta a ne obrana( prestanite se hvatati za pojedinu riječ i onda na temelju toga komentirati i stvarati krivi sud o tome što neko misli reći)
...ovo ostalo sve stoji...Mislim da je kod mentaliteta Hrvata krivo to što mi pljujemo po svome...držimo se te neke pravde i jednakosti svih ljudi ,a svi ostali narodi štite svoje bez obzira na sve. Ovo što mi radimo ne bi bilo loše da tako rade i ostale zemlje( u ovom slučaju Srbija)..


Zadnja promjena: Marigold; 02.07.2006. 14:40; ukupno mijenjano 1 put.

#88:   Autor: --- Post Postano: 02.07.2006. 14:14

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): ›
Marigold je napisao/la: ›
Poznato je da pobjednici u ratu pišu povijest, osim kod nas- mi smo ispali praktički krivci a samo smo se branili...


To je krivo razmišljanje: samo zato što smo se branili imali smo pravo kršiti prava ljudi - ubijati civile, masakrirati ih, rušiti ljudima kuće, crkve i što sve ne...? Mislim da ne. To što je agresor kršio ljudska prava ne ovlašćuje one koji se brane da učine isto... Nitko ne smije ubijati, izazivati nepotrebnu bol i patnju nikome. Ako je takvih stvari i bilo, njih se treba sankcionirati i na srpskoj, bošnjačkoj i na hrvatskoj strani, bez milosti. I oni koji su ubijeni na srpskoj i oni koji su ubijeni na hrvatskoj strani imaju pravo na zadovoljštinu i na pravnu zaštitu...


takvog, idealističkog, rata nije bilo. niti će ga biti.
kao što je i činjenica da su pravo i pravda često dva dijametralno suprotna pojma. posebno u ovoj državi.

#89:   Autor: debeli Post Postano: 02.07.2006. 16:59

Volio bih vidjeti kako bi izgledalo da je 91´ u Vukovaru nas branitelj drzao priručnik Međunarodnog ratnog prava i govorio srbima da nije u redu od njih što bomarduju bolnicu jer osim ustaša u njoj ima i civila od kojih su neki i četnici. Te ako ne prestane, će gi sigurno nakon sukoba da ga se procesuira.HeHe.
Pa vi niste normalni, pa ni Švicarci nisu tako zabrijali na anti-militarizam ko vi.
Ovom prilikom bih se ispričao svima srbima kojima je neko poginuo u ratu, jer mi je žao sto su neki ipak preživjeli.

#90:   Autor: puki Post Postano: 02.07.2006. 17:10

hehehe...nisi smijesan, sori.
ti tvrdis da ni hrvati nisu u ratu radili pizdarije?
ne govorim da srbija nije zapocela rat. ali jesu li srbi krivi?
cuj, ako ces zbog nekog broja srbina kriviti ostatak za isto sranje, mogu i ja tebe kriviti za...ne znam...slusanje narodnjaka...kradju...silovanje...pdv...alkoholizam...
dizajn windowsa...par ubojstava...prebrzu voznju...

sve je te stvari netko od hrvata napravio.
ajde sad se napizdi...

#91:  Re: Morbidni plakati po gradu Autor: --- Post Postano: 02.07.2006. 17:47

mislim da me niste shvatili.

vezano za oprost ili kategorizaciju zločina:

nije se esmjela dopustiti situacija da je agresor aboliran za sva sranja koja je napravio, dok se braniteljska populacija osuđuje za slična djela.
nepravda.
ali, kako rekoh, pravo i pravda su kod nas dva dijametralno suprotna pojma.


morbidni plakati? jesu. i trebaju biti.
da li im je mjesto na ulicama grada? da. neke stvari ne treba prepustiti zaboravu. neke ne treba ni oprostiti. da ih jebala abolicija.
da li su gore s dobrim razlogom? nisu. riječ je o manipulaciji.

#92:   Autor: 8 Post Postano: 02.07.2006. 18:00

puki je napisao/la: ›
ajde sad se napizdi...


Vidim da i pacifiste i moraliste jebe jedna stvar - klasifikacija zločina.

#93:   Autor: --- Post Postano: 02.07.2006. 18:07

moral je kategorija za sebe.

kategorizacija zločina je nešto što je davno učinjeno, postoji sijaset kaznenih zakona koji su to regulirali.

da se sve mjerilo istim aršinom...ova rasprava bi bila suvišna.
ovako je samo...pucanju prazno.

#94:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.07.2006. 21:18

debeli je napisao/la: ›
Volio bih vidjeti kako bi izgledalo da je 91´ u Vukovaru nas branitelj drzao priručnik Međunarodnog ratnog prava i govorio srbima da nije u redu od njih što bomarduju bolnicu jer osim ustaša u njoj ima i civila od kojih su neki i četnici. Te ako ne prestane, će gi sigurno nakon sukoba da ga se procesuira.HeHe.
Pa vi niste normalni, pa ni Švicarci nisu tako zabrijali na anti-militarizam ko vi.
Ovom prilikom bih se ispričao svima srbima kojima je neko poginuo u ratu, jer mi je žao sto su neki ipak preživjeli.


Moj kršteni kum je sa svojom obitelji morao pobjeći iz našeg mjesta u Francusku zato što su mu na početku kad se sve zakuhavalo dolazili kojekakvi lebivjetri i lezilebovići prijetiti obitelji. Ne zato što je bio Srbin (jer nije bio!), nego što je bio samo pravoslavac. Moji kumovi su otišli doslovce noseći gaće na štapu u Francusku zato što su najobičniji nikogovići s "pravom" bojom krvnih zrnaca rekli da je on (slušaj me: ON!) Srbin i agresor.
A ja nikad nisam upoznala bolju, mirniju i vrjedniju osobu od svog kuma. Danas, moj kum u Francuskoj ima novi život: moje kume studiraju i završavaju srednju školu. Mog kuma hvale kao dobrog majstora, jednog od najboljih u svom poslu, neprestano ga zovu. A ovi nikogovići danas sjede za šankom lokalnih birtija i nabrajaju koji qrac sve ne valja u ovoj zemlji. I zato, ako ikad i pomislim da bi trebalo isticati hrvatstvo u situaciji kad se govori o ratu, sjetim se da bih se tada spustila na nivo tih jebivjetara. Nikad. Nije bitna nacionalnost, bitno je jesi čovjek koji poštuje norme morala... Pa ko mora držat priručnik Međunarodnog ratnog prava, a ko se zna ravnat po svojoj savjesti - tome priručnik ne treba.

#95:   Autor: --- Post Postano: 02.07.2006. 21:23

netko drumom...netko šumom...

#96:   Autor: Gemi Post Postano: 03.07.2006. 8:43

gazda777 je napisao/la: ›
mislim da me niste shvatili.

vezano za oprost ili kategorizaciju zločina:

nije se esmjela dopustiti situacija da je agresor aboliran za sva sranja koja je napravio, dok se braniteljska populacija osuđuje za slična djela.
nepravda.
ali, kako rekoh, pravo i pravda su kod nas dva dijametralno suprotna pojma.


morbidni plakati? jesu. i trebaju biti.
da li im je mjesto na ulicama grada? da. neke stvari ne treba prepustiti zaboravu. neke ne treba ni oprostiti. da ih jebala abolicija.
da li su gore s dobrim razlogom? nisu. riječ je o manipulaciji.


Napokon nešto zaslužno kikirikija!

#97:   Autor: 8 Post Postano: 03.07.2006. 8:47

Alana Bates je napisao/la: ›
Moj kršteni kum je sa svojom obitelji morao pobjeći iz našeg mjesta u Francusku zato što su mu na početku kad se sve zakuhavalo dolazili kojekakvi lebivjetri i lezilebovići prijetiti obitelji. Ne zato što je bio Srbin (jer nije bio!), nego što je bio samo pravoslavac. Moji kumovi su otišli doslovce noseći gaće na štapu u Francusku zato što su najobičniji nikogovići s "pravom" bojom krvnih zrnaca rekli da je on (slušaj me: ON!) Srbin i agresor.


E vidiš, tu su presudnu ulogu odigrali upravo oni koji su nešto trebali napraviti, a nisu.

Oni koji su mu trebali držati liniju, a nisu. Znam nekoliko takvih priča, ali... u mojoj ulici imaju 3 srpske kuće, i danas su tamo.

#98:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 8:50

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
mislim da me niste shvatili.

vezano za oprost ili kategorizaciju zločina:

nije se esmjela dopustiti situacija da je agresor aboliran za sva sranja koja je napravio, dok se braniteljska populacija osuđuje za slična djela.
nepravda.
ali, kako rekoh, pravo i pravda su kod nas dva dijametralno suprotna pojma.


morbidni plakati? jesu. i trebaju biti.
da li im je mjesto na ulicama grada? da. neke stvari ne treba prepustiti zaboravu. neke ne treba ni oprostiti. da ih jebala abolicija.
da li su gore s dobrim razlogom? nisu. riječ je o manipulaciji.


Napokon nešto zaslužno kikirikija!

bio bih sretniji s kavom kao nagradom...

#99:   Autor: eldiablo Post Postano: 03.07.2006. 11:52

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Je, dušo, samo.... gledam ja svoje susjede, prijatelje, pa čak i poneke od rodbine, koji imaju malo dijete, a dijete kaže "četnik" ili "ustaša" (nebitno). Pa ja, onda (premda me svi gledaju kao da sam pala s Marsa) pitam dijete od 3-4 godine: "Maco, a što je to četnik ili ustaša?" A dijete ne zna odgovor!! Naravno, ne može ni znati. Nažalost, ne znaju ni mnogi odrasli, sve je to u nekom spletu misli, vjetrenjača u glavama.
Dakle, nažalost, to je budućnost.. svima nama, a i onim nekim drugim, mlađim generacijama. Rata je uvijek bilo i bit će ga. Izazivat će ga ljudi, njihove strasti, iživljene i neiživljene. Nemoguće ga je izbjeći. Valjda je to ono nešto ljudsko u čovjeku - dokazati nadmoć, veću čak i od Boga. Vječita borba čovjeka. Pogotovo kad pobijede male srasti.
I, nažalost, draga, bit će još mnogo djece koja će odlaziti plačući, bit će još mnogo lijesova prekrivenih zastavama u budućnosti koju će jednog dana zvati prošlost. Čovjek je nemoćan da bi to izbjegao. Valjda zbog slobode izbora koju uživa.
Samo, na nama je da si ovaj život koji imamo učinimo što ljepšim, boljim i podnošljivijim. Stoga smatram da bismo zaista trebali potrgati sve te plakate po gradu (SVAKA ČAST I HVALA SVIM BRANITELJIMA), treba se okrenuti životu i radosno ga živjeti.

SVAKA ČAST OZANA - KAPA DOLJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#100:  Re: Morbidni plakati po gradu Autor: roca Post Postano: 03.07.2006. 13:18

nije mi jasno zašto se te plakate naziva morbidnima...oni su činjenica, istina, stvarnost.

#101:   Autor: debeli Post Postano: 03.07.2006. 14:36

Možda zato sto Morbus znači nešto kao smrt, a ljudi na plakatima ne djeluju baš živahno.

#102:   Autor: Alana Bates Post Postano: 03.07.2006. 14:37

roca je napisao/la: ›
nije mi jasno zašto se te plakate naziva morbidnima...oni su činjenica, istina, stvarnost.


A tko kreira našu stvarnost - mi ili netko drugi? Ja bih voljela kad bi to bio svatko za sebe.

#103:   Autor: puki Post Postano: 03.07.2006. 14:38

debeli je napisao/la: ›
Možda zato sto Morbus znači nešto kao smrt, a ljudi na plakatima ne djeluju baš živahno.


najpametnija stvar recena u raspravi Smile
ono, nema smisla da se vrijedjamo zbog misljenja...

#104:   Autor: puki Post Postano: 03.07.2006. 14:39

Alana Bates je napisao/la: ›
A tko kreira našu stvarnost - mi ili netko drugi? Ja bih voljela kad bi to bio svatko za sebe.


hm...i mi i drugi...dodje do problema oko usaglasavanja kakva bi trebala biti... Smile

#105:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 22:43

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Možda zato sto Morbus znači nešto kao smrt, a ljudi na plakatima ne djeluju baš živahno.


bravo. Smile

#106:   Autor: eldiablo Post Postano: 04.07.2006. 11:54

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja imam sreću (ili prokletstvo?) da kao dječak nisam izgubio nikoga, na avione sam pucao drškom od metle...

Gore od strahota rata i jezivih slika jer beznađe i moralna provalija poraća.

Hajd ljudi, gradite neke pozitivne ideje o svemu, nije Glavaš nikakav heroj, on je zapravo medijski proizvod u vašim glavama.

Dva ga puta nacrtali kao Napoleona i eto sranja u Ruandi.

Puno bi se svi bolje osjećali kad bi se spomenici dizali Osječanima, a ne pojedincima. Jer smo svi nekako, ma tko i na koji način, bili povezani u jednom zlu koje smo prevladali.

Treba dići spomenik ljudima koji su glasili toplanu dok su je majstori raketirali. Ako se već prisjećamo, prisjetimo se ljudi koji su dočekivali prognanike... Nitko ne pamti ljude koji su Osijek onim drvenim dalekovodom povezali u E-E sustav dok su daždjele mine.

To je bilo događanje naroda grada, a ne vojne sile, vojskovođe i pizdarija u koje želite vjerovati jer sami ne znate razmišljati.

I tako ga treba pamtiti.


DOBAR, DOBAR!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

#107:   Autor: anakonda Post Postano: 04.07.2006. 12:07

...potpisujem ovo, drago mi je da se bar netko sjetio svih onih ljudi koji su sa civilne strane doživljavali rat...pardon, ne doživljavali, već sudjelovali, bez oružja...ali snagom dobre volje...još da se netko sjeti i civila, i to ne samo onih koji su poginuli ili ostali invalidi...ima i onih koji su cijeli rat proveli u gradu, dajući obol kroz civilnu zaštitu, crveni križ, itd, itd...a tko ih danas spominje???nitko, nažalost...a nitko ne spominje u istoj rečenici civilne žrtve i PTSP...zašto???...zar je moguće da su oni po čijim su glavama padale granate ostali normalni?mislim da nije...

#108:   Autor: --- Post Postano: 04.07.2006. 16:20

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...potpisujem ovo, drago mi je da se bar netko sjetio svih onih ljudi koji su sa civilne strane doživljavali rat...pardon, ne doživljavali, već sudjelovali, bez oružja...ali snagom dobre volje...još da se netko sjeti i civila, i to ne samo onih koji su poginuli ili ostali invalidi...ima i onih koji su cijeli rat proveli u gradu, dajući obol kroz civilnu zaštitu, crveni križ, itd, itd...a tko ih danas spominje???nitko, nažalost...a nitko ne spominje u istoj rečenici civilne žrtve i PTSP...zašto???...zar je moguće da su oni po čijim su glavama padale granate ostali normalni?mislim da nije...


zar je moguće da su oni koji su preživjeli brak ostali normalni? mislim da nije...treba i njima dati invalidsku mirovinu zbog PTSPA-a...

#109:   Autor: anakonda Post Postano: 05.07.2006. 9:09

Citat: › zar je moguće da su oni koji su preživjeli brak ostali normalni? mislim da nije...treba i njima dati invalidsku mirovinu zbog PTSPA-a...


...nisam mislila na invalidske mirovine, gazda...mislila sam na:

[/quote]Treba dići spomenik ljudima koji su glasili toplanu dok su je majstori raketirali. Ako se već prisjećamo, prisjetimo se ljudi koji su dočekivali prognanike... Nitko ne pamti ljude koji su Osijek onim drvenim dalekovodom povezali u E-E sustav dok su daždjele mine. [quote]
...te ljude više nitko čak ni ne spominje...a isto tako nitko ne pita za civile koji su zbog granata koje su im padale po glavi, definitivno makli na neki način...ne možda PTSP, ali nitko me ne može uvjeriti da oni koji su to preživjeli nemaju posljedica...i mislim da usporedba braka i rata nije baš nešto...
Osijek031.com » Politika » Morbidni plakati po gradu


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::