Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

#1: Question eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ? Autor: digitalevil Post Postano: 27.04.2008. 21:46

jel ima neko iskustva s time?al prvenstveno me zanima prekooceanska internet kupovina,naime našo sam neki dobar sajt(amerićanski) ima dobrih stvari za kupit,al me strah,štajaznam ono moram ih ostavit broj kartice,bojim se da će me pokrast il tak nešt.e da,i kolko bi mogla koštat poštarina ili ti troškovi dostave, šta je već.....

#2:   Autor: Poppy Post Postano: 27.04.2008. 23:02

ja kupovala preko PayPala, iz Amerike, sve ok.

#3:   Autor: TYCHE Post Postano: 28.04.2008. 9:55

Mi imamo pozitivna iskustva, nikad se nije nista lose dogodilo, VISA je kartica, secure Pay Pal stranica i sve pet. Iznos naknade transporta mozes provjeriti u dnu stranice gdje ti je shipping policy, neki i ne dopremaju vjerovatno u Hrvatsku, ali to ce ti tamo pisati - a u krajnjem slucaju kontaktiraj pitanjem prodavatelja pa ce ti on konkretno odgovoriti, razlicito je. Biraj prodavatelje koji imaju 100% ili 99.9% rejting jer su oni pouzdani.
http://listings.ebay.com/_W0QQ_trksidZm37QQsocmdZListingCategoryList
Nadalje - pitanje carine - to ne znam jer mi primamo na americku adresu pa nama to nije bilo nikad u pitanju, ali racunaj da ti je na USA e bay upola ili trostruko jeftinije nego ista u Cro pa ti to i sa transportom i carinom jos uvijek izade povoljnije - za razliku od tog primjerice njemacki e bay je jako skup.

#4: Loot Re: internet kupovina Autor: steam Post Postano: 28.04.2008. 11:09

digitalevil je napisao/la (Pogledaj post): › jel ima neko iskustva s time?al prvenstveno me zanima prekooceanska internet kupovina,naime našo sam neki dobar sajt(amerićanski) ima dobrih stvari za kupit,al me strah,štajaznam ono moram ih ostavit broj kartice,bojim se da će me pokrast il tak nešt.e da,i kolko bi mogla koštat poštarina ili ti troškovi dostave, šta je već.....


Pitanje je koji site i koji payment gateway koristi?
Veliki/poznati siteovi su uvijek ok (tipa Amazon), a što se tiče manjih, reci o kojem se siteu radi, pa cemo vidjeti.

#5:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 28.04.2008. 11:16

Kupovao i primao uplate na Moneybookers.com, kupovao preko checkout.google.com. S Paypalom nisam imao iskustva, a koliko sam citao - pouzdani su.

Kupovao i preko nekih e-trgovina koje su koristile neke manje poznate/nepoznate gatewaye i sve je stimalo.

U svakom slucaju, pri kupovini obrati paznju koliko dugo trgovina postoji, proguglaj malo reviews i vidjet ces sto drugi korisnici o njima govore.

Postoje web trgovine koje koriste paypal i ostale pouzdane gatewaye, ali su same po sebi najobicniji scam. Dakle, gateway nije mjerilo pouzdanosti.

Jednako tako, sam financijski dio transakcije moze proci ok (nece ti nitko ukrasti podatke, ovo-ono), a trgovina moze biti takva da ti posalje krivi proizvod ili proizvod lisije kvalitete nego su reklamirali i slicno.

#6:  Re: internet kupovina Autor: digitalevil Post Postano: 28.04.2008. 14:54

proučio sam malo bolje sajt,skonto sam da je sve sigurno,nema nekog rizika....al brate mili, shipping je masan,skoro duplo od cijene koju platiš za naručeno
eo ako nekog zanima,izbor je stvarno velik http://www.skateamerica.com/

#7: Question eBay kupovina - savjeti Autor: maratonka Post Postano: 25.08.2009. 11:03

Ne znam gdje staviti ovu temu, pa ako ne ide ovdje neka je moderatori prebace...

ugl. htjela bih početi kupovati preko ebaya, ali prije bih htjela čuti nečija iskustva, savjete itd.... pa ako ima ljudi dobre volje da mi daju korisne savjete bila bi jako zahvalna! Wink

#8:   Autor: Frost Post Postano: 25.08.2009. 11:31

Imam par frendova koji redovito kupuju preko eBaya i dosad nikad nisu imali nikakvih problema. Bitno je samo da kupuješ od nekog tko ima dobar feedback i kime su kupci zadovoljni.

a taj eBay je stvarno jedna velika pijaca Smile nema šta ne moš nać. Smile

#9:   Autor: maratonka Post Postano: 25.08.2009. 12:38

Frost je napisao/la: ›
Imam par frendova koji redovito kupuju preko eBaya i dosad nikad nisu imali nikakvih problema. Bitno je samo da kupuješ od nekog tko ima dobar feedback i kime su kupci zadovoljni.

a taj eBay je stvarno jedna velika pijaca Smile nema šta ne moš nać. Smile


da, stvarno jedna velika pijaca Smile
hvala na savjetu!

#10:   Autor: Frost Post Postano: 25.08.2009. 13:01

E da... što se plaćanja tiče, dosta toga prolazi preko PayPala, stvar stvarno funkcionira, dostava je relativno brza (ovisi o prodavatelju), cijene dostave nisu nešto ekstremno visoke (iako u nekim slučajevima znaju premašiti vrijednost naručene robe)... No, sve se da dogovoriti... i sve se da kupiti Very Happy

Customer feedback ti je najbitniji dio priče, eBay vodi puno računa o tome jer je i njima bitno da su svi zadovoljni.

#11:  Re: ebay Autor: evil monkey Post Postano: 25.08.2009. 13:22

ja sam u par navrata kupovala na ebayu, nikakvih problema nisam imala, placanje preko paypala... jedino moras voditi racuna da ce ti - ovisno o tome sto kupujes - na carini otvarati pakete i naplacivati carinu. (a to sa osjeckom carinarnicom je posebna prica za koju treba nova tema, grrrrrrrrr osijek031.com smile).

mogu samo ponoviti ono sto je napisao Frost: bitno je da kupuješ od nekoga tko ima dobar feedback i kime su kupci zadovoljni. i gledas da imaju worldwide dostavu (neki ne zele slati u hrvatsku, a ponekad se i ne isplati jer postarine znaju biti astronomske, sve ovisi o velicini i tezini paketa)

#12:   Autor: Kodrann Post Postano: 25.08.2009. 13:44

ja uzimam stalno od tamo i sve prolazi bez ikakvih problema. s carinom se da izaći na kraj i ako ti treba pomoć i sl. javi mi se na [email protected] ili pošalji mejl pa ću ti dat i msn adresu Wink

#13:   Autor: evil monkey Post Postano: 25.08.2009. 14:19

Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › s carinom se da izaći na kraj i ako ti treba pomoć i sl. javi mi se
super ako znas kako s njima izaci na kraj: dogodilo se jednom da su iz paketa koji je sadrzavao vise stvari jednu stvarcicu sebi "zadrzali" i pravili se blesavi, a jednom je paket "misteriozno" nestao... a nekoliko puta su odokativnom metodom odlucivali koliku ce carinu zaracunati (znaci nema nikakvog pravila ni pravilnika, cifre se izbacuju kako se kome digne, pozaliti se nemas kome - barem su meni tako rekli. bagra.)

#14:   Autor: Kodrann Post Postano: 25.08.2009. 18:01

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › s carinom se da izaći na kraj i ako ti treba pomoć i sl. javi mi se
super ako znas kako s njima izaci na kraj: dogodilo se jednom da su iz paketa koji je sadrzavao vise stvari jednu stvarcicu sebi "zadrzali" i pravili se blesavi, a jednom je paket "misteriozno" nestao... a nekoliko puta su odokativnom metodom odlucivali koliku ce carinu zaracunati (znaci nema nikakvog pravila ni pravilnika, cifre se izbacuju kako se kome digne, pozaliti se nemas kome - barem su meni tako rekli. bagra.)


to ti je njihov tužni standard
ja sam nasresću dovoljno puta s njima "ratovao" pa mogu reć da se mogu ipak sjebat

#15:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 25.08.2009. 21:16

lako s carinom
samo reci prodavaču da napiše kako je to dar (gift) i nema problema
u glavom imam samo pozitivne dojmove

#16:   Autor: Kodrann Post Postano: 26.08.2009. 0:12

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › lako s carinom
samo reci prodavaču da napiše kako je to dar (gift) i nema problema
u glavom imam samo pozitivne dojmove


nije to tako lako. po tvom dogovoru dam zaključiti da nisi naručio više od 10-ak puta Wink

#17:   Autor: luka_os Post Postano: 26.08.2009. 8:59

ma kakav gift ako se roba naručuje od Pjong Minga, to ne prolazi.....al zato prolazi čokolada Very Happy

#18:   Autor: maratonka Post Postano: 26.08.2009. 10:10

Frost je napisao/la: ›
E da... što se plaćanja tiče, dosta toga prolazi preko PayPala, stvar stvarno funkcionira, dostava je relativno brza (ovisi o prodavatelju), cijene dostave nisu nešto ekstremno visoke (iako u nekim slučajevima znaju premašiti vrijednost naručene robe)... No, sve se da dogovoriti... i sve se da kupiti Very Happy

Customer feedback ti je najbitniji dio priče, eBay vodi puno računa o tome jer je i njima bitno da su svi zadovoljni.


e hvala puno! i da čula sam za cijenu dostave da zna bit veća od samog paketa Smile al dobro, za početak ću probati s nečim manjim pa vidjeti kako to funkcionira... ugl. hvala!

#19:   Autor: maratonka Post Postano: 26.08.2009. 10:11

luka_os je napisao/la: ›
ma kakav gift ako se roba naručuje od Pjong Minga, to ne prolazi.....al zato prolazi čokolada Very Happy

čokolada? :/ Very Happy

#20:   Autor: maratonka Post Postano: 26.08.2009. 10:13

Kodrann je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › lako s carinom
samo reci prodavaču da napiše kako je to dar (gift) i nema problema
u glavom imam samo pozitivne dojmove


nije to tako lako. po tvom dogovoru dam zaključiti da nisi naručio više od 10-ak puta Wink

ajde daj nam neke cake da se znamo snaći Wink

#21:  Re: ebay Autor: danny_boy Post Postano: 21.09.2009. 15:42

I mene ovo isto zanima. Nisam znao da su na carini takvi problemi.

Ali uspoređujući cijene na ebayu + dostava do Hrvatske sam zaključio da je ebay puno isplativiji od Hrvatske u kupovini, recimo kompjutera ili igraćih konzola (konkretno sam gledao Wii) Smile

#22:   Autor: audiworld Post Postano: 21.09.2009. 15:51

moj savjet..nemoj kupovat wii preko neta... je povoljniji,može biti i nov..kada diđe na carinu oderat će te... može on napisat GIFT, al ako te traže račun..a ti se praviš grbav onda će fino uzet najskuplju cijenu wiija i naplatit carinu

#23:   Autor: cane Post Postano: 21.09.2009. 16:39

Postoji opcija da ti ga netko kupi u njemi ili austriji preko ebaya. I donese ti ga.

#24:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 21.09.2009. 16:49

Za sve preko 150-200kn ide carina... uvijek trazi da ti prodavac [ako se radi o "Kinezima"] ubaci i invoice u paket, tako da ljudi na carini ne razbijaju glavu ili ne salju zahtjev za ocitovanjem [u tom slucaju placas 10kn i jos moras ici kod njih priloziti dokaz].

Kad narucujes od istog prodavatelja, nemoj vise itema narucivati odjednom, vec s dva-tri dana razmaka, jer ce sve doci u istom paket, a paket je osnova za obracun/oslobadjanje od carine.

Napomeni prodavacu da ono sto pise NA paketu ne igra ulogi i da bas mora ubaciti papir s racunom u paket. Meni su na kuverti za item od 1$ napisali da je vrijednost 40$. 10kn sam platio za poziv za ocitovanje, da bih odnio isprintati racun/transakciju s paypala u vrijednosti od $1. ;-)

Na stvari iznad 150-200kn racunaj da ce ti lupiti carinu i PDV...pa vidi isplati li se ili ne...

Preporucam DX [dosta sam kupovao kod njih] za Wii gadgete [ali i ostale djidje ;-) - npr. Playstation3, ili Xbox ili za hrpu drugih gadgeta]. Na DXu je sve s free shippingom...

#25:   Autor: Bojo Post Postano: 07.12.2009. 22:05

aj da ne otvaram novu temu...imam problem...pa ako možete pomozite...
ovako...imam visa revolving karticu...i uspio sam napraviti račun na paypal...i sad kad pokušavam napravit na ebayu...sve ide lijepo do 3.koraka...di moram upisat broj kartice.kad istječe i onaj kod od 3 broja...i šta god napišem za broj kartice ne valja...šta da radim? šta?...

#26:   Autor: audiworld Post Postano: 08.12.2009. 7:59

ne znam hza tu visu..na poleđini kartice trebaš imati 3 broja ako je VISA i 4 mislim ako je Mastercard...ja sam na ebaxu već ajme pa se ne sjećam baš..

mungos ti je sve napisao za carinu, osim da ne plaćaš carinu na igre već PDV i neke pristojbe..Very Happy

eto, druže..ako imaš problema poši ošet..ja recimo ne kupujem gotovo ništa u RH jer su pičke i nabiju cijene u nebesa

#27:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 08.12.2009. 9:53

adebisi-jug2 je napisao/la: › ovako...imam visa revolving karticu...i uspio sam napraviti račun na paypal...i sad kad pokušavam napravit na ebayu...sve ide lijepo do 3.koraka...di moram upisat broj kartice.kad istječe i onaj kod od 3 broja...i šta god napišem za broj kartice ne valja...šta da radim? šta?...


Sto upisujes kao broj kartice [nemoj se smijati, ima ljudi koji ne znaju koji broj je broj kartice]?

Zasto na eBayu upisujes broj kartice, ako si otvorio paypal account? S paypal accountom samo jednom unosis podatke o kartici [kod otvaranja paypal accounta ili kod promjene kartice].

Broj kartice je onaj embossirani broj - moras upisati sve znamenke. Kad te pita za CCV, to je onaj troznamenkasti broj na poledjini kartice - broj nije embossiran, vec je otisnut. I to je to...

VISA Revolving [barem ona od HYPO-a] radi s PayPalom bez problema.

#28:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 08.12.2009. 9:57

ja sam kupio mobitel preko ebay-a i dogovorio sam se kinezom da napiše kako je gift i da vrijedi 59.99$
to ja napravio i nisam platio carinu

#29:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 08.12.2009. 10:01

_Jimmy_ je napisao/la: › ja sam kupio mobitel preko ebay-a i dogovorio sam se kinezom da napiše kako je gift i da vrijedi 59.99$
to ja napravio i nisam platio carinu
To sto pise da je gift ne igra nikakvu ulogu [bar iz mog iskustva]. Ja sam platio carinu za predmete na cijoj kutiji je pisalo da je GIFT i da kosta 10$. Cini se da ovisi od slucaja do slucaja.

I ja sam kontao uzeti neki dualSIM, ima stvarno povoljnih uredjaja. Koji si uzeo?

#30:   Autor: audiworld Post Postano: 08.12.2009. 10:14

ovako..što se tiče mobitela... imate agenciju hakom, ili tako nešto. provjerite jel taj uređaj na njihovoj listi, jer ako nije onda morate ishodit dozvolu za uvoz koja košta cca 200kn, a i više... ovo što ti je mob prošao carinu je luda sreća

#31:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 08.12.2009. 11:32

Leteci mungos je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la: › ja sam kupio mobitel preko ebay-a i dogovorio sam se kinezom da napiše kako je gift i da vrijedi 59.99$
to ja napravio i nisam platio carinu
To sto pise da je gift ne igra nikakvu ulogu [bar iz mog iskustva]. Ja sam platio carinu za predmete na cijoj kutiji je pisalo da je GIFT i da kosta 10$. Cini se da ovisi od slucaja do slucaja.

I ja sam kontao uzeti neki dualSIM, ima stvarno povoljnih uredjaja. Koji si uzeo?


pa istina je da ovisi od slučaja do slučaja ali isto tako možeš to "prošvercati" kao informatičku opremu na koju se ne plaća carina
uzeo sam Samsung D980i
prošao sam 1500 kn jeftinije

#32:   Autor: morgan Post Postano: 08.12.2009. 21:51

dozvoljeni iznos koji ne podliježe carini je 300 kn.
ukoliko vam netko šalje nešto kao poklon u tom slučaju ne bi trebao priložiti nikakve račune uz "poklon" pa je manja vjerojatnost da ćete platiti carinu.

#33:   Autor: Bojo Post Postano: 09.12.2009. 0:52

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la: › ovako...imam visa revolving karticu...i uspio sam napraviti račun na paypal...i sad kad pokušavam napravit na ebayu...sve ide lijepo do 3.koraka...di moram upisat broj kartice.kad istječe i onaj kod od 3 broja...i šta god napišem za broj kartice ne valja...šta da radim? šta?...


Sto upisujes kao broj kartice [nemoj se smijati, ima ljudi koji ne znaju koji broj je broj kartice]?

Zasto na eBayu upisujes broj kartice, ako si otvorio paypal account? S paypal accountom samo jednom unosis podatke o kartici [kod otvaranja paypal accounta ili kod promjene kartice].

Broj kartice je onaj embossirani broj - moras upisati sve znamenke. Kad te pita za CCV, to je onaj troznamenkasti broj na poledjini kartice - broj nije embossiran, vec je otisnut. I to je to...

VISA Revolving [barem ona od HYPO-a] radi s PayPalom bez problema.

hehehe...ma znam...hvala...ugl...bio je problem što nisam dobio mail za potvrdu računa na ebayu...pa sam morao upisivat brojeve s kartice...i upišem...i ništa...al riješio to s otvaranjem novog računa...i onda skontam da ne moram više upisivat broj kartice...tak da je sad sve riješeno...naručio sam nešto za 100-injak kn da vidim kako funkcionira...

#34:   Autor: audiworld Post Postano: 09.12.2009. 8:03

@morgan naravno da nisi u pravu.. 300 kn je u PUTNIČKOM PROMETU.. 150 u poštanskom ( i to zato što je to njihova dobra volja)..inače b po pravilu u poštanskom trebao platiti PDV na sve, makar košta 1kn..carina je nešto drugo, postoje tarife itd.

#35:   Autor: morgan Post Postano: 09.12.2009. 17:50

audiworld je napisao/la: ›
@morgan naravno da nisi u pravu.. 300 kn je u PUTNIČKOM PROMETU.. 150 u poštanskom ( i to zato što je to njihova dobra volja)..inače b po pravilu u poštanskom trebao platiti PDV na sve, makar košta 1kn..carina je nešto drugo, postoje tarife itd.

sorry, griješiš.evo u petak bio na pošti i reče carinica da kao fizička osoba mogu primiti paket/pošiljku u tom iznosu (300 kn)bescarinski.
carina vam je 14% i k tome još plaćate PDV 23%.
ja platio ....

#36:   Autor: PEGY Post Postano: 09.12.2009. 21:12

kupujte rvacko!!!

#37:   Autor: audiworld Post Postano: 10.12.2009. 8:40

da...carinu..al PDV plaćaš iznad 150kn

#38:   Autor: Bojo Post Postano: 07.01.2010. 19:15

sad sam vidio na OSTV...nisam pratio od početka...al nešto kao...od nove godine...nema carine za stvari do 1000 kn...a prije je bilo do 300 kn...jel to vrijedi i za e-bay kupovinu ili sam ja nešto krivo čuo?...

#39:   Autor: tyler_durden Post Postano: 07.01.2010. 22:46

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › sad sam vidio na OSTV...nisam pratio od početka...al nešto kao...od nove godine...nema carine za stvari do 1000 kn...a prije je bilo do 300 kn...jel to vrijedi i za e-bay kupovinu ili sam ja nešto krivo čuo?...


Neki dan sam bio na carini i preuzeo neke stvari koje sam naručio preko eBay-a
te sam pitao teta carinicu jel' vrijedi da se od sada ne plaća carina za stvari ispod 1000 kn . Teta carinica mi je ljubazno rekla da sve ostaje po starom.
Znači da priča o 1000 kn ne drži vodu. Nažalost.

ps
Carina za glazbene instrumente se ne plaća. Neovisno o cijeni. Barem mi je tako rečeno.

#40:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 07.01.2010. 22:50

1000kn je iznos vrijednosti robe koja se moze unijeti u RH i ne odnosi se na postanski promet.

Nazalost, koliko mi je poznato, za postanske posiljke se nije nista promijenilo.

#41:  Re: Gadgeti - zanimljivi dealovi ili pronalasci [Internet shopping - eBay, DealExtreme i sl.] Autor: Brick Top Post Postano: 02.07.2011. 0:18

Imam jedno klasično pitanje u svezi ebay-a i carine pa ako bi mi netko znao odgovorit, bio bih mu jako zahvalan Smile
Do sada sam naručivao preko ebay-a jedino neke dijelove za mobitel od kojih je najskuplji bio 130kn tak da nisam ništa dodatno još plaćao. Ali u biti se slabo razumijem i u carinu i u pdv i slične namete.

Sada bih si htio kupit ovaj sat: http://cgi.ebay.com/EF543D-Chronograph-men-Watch-EF-543D-1AV-543D-brand-new-/160573445213?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2562ec545d#shId
Dakle, cijena 83$ iliti oko 425kn. Koliko bih još dodatno morao platiti? PDV 23%? Carinu? Jel pomaže ona caka da mi pošiljatelj to pošalje kao "gift"?

Hvala svima unaprijed na pomoći.

#42:   Autor: Frost Post Postano: 02.07.2011. 2:04

Pomaže caka da pošalje kao gift i ne stavi račun u kutiju Very Happy

#43:   Autor: empetri Post Postano: 02.07.2011. 9:13

Mda, onda zadrze u uredu i posalju ti poziv da izvolis donjeti isprintani racun sa maila ili paket putuje nazad Very Happy

Kao da taoca imaju.

#44:   Autor: Brick Top Post Postano: 02.07.2011. 11:31

A koji je najgori mogući scenarij? Da platim carinu 10% i PDV 23%? Ili ima još neka caka? Ako me matematika dobro služi, to mi je još dodatnih 140kn, sve skupa 565kn. Nije ni to nimalo loše. Moram provjerit koliko kod Živkovića košta takav sat, ali po nekim informacijama, nije ispod 1200kn.

#45:   Autor: empetri Post Postano: 02.07.2011. 11:38

nema goreg scenarija Very Happy mozda jos 15ak kuna zbog slanja obavijesti, ponovnom pakiranju paketa na carini, slicne gluposti, ali najvjerojatnije ne

#46:   Autor: Brick Top Post Postano: 02.07.2011. 11:42

empetri je napisao/la (Pogledaj post): › nema goreg scenarija Very Happy mozda jos 15ak kuna zbog slanja obavijesti, ponovnom pakiranju paketa na carini, slicne gluposti, ali najvjerojatnije ne

A dobro, kako rekoh, to nije tako strašno. Hvala na odgovoru! Wink

#47:   Autor: audiworld Post Postano: 02.07.2011. 12:38

gift ne vrijedi.. ako to vide onda te tek zajebavaju

#48:   Autor: Brick Top Post Postano: 02.07.2011. 13:20

Žao mi je što to moram reći zbog naših urara, ali kod njih je ovaj sat u prosjeku 1000kn skuplji! Provjereno. Ni manje ni više. osijek031.com smile

#49:   Autor: audiworld Post Postano: 02.07.2011. 13:32

s tim da ako je sat neka poznatija marka onda će te vjerojatno tražit nešto da potvrdiš da je original..alo ne uspiješ onda si u govnima

#50:   Autor: Boost Post Postano: 02.07.2011. 14:27

Imaš još trošak otvaranja paketa oko 40 kn. Katkada im se ne da raditi pa zbog paketa od 500kn šalju na špediciju..onda imaš još oko 100-200 kn troška.

#51:   Autor: fatalni_cevap Post Postano: 02.07.2011. 14:59

da to sa spediciom je definoitivno najgore sto te moze zadesit hh.

je li tko imao iskustva sa kupovanjem razer opreme npr. misa. kosta 250kn, a moglo bi se desit ako carinik nije neki mladji, da posto je mis, samo propusti dalje, a ako ne onda 23% + mozda jos nesto?
ako je netko kupovao konkretno tako sta nek napise iskustvo Very Happy .fala

#52:   Autor: Brick Top Post Postano: 02.07.2011. 15:22

Nevjerovatno. Da ta naša carina može biti toliko neorganizirana da doslovno ne znaš ni tko pije ni tko plaća. Niste jedini koji ste mi dali ovakve odgovore i jednostavno se može zaključiti da pravila nema! Dakle, u jednom sustavu (kakav je carinski) koji se temelji na pravilima, pravila nema, nego čista lutrija. Rolling Eyes

#53:   Autor: audiworld Post Postano: 03.07.2011. 10:22

upravo tako..lutrija

#54:   Autor: Seba Post Postano: 03.07.2011. 13:10

ja naručivo bljeskalicu i na cijenu od 400tinjak kuna sam morao dodat još cca 150. A na foto opremu nema carine, ovo su bili neki usputni troškovi :/

#55:   Autor: Monstrum Post Postano: 03.07.2011. 13:15

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › A koji je najgori mogući scenarij? Da platim carinu 10% i PDV 23%? Ili ima još neka caka? Ako me matematika dobro služi, to mi je još dodatnih 140kn, sve skupa 565kn. Nije ni to nimalo loše. Moram provjerit koliko kod Živkovića košta takav sat, ali po nekim informacijama, nije ispod 1200kn.


najgori mogući scenarij je ...
10kn poštanski komad papira da dođeš na carinu
+
23% pdv
+
carina koja na luksuzni predmet kao što je ovaj može izaći i do polovice vrijednosti predmeta

s ovakvim stvarima se ne bih igrao sve dok se jasno u zakonu ne definira koliko ide carine na šta.

vjeruj mi kad ti kažem da te sat može izaći skuplje nego da si ga kod nas kupio. ja sam tako prošao s paintbrushem.

#56:   Autor: trauma_os Post Postano: 03.07.2011. 16:29

Ja sam relativno nedavno naručila torbicu s neta, vrijednost je bila oko 250kn i nisu mi ju ni carinili ni ništa, i paket nije bio uopće otvaran, znači samo su ga tutnili u poštu i poslali meni, dok sam prije toga naručivala naočale cca 160kn i tu sam morala platiti porez carinu i sve te njihove gluposti.

Uglavnom nema ti pravila uopće, ako se njima taj dan radi sve će ti naplatiti, ako im se ne radi proći ćeš kao ja sa torbom, samo će ti stići kući bez ikakvih dodatnih proškova.

#57:   Autor: Brick Top Post Postano: 03.07.2011. 18:00

Ma... priredit ću 100 ojra i kud puklo da puklo Very Happy

#58:   Autor: audiworld Post Postano: 03.07.2011. 18:09

@trauma_os ne znam jesi čula ali po novom bi mogla nadrljat.. pogotovo vi cure i te torbice, naočale. Radi se o tome da ako kupiš npr Guess torbu, mislim ako na njoj piše Guess, mogu te zajebavat i tražit da im dokažeš da je original.. ako je s ebaya teško da je original... ugl. onda ako ne dokažeš šalju u zg na vještačenje, to ti naplate, ako otkriju da je lažnjak onda još i uništavanje platiš

#59:   Autor: trauma_os Post Postano: 03.07.2011. 21:19

audiworld je napisao/la: ›
@trauma_os ne znam jesi čula ali po novom bi mogla nadrljat.. pogotovo vi cure i te torbice, naočale. Radi se o tome da ako kupiš npr Guess torbu, mislim ako na njoj piše Guess, mogu te zajebavat i tražit da im dokažeš da je original.. ako je s ebaya teško da je original... ugl. onda ako ne dokažeš šalju u zg na vještačenje, to ti naplate, ako otkriju da je lažnjak onda još i uništavanje platiš



Znam za te fore ali kod nas na pošta carini u Osijeku to baš i nije praksa.. btw tih vještaka u Hrvatskoj navodno ni nema, ima samo za neke marke al za večinu ih nema.

#60:   Autor: Brick Top Post Postano: 04.07.2011. 13:05

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Žao mi je što to moram reći zbog naših urara, ali kod njih je ovaj sat u prosjeku 1000kn skuplji! Provjereno. Ni manje ni više. osijek031.com smile

Mislim da dugujem ispriku našim urarima jer sam uspio stupit u kontakt s tim prodavačem na ebayu i uglavnom, lik mi je na jedan lijepi način rekao da je sat lažnjak. Kao, ima "original Casio movement" (što god da to značilo), ali se ne proizvodi u "original Casio tvornici" Very Happy Doduše, lik zaista ima odličan feedback i titulu topselera te daje uz sat sve moguće papire (a na kraju krajeva, bio je i pošten pa rekao istinu), tako da ne vjerujem da bi mi itko radio probleme na carini zbog Casio sata od 80$. No eto, za sada (dok se ne dokaže drugačije) stoji da sam nepravedno optužio urare da imaju maržu od 1000kn (iako, javna tajna je jedno vrijeme bila da se ferivi opskrbljuje na koridoru, tak da pitanje kakve nam satove i urari podvaljuju).

#61:   Autor: Chule Post Postano: 04.07.2011. 14:10

Seba je napisao/la: ›
ja naručivo bljeskalicu i na cijenu od 400tinjak kuna sam morao dodat još cca 150. A na foto opremu nema carine, ovo su bili neki usputni troškovi :/


jel to ovaj blic? kako radi TTL?

http://cgi.ebay.com/YONGNUO-ETTL-II-YN-467-Flash-Speedlite-Canon-DLSR-/110674864808?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item19c4bc6aa8

#62:   Autor: nake_rado Post Postano: 30.08.2011. 9:23

Jel zna netko kakvo je sad stanje s tom carinom i ostalim. Do kolko se smije kupit nešto s ebaya, a da ne naplate koznašta još sa strane?

#63:   Autor: Ingo Post Postano: 30.08.2011. 9:31

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Jel zna netko kakvo je sad stanje s tom carinom i ostalim. Do kolko se smije kupit nešto s ebaya, a da ne naplate koznašta još sa strane?


160 kn

#64:   Autor: nake_rado Post Postano: 30.08.2011. 9:33

Ingo je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Jel zna netko kakvo je sad stanje s tom carinom i ostalim. Do kolko se smije kupit nešto s ebaya, a da ne naplate koznašta još sa strane?


160 kn

A što ide u slučaju da se kupi za više?

#65:   Autor: noname Post Postano: 30.08.2011. 9:35

onda placas PDV i carinu na ukupni iznos itema i dostave

PDV - 23%
carina - ovisi o cemu se radi, ali postotak se moze naci na internetu


savjet: prije shipinga probaj kontaktirati prodavača i zamolit ga da na racun stavi manji iznos kak ote nebi kacila carina, to prolazi samo kod nekih neznacajnih itema, normalno da nemozes stavit da neki mobitel vrijedi 100kn itd Smile

#66:   Autor: coffee Post Postano: 30.08.2011. 15:42

noname je napisao/la (Pogledaj post): › onda placas PDV i carinu na ukupni iznos itema i dostave

PDV - 23%
carina - ovisi o cemu se radi, ali postotak se moze naci na internetu


savjet: prije shipinga probaj kontaktirati prodavača i zamolit ga da na racun stavi manji iznos kak ote nebi kacila carina, to prolazi samo kod nekih neznacajnih itema, normalno da nemozes stavit da neki mobitel vrijedi 100kn itd Smile


možeš malo pojasniti, kako to prodavač može točno 'staviti' manji iznos? koliko sam upoznat, cijena koja je na ebay-u stavljena za neki predmet se nakon potvrde kupnje (confirm) odmah povezuje sa npr paypalom i vuče sredstva preračunata u domaćoj valuti sa bankovnog računa..

#67:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.08.2011. 15:56

@coffee, "Kinezi" cijenu mogu napisati na dva nacina - na kuvertu napisati vrijednost posiljke (to se obicno ignorira u carini) ili staviti nekakav racun u kuvertu.

noname vjerojatno misli da se fake-a iznos na racunu koji se umetne u posiljku/paket. To moze proci kad razlika izmedju stvarne i izmisljene cijene nije velika ili lako uocljiva, ali generalno je to vrlo riskantna radnja.

Zasto? Carinici znaju traziti Paypal ispis ili link na proizvod na eBayu ili transaction ID na PayPalu. Zapravo, sasvim redovito provjeravaju vrijednosti na eBayu i transaction ID-eve na Paypalu (vidio svojim ocima). Stoga je ovo vrlo riskantna radnja. Ako posumnjaju u ono sto pise na racunu u posiljci mogu traziti te podatke, a onda ce utvrditi da ih se pokusalo prevariti, pa je to carinski prekrsaj, a za to je minimalna kazna 1000kn (ako se ne varam).

Naravno da ima ljudi koji to rade, ali treba znati odvagati rizik. ;-) Na netu ionako ima puno lijepih stvari do 160kn vrijednosti, a ono vrijednije je ionako cesto vrlo riskantno kupovati na nevidjeno. ;-)

#68:   Autor: nake_rado Post Postano: 11.11.2011. 15:52

Jel oni to gledaju na samo predmet koliko košta ili još i poštarina. Imam ovakav slučaj da majica košta 14.99 funti, i još poštarina 3.5, što me sveukupno izađe 18.49 funti, što je 162kn,odnosno jebene 2kn iznad onih 160 do čega nemoraš plaćati. Hajd molim vas brzo odgovor ako znate. Hvala unaprijed jelte.

#69:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 11.11.2011. 15:57

Gledaju predmet + postarina.

Ali zazmirit ce na te dvije kune, bez brige... samo reci ekipi koja ti salje paket da u njega stavi i racun na kojem pise ukupan iznos [predmet + dostava]. Obavezno im to reci...

Ako nema racuna ili ne mogu odgonetnuti iznos, onda ce ti poslati poziv da im dostavis racun. Podizanje tog poziva ces platiti 10kn i jos ces se morati jebati sa slanejm faksa [mail ne primaju] na njihov broj, gubiti dane cekajuci i tako to . ;-)

#70:   Autor: fatalni_cevap Post Postano: 11.11.2011. 18:35

ma vecinom prolazi sve i do 250kn, iako je sve sreca.
cesto puta prodju stvari i preko 500kn bez postarine.
ovisi koji je carinik, koliko se kuzi u stvari, brandove, lala

#71:   Autor: PEGY Post Postano: 11.11.2011. 20:07

meni su moj paketić prenjuškali i pretresli i onda obljepili onom ofucanom trakom, a bila je samo šminka unutri za nekih 20$

#72:   Autor: luka_os Post Postano: 13.11.2011. 9:41

mene su jedno vrijeme redovito pozivali za stvari do 100kn. To im je valjda bila akcija sa Hp-om uzmi 10kn Very Happy

#73:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 13.11.2011. 12:53

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › meni su moj paketić prenjuškali i pretresli i onda obljepili onom ofucanom trakom, a bila je samo šminka unutri za nekih 20$


To je uobicajena procedura. Svi paketi se otvaraju i provjerava se njihov sadrzaj. Tako je u Osijeku, jer nema puno posla i onda se ide u detalje. Prema pricanju ljudi iz Zagreba, tamo je situacija dosta drugacija. Otvaraju se i provjeravaju samo neki paketi (zbog ogromne kolicine), i zato je tamo puno veca sansa da ce paketi s predmetima koji su naocigled iznad 160kn proci bez problema.

Realno gledano, cijela ta prica o postanskim posiljkama je jedna velika lakrdija. Preko granice se moze prevesti robe u vrijednosti od 1000kn, ali paket ne moze biti vece vrijednosti od 160kn. Dakle, ova nejednakost mora imati nekakav uzrok:
- ogranicenje od 160kn za posiljke ima za cilj sprijeciti masovnu kupovinu u Kini
- ogranicenje od 160kn za posiljke ima za cilj odrzati na poslu bulumentu stranackih vojnika ciji se posao svodi na otvaranje posiljki u postama carinjenja

#74:  Re: eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ? Autor: Sarmica Post Postano: 02.12.2011. 12:10

Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.
Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.
http://www.viaddress.com/
Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike
Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om
Srecna kupovina

#75:   Autor: morgan Post Postano: 02.12.2011. 21:19

Sarmica je napisao/la: ›
oni ti robu salju u Srbiju.

a tko šalje robu iz Srbije? Smile

#76:  Re: eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ? Autor: ayna Post Postano: 03.12.2011. 13:03

www.viaddress.com šalje i u Hrvatsku Smile Praktično i povoljno, osobito ako se kombinira više narudžbi različitih prodavača, npr. s Amazona i E-baya. Ako neki prodavač ne prima vašu karticu, ovaj servis čak nudi uslugu kupnje za vas, bez dodatne naknade.

#77:   Autor: Lichma Post Postano: 03.12.2011. 21:21

morgan je napisao/la: ›
Sarmica je napisao/la: ›
oni ti robu salju u Srbiju.

a tko šalje robu iz Srbije? Smile
morgan je napisao/la: ›
Sarmica je napisao/la: ›
oni ti robu salju u Srbiju.

a tko šalje robu iz Srbije? Smile

Very Happy

Ista firma radi dostavu i u Hrvatsku. Potrebno se samo registrirati(besplatno) na njihovoj stranici www.viaddress.com Nakon toga moze se kupovati, a oni kupljeno dostavljaju na vasu pravu adresu u HR. Nacin dostave birate sami, a VIAddress je jeftiniji, i do duplo, od ostalih slicnih servisa.

#78:   Autor: Dino8090 Post Postano: 08.11.2012. 14:51

Sta se dogodilo sa bratskom vezom Kina-Hrvatska? Zar su nas i oni napustili? Sad
U zadnjih mjesec i pol dana sam narucio dvije stvarcice (lega tri) i nijedna nije stigla. Jel se dogodilo jos kome?

#79:   Autor: MissTake Post Postano: 08.11.2012. 16:28

Dino8090@ već mjesec dana čekam elektroniku s e-baya ...

ali bižutrija i ostale gluposti dolaze čak nakon 2 tjedna :/

#80:   Autor: PEGY Post Postano: 08.11.2012. 16:54

popadalo u more Mr. Green


#81:   Autor: MissTake Post Postano: 08.11.2012. 18:02

not funny Ne, ne i ne! Ne, ne i ne!

#82:   Autor: nake_rado Post Postano: 08.11.2012. 19:38

Ja sa Deal Extremea čekam više od mjesec dana i lagano pizdim. Na ebayu bi tražio povrat, al ovdje mislim da to nema. Ima netko neka iskustva?

#83:   Autor: Dino8090 Post Postano: 08.11.2012. 19:53

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sa Deal Extremea čekam više od mjesec dana i lagano pizdim. Na ebayu bi tražio povrat, al ovdje mislim da to nema. Ima netko neka iskustva?

Jedan sam trazio povrat novca jer je bio malo veci iznos, a ovaj drugi mi je rekao da cekam 48 dana. Danas sam mu poslao mail da salje ponovno jer je item par kunica.
Ali netko nas gadno zajebava! Very Happy

#84:   Autor: nake_rado Post Postano: 08.11.2012. 20:29

Dino8090 je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sa Deal Extremea čekam više od mjesec dana i lagano pizdim. Na ebayu bi tražio povrat, al ovdje mislim da to nema. Ima netko neka iskustva?

Jedan sam trazio povrat novca jer je bio malo veci iznos, a ovaj drugi mi je rekao da cekam 48 dana. Danas sam mu poslao mail da salje ponovno jer je item par kunica.
Ali netko nas gadno zajebava! Very Happy

Kolki je to malo veći?

#85:   Autor: Dino8090 Post Postano: 08.11.2012. 20:42

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kolki je to malo veći?

Mislim oko 20 dolara.

#86:   Autor: MissTake Post Postano: 08.11.2012. 22:55

ja moram čekati. ponudio mi je povrat novca, ali me je molio da pričekam još 7 dana. strpit ću se jer sam bateriju an e-bayu platila 2,99 dolara, a u Osijeku sam našla za najnižu cijenu od 92kn ...

#87:   Autor: zlusch Post Postano: 09.11.2012. 12:34

nake_rado je napisao/la: ›
Ja sa Deal Extremea čekam više od mjesec dana i lagano pizdim. Na ebayu bi tražio povrat, al ovdje mislim da to nema. Ima netko neka iskustva?

Neki dan sam dobio pošiljku sa DX-a koju sam čekao točno pedeset dana.

I naravno, standardna procedura - 10 kn za pismo da donesem račun u Poštu carinjenja (još ne koriste e-mail) i sad još par dana da to dođe pouzećem do mene (čitaj: žuti papirić i onda do glavne pošte).

#88:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 09.11.2012. 13:57

@zlusch, koliko je proslo otkad je DX bas shippao? Imas u accountu, pa pogledaj. Naime, DX posiljke cesto kasne jer DX posalje tri tjedna nakon narodzbe, pa onda jos 3-4 tjedna dok dodje. Nakupi se. Ja sam neke stvari s DX-a cekao puno dulje.

Zato sada sve cesce na DX-u samo pronadjem i procitam sto me zanima, a onda na eBayu pronadjem to isto i narucim od tih sitnih dilera. Oni su se pokazali puno brzi kad je shiiping u pitanju i rijetko kada im za shipping terba vise od dva dana. Nerijetko se isti predmet na eBayu moze naci i za manje novca nego sto kosta na DX-u.

#89:   Autor: zlusch Post Postano: 09.11.2012. 14:34

Leteci mungos je napisao/la: ›
@zlusch, koliko je proslo otkad je DX bas shippao? Imas u accountu, pa pogledaj. Naime, DX posiljke cesto kasne jer DX posalje tri tjedna nakon narodzbe, pa onda jos 3-4 tjedna dok dodje. Nakupi se. Ja sam neke stvari s DX-a cekao puno dulje.

Računao sam od datuma kada su poslali. 50 dana.

I prijevod za tebe: Countao sam od datea kada su shippali. 50 dayova ;-)

#90:   Autor: MissTake Post Postano: 15.11.2012. 14:54

nakon žešćeg prigovora dobila sam odgovor da činezi više ne šalju elektroniku obično (free shiping) već kao nešto tipa prioritetno i da ako želim da mi pošalju bateriju moram platiti dodatno 2.5 dollara tracking number ...

#91:   Autor: zlusch Post Postano: 16.11.2012. 12:49

MissTake je napisao/la: ›
nakon žešćeg prigovora dobila sam odgovor da činezi više ne šalju elektroniku obično (free shiping) već kao nešto tipa prioritetno i da ako želim da mi pošalju bateriju moram platiti dodatno 2.5 dollara tracking number ...

Ako bi došlo za tjedan dana umjesto za sedam tjedana, vrlo rado bih im platio tih 2 i pol dolaresa.

#92:  Re: eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ? Autor: Dino8090 Post Postano: 16.11.2012. 13:00

evo danas mi stigla stvar koja je narucena 7. 9. Shocked

#93:   Autor: zlusch Post Postano: 16.11.2012. 14:04

Malo sam vršljao po DX-u i skužim ovo:
http://dx.com/direct/eu

Čisto mi dođe da isprobam....

#94:   Autor: MissTake Post Postano: 16.11.2012. 19:25

zlusch@ pa gle i ja bi platila da je bio pošten pa to domah rekla, a ne da me molio da čekam 45 dana i onda kad sam mu rekla za opciju šalji novu sjetio se da ipak ne može poslati standardno
osim toga za čega služi opcija naplata poštarine, a en napisati free shiping
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::