Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Fontana u kvaru!

#1:  Fontana u kvaru! Autor: Leon Post Postano: 26.10.2005. 11:07

Fontana na Trgu - ne radi! Prema neslužbenim informacijama, saznajemo da je uzrok kvara na fontani (kamion) autobus kojem se trg učinio zgodnim mjestom za manevar. Šteta je poprilična i još se ne zna kada će fontana opet biti u funkciji. Nadajmo se da će ovaj slučaj potaknuti odgovorne na razmišljanje o efikasnijem sprječavanju prometovanja trgom, kao i o stvaranje kvalitetnijih barijera, budući da mnogim barbarima nije jasno da stupići služe sprječavanju prometovanja automobila i da je tramvajska pruga rezervirana samo za tramvaj.









Photo: Gemi031



Photo by: Jware webcam


Zadnja promjena: Leon; 27.10.2005. 8:38; ukupno mijenjano 4 put/a.

#2:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 11:25

a nemoj me jebat da je neki lik tamo okreto kamion pa to ima SAMO KOD NAS a di je ta murija kad treba?????????????????

#3:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 11:56

nije kamion nego autobus

#4:   Autor: goose Post Postano: 26.10.2005. 12:02

is čovječe!
eto ti na balkana!

#5:   Autor: 42 Post Postano: 26.10.2005. 12:04

Vijesti na Gradskom radiju:

"... nepoznata osoba tijekom noći teretnim je vozilom prešla preko Trga Ante Starčevića te je slomljena središnja rešetka na glavnom mlazu fontane..."

Znači, ipak kamiondžija... Smile

Prijedlozi za sankcije prema dotičnom ako se utvrdi identitet?

#6:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 12:18

Ako je profesionalni vozač, doživotno oduzeti vozačku i dvostruko naplatiti štetu!!!!

#7:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 12:19

Stoka ! pa sinoć sam je tek prvi put vidio... i radila je...

#8:  Re: Fontana u kvaru! Autor: mischko Post Postano: 26.10.2005. 12:22

ma ljudi bus je.... evo prichaju na Slavonskom.... ali kakve su to kamere koje ne mogu niti uhvatiti tablice busa! pa nije to buha!!!! kako che onda uspjeti prepoznati osobu koja napravi neki vandalizam na trgu????

#9:   Autor: iawgoM Post Postano: 26.10.2005. 12:32

to je vec drugi put da je pokvarena ha? ja je jos nisam ni vidio...

@mischko - pa ipakje to samo web kamera Smile ne bi uhvatila tablicu ni na 3 metra Wink

#10:   Autor: gaap Post Postano: 26.10.2005. 12:36

prva procjena Grada ....šteta je 100 tisuća kunića...na web kameri se niš ne vidi, ali minutu kasnije snimljen je prolaznik na trgu pa murja cima da se čovjek javi...

#11:   Autor: D Post Postano: 26.10.2005. 13:02

kakav to mozak mora biti! Dugo je i trajala Sad

#12:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 13:12

Koji su k....C dali toliku lovu za nadzor?

#13:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 13:17

Svaka čast projektantima!!!!

Samo debil može projektirati trg u jednoj razini, a da rešetka nije dimenzionirana na pokretno opterećenje od vozila.

To se moralo dogoditi...

Nema veze, prodajmo dvije-tri klupe pa popravimo kvar...

#14:   Autor: gaap Post Postano: 26.10.2005. 13:18

[quote="Gost"]
Samo debil može projektirati trg u jednoj razini, a da rešetka nije dimenzionirana na pokretno opterećenje od vozila.
[/quote]

samo debil može voziti bus po trgu!!!

#15:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 13:32

Trg od 60 000 000 kn mora izdrzati pa da i avion sleti na njega.

A sta kad budu neki koncerti, pa kamioni budu dolazili postavljati pozornicu?! Ili ako bude pozar, nedaj Boze, hoce li vatrogasci morati parkirati u Strossmayerovoj ili paziti da nebi nagazili na Trg!!???

Ovo je napravio debil, ali bi se prije ili kasnije to dogodilo nekom drugom.

#16:   Autor: gaap Post Postano: 26.10.2005. 13:38

ma mi živimo u gradu u kojem sve treba zaštititi bodljikavom žicom, strujom, specijalcima, pit bullovima i zaraženim pticama

#17:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 13:47

[quote="gaap";p="7740"][quote="Gost"]
Samo debil može projektirati trg u jednoj razini, a da rešetka nije dimenzionirana na pokretno opterećenje od vozila.
[/quote]

samo debil može voziti bus po trgu!!![/quote]

da, slazem se da debil moze voziti bus po trgu ... ali trg i fontana MORA biti projektirana da moze podnjeti opterecenje vozila. Sto u slucaju pozara i vatrogasnih kola ?

#18:   Autor: Gemi Post Postano: 26.10.2005. 14:06

Jutros u sedam je radilo. Kako to da je taj nemili vozacki dogadjaj bio sinoc???

#19:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 14:24

Bez obzira na krajnje primitivan potez vozača da okreće svoje vozilo po trgu - dobili smo dokaz da nam je trg isfušaren. Đapić ukro lovu...

#20:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 14:27

J-Ware kamera je tamo više od 5 godina. Ne služi policiji. Ima li grad jednog pozornika? Ili samo u bircu?

#21:   Autor: gaap Post Postano: 26.10.2005. 14:31

prema snimci s nadzorne kamere na "Borovu" bus je na trgu bio u 05:22:56

#22:   Autor: 42 Post Postano: 26.10.2005. 14:36

Evo i na Gradskom su promijenili vijest, bus je definitivno...

To bi trebalo olaksati posao - mozda se moze skontati barem koji je prijevoznik u pitanju pa odmah bez pardona sjesti na racun... Cool

#23:   Autor: goose Post Postano: 26.10.2005. 14:48

Gost je napisao/la: ›
da, slazem se da debil moze voziti bus po trgu ... ali trg i fontana MORA biti projektirana da moze podnjeti opterecenje vozila. Sto u slucaju pozara i vatrogasnih kola ?


oprosti, gdje još vatrogasna kola prolaze po fontani na središnjem trgu?? mislim, fontana je fontana! ionako su blesavo napravili i ljudi hodaju po njoj! a ne bi trebali...a sad još i da vatrogasci voze po njoj!! mislim, ima mjesta za proći kraj nje!

#24:   Autor: Leon Post Postano: 26.10.2005. 14:52

Navodno je autobus tvrtke "Lasta" iz Beograda. Ali sve je to rekla-kazala. ;-)

Za sada stoji cinjenica da je Fontana unistena, tragovi guma se vide okolo, metalna konstrukcija u sredini je iskrivljena, i nekoliko ploca oko sredisnje rupe je izvitopereno.

Fotke kasnije...

#25:   Autor: steam Post Postano: 26.10.2005. 14:52

Dobro da nije propao u pothodnik!

#26:   Autor: deltaos Post Postano: 26.10.2005. 15:21

ŠTETA što nije upao u pothodnik..i usput vrat polomio.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

#27:   Autor: gaap Post Postano: 26.10.2005. 15:24

uhvatili su jednog vozača "Laste" koji je parkirao kod Indexa, odveli su ga da vidi snimku i potvrdio je da je bus iz njegovog poduzeća, a policija je prema tahometru utvrdila da nije riječ o tom vozaču i tom autobusu. krivac je vjerojatno već u srbiji. uglavnom, prema posljednjim informacijama šteta je 40.000 kuna

#28:   Autor: debeli Post Postano: 26.10.2005. 16:42

Treba odmah formirat CSI- Osijek, pa snimit tragove, pa ih kojimputerski obradit, pa ustanovit o kojoj se vrsti laste radi i gdje se gnjezdi, pa ju rasčerečiti da vidimo jel ima gripu, jer se zdrava ne bi okretala na trgu. A možda je ožednila pa išla pit vode, a kako ova nije dobro projektirana popustila je središnja rešetka.
Dajte ljudi ovo nije slučajno, očita je namjera bila uništiti nešto što je lijepo. Srbi su nam prvo maznuli nacrte instalacija, pa su probali granatama shebati trg, sada ga oće uništiti busevima. Jel konta neko da oni imaju nešt protiv našeg trga. osijek031.com smile

#29:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 17:06

Zovite Olivera Grigica koji je tako pametno isprojektirao trg. Pa ga pitajte kako je zamislio voznju pozarnog vozila ... , a ustvari nemojte jer ne zna nista osim se uvlaciti ljudima u vlasti

#30:   Autor: RKL Post Postano: 26.10.2005. 18:06

A kak' će Đapan držat predizborni skup za slijedeće izbore na tom trgu?
Neće to izdržat teret tolke mase ljudi.

#31:   Autor: koka Post Postano: 26.10.2005. 18:13

možda je čovjek mislio da se vozi kružnim tokom.

#32:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 18:15

Gost je napisao/la: ›
Zovite Olivera Grigica koji je tako pametno isprojektirao trg. Pa ga pitajte kako je zamislio voznju pozarnog vozila ... , a ustvari nemojte jer ne zna nista osim se uvlaciti ljudima u vlasti


Pa koji ste pimpek zapeli za vatrogasna vozila??? Kako su prolazili dok je fontana bila iznad nivoa? Pokraj nje... tako isto mogu i sada.
U opće nema potrebe praviti fontanu koja mora izdržati 20 tona tereta jer nije namjenjena da se vozi po njoj!

#33:   Autor: debeli Post Postano: 26.10.2005. 18:58

gulanfer je napisao/la (Pogledaj post): › Zovite Olivera Grigica koji je tako pametno isprojektirao trg. Pa ga pitajte kako je zamislio voznju pozarnog vozila ... , a ustvari nemojte jer ne zna nista osim se uvlaciti ljudima u vlasti


To požarno vozilo, jel to vozilo koje uzrokuje požare Question
Ljudi prestanite više trgovi nisu namijenjeni vožnji bilo kakvih vozila, nego pješacima, a specijalna vozila mogu prometovati tramvajskim dijelom, a ne preko fontane. Što da je fontana izdignutog profila, onda bi trebalo upozoriti pilote da paze da je ne zakače Question

#34:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 21:26

Pa ti srbi su stvarno psi,zamisli sada dali je to namjerno napravio?!
OSOBNO MISLIM DA JE TO DJELO SAVJESNO I SMISLJENO NAPRAVLJENO OD TOGA VOZACA SRBINA NAMJERNO!!

#35:   Autor: Bilke Post Postano: 26.10.2005. 22:36

Ma meni je najgluplja stvar u tome taj video nadzor. Instalacija kvalitetnog video nadzora je relativno jeftina u odnosu na recimo klupu s afričkom bukvom.

Fontanu mogu uništiti i vandali, picani, netko može spaliti ono drvo, razbiti lampu i sl.

No, oni s te kamere ne mogu identificirati autobus. Eeeeej, autobus. Pa što onda mogu? Smile

#36:   Autor: Gost Post Postano: 26.10.2005. 23:01

Gost je napisao/la: ›
a di je ta murija kad treba?????????????????

Bas... Hebe se njima.
Covjece ja vozim autocestom Zg-Lipovac i na desnom traku ooogromna komadina nekog metala, i ja naivno uzmem mobitel i nazovem policiju, kao na xxx kilemetru komad zeljeza na autocesti... I kaze meni operator, a sta da ja radim, nije to moj posao???
Douughhh!! Tek kada se netko spizdi onda je to njihov posao.
Nevezano za ovu temu no...

#37:   Autor: RKL Post Postano: 26.10.2005. 23:03

a zašto fontana nije radila?

#38:   Autor: RKL Post Postano: 26.10.2005. 23:06

uostalom, šta nije Matković rekao da građani mogu konzumirati trg u mjeri kojoj žele Smile

#39:   Autor: debeli Post Postano: 27.10.2005. 0:04

Imam ja prijedlog za gradske poglavare:
Premjestite fontanu ispod mog prozora, ili što je jeftinije dajte mi stan iznad grackog radija.
Jer pod mojim prozorom niko nije osto nezabilježen.
Ne da bi mu sliko tablicu, nego bi ga mogli po zubima prepoznat. Laughing

#40:   Autor: debeli Post Postano: 27.10.2005. 0:11

Nemrem vjerovat, sinoć na vijestima STV-a. Murjak otjero klinca s trga jer se ovaj za*ebavo s avionom na daljinski po trgu. Malo je to nanerviralo penzionere, pa ovi zvali policiju da se neki klinac voza po trgu s avijonom osijek031.com smile
Onda je došo interventni cipelić osijek031.com smile i oborio letjelicu, i uskratio maloljetniku ustavno pravo uživanja glavnog gradskog trga. osijek031.com smile

#41:   Autor: Nekvinda Post Postano: 27.10.2005. 0:52

Interesantno bi bilo saznati kuda se zaputio majstor u tom autobusu. Naravno, ako izuzmemo shvacanje kako je to uradio namjerno.

Jedna lasta ne cini proljece.

#42:   Autor: Kyoto Post Postano: 27.10.2005. 1:10

[quote="debeli";p="7775"]

To požarno vozilo, jel to vozilo koje uzrokuje požare Question
Ljudi prestanite više trgovi nisu namijenjeni vožnji bilo kakvih vozila, nego pješacima, a specijalna vozila mogu prometovati tramvajskim dijelom, a ne preko fontane. Što da je fontana izdignutog profila, onda bi trebalo upozoriti pilote da paze da je ne zakače Question[/quote]

Potpuno se slažem s ovim...a i s teorijom srpske urote protiv našeg trga Laughing ...ili je Rojs došao u goste Rolling Eyes
U svakom slučaju - katastrofa.

#43:   Autor: nikica_os Post Postano: 27.10.2005. 4:45

u danasnjem glasu slavonije ima nesto malo opsirnije o trgu i tom busu sto je presao preko fontane

#44:   Autor: Gost Post Postano: 27.10.2005. 7:09

ŽIVIO OLIVER GRIGIĆ I NJEGOVA PRIJETELJICA

#45:   Autor: Gost Post Postano: 27.10.2005. 7:10

Konačno ćemo raskrinkati Grigića

#46:   Autor: Gost Post Postano: 27.10.2005. 7:10

Konačno ćemo raskrinkati Grigića

#47:   Autor: Anastazija Post Postano: 27.10.2005. 7:37

[quote="debeli"]
Treba odmah formirat CSI- Osijek, pa snimit tragove, pa ih kojimputerski obradit, pa ustanovit o kojoj se vrsti laste radi i gdje se gnjezdi, pa ju rasčerečiti da vidimo jel ima gripu, jer se zdrava ne bi okretala na trgu. A možda je ožednila pa išla pit vode, a kako ova nije dobro projektirana popustila je središnja rešetka.
Dajte ljudi ovo nije slučajno, očita je namjera bila uništiti nešto što je lijepo. Srbi su nam prvo maznuli nacrte instalacija, pa su probali granatama shebati trg, sada ga oće uništiti busevima. Jel konta neko da oni imaju nešt protiv našeg trga. osijek031.com smile
[/quote]

Ha ha:-)

No htjedoh nesto drugo reci.
1. Sram ga bio! Kako moze tako sto napraviti? Mi smo taj trg cekali jako jako dugo.
2. Mozda se covjek zabunio, usao u pjesacku zonu (kakav je to nepismen vozac) i htio se okrenuti pa nije ni primjetio sto je napravio? No, to ga ne opravdava.

#48:   Autor: gaap Post Postano: 27.10.2005. 8:49

sad kad je prolšlo 24 sata i sve se malo ohladilo predlažem eutanaziju krivih, odgovornih i prozvanih. jednu bezbolnu ptičju eutanaziju zavrtanjem vratova, mlaćenjem kolcem ili kalibrom .22

#49:   Autor: Gemi Post Postano: 27.10.2005. 8:57

debeli je napisao/la: ›
Nemrem vjerovat, sinoć na vijestima STV-a. Murjak otjero klinca s trga jer se ovaj za*ebavo s avionom na daljinski po trgu. Malo je to nanerviralo penzionere, pa ovi zvali policiju da se neki klinac voza po trgu s avijonom osijek031.com smile
Onda je došo interventni cipelić osijek031.com smile i oborio letjelicu, i uskratio maloljetniku ustavno pravo uživanja glavnog gradskog trga. osijek031.com smile


I TI TO nisi UFOTKAO?!?!?!

#50:   Autor: Gost Post Postano: 27.10.2005. 11:26

[quote="RKL"]
A kak' će Đapan držat predizborni skup za slijedeće izbore na tom trgu?
Neće to izdržat teret tolke mase ljudi.
[/quote]
neće to izdržat ni teret Đapića samoga.

#51:   Autor: debeli Post Postano: 27.10.2005. 20:57

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › sad kad je prolšlo 24 sata i sve se malo ohladilo predlažem eutanaziju krivih, odgovornih i prozvanih. jednu bezbolnu ptičju eutanaziju zavrtanjem vratova, mlaćenjem kolcem ili kalibrom .22


Ja i dalje stojim iza onog obećanja.
Popust za grupne i organizirane eutanazije, može i uz karaoke.

#52:   Autor: captain_banana Post Postano: 27.10.2005. 22:09

100% je napisao/la (Pogledaj post): › Pa ti srbi su stvarno psi,zamisli sada dali je to namjerno napravio?!
OSOBNO MISLIM DA JE TO DJELO SAVJESNO I SMISLJENO NAPRAVLJENO OD TOGA VOZACA SRBINA NAMJERNO!!


ccc...vidiš ti te Srbe..kako oni uvjek nađu di su Hrvati najosjetljiviji pa po tome udaraju. samo se pitam što je sljedeće...možda oni ružni monoliti na trgu Slobode Smile

#53:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 27.10.2005. 23:19

captain_banana je napisao/la: ›
ccc...vidiš ti te Srbe..kako oni uvjek nađu di su Hrvati najosjetljiviji pa po tome udaraju. samo se pitam što je sljedeće...možda oni ružni monoliti na trgu Slobode Smile


U njih ce se zabiti avionima. Osjecki 9/11... ;-) Buduci da se kod nas datumi malo drugacije pisu, a sudnji dan dolazi... sugradjani, pripazite! Pogotovo vi koji zaboravljate popiti tablete... ;-)


A kakvih se sve zavjera covjek nacita, pa to nije za vjerovati... Smile

#54:   Autor: Gost Post Postano: 28.10.2005. 11:37

Jasno je da srbinu treba naplatiti sav popravak, ali mi nije jasno zašto se svi prave blesavi kad postoje i očevici. Lik je prespavao u Centralu, zna se i da je nosio prugastu majicu, možeš pitati svakog konobara kako izgleda, a na recepciji uz ne puno truda može se dobiti ime i prezime. Samo vjerojatno je već digo sidro iz Hrvatske. Trebali smo ga onda lapit na granici i nema u srbiju dok ne plati štetu. Pa nek proda autobus, kuću boli me k. šta samo nek nadoknadi štetu i zabranit mu ulazak u Hrvatsku doživotno. Svinja jedna.

#55:   Autor: steam Post Postano: 28.10.2005. 13:02

A na STV-u navodno sinoc rekose da uopce nije Lastin bus i da se ne zna koji je.

#56:   Autor: Gost Post Postano: 28.10.2005. 13:15

...ja sam sjebao stvar i jako mi je zo zbog toga....mala mi je ispod volana pljugala i jebiga nisam mogao stat....i taman kad sam skuzio, kocio sam, tamo vamo,ali kak je sve spricalo i nisam nist vidio, ni di je fontana ni nista...i ono bum, tres i gibaj i to je ukratko to...jebiga...trazim oprost..inace obavijest svim brzim detektivima - radim u gpp-u...i mi vec godinama u sitne sate kratimo put preko trga do remize...jebiga navike su navike...

#57:   Autor: Gost Post Postano: 28.10.2005. 13:24

zajebancija naravno.....ali cinjenica je da su gpp-ovci oduvijek kratili preko trga....ako treba dokaz postoje cak i fotke od prosle zime na kojima je u 5 ujutro snimljene bus koji se spucao...

#58:   Autor: Gost Post Postano: 28.10.2005. 14:21

to je kada grad da 500 000 kuna za videonadzor, a kupe se kamere po 100 000 a ostalo sebi u djep! zasto ne bi kad se moze!

#59:   Autor: Hamster Post Postano: 28.10.2005. 14:35

Gost je napisao/la: ›
to je kada grad da 500 000 kuna za videonadzor, a kupe se kamere po 100 000 a ostalo sebi u djep! zasto ne bi kad se moze!


Ma daj, pa ameri imaju losije fotke sa satelita pa to tamo daju nekom maheru za racunalom koji ti obradi sliku i vidis boju ociju, etiketu na kosulji ili kakav prsten osoba nosi. Tako je bar na filmovima. Laughing

Drugo, ako taj maher nesto i moze napravit to ne radi za saku spica i tapsanje po ramenu...

#60:   Autor: nevia Post Postano: 28.10.2005. 16:03

steam je napisao/la: ›
A na STV-u navodno sinoc rekose da uopce nije Lastin bus i da se ne zna koji je.


Nemam pojma možda je dezinformacija ali ja čula da se tip javio sam i da mu je kao žao, nije znao da se smije tu proći,a kad je zapeo morao se okrenuti! ako nije istina lažu oni koji su mi rekli ovo!
znala sam ja da nama ne treba ovako skup trg! pa nije žvaka za seljaka!

#61:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.11.2005. 14:33

Ne znam iz kojeg je smjera dosao bus, ali da su kamere radile, morale su ga negdje puno detaljnije uhvatiti.

Npr. ako je dosao iz smjera Strosike, iznad ZG banke ima kamera. Buduci da je bus prosao svega 2 metra od kamere u trenutku prolaska bi se svasta moglo moci ocitati.

Jednako tako, da je dosao iz Kapucinske, tamo ima toliko banaka i kamera da je barem jedan sustav/kamera uhvatila bus u prolasku.

Hm...vjerujem da je murija pitala sve te banke i firme koje imaju nadzorne kamere... vjerujem da cak i znaju tko je i ciji je bus, problem moze biti pravne prirode. Vjerojatno bez svjedoka ili snimke koja bi nedvojbeno nesto dokazala, sve pada u vodu.

Jel' ima netko ovdje tko se konta u pravnu regulativu ovakvih djidja i pitanja nadzornih kamera.
Osijek031.com » Vijesti » Fontana u kvaru!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::