Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Žene se sve više boje braka!!!

#1:  Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 21.06.2008. 18:54

Izvor: net.hr

Nisu samo muškarci ti koji se boje obaveza i ulaska u bračne vode. Brojke pokazuju da sve više modernih žena strahuje od braka i gubitka slobode, a razloga ima više.
Dok broj neudanih i slobodnih žena raste, raste i broj onih koje sve više problema imaju kada su u pitanju bračne obaveze.
Svijet im je za petama, tu su i očekivanja okoline, a sve ih više odabire bojkot braka ili odgodu.
U zadnjih 20 godina ponavlja se obrazac problema u vezama. Strah od obaveza i vezivanja odnosi se na nedostatak samopouzdanja kada se radi o održavanju veza na duge staze.
Ironija leži u tome da osobe koje se boje veze zapravo žele vezu i čeznu za ostvarivanjem ljubavnog odnosa i povezanosti s dugom osobom. I što je njihova želja za pronalaskom partnera i zaljubljivanjem veća, to su oni preplašeniji i zbunjeniji.

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

#2:   Autor: MissTake Post Postano: 21.06.2008. 19:30

mene nije strah
sam da me neko oće ženit
btw sala se mora rezervirtai i godinu i pol unaprijed

#3:   Autor: Poppy Post Postano: 21.06.2008. 19:38

MissTake je napisao/la: ›
mene nije strah
sam da me neko oće ženit
btw sala se mora rezervirtai i godinu i pol unaprijed


osijek031.com smile

potpisujem!

a ko će me sad tek ovaku pokidanu?! Sad

#4:   Autor: heart3 Post Postano: 21.06.2008. 19:54

Mene nije strah braka i gubitka slobode,nego se bojim zavjetovati se nekome na vječnost. Nisam sigurna koliko sam u stanju voljeti vječno. Nadam e da će to doći sa godinama. Very Happy

Poppy je napisao/la: ›
a ko će me sad tek ovaku pokidanu?! Sad

Draga muški rod ne vidi nas žene kao što se mi vidimo.
Mi smo same prema sebi prekritične.
Ne brini naći ćeš ti nekog macana kojem ćeš baš takva kakva jesi biti savršena i bit će presretan što si njega odabrala. ;-)
P.S.Nije bitno kako izgledaš,nego kakva si kao čovjek.

#5:   Autor: Poppy Post Postano: 21.06.2008. 20:00

heart3 je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
a ko će me sad tek ovaku pokidanu?! Sad

Draga muški rod ne vidi nas žene kao što se mi vidimo.
Mi smo same prema sebi prekritične.
Ne brini naći ćeš ti nekog macana kojem ćeš baš takva kakva jesi biti savršena i bit će presretan što si njega odabrala. ;-)
P.S.Nije bitno kako izgledaš,nego kakva si kao čovjek.


ovaj...kako da ti kažem... ja se zajebavam! Zbunj, zbunj

a ovo da sam pokidana... to ja malo cvilim zbog svoje misteriozne bolesti koju NISAM umislila! Sad

#6:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: pumpkin Post Postano: 21.06.2008. 20:03

Ne treba se ničeg bojati, that`s life! A "vječni zavjet" je u biti nemoguć, jer ne živimo vječno, moramo jednom i nestati sa ove planete.

#7:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 21.06.2008. 20:51

ne znam je li "strah" dobra riječ i naslov koji kaže kako se žene "boje" braka, no dobro...može i tako, jer strah je izvor mnogih stvari...

uglavnom, kad sam imala 22, udala bih se bez beda, ali što sam starija, sve manje imam želju za udajom...
za vezom da, ali za udajom...hm...

što ne znači da se ne bih udala kad bi se stvari poklopile

#8:   Autor: Delfin Post Postano: 21.06.2008. 22:47

Odkad znam za sebe nisam za brak. To nije strah vec moj izbor. Kad ulazim u vezu to odmah napomenem(dobro ne bas na prvom spoju) da poslije ne bude nisam znao. Vjerujem u suzivot oba partnera, da se podrzavaju i "guraju" kroz ovaj zivot al za to ti ne treba papir. Sto se tice nasljedstva to se rjesava oporukom opet nemoras se vjencati.
Jos bih nesto htjela reci, danas cure se udaju zbog nekoliko povrsnih stvari 1. da obuku vjencanicu 2. da budu na jedan dan centar svijeta i 3. najvaznije da bude vjencanje u crkvi zbog romanticnosti iako ne idu na misu odkad su obavile krizmu niti ce ici poslije vjencanja. Meni je to licemjerno i jadno.

#9:   Autor: yoomie Post Postano: 22.06.2008. 8:48

Ja sam poput tebe duuuugoooo vremena isto tako razmišljala, a onda sam upoznala Mog budučeg muža , koji je et sve ono što sam mislila da neću nači i sve moje priče pale su u vodu, Živjela sam sama , u svom stanu radila tri posla i bilo je ok, ali sad mi je bolje ,živimo tugedr u rujnu mali svatovi, svake nedjelje sam u crkvi ali se u njoj neću udati, vjenčanicu ći imati u kakvu stanem jer planirano očekujemo prinovu, i sve pet. naravno svatko ima pravo na svoj izbor , al eto ja sam sebi sama uskočila u usta,hahahahahahahaha Embarassed

#10:   Autor: insomnia Post Postano: 22.06.2008. 17:59

Ja nisam sigurna da vjerujem u brak, i iskreno, ne znam da li ću se ikada udati, i to iz najjednostavnijeg razloga tog što vjerujem da vječna ljubav nije moguća, a sve ispod toga, poput razvoda i slično bih smatrala nekakvim osobnim porazom.. Opet, s druge strane, možda se svakoj ženi desi onaj neki ''klik'' i shvati da se zapravo želi udati oduvijek, samo to dosad nije znala, ili je poricala, kao ja Rolling Eyes

#11:   Autor: Poppy Post Postano: 22.06.2008. 18:28

navodno žene čitav život sanjaju svoje vjenčanje. sanjam ga i ja, al kao noćnu moru.

ja ne slavim ni rođendane jer se slabo snalazim u većem društvu , pogotovo kad sam u centru pažnje. sa svoje promocije sam prva pobjegla.

#12:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 23.06.2008. 10:25

Kao osoba koja je jednom bila zaručena, pa "odručena", moram priznati da se bojim braka samo zbog mogućeg neuspjeha. Danas ljudi unose premalo kompromisa u svojim vezama, tj. ili će biti ovako kako ja hoću ili nikako, te nakon nekog vremena takve veze, brakovi, što god, pucaju zbog nedostatka vlastite slobode i individualnosti.
Još je gori razvod kad su djeca već na svijetu. Nema vječne ljubavi, rijetki je uspiju naći. Rijetki imaju čelične živce za sve što zajednički život donosi. Tu je i pritisak okoline, naših dragih bližnjih koji svesrdno kvocaju o tome kako vodimo naše živote, dok svoje ne gledaju.
A opet, u jednu ruku, sam davno pročitala u Cosmopolitanu izležavajući se lijeno na plaži, da bi se svaka žena trebala udati bar jednom, da vidi kako je to. Smiješno, ali možda istinito, bar prema toj uvaženoj činjenici da svaka žena sanja svoje vjenčanje još od malih nogu.
Kolegica sa posla se udaje za nešto više od mjesec dana, pa vidim kakav je to stres...

#13:   Autor: fairy Post Postano: 23.06.2008. 11:28

MacaPapucharica je napisao/la (Pogledaj post): › ne znam je li "strah" dobra riječ i naslov koji kaže kako se žene "boje" braka, no dobro...može i tako, jer strah je izvor mnogih stvari...

uglavnom, kad sam imala 22, udala bih se bez beda, ali što sam starija, sve manje imam želju za udajom...
za vezom da, ali za udajom...hm...

što ne znači da se ne bih udala kad bi se stvari poklopile



Eto...djevojka je rekla sve,,,,

#14:   Autor: allegra Post Postano: 23.06.2008. 12:50

ne bojim se... za sada tako razmišljam... Smile

#15:   Autor: Marisol Post Postano: 23.06.2008. 13:10

A svi se uplase jedne stvari: udat se , a on se onda pretvori u masnu neradnicku trbusastu prikazu sa daljinskim u rukama...hahahahaha. Ili...prijedete prag, a on totalno drugaciji od sveg kak se ranje prikazivao... Zato, pamet u glavu...svijet je opasno mjesto. muaahahahahah

Madaaaaajte, pa ako vjerujete sebi i znate sto zelite, normalna stvar da se nemate cega bojati.

#16:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 23.06.2008. 22:14

Mene možda najviše plaši kolotečina u braku, kućanske obaveze plus poslovne obaveze i nedajBože smanjenje seksualnog života. I ugađanje svima, samo ne sebi. Ne znam, možda sam jednostavno sebična, ali, tak je kak je.

#17:   Autor: Poppy Post Postano: 23.06.2008. 22:23

1step2far je napisao/la: ›
Ne znam, možda sam jednostavno sebična, ali, tak je kak je.


Joj ja sma još ful sebična! Ja bi sam još u fazi da se samo sobom bavim... i još mi nije dosta vremena za sve! a di sad još neko dijete, pa skuhat, pa opeglat... na znam kako ću ja to jednog dana...

#18:   Autor: MissTake Post Postano: 23.06.2008. 22:29

ne kontam zašto vas je strah djeteta
osijek031.com smile dijete nije mačka pa da ga možeš nekome uvaliti, ali onako to je nešto genetski usađeno u nama d aželimo imati nekoga za sobom... iskreno ne mogu se zamisliti uskoro u ulozi majke, ali bih svakako to htjela postati prije tridesete

kućanski poslovi(divide et impera), ma šalim se neka bude 50:50

a seks... koja je razlika ako si s nekim 10 godina u vezi ili 10 godina braka... osim što kod prekida ne moraš keširati 5 milja kunića???

#19:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.06.2008. 22:33

1step2far je napisao/la: › Mene možda najviše plaši kolotečina u braku, kućanske obaveze plus poslovne obaveze i nedajBože smanjenje seksualnog života. I ugađanje svima, samo ne sebi. Ne znam, možda sam jednostavno sebična, ali, tak je kak je.

Onda se nemoj udavati, jer za to ocito nisi spremna/zrela (ovo ne shvatiti kako neku kritiku/uvredu, vec kao konstataciju).

Kontam da se nekad zenilo jer nije bas bilo isplativo i moguce zivjeti solo. Ni muskarcima, ni zenama. Ali...

Danas nije nemoguce zivjeti solo uz relativno izdrzljiv zivotni standard. Ni muskarcima, ni zenama. Za pod jaja/jajnike sportski se uvijek nesto nadje. Ali...

No, solo muskarac je lovac, predator koji po beskrajnom vocnjaku breskvica ubire svoje cvjetice i praska po tuccima. Ponekad nabasa na zeleno i kiselo (pa ispljune), ponekad taman zrelo, ali sa sjebanom kosticom u sredini, ponekad trulo i usahlo (zadnji trnci zivota). Tucak je Sveti gral muskog postojanja, ali ne samo kao zelja, vec kao simbol (ne)ostvarenja.

Solo riba je takodjer lovac, ali nesto drugaciji. Ona nije gordi i plemeniti lav koji se igra svojim plijenom (poput muskaraca), vec hladna ajkula sacekusa, tempirna bomba ciji bioloski sat se napaja otpustenim jajascima. Sto ih je vise, to stroj vise melje, sumanuto prebiruci muzjaka za okot i svijanje gnijezda. Vjerujem da je zenama u genima urodjena zelja za bujanjem utrobe, zelja za imanjem mladuncadi, ali i zelja za zastitom dok mladunce ne odraste.

Naravno, buduci da se radi o zenama, one ce to sve izracionalizirati. Ona nece biti isfrustrirana dobrostojeca udavaca (u ovom slucaju korijen rijeci nije "ud", vec "udav"), nego samosvjesna emancipirana dobrostojeca mlada zaposlena zena u najboljim godinama, zena koja ima vremena za karijeru (jer je karijera jako bitna, za nju, zenu, jelte).

Tko sam mi, obicni muskarci, da takvim samosvjesnim i emancipiranim zenama proturjecimo?! Da proturjecimo zenskoj racionalizaciji... tja... nemoguce!

Mislim da se istrazivala kriva teza.

#20:   Autor: MissTake Post Postano: 23.06.2008. 22:51

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › [

No, solo muskarac je lovac, predator koji po beskrajnom vocnjaku breskvica ubire svoje cvjetice i praska po tuccima. Ponekad nabasa na zeleno i kiselo (pa ispljune), ponekad taman zrelo, ali sa sjebanom kosticom u sredini, ponekad trulo i usahlo (zadnji trnci zivota). Tucak je Sveti gral muskog postojanja, ali ne samo kao zelja, vec kao simbol (ne)ostvarenja.

hm a dokle on tko može letjeti od cvijeta do cvijeta

mislim da žene ipak imaju prednost jer mogu stalno širiti svoje latice

#21:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 23.06.2008. 23:14

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ne kontam zašto vas je strah djeteta


osobno, mene nije strah djeteta koliko me strah svijeta u koji bih ga donijela...
svakodnevno radim s djecom i to jaaako puno njih i vidim što se sve događa...
i strah me bih li uspjela biti roditelj kakav želim i bih li odgojila dobrog čovjeka ili bih ga trebala odgajati kao bešćutnog da mu bude lakše opstati u tom svijetu...

#22:   Autor: MissTake Post Postano: 23.06.2008. 23:17

ma to su sve trla-la--la-la perspekcije

treba samo roditi pa bacit na đubre, kako je rekla lepa brena(čini mi se), ak' si pod sretnom zvijezdom ima da ti bude, a ako ti nije suđeno
džaba vaspitanja i škole privatne bit ćeš luzer do vijekova vijekova amen

#23:   Autor: MNOWAR Post Postano: 24.06.2008. 7:13

Mislim da tu nema razlike između žena i muškaraca podjednako se oni boje takvih stvari pogotovo dovođenja djeteta u ovaj pakao tj grotlo pakla što je danas u HR bez da osiguraju neke normalne razvojne uvjete .
Pogledajte samo koliko ima mladi ljudi koji su u braku i mogu imat djecu biološki ali mislim da zbog financijski razloga ih nemaju .
A ovo je neko moje viđenje obzirom na djecu

Jedno djete cesto dolazi iz inetlektualne obitelji
Dvoje djece stereotipski brak vecina
Troje i vise ljudi koji su intelektualno ispod prosjeka nevladaju sobom i prave parazite i
buduće kriminalce
Ljudi koji nemaju djece oni koji tjeraju karijeru intelektualno iznad prosjeka i svjesno su odbacili potomstvo i brak kao ostatke iz proslosti .

#24:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 24.06.2008. 10:49

MNOWAR je napisao/la: ›
Troje i vise ljudi koji su intelektualno ispod prosjeka nevladaju sobom i prave parazite i
buduće kriminalce


pa nas je 3 djece u kući i po tvom (ajmo rec) razmisljanju ispada da su kao moji starci intelektualno ispod prosjeka i da smo svi u obitelji paraziti i buduci kriminalci?!?!
WTF...
kak ti mos znat kakva je necija obitelj sam po tome koliko djece imaju...bolje nemoj nista pisat o cemu nemas pojma...

#25:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: cruela devill Post Postano: 24.06.2008. 11:16

mnowar...koji proser....buahaha....

da mi je samo znat u koju kastu ti spadaš??? prvu????

#26:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 24.06.2008. 11:39

Nekad je život bio mnogo lakši. Suze i trud djece koja su se sama školovala su se isplatila. Tko je želio raditi, mogao je raditi bez problema. Danas bez dobre veze, novčane potpore i nekog dobrog ujaka ili strica ne možeš učiniti ništa.
Djece se ne bojim, odgojili smo ih nekoliko kao udomiteljska obitelj do posvojenja. I kad nisi biološka majka imaš neobične porive i osjećaje prema krhkom stvorenju.
Možda će se ljudi više ženiti/udavati ako u Hrvatskoj uvedu porez na samce kao npr. u SADu.

#27:   Autor: kopile Post Postano: 24.06.2008. 11:58

Takav porez bi bio protuustavan,jer bi se njime sprovodila diskriminacija.Velik broj ljudi danas se ne žene ne iz nekog hira i sebičnosti nego zato što je brak postao prevelik rizik,s obzirom na broj razvoda i na broj loših brakova.A velikom broju razvoda kumuju prije svega prevelika očekivanja za koja su najviše krivi mediji koji brak u velikoj večini slučajeva prikazuju kao bajku.Ukratko i jedna i druga strana imaju prevelika očekivanja,ni jedna ni druga strana nije spremna na kompromise,a svi bi htjeli sve i onda dobijemo to što danas imamo a to je jako puno frustriranih i razočaranih ljudi.

#28:   Autor: MNOWAR Post Postano: 24.06.2008. 14:28

_tenjac_ je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la: ›
Troje i vise ljudi koji su intelektualno ispod prosjeka nevladaju sobom i prave parazite i
buduće kriminalce


pa nas je 3 djece u kući i po tvom (ajmo rec) razmisljanju ispada da su kao moji starci intelektualno ispod prosjeka i da smo svi u obitelji paraziti i buduci kriminalci?!?!
WTF...
kak ti mos znat kakva je necija obitelj sam po tome koliko djece imaju...bolje nemoj nista pisat o cemu nemas pojma...


Prijatelju nemoj se ljutit ja govorim za današnje vrijeme prije su vremena bila drugačija ,nemožeš mi reć da će danas netko normalan napravit troje djece ,daj razmisli malo ???

#29:   Autor: MNOWAR Post Postano: 24.06.2008. 14:36

cruela devill je napisao/la: ›
mnowar...koji proser....buahaha....

da mi je samo znat u koju kastu ti spadaš??? prvu????


Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .

#30:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 24.06.2008. 18:26

MNOWAR je napisao/la: ›
_tenjac_ je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la: ›
Troje i vise ljudi koji su intelektualno ispod prosjeka nevladaju sobom i prave parazite i
buduće kriminalce


pa nas je 3 djece u kući i po tvom (ajmo rec) razmisljanju ispada da su kao moji starci intelektualno ispod prosjeka i da smo svi u obitelji paraziti i buduci kriminalci?!?!
WTF...
kak ti mos znat kakva je necija obitelj sam po tome koliko djece imaju...bolje nemoj nista pisat o cemu nemas pojma...


Prijatelju nemoj se ljutit ja govorim za današnje vrijeme prije su vremena bila drugačija ,nemožeš mi reć da će danas netko normalan napravit troje djece ,daj razmisli malo ???

pa cuj...ako je obitelj na mjestu i ako ima dovoljno ljubavi zasto ne...nije to ko ona ja mislim da je britanka pa da ima 11-13 djece...to cak i za mene nije normalno...al ko voli tj ko moze tolko volit zasto nebi imo 3 i vise djece...nekad je bolje imat 3 djece u obitelji koja ih voli nego imat i to 1 djete koje ni samo nedobija ljubavi ni potpore

#31:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 24.06.2008. 22:14

MNOWAR je napisao/la: ›
Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .


A stanje je takvo da ti očito ne poznaješ nikoga tko ima troje ili četvero braće i sestara. Bar tako čitam iz tvojih komentara.
Jedan jako dobar prijatelj (moje godište) najstariji je od njih pet. Najmlađa ima 12 god. Nemaju bogzna kakva primanja, majka ne radi nigdje (jer se ne bi stigla brinuti o djeci), ali svi su odreda prekrasni ljudi. Da ne govorim o tome koliko si međusobno pomažu, to je neprocjenjivo.
Okej, klinci nikad nisu imali PS, na PC-u su počeli raditi tek kad ga je moj lega kupio, ali to su (realno) stvari koje ti ni ne trebaju u odrastanju. Imaju jako dobar odgoj, pametni su i pošteni.
Treba ti nešto više, ili jednostavno misliš da svi trebaju biti zlatna mlađež?

#32:   Autor: cruela devill Post Postano: 24.06.2008. 22:24

[/quote]

Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .[/quote]

ajme..đizsssssssssss....pa gdje ti ziviš ?? ljudi koji imaju 3 djece su psihički zaostali????
hehehehehee....niti smatram sebe parazitom, niti svoje sestre kriminalkama( ok, nekad Cool , a ponajmanje svoje starce osobama IQ manjeg od 20...
očito je netko uzasno isfrustriran kad baljezga i donosi subjektivnu procjenu koja baš i ne drzi vodu....

#33:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: pumpkin Post Postano: 24.06.2008. 23:42

Nevjerojatno, postovi osobe MNOWAR me uvijek ugodno iznenade hrpom nebuloza. Tko si ti da druge ljude prozivaš psihičkim bolesnicima ako imaju više od dvoje djece? De malo sebe preispitaj, da li tebi fali koji kliker?

#34:   Autor: Delfin Post Postano: 25.06.2008. 11:01

Dobro nije bas doslovno mislio da su psihicki bolsnici ljudi koji imaju 3 i vise djece, vec je mislio da ako u sadasnje vrijeme imas toliko djece da nisi "normalan" jer mu neces moci pruziti sve sto mu treba prije svega je mislio na materijalno. zar ne MNOWAR?

Ja moram reci da se s njim slazem u nasoj kuci izaslo je dvoje djece(sa mnom) i bez obzira na svu ljubav sto su nam roditelji pruzili i odgoj da budemo posteni i da nemoramo biti bogati da budemo sretni...... nisu imali novaca da odem na akademiju u inozemstvo a samo to sam htjela studirati.
Da se razumijemo ja im ne prebacujem nadaj Boze a sta danas ako neko ima vise od troje djece i svi hoce neke bijesne studije ne u ZG vec vani ak ne i London ili amerika, a oni svojoj djeci ne mogu platiti ni ekonomski faks u OS koji kosta 3000kn ili vise ne znam, ostaje samo gorcina i nezadovoljstvo i kod djece i roditelja.

#35:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: pumpkin Post Postano: 25.06.2008. 12:56

Tema ovdje nisu socijalni slučajevi, niti društveni slojevi. Ni sama ne potječem iz brojne obitelji, niti imam brojnu obitelj, ali oprosti, način na koji je to rekao je vrlo bezobrazan, i nisam mogla ne reagirati. Svi mi viđamo svakojake obitelji, i nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine. A oprosti, ni meni moji roditelji nisu mogli platiti studij, pa tko je meni branio da se sama izborim za nešto? Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` ! Jedno takvo dijete od 8 godina je kod mog djeteta u razredu nakon iživljavanja pod nastavom i odlaska pedagogu urlalo "Ja vas sve mogu kupiti!" To je bilo dijete vrlo bogatog tate poduzetnika, a kreten je, tako da se stvarno novcem ne može sve kupiti, koliko god neki u to bili uvjereni.

#36:   Autor: MNOWAR Post Postano: 25.06.2008. 14:24

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro nije bas doslovno mislio da su psihicki bolsnici ljudi koji imaju 3 i vise djece, vec je mislio da ako u sadasnje vrijeme imas toliko djece da nisi "normalan" jer mu neces moci pruziti sve sto mu treba prije svega je mislio na materijalno. zar ne MNOWAR?

Ja moram reci da se s njim slazem u nasoj kuci izaslo je dvoje djece(sa mnom) i bez obzira na svu ljubav sto su nam roditelji pruzili i odgoj da budemo posteni i da nemoramo biti bogati da budemo sretni...... nisu imali novaca da odem na akademiju u inozemstvo a samo to sam htjela studirati.
Da se razumijemo ja im ne prebacujem nadaj Boze a sta danas ako neko ima vise od troje djece i svi hoce neke bijesne studije ne u ZG vec vani ak ne i London ili amerika, a oni svojoj djeci ne mogu platiti ni ekonomski faks u OS koji kosta 3000kn ili vise ne znam, ostaje samo gorcina i nezadovoljstvo i kod djece i roditelja.


Evo netko tko je ipak skuzio o cemu pricam ,mislio sam da netreba objašnjavat stvari koje su jasne kao dan ali što je tu je .Hvala .

#37:   Autor: deer_hunter Post Postano: 25.06.2008. 14:48

pumpkin je napisao/la: › ...nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine.... Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` !

u potpunosti se slažem!

problem je u tome što je u ovom trulom materijalizmu djeci najvažnije što imaju i koliko imaju, a ono što je bitno posve zanemaruju i ne pada im na pamet steći nešto vlastitim trudom.

#38:   Autor: MNOWAR Post Postano: 25.06.2008. 15:11

pumpkin je napisao/la: ›
Tema ovdje nisu socijalni slučajevi, niti društveni slojevi. Ni sama ne potječem iz brojne obitelji, niti imam brojnu obitelj, ali oprosti, način na koji je to rekao je vrlo bezobrazan, i nisam mogla ne reagirati. Svi mi viđamo svakojake obitelji, i nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine. A oprosti, ni meni moji roditelji nisu mogli platiti studij, pa tko je meni branio da se sama izborim za nešto? Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` ! Jedno takvo dijete od 8 godina je kod mog djeteta u razredu nakon iživljavanja pod nastavom i odlaska pedagogu urlalo "Ja vas sve mogu kupiti!" To je bilo dijete vrlo bogatog tate poduzetnika, a kreten je, tako da se stvarno novcem ne može sve kupiti, koliko god neki u to bili uvjereni.


Poduzetnik =kriminalac ,lopov,podzemlje,tajkun
Ali ovo je sad druga krajnost jel ti ljudi ruse sustav sa svojim ponašanjem i proizvode imbecile koji svojim vršnjacima nameču sranja i način života koji nimalo nije normalan tzv zlatna mladež koja je izrasla bez ikakvog kriterija vrijednosti za normalno humano društvo ,a svi se povode za tim .
A opet ova krajnost koju sam ja spominjao je isto nenormalna jer ako imas troje djece trebas ih iškolovat znači da su prosjek (fakultet) i trebas svakom pružit barem jednosoban stan da imaju za start jel inace kako .Jer ako budu vracali kredit za nekretninu i auto cjeli zivot nece biti dobro .A nekretnina i auto nisu luksuz nego potreba ,a da nekazem da jos treba ic na ljetovanje ,zimovanje tu i tamo negdje otputovat .Bome troje djece znaci 3 faxa i tri jednosobna stana a to dvoje dobro stojecih ljudi nemoze ili teško moze zaradit za zivotni vijek uz normalan zivot .To sto sam ja naveo su minimumi minimuma materijalnih sredstva za normalan zivot .Ako ti mozes imat petero djece svaka cast .
Nemoraju svi razmisljat kao ja ali ja mislim da je ovo realno .

#39:   Autor: pumpkin Post Postano: 25.06.2008. 15:54

Poštovani MNOWAR i Delfin, ja se ispričavam ako je moja reakcija bila malo gruba, to mi nije bila namjera, niti sam se mislila ponovo javljati, ali eto, ne znam kako bih trebala shvatiti ovakvu rečenicu:

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .


Po ovome zadnjem postu, iznad, ispadne da bi svi trebali otići podvezati jajnike, jer šta će nam djeca kad nemamo milijune na računu i tri stana u rezervi? Ko to vidio, sram nas bilo sve, ići rađati djecu... Ali ok, svatko ima pravo na svoje mišljenje, sve ok...

#40:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: cruela devill Post Postano: 25.06.2008. 17:42

mnowar, odkud tako pesimistični i ograničeni pogledi na svijet???
stvarno mi nije jasno...

#41:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 25.06.2008. 21:54

Jedinica sam zbog zdravstvenih razloga obaju roditelja, iako vjerujem da bi imala još brata ili sestru da je bilo sreće i zdravlja. Dečko mi je jedinac i nekako i sama želim imati jedno dijete kojem bi mogla dati i ljubav i sigurnost. Meni su moji jedva uplatili 3000 kn prvu godinu izvanrednog studija, drugo sam sama plaćala...
Ne želim doživjeti od svoje djece da plaču kako sam ja plakala što ne mogu ići redovito, što nemam za stanarinu, što nemam za ništa, osim za put na ispit i moljakanje za noćenje.
No, o tome bi se trebala pokrenuti nova tema jer je izuzetno zanimljiva i diskutabilna.
Dakle, tema: žene se boje braka možda baš zato jer su stekle puno toga same, navikle živjeti same i po svojim pravilima, pa bi se teško privikle na potpuno novi život i svakodnevicu.

#42:   Autor: morgan Post Postano: 25.06.2008. 22:58

MNOWAR je napisao/la: ›
Bome troje djece znaci 3 faxa i tri jednosobna stana a to dvoje dobro stojecih ljudi nemoze ili teško moze zaradit za zivotni vijek uz normalan zivot .

ne znam ravnaš li se ti po svojim roditeljima i njihovim mogućnostima...stječe se dojam da ti očekuješ da te oni obezbjede i da više ne moraš ništ radit u životu...
ja još nisam sreo niti jednu osobu koja nema bar jednu frustraciju jer joj starci nisu mogli nešto priuštiti.treba biti realan i shvatit koliko se može tražiti a koliko dobiti.ako ne mogu oni pa potrudi se i napravi nešto sam.razmišljanja o tome kako je dobro imati jedno dijete kojem ćeš moći pružiti sve su vam pogrešna.gdje ima mjesta za jedno ima i za dvoje. djecu ćete naučiti dijeliti i zajedništvu što većina jedinaca nije osjetila.dijete ne zna razliku između patika sa imenom i onih noname sve dok mu mali snobovi velikuh snobova to ne stave na nos i sasvim su zadovoljni onim najosnovnijim.

#43:   Autor: Delfin Post Postano: 26.06.2008. 0:23

pumpkin je napisao/la: ›
Tema ovdje nisu socijalni slučajevi, niti društveni slojevi. Ni sama ne potječem iz brojne obitelji, niti imam brojnu obitelj, ali oprosti, način na koji je to rekao je vrlo bezobrazan, i nisam mogla ne reagirati. Svi mi viđamo svakojake obitelji, i nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine. A oprosti, ni meni moji roditelji nisu mogli platiti studij, pa tko je meni branio da se sama izborim za nešto? Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` ! Jedno takvo dijete od 8 godina je kod mog djeteta u razredu nakon iživljavanja pod nastavom i odlaska pedagogu urlalo "Ja vas sve mogu kupiti!" To je bilo dijete vrlo bogatog tate poduzetnika, a kreten je, tako da se stvarno novcem ne može sve kupiti, koliko god neki u to bili uvjereni.


Nisam ni mislila da me trebaju financirati do 40 ne daj boze ja sam od 19 samostalna samo sam htjela reci da mi nisu imali dati novaca za akademiju sto me jedino zanima, ja sam se izborila i konpenzirala nedostatak akademije sa nekakvim seminarima po HR i ostala u bransi koju obozavam raditi.
A sta je tek s roditeljima s vise djece.
Netko je napisao da po nasem stavu i netreba radjati djecu! Naravno da to nemislimo al mislim da treba planirati obitelj i imati djece prema mogucnostima.

Moji roditelji dolaze iz izrazito velikih obitelji Tata ima 6 brace a mama 9 brace i 2 sestre, svaki od njih (mislim na djecu od mojih baka i djedova) su dobili sa navrsenih 18 god dio zemlje gdje su mogli graditi kuce ili obradjivati zemlju, znaci imali su nesto za pocetak zivota, to je tako prije bilo(u bosni) a danas roditelji ak nista drugo bar trebaju priustiti fakultet, jer nam to treba za pocetak kakvog takvog dobrog zivota.
Naravno slazem se s tobom da se i mi sami trebamo boriti za sebe i nebiti koje kakvi snobovi ili sta si vec tu navela i da trebamo raditi svakakve poslove itd......

Znam da smo sad vec u offtopicu al ova problematika je jedan od velikih razloga zasto se zene boje brakova ili se ne zele udati. Sto ne znaci da mozda nece to napraviti tijekom zivota ako nalete na "pravoga" jer smatram da je strah od usamljenosti ipak veci od straha ulazenja u brak i odgoja djece s malim placama.

#44:   Autor: echoes Post Postano: 26.06.2008. 12:29

all you need is love! Smile (što se tiče straha da nećete odgojit djecu dobro)...a jab sto djece!.. Smile
zapravo treba naći sredinu, kao i u svemu, imat koliko god hoćeš dječice dok god im možeš pružiti neki normalan život..
a strah od braka, to nee., brak superishka, imaš nekog za podijelit s njim sve loše i dobro (u dobru i zlu Smile ),nisi sam.. jedino možda strah da si fulao osobu, tj. da osoba s kojom ulazis u brak neće moći živjeti s tobom u miru.amen Smile

#45:   Autor: Janis Post Postano: 27.06.2008. 9:14

Povremeno zivim s deckom, po mjesec, dva mjeseca i osjecam se kao da smo u braku, kuham, peglam, spremam (salim se malo, kod nas vlada ravnopravnost i podjela poslova) i mislim da mi to uopce ni u buducnosti ne bi bio problem radit (kada i ako budemo... u braku, jel´...).
E, sad sto se tice djece... cinjenica je da se kod nas vecina djevojaka udaje kad ostane trudna (ono, zadnjih 20 svatova u kojima sam bila...), ovdje je druga krajnost, ljudi se zene nakon 25 i nemaju djecu... zele valjda "uzivat u zivotu", osobno bi htjela imat dvoje djece, jer moja iskustva s jedincima su vecinom negativna, razmazena deriscad koja se u zivotu nizasto nece morat izborit sama i kojoj je sve pruzeno na pladnju. U razdredu mahom takva djeca odskacu od ostalih. Da, znam da nisu svi takvi i nadam se da me sad jedinci nece odmah napast.
Mislim da djeci ni ne treba sve na pladnju pruzit, onda to ne znaju cijenit. I moji su se mucili dok su mene iskolovali i znam da im nije bilo lako (sva sreca, pa brat nema velikih ambicija, haha Wink ).
I netko je napisao da je "faks minimalno... prosjek"... E, nije ... visokoobrazovano pucanstvo cini cca 7% stanovnistva u RH, a to nije prosjek....

#46:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 27.06.2008. 9:28

eto, ja sam jedinica (spletom okolnosti, moja je mama oduvijek htjela imati 4ero djece) i neću te sad odmah napasti Smile

činjenica je da se razmaženost puno lakše uoči kod jedinaca,jer se odmah krivi to što su jedinci...
ali tko će razmaziti djecu taj će ih razmaziti...nekad je razmaženo prvo dijete, nekad posljednje, nekad ono koje je bolesno ili sl...

osobno, bila sam voljeno dijete i maženo, ali ne razmaženo...iako sam bila jedinica, nisam dobivala stvari na dlanu i jako sam zahvalna roditeljima zbog toga...

voljeti djecu i maziti ih, nije isto što i razmaziti...
voljeti djecu znači dati im osnovu da mogu sami u životu, a ne pisati zadaće umjesto njih i sl.

#47:   Autor: Janis Post Postano: 27.06.2008. 9:49

Vecinom su ramazeni jedinci imucnijih i prezaposlenih roditelja, koji se nemaju vremena/volje/zelje brinuti o njima kako treba, pa im umjesto ljubavi daju novac i stvari, o tome ja pricam. Ponekad su to djeca roditelja koji su dosta kasno postali roditelji po prvi puta (recimo nakon 35-e). Slazem se s onim da tko ce razmazit djecu, taj hoce, bilo kako bilo i ja mislim da je i kod nas nastupio trend sve kasnijeg stupanja u brak . (moja je majka u mojim godinama imala i mene i brata, a ja sam tek u 1,5 godisnoj ozbiljnoj vezi)

#48:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 27.06.2008. 10:01

Janis je napisao/la (Pogledaj post): › bilo kako bilo i ja mislim da je i kod nas nastupio trend sve kasnijeg stupanja u brak . (moja je majka u mojim godinama imala i mene i brata, a ja sam tek u 1,5 godisnoj ozbiljnoj vezi)


koliko je to trend, a koliko splet okolnosti, mogla bi biti već druga tema...

imam osjećaj da se sad ljudi žene ili sa 19 (ono: cura ostane trudna) ili iza 25, dapače 30...
nekada su se ljudi puno kraće školovali i normalno je bilo vjenčati se...nije bilo istitucije "življenja" s nekim...ili brak ili ništa...
sada su stvari ipak drugačije...
npr. nema šanse da bih se ja za nekoga udala , a da nisam prvo s njim živjela neko vrijeme...

#49:   Autor: Marisol Post Postano: 28.06.2008. 13:27

1step2far je napisao/la: ›
Mene možda najviše plaši kolotečina u braku, kućanske obaveze plus poslovne obaveze i nedajBože smanjenje seksualnog života. I ugađanje svima, samo ne sebi. Ne znam, možda sam jednostavno sebična, ali, tak je kak je.

Mislim da je to razuman strah, ili razmisljanje. Oni koji misle da se to njima ne moze dogoditi su jednostavno nesvjesni da je zivot nepredvidiv i da se neke stvari ne mogu isplanirati i odrzavati bas onak kako smo si zamislili.

Mislim da je najvaznije s osobom za koju se udas ili s kojom zivis , imati dobru komunikaciju prije svega. Postovanje i komunikacija. Ja i moj muz imamo to neko nepisano pravilo da nikada ljuti ne idemo spavati - znaci, svadje i prepirke dovrsimo do povecerja. I odmah je sve lakse Wink).
I mislim da bi nam bilo dobro moramo se nekada za to i svojski potruditi u braku, a ne dopustiti da nas voda nosi. Potruditi se. Tko ti danas kaze:a cuj, nekad cete se morat debelo potrudit da bi ostali zajedno i ne digli ruke ni od samih sebe ni jedno od drugog?
I ne mislim da si sebicna, mislim da imas pravo. Najprije treba samog sebe dozivjeti i potrudit se da spreman udjes u brak. Ako imas nedoumice i osjecaj da puno toga jos nisi napravila za sebe, onda se bolje ne udavati. Premda i sam brak daje jako puno prostora za Sebe, za napredak, za mijenjanje. Iskreno, da sam znala da je ovako dobro u braku, ja bi se i ranije udala! Very Happy Samo da smo imali uvjeta moj muz i ja. Smile

#50:   Autor: Loona Post Postano: 28.06.2008. 15:01

1step2far je napisao/la: ›
Mene možda najviše plaši kolotečina u braku, kućanske obaveze plus poslovne obaveze i nedajBože smanjenje seksualnog života. I ugađanje svima, samo ne sebi. Ne znam, možda sam jednostavno sebična, ali, tak je kak je.


Možemo se uhvatiti ruku pod ruku.. I ja se isto tako osjećam, ali ne znači da se to neće promijeniti.. i skoro mi je 30, gledam oko sebe ljude kako se žene i udaju, mojih godina, mlađi i dijelom im zavidim a dijelom se nikako ne mogu zamisliti u toj situaciji..

#51:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 28.06.2008. 15:18

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › ...gledam oko sebe ljude kako se žene i udaju, mojih godina, mlađi i dijelom im zavidim a dijelom se nikako ne mogu zamisliti u toj situaciji..


to je to..."should I stay or should I go?" situacija...i bi i ne bi...

#52:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 28.06.2008. 15:23

Loona je napisao/la: › Možemo se uhvatiti ruku pod ruku.. I ja se isto tako osjećam, ali ne znači da se to neće promijeniti.. i skoro mi je 30, gledam oko sebe ljude kako se žene i udaju, mojih godina, mlađi i dijelom im zavidim a dijelom se nikako ne mogu zamisliti u toj situaciji..
Na cemu im zavidis? Na ljubavi? Zbog cega se ne mozes zamisliti u to situaciji? Imas osjecaj da jos nisi napravila sve sto si htjela, a moze se samo ako si solo?!

Onda nije problem brak, nego tvoja (ili bilo cija)nespremnost nezrelost za vezu. U tom slucaju je svakako bolje skratiti muke i ne zavaravati sebe i drugoga kako si spremna na zajednicki zivot.

Svi mi zelimo biti voljeni, svi mi zelimo imati one pozitivne refleksije veze, ljubavi, osjecaja da smo voljeni, pa i redovitog snosaja. Ali to iziskuje odredjene zrtve, iziskuje promjenu nacina gledaja na stvar - vise nisam "ja", nego "mi" (koliko god to pateticno zvucalo). No, i u vezi se moze naci dovoljno mjesta za sebe, ali manje nego kad si solo.

Mislim da je glavni problem u vecini veza upravo ta "neizivljenost", to zavaravanje sebe i drugoga pricom o nekakvoj vezi, laznoj stabilnosti, igranju braka i ljubavi s figom u dzepu. U vezi u kojoj se jedan od partnera ne osjeca ispunjeno i ne osjeca potpuno - bolje je ne biti.

Redoviti snosaji i ad-hoc ljubav se mogu naci i uz puno manje emocionalne zrtve. Zato se treba iziviti dok si mlad, proci od nemila do bestraga, probati, popiti i pokarati sve sto se dade i uciniti sve sto treba - tek nakon toga se moze uci spokojno u vezu i to s osobom koja podjednako zna sto zeli.

Sve ostalo je obicno navlacenje nezrele emocionalne kozice...

#53:   Autor: Loona Post Postano: 28.06.2008. 15:24

Tako nekako.. imam više ciljeva zacrtanih prije braka, ali opet tko mi garantira da se neću udati sutra..
(odgovor bio namijenjen Papucharici)..
Na post ispod mi se ne da sad odgovarati, ali ima nešto i u tome, iako i nije baš tako.. Wink

#54:   Autor: MNOWAR Post Postano: 30.06.2008. 7:08

Leteci mungos je napisao/la: ›

Redoviti snosaji i ad-hoc ljubav se mogu naci i uz puno manje emocionalne zrtve. Zato se treba iziviti dok si mlad, proci od nemila do bestraga, probati, popiti i pokarati sve sto se dade i uciniti sve sto treba - tek nakon toga se moze uci spokojno u vezu i to s osobom koja podjednako zna sto zeli.

Sve ostalo je obicno navlacenje nezrele emocionalne kozice...

Što misliš da je moguće tako živiti i poslje se pošteno udat e mislim da nebu išlo ,možeš nekog uličara pokupit ali poštenog čovjeka nikad nećeš naći jel licemjerje ne prolazi .
Neslažem se da u životu treba sve probati i iživljavat se kao da će ti nešto pobjeć .

#55:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.06.2008. 8:29

MNOWAR je napisao/la: › Što misliš da je moguće tako živiti i poslje se pošteno udat e mislim da nebu išlo ,možeš nekog uličara pokupit ali poštenog čovjeka nikad nećeš naći jel licemjerje ne prolazi.
Mislim da je to postenije, nego se za udati/ozeniti s figom u dzepu i mislju kako "se jos puno toga mora napraviti".

Sto se tice postenja, ne vidim zasto onaj tko je probao sve i svasta ne bi mogao biti posten. Ako je igrao cisto i s otvorenim kartama - posteniji je od svim onih sto su u svojim "savrsenim" tinejdzerskim vezicama ili simulacijama braka boli ili se nabadali sa strane.

Citat: › Neslažem se da u životu treba sve probati i iživljavat se kao da će ti nešto pobjeć .
Onda se slazemo da se ne slazemo. ;-)
IMHO, u zivotu treba probati aspolutno sve sto se zeli, a sto ne narusava slobodu i stabilnost drugih.

#56:   Autor: MNOWAR Post Postano: 30.06.2008. 11:59

Leteci mungos je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la: › Što misliš da je moguće tako živiti i poslje se pošteno udat e mislim da nebu išlo ,možeš nekog uličara pokupit ali poštenog čovjeka nikad nećeš naći jel licemjerje ne prolazi.
Mislim da je to postenije, nego se za udati/ozeniti s figom u dzepu i mislju kako "se jos puno toga mora napraviti".

Sto se tice postenja, ne vidim zasto onaj tko je probao sve i svasta ne bi mogao biti posten. Ako je igrao cisto i s otvorenim kartama - posteniji je od svim onih sto su u svojim "savrsenim" tinejdzerskim vezicama ili simulacijama braka boli ili se nabadali sa strane.

Citat: › Neslažem se da u životu treba sve probati i iživljavat se kao da će ti nešto pobjeć .
Onda se slazemo da se ne slazemo. ;-)
IMHO, u zivotu treba probati aspolutno sve sto se zeli, a sto ne narusava slobodu i stabilnost drugih.


UUUUUUUU a što to trebaš napravit pa da ulaziš u brak onako sa takvom mišlju ,opravdano je samo ako ljudi tjraju karijeru (doktorat,koje kakve specijalizacije )pa zbog toga se jednostavno odriču braka ,možda ljudi oče putovat svjetom ima i takvih 3-4 god poslje faxa putuju po kugli ,za takve se stvari može reč da ih treba napravit prije nego uđeš u brak a ova fukarija po gradu sa mjenjanjem partnera pokazuje samo koliko se ljudi iživljavaju i koliki su mediokriteti ali za sve to postji cijena koju je potrebno platit .
Ljudi koji mjenjaju prtnere kao cigan konje zapravo neće doći do nikakvog zadovoljstva i spoznaje samo pokazuju da se boje pokzat osjećaje ,neunose ništa u vezu ,dokazuju sebi da su oni nesto a nisu ništa nego obični kompleksaši ,da neznaju što hoće jer nemaju nikakvih kriterija pri odabiru i onda bi na kraju poslje svega da neko ima milosti prema njima .

#57:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: karmen_du Post Postano: 08.07.2008. 18:41

sve je stvar kakav odnos imash sa partnerom, taj papir sto se potpise ne bi trebao dovesti do znacajnih promjena;
a slobodu mozes izgubiti i hodajuci s nekim tko ti ju je uzeo

#58:   Autor: mia Post Postano: 08.07.2008. 22:56

mislim da je pravo vrijeme za brak oko 40-te, ali tad je kasno za djecu.. ma, nema ljubavi, samo prolazne zaljubljenosti..prava ljubav je ona usmjerena djeci!

#59:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 09.07.2008. 11:53

Vjerujem u ljubav, ne vjerujem u brak.

#60:   Autor: deer_hunter Post Postano: 31.07.2008. 12:12

Imam previše iskustva i poznajem previše vršnjaka koji su u braku i:
a) nesretni, debeli i inertni na kaučima - dakle neživi (50 %) Rolling Eyes
b) sretni i nevjerni (30 %) Twisted Evil
c) sretno razvedeni (15 %) Cool
d) sretni (5 %) Shocked

nije to baš jedina životna opcija, alooo!
bijaše nekoć kad su žene bile niža vrsta, koja nije imala sredstava za život i morale naći muža da bi preživjele Mad
danas je to stvar izbora i potrebe za produženjem vrste, bar ako se mene pita, jer bi me želja za djecom mogla navesti na udaju, ali ništa drugo osijek031.com smile

#61:   Autor: water Post Postano: 31.07.2008. 13:56

želja za djecom ne mora biti razlog za udaju niti bi jedan papir trebao promijeniti odnose između dvoje ljudi...

ak se volite, volit ćete se i bez braka...

tu se više radi o pritisku staraca i pretjerano tradicionalne katoličke sredine...

#62:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 31.07.2008. 14:00

water je napisao/la: › tu se više radi o pritisku staraca i pretjerano tradicionalne katoličke sredine...
Tu se onda mozda radi i o bezlicnosti osoba na koje utjecaj mogu imati roditelji ili "tradiocionalna katolicka sredina".

#63:   Autor: water Post Postano: 31.07.2008. 14:08

apsolutno se slažem...

al takvi su ljudi u većini, na žalost. bezlični i željni dokazivanja na bilo koji način.
pa im je tako super bitno napraviti najveće svatove o kojima će se pričati u ovom malom gradu, ispaliti koji vatromet da se možda priča i izvan grada i tak...

ljudi imaju malo pomaknute životne vrijednosti u glavi...

#64:   Autor: liberta Post Postano: 31.07.2008. 14:31

a sta ce ti brak to je sam nesto sto je crkva nametnila dvoje ljudi si mogu bit vjerni i dozivjet smrta zajedno nakon 100 godina zivota seksa i ostalog sto ide s time zajedno, a da im pop nikad nedode blizu. Ja se nebi zenio majke mi umjesto da dajem tolike pare na budalastinu kupio bi vikendicu.

#65:   Autor: deer_hunter Post Postano: 05.08.2008. 13:02

Leteci mungos je napisao/la: ›
water je napisao/la: › tu se više radi o pritisku staraca i pretjerano tradicionalne katoličke sredine...
Tu se onda mozda radi i o bezlicnosti osoba na koje utjecaj mogu imati roditelji ili "tradiocionalna katolicka sredina".

sjajan komentar, potpuno se slažem Smile

#66:   Autor: Delfin Post Postano: 12.08.2008. 8:53

liberta je napisao/la: ›
a sta ce ti brak to je sam nesto sto je crkva nametnila dvoje ljudi si mogu bit vjerni i dozivjet smrta zajedno nakon 100 godina zivota seksa i ostalog sto ide s time zajedno, a da im pop nikad nedode blizu. Ja se nebi zenio majke mi umjesto da dajem tolike pare na budalastinu kupio bi vikendicu.


Istina!
Nedavno sam bila u svatovima legici koja nije usla u crkvu od krizme a ni njen muz i isli su se vjencati u crkvu, kad sam je pitala zasto crkva?! jer znam da nije neka vjernica, odgovor je bio pa to je tako lijepo! KOJE LICEMJERJE!!!

#67:   Autor: water Post Postano: 21.08.2008. 14:46

a mjesečni tečaj za obavljanje krštenja, pričesti i krizme...??? samo zato da bi se vjenčali u crkvi...ne kužim...
šta fali vjenčanju pred matičarem?

aaaa, ne budu tako lijepe fotke...

#68:   Autor: legica_os Post Postano: 21.08.2008. 14:52

water je napisao/la: ›
a mjesečni tečaj za obavljanje krštenja, pričesti i krizme...??? samo zato da bi se vjenčali u crkvi...ne kužim...
šta fali vjenčanju pred matičarem?

aaaa, ne budu tako lijepe fotke...


i ne baca se riža na mladence osijek031.com smile

neka mi Bog oprosti ali ni ja često ne idem u crkvu,samo za Uskrs i Božić i kad idem nekome u svatove i krštenje...
ali svatovi u crkvi...to mi je normalno jer sam kao mala sanjala o dugačkoj bijeloj vjenčanici i tako.....a sada što sam starija sve više težim da ne pravim svatove u crkvi nego samo kod matičara,ja i budući i roditelji i kumovi...

#69:   Autor: mali_ivica Post Postano: 21.08.2008. 21:19

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
water je napisao/la: › tu se više radi o pritisku staraca i pretjerano tradicionalne katoličke sredine...
Tu se onda mozda radi i o bezlicnosti osoba na koje utjecaj mogu imati roditelji ili "tradiocionalna katolicka sredina".
Klasika, sve je stvar bezličnih katoličkih i inih sredina...
Brak kao takav nije stvaran toliko zbog neke supersonične ljubavi, nego kao podloga za zasnivanje obitelji, te kao takav je stvoren kako bih zaštitio najviše djecu, da rastu u familiji. A ujedno i kao nekakav zavjet vječne ljubavi i poštivanja.

Crkveni brak kao takav nije raskidiv osim u iznimnim slučajevima koje procjenjuje sveta stolica.

Ali ono što ljudi kao takvi neshvačaju, a to se vidi iz silnih rastava koje se događaju je da brak kao takav nije obični papir kako ga neki shvačaju, nego nešto što se treba shvaćati ozbiljno.
A razlog tomu tomu što propadaju je NEDOSTATAK ODGOVORNOSTI kod ljudi koji ulaze u brak.
NEDOSTATAK ODGOVORNOSTI je ključna stvar koja fali ljudima sa ovih prostora što možemo vidjeti i ne samo po pitanju braka nego svega.

#70:   Autor: mali_ivica Post Postano: 21.08.2008. 21:26

water je napisao/la: ›
ak se volite, volit ćete se i bez braka...
Tako je, šta te onda košta da potpišeš taj "papir" nitko tebe nesili da radiš svadbu od 1000 uzvanika. S druge strane ako tvoj partner ne gleda tako na brak kao što ti gledaš nisi li se zapitala jesi li malo sebična prema njemu???

#71:   Autor: gaap Post Postano: 22.08.2008. 6:58

ko se ne oženi u crkvi ne smije se ni razmnožavat jerbo mu se rode male sotone i elijeni

#72:   Autor: zeros Post Postano: 22.08.2008. 13:21

Žene se svega boje

#73:   Autor: fairy Post Postano: 22.08.2008. 13:37

zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Žene se svega boje


..pda...zato imamo vas snažne i velike muškarce da nas štitite od svega...

#74:   Autor: Loona Post Postano: 03.09.2008. 20:52

fairy je napisao/la: ›
zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Žene se svega boje


..pda...zato imamo vas snažne i velike muškarce da nas štitite od svega...


osijek031.com smile osijek031.com smile
Da baš, bojimo se braka jer ulazimo u njega s tim "snažnim i velikim" muškarcima..

#75:   Autor: fairy Post Postano: 04.09.2008. 1:50

Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Žene se svega boje


..pda...zato imamo vas snažne i velike muškarce da nas štitite od svega...


osijek031.com smile osijek031.com smile
Da baš, bojimo se braka jer ulazimo u njega s tim "snažnim i velikim" muškarcima..


Ah gle,,,ako se nekog muškarca bojiš onda svakao ne bi trebala s njim potpisati bračni ugovor..

#76:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: axe Post Postano: 04.09.2008. 8:38

tko se boji,neka si kupi pištolj i nema beda.ako krene nešto po zlu,samo iz podvezice isuče gun i nategne ga Very Happy

#77:   Autor: mademoiselle Post Postano: 04.09.2008. 8:55

Rudanicin pogled na brak i sve sta uz njega ide:)


VEDRANA RUDAN

Život bez krpelja

" Moja djeca više nisu ni moja ni djeca. Ne žive sa mnom, jedva ih
vidim, rijetko čujem. Da se opet rodim, ne bih imala djece, presretna sam
što nemam unuke. Družeći se s vlastitom djecom izgubila sam trideset i pet
godine života.
Ne mogu vam riječima opisati taj davež."

Bila sam s mužem tri dana u Firenci. Držali smo se za ruke, u malim
restoranima jeli bruskete s rajčicom i maslinovim uljem, gledali kako na
ulici mladi ljudi na klizaljkama plešu sirtaki. Ujutro smo na balkonu
hotelske sobe čekali izlazak sunca. Toskansko sunce je veliko, debelo i
crveno. Firenca je otok u moru torbi i cipela. Osjećala sam se kao pijanac u
bačvi alkohola. U mojoj ruci ovoga je časa najljepša torba na svijetu.
Koraljnocrvena, dvije ručke, dvije debele pletenice, janjeća koža pretvorena
u dragulj. Volim je onako kako neka majka voli nerođeno dijete. Toskana je
zemlja kože, dobre hrane, odličnog vina i veselih ljudi. Hotel u kojem smo
odsjeli nalazi se u Montecatini Termama, gradiću veličine Opatije. Opatija
je u ovo doba godine mrtav grad a Montecatini Terme žive dvadeset i četiri
sata. Hrvatski popovi bi poludjeli, tamo dućani čak i nedjeljom rade do
deset navečer. Krajem godine muž i ja krenut ćemo u Beč. Božićni Beč! U
zraku miris punča i kuhanog vina, studenti muzičke akademije sviraju na
ulici, prolaznici ih pobožno slušaju pa im plješću i ubacuju novčiće u
kutiju. Izložbe, koncerti, večera Kod Jere. Jere je fenomenalan lik.
Trideset i pet godina živi u Beču, ima restoran u kojem se poslužuje samo
nekoliko jela, pašta-fažol bez mesa, punjena paprika, gulaš i najbolji bečki
šnicl u Beču. S njim rade žena, sin i nevjesta. Jere je rodom iz Drniša,
govori kao da je iz njega jučer otišao. U njegovoj oštariji možete naletjeti
na najpoznatije bečke televizijske novinare, pisce, pjesnike, slikare. Za
Uskrs letimo na Siciliju. Uživat ćemo u Palermu, u ustima će nam se topiti
kolači pred kojima i najgadniji mafijaši padaju na koljena, osvojit ćemo
Etnu, miris narančina cvijeta draškat će nam nosnice, gledat ćemo u šume
naranača koje rastu uz cestu onako kao kod nas...

Uz naše ceste ništa ne raste. Za Prvi maj bit ćemo u Krakowu. Kočije, bijeli
konji, Židovska četvrt, prodavaonica postera, možete birati među nekoliko
stotina tisuća komada, ulica nakita, Leonardova Djevojka s janjetom... Ljeto
ćemo provesti u Sloveniji. Logarska dolina raj je na zemlji. Alpe, kiselo
mlijeko, konji, vodopadi, doručak na obronku među kravama i mačićima,
hladne, zvjezdane noći...
Zašto vam ovo govorim? Zato što moje vršnjakinje već godinama nemaju pojma
kako njihov muž miriše, umjesto da ga šutnu i krenu nekamo, život provode
izvlačeći iz otrcanih novčanika fotografije svoje unučadi pa ih okolo
pokazuju. One koje nemaju unuke razgovaraju o djeci. Njihova su djeca
odrasli ljudi koji se dave u dugovima, kreditima i kuknjavi. Neki rade i
slabo zarađuju, drugi ne žele raditi jer im se ne nude pravi poslovi, treći
u trideset i petoj računaju koliko će im roditelji još poživjeti i što će im
nakon njihove smrti ostati. Moja djeca više nisu ni moja ni djeca. Ne žive
sa mnom, jedva ih vidim, vrlo rijetko čujem. Da se ponovno rodim, ne bih
imala djece, presretna sam što nemam unuke. Družeći se sa vlastitom djecom
izgubila sam trideset i pet godine života.

Ne mogu vam riječima opisati taj davež. Trudnoće, jutarnja
povraćanja, rast trbušine, porod koji je nešto najstrašnije što se živom
čovjeku može dogoditi, dojenja, izdajanja, bacanje na vagu djeteta prije
podoja, poslije podoja, iskuhavanje bočica, miješanje umjetne hrane u jedan
ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro, šest ujutro,
sedam ujutro, osam ujutro...

Upale uha, grla, nosa, trbuha. Odlazak u vrtić. Vrištanje do neba,
bijesan pogled lude tete dok moje derište čupa iz mojih ruku. Prvi razred,
drugi razred, treći razred. Instrukcije, upis preko veze u srednju školu.
Instrukcije, prva ljubav, druga ljubav, treća ljubav... Čekanja da ti se
dijete vrati živo iz života. Do jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri
ujutro, pet ujutro Ne paničari,
stara, ostao sam spavati kod Joška. Mikija. Marka. Jelene. Vesne. Mace.
Željke. To mi je sin tko zna koliko puta rekao u pet popodne. Kći mi do
danas nije rekla gdje je ona bila. Diplome. Aleluja. Prvi posao koma, drugi
posao koma, i ovaj posao što ga trenutačno rade pravi je užas. O plaći da se
i ne govori.
Alo, mama, kako si? Nikad nisam odgovorila, dobro, uvijek sam
pitala, koliko ti treba?

A onda mi je muž jedne subote donio kavu u krevet i upitao me, koga
voliš najviše na svijetu? Tebe, rekla sam. A ja tebe, rekao je muž. Idući
smo tjedan prodali sve što se prodati moglo. Moj nakit, slike, vikendicu,
ostavila mi ju je pokojna majka koja je do posljednjeg časa spavala s
fotografijom svojih unučića pod jastukom. Iselili smo se iz velike kuće i
kupili malu. Toliko je mala da u njoj nema mjesta ni za unuče veličine
vjeverice. Moje prijateljice govore kako unučad vole više nego vlastitu
djecu.

Pitam vas, tko danas voli vlastitu djecu? Zašto bismo voljeli
lešinare koji ne mogu čak ni sačekati da im se roditelji pretvore u leš nego
kljunove ubadaju u živo meso? A i ti unuci? Što to oni imaju bez čega ja ne
bih mogla? Dovozili bi mi ih u šest ujutro, što je prestrašno jer ja spavam
do deset. Ili bi ih ostavljali da spavaju kod nas, što je još gore jer bi mi
noći postale pakao. Kaka mu se u dva ujutro, žedan je u tri ujutro, hoće
mamu, hoće tatu, gdje mu je duda... Nema šanse.
Naučila sam koliko je velika istina da mala djeca piju mlijeko a
velika krv. Dosta je bilo! Preda mnom je još najviše deset godina kakvog
takvog života. Neću dozvoliti našoj djeci da nas umlate svojom djecom!
Moj muž i ja, mi nismo poput vas. A kad sve potrošimo što imamo,
prodat ćemo i kućicu u kojoj živimo i uvaliti se u neki moderni starački dom
pa krenuti u kolicima na izlet u obližnji park ili kafić. Iz svoga ću
novčanika do smrti izvlačiti samo keš ili karticu, nikad fotografije. Ja sam
sebi svoja najdraža unuka. A kad umremo, muž i ja, djeci ćemo ostaviti
dugove i pogrebne troškove.
----------------------------------------------------------------

#78:   Autor: Delfin Post Postano: 04.09.2008. 10:02

Tako je Vedrana Rudan zakon!!!!

#79:   Autor: jasnica Post Postano: 04.09.2008. 10:07

Bravo Vedrana! Bravo

#80:   Autor: snaša Post Postano: 04.09.2008. 10:12

Citat: › Družeći se sa vlastitom djecom
izgubila sam trideset i pet godine života.


jadnica...

#81:   Autor: jasnica Post Postano: 04.09.2008. 10:16

mademoiselle je napisao/la: ›

Upale uha, grla, nosa, trbuha. Odlazak u vrtić. Vrištanje do neba,
bijesan pogled lude tete dok moje derište čupa iz mojih ruku. Prvi razred,
drugi razred, treći razred. Instrukcije, upis preko veze u srednju školu.
Instrukcije, prva ljubav, druga ljubav, treća ljubav... Čekanja da ti se
dijete vrati živo iz života. Do jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro Ne paničari,
stara, ostao sam spavati kod Joška. Mikija. Marka. Jelene. Vesne. Mace.
Željke. To mi je sin tko zna koliko puta rekao u pet popodne. Kći mi do
danas nije rekla gdje je ona bila. Diplome. Aleluja. Prvi posao koma, drugi
posao koma, i ovaj posao što ga trenutačno rade pravi je užas. O plaći da se
i ne govori.
Alo, mama, kako si? Nikad nisam odgovorila, dobro, uvijek sam
pitala, koliko ti treba?djecu.


Ovo je situacija svake žene na ovome svijetu. Pa tko voli, nek izvoli.

#82:   Autor: jasnica Post Postano: 04.09.2008. 10:16

Žene koja ima djecu, naravno.

#83:   Autor: mademoiselle Post Postano: 04.09.2008. 10:19

kad sam citala ovaj ulomak skontala sam si da svi zivimo za slijedece generacije- sve se vrti u krug-,, zivimo kao da necemo umrijeti,,,rudanica inace nije moja omiljena licnost,,ali u nekim stvarima ima pravo,,,
brak nemora biti ropstvo i nije,, al samo ak si tako napravis,,,

#84:   Autor: snaša Post Postano: 04.09.2008. 11:01

jasnica je napisao/la (Pogledaj post): ›
mademoiselle je napisao/la: ›

Upale uha, grla, nosa, trbuha. Odlazak u vrtić. Vrištanje do neba,
bijesan pogled lude tete dok moje derište čupa iz mojih ruku. Prvi razred,
drugi razred, treći razred. Instrukcije, upis preko veze u srednju školu.
Instrukcije, prva ljubav, druga ljubav, treća ljubav... Čekanja da ti se
dijete vrati živo iz života. Do jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro Ne paničari,
stara, ostao sam spavati kod Joška. Mikija. Marka. Jelene. Vesne. Mace.
Željke. To mi je sin tko zna koliko puta rekao u pet popodne. Kći mi do
danas nije rekla gdje je ona bila. Diplome. Aleluja. Prvi posao koma, drugi
posao koma, i ovaj posao što ga trenutačno rade pravi je užas. O plaći da se
i ne govori.
Alo, mama, kako si? Nikad nisam odgovorila, dobro, uvijek sam
pitala, koliko ti treba?djecu.


Ovo je situacija svake žene na ovome svijetu. Pa tko voli, nek izvoli.


Negativna strana majčinstva..ima i pozitivna..i žao mi je što postoje takve majke koje ne uživaju u tom(u roditeljstvu globalno)..promašile su svoj poziv...iskreno mi ih je žao.
Bolje bi bilo za njih a i za njihovu djecu da nisu ni rodile.

#85:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.09.2008. 11:05

jasnica je napisao/la: ›
mademoiselle je napisao/la: ›

Upale uha, grla, nosa, trbuha. Odlazak u vrtić. Vrištanje do neba,
bijesan pogled lude tete dok moje derište čupa iz mojih ruku. Prvi razred,
drugi razred, treći razred. Instrukcije, upis preko veze u srednju školu.
Instrukcije, prva ljubav, druga ljubav, treća ljubav... Čekanja da ti se
dijete vrati živo iz života. Do jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro Ne paničari,
stara, ostao sam spavati kod Joška. Mikija. Marka. Jelene. Vesne. Mace.
Željke. To mi je sin tko zna koliko puta rekao u pet popodne. Kći mi do
danas nije rekla gdje je ona bila. Diplome. Aleluja. Prvi posao koma, drugi
posao koma, i ovaj posao što ga trenutačno rade pravi je užas. O plaći da se
i ne govori.
Alo, mama, kako si? Nikad nisam odgovorila, dobro, uvijek sam
pitala, koliko ti treba?djecu.


Ovo je situacija svake žene na ovome svijetu. Pa tko voli, nek izvoli.
Ispada da muškarci nesudjluju u odgoju svoje djece???
Iz ovog posta možemo isčitati kako neka glupača svoje djete shvaća jedino kao neki teret i obvezu... što je krajnje žalosno....

#86:   Autor: kopile Post Postano: 04.09.2008. 13:39

Vedrana Rudan je isfrustrirana,ružna i licemjerna baba.Što se mene tiče neka odjebe u tri pizde materine.

#87:   Autor: la čupakabra Post Postano: 05.09.2008. 11:51

svaki put procitam :žene se sve više boje mraka!!!
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
ne mogu si pomoci Very Happy

#88:   Autor: Loona Post Postano: 06.09.2008. 1:31

fairy je napisao/la: ›
Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Žene se svega boje


..pda...zato imamo vas snažne i velike muškarce da nas štitite od svega...


osijek031.com smile osijek031.com smile
Da baš, bojimo se braka jer ulazimo u njega s tim "snažnim i velikim" muškarcima..


Ah gle,,,ako se nekog muškarca bojiš onda svakao ne bi trebala s njim potpisati bračni ugovor..


To je trebalo zvučati sarkastično,, onaj dio o snažim i velikim "muškarcima".. Wink

#89:   Autor: Loona Post Postano: 06.09.2008. 1:39

snaša je napisao/la: ›
Negativna strana majčinstva..ima i pozitivna..i žao mi je što postoje takve majke koje ne uživaju u tom(u roditeljstvu globalno)..promašile su svoj poziv...iskreno mi ih je žao.
Bolje bi bilo za njih a i za njihovu djecu da nisu ni rodile.


Svima nama nešto u životu ide, nešto ne ide.. Nešto volimo više, nešto manje.. Kad je rađala sigurno nije znala da joj majčinstvo neče baš dobro "leći", no to ne znači da ne voli svoju djecu.. jednostavno su joj njena komocija i želje, putovanja u ovo slučaju, draža, više je ispunjavaju od djece..
Ja to mogu razumjeti.

#90:   Autor: axe Post Postano: 06.09.2008. 6:30

ovu vedranu treba opizdit vibratorom,ali priko čela,da dođe sebi.

#91:   Autor: eldiablo Post Postano: 06.09.2008. 12:53

ta vedrana je isfrustrirana, *, *, ocajnica u menopauzi koju jadnu tako * nitko nije uspio, pored njene tvrdoglavosti, nauciti voljeti nekog drugog osim sebe same - Boze sacuvaj da ovakve * imaju djece!!!

#92:   Autor: Loona Post Postano: 06.09.2008. 14:52

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Boze sacuvaj da ovakve krave imaju djece!!!

Bože sačuvaj kakvu svu djecu (idiote) rode te "krave".. Rolling Eyes

#93:   Autor: obyzouth Post Postano: 06.09.2008. 15:25

Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Boze sacuvaj da ovakve krave imaju djece!!!

Bože sačuvaj kakvu svu djecu (idiote) rode te "krave".. Rolling Eyes


Djeca nisu pisala pismenu zamolbu da se rode Crying or Very sad A istina jest da većina njih ispadnu kako ispadnu i drže se iste te mamine suknje koliko god mogu, jer uostalom mama ih je tome i naučila. A onda se buni zašto su joj djeca takva.

Takve žene su mi jadne, al' još jadnije mi je društvo koje aksiomira da su samo žene zadužene za odgoj djece.

#94:   Autor: snaša Post Postano: 06.09.2008. 18:58

Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la: ›
Negativna strana majčinstva..ima i pozitivna..i žao mi je što postoje takve majke koje ne uživaju u tom(u roditeljstvu globalno)..promašile su svoj poziv...iskreno mi ih je žao.
Bolje bi bilo za njih a i za njihovu djecu da nisu ni rodile.


Svima nama nešto u životu ide, nešto ne ide.. Nešto volimo više, nešto manje.. Kad je rađala sigurno nije znala da joj majčinstvo neče baš dobro "leći", no to ne znači da ne voli svoju djecu.. jednostavno su joj njena komocija i želje, putovanja u ovo slučaju, draža, više je ispunjavaju od djece..
Ja to mogu razumjeti.



Sasvim se slažem s tobom..zato mi i je žao..što na vrijeme nije otkrila što više voli.
Nije svaka žena stvorena da bude majka.
I ja ju/ih mogu razumjeti..ali mi ih je i žao.

#95:   Autor: Janis Post Postano: 06.09.2008. 19:32

Ma bez veze pljujete po Vedrani, ona će napisat svašta što će uzburkat duhove i prodat knjigu. Uvijek ide kontra nekakvih uvriježenih mišljenja i tobožnjih moralnih normi. Djela su joj puna sarkazma i isprdavanja malograđanskih normi. To što ona kao spisateljica piše u svojim djelima, uopće ne mora biti njen osobni stav o dotičnoj temi. Tko ju ne razumije, ne mora ju ni čitati.
A sve i da ima takvo mišljenje, ima na to pravo i tko ste vi da zbog toga po njoj pljujete?

#96:   Autor: mademoiselle Post Postano: 06.09.2008. 20:46

Janis je napisao/la: ›
Ma bez veze pljujete po Vedrani, ona će napisat svašta što će uzburkat duhove i prodat knjigu.



slažem se,,upravo zbog ekscentricnih nastupa ju svi i znamo,, ona ide principom crno-bijelo...sivoga nema,,jer je sivo dosadno.....sivo se neprodaje!

#97:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: Drobimir Post Postano: 07.09.2008. 4:53

žene se sve više boje braka...hmmmm. žene su se oduvijek bojale braka s kretenima. pošto je kretena sve više, normalno je da ih ima više koje se boje braka. čista matematika. zato dragi moji suspolnjaci, nemojte bit kreteni pa će sve bit ok.

#98:   Autor: blaster-x Post Postano: 11.09.2008. 1:34

drobi drobi... Rudanicu citiramo i komentiramo a znamo da ima samo jedan cilj... 'nek me čuju, nek znaju za mene'... nevermind... Zašto bi brak bio teret? Na kraju, sami biramo hoćemo li ga ili nećemo...u većini slučajeva...
Jadne one koje spas nađu u vedraninim riječima jer im to i nije neki 'izgovor'. No ne treba se ni uhvatiti za prvu budalu...

#99:  Re: Žene se sve više boje braka!!! Autor: 1step2far Post Postano: 11.09.2008. 8:44

Vedrana Rudan je urnebesna spisateljica, ali to što ona piše ili baljezga po medijima treba gledati samo kao razbibrigu, a ne klimati potvrdno na njene riječi. Valjda je svatko tko iole razmišlja o braku dovoljno kompetentan da sam razvija svoje stavove. Ili strahove. Ne treba nam babica da bi donijeli odluke.

#100:   Autor: krtica Post Postano: 17.09.2008. 16:19

Kad muškarci budu kuhali, peglali, prali prozore i šta već sve ne žene se više neće bojati braka. Ja se zapravo bojim obveza.

#101:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 17.09.2008. 16:21

krtica je napisao/la: › Kad muškarci budu kuhali, peglali, prali prozore i šta već sve ne žene se više neće bojati braka. Ja se zapravo bojim obveza.
Onda je mozda najbolje da se vratis svojoj mamici i pricekas jos jedno 10-20 godina dok se ne naucis samostalnosti.

Btw. emancipacija nije pojam koja oznacava nezrelu osobu nesposobnu za samostalan zivot, kao sto mnoge cure misle.


Zadnja promjena: Leteci mungos; 17.09.2008. 16:22; ukupno mijenjano 1 put.

#102:   Autor: krtica Post Postano: 17.09.2008. 16:22

Pa zato i živim s mamicom i taticom.

#103:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 17.09.2008. 16:24

krtica je napisao/la: › Pa zato i živim s mamicom.
Odlicno. Jos da ne nadjes nekog papka koji ce za shaku mufa prodati ego i postati najnizi moguci crv i evolucija bi mogla napraviti korak naprijed.

#104:   Autor: krtica Post Postano: 17.09.2008. 16:29

Zgodna teorija. Ti sigurno peglaš i spremaš ženici?

#105:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 17.09.2008. 16:33

krtica je napisao/la: › Zgodna teorija. Ti sigurno peglaš i spremaš ženici?
Nemam zenicu. Zenice imaju takvi koji naidju na curice kojima se gadi prati sudje, gadi im se spremati, ne bi cistile kupatilo, ne bi (i ne znaju) kuhale, jer su one moderne, emancipirane i super-cool ribe.

Kad zivis solo u gajbi, onda s vise ili manje spretnosti moras to sve skupa ciniti. Ako ni zbog koga drugoga, onda zbog sebe ili zbog onih koji povremeno borave u tom brlogu, makar samo na oltaru njeznosti i srece.

#106:   Autor: krtica Post Postano: 17.09.2008. 16:34

Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!

#107:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 17.09.2008. 16:36

krtica je napisao/la: › Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!
Veliki feler i veliki krevet. Vidjet ces kako je lijepo kad to ne moras uvijek ciniti na kojekakvim parkiralistima.

#108:   Autor: krtica Post Postano: 17.09.2008. 18:28

O čemu će muško nego o "krevetu". Čuvaj se sifilisa i sličnih boleština. Iskuhavaj plahte!!! Dobro ih ispeglaj da pocrkaju sve bakterije koje su preživile 95°C.

#109:   Autor: insomnia Post Postano: 17.09.2008. 20:00

Danas mi je jedan kolega na poslu nadugačko i naširoko prepričavao kada i s kim i koliko puta je do sada prevario svoju ženu, s kojom ima i dijete. Ali, on kaže da je njemu brak super stvar. Pitam se što bi žena na to rekla?! Plus, jednako tako detaljno mi je objasnio kako njegova žena, koja je direktorica u nekoj firmi i super sposobna i sve, takva jer se udala za njega, koji joj je stalan vjetar u leđa. I on za nju misli da je ona iznimno inteligentna, ma sve štima, ali bez njega bi bila ništa. Nakon toga sam, naravno, otišla povraćat.
Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!

#110:   Autor: mali_ivica Post Postano: 17.09.2008. 20:07

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!

Pazi, nitko nije rekao da ima konja i ljudi koji nisu za brak!
Ja vjerujem u brak, ali nemožeš ulaziti u brak nakon mjesec dana veze i reči ja poznajem tu osobu i sl. samo zato što si se malo zaljubio i sl.

Evo još nešto,
Primjer: ti recimo da nevjeruješ u brak, a opet kao osoba želiš imati djecu i sl.
Bi li ti kao osoba išla sa osobom iz svog primjera praviti djecu, a da niste u braku?!

#111:   Autor: insomnia Post Postano: 17.09.2008. 20:19

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!

Pazi, nitko nije rekao da ima konja i ljudi koji nisu za brak!
Ja vjerujem u brak, ali nemožeš ulaziti u brak nakon mjesec dana veze i reči ja poznajem tu osobu i sl. samo zato što si se malo zaljubio i sl.

Evo još nešto,
Primjer: ti recimo da nevjeruješ u brak, a opet kao osoba želiš imati djecu i sl.
Bi li ti kao osoba išla sa osobom iz svog primjera praviti djecu, a da niste u braku?!

Ono sam samo navela kao primjer upravo onoga što ja ne bih željela da se meni u braku desi.. I samo da napomenem da se radi o braku dvoje ljudi koji su prije braka bili zajedno 5 god, dakle, nije brak nakon mjesec dana veze..
No nebitno, da ti odgovorim na pitanje; osobno me ne muče niti pate niti zanimaju kojekakve konvencije, koje nam društvo nameće, i koje se u bilo kojoj mjeri smatraju ''nenormalnima', sramotnima i trkelj mrkelj'.. S obzirom da trenutno živim s dečkom, a moja mama sa mnom nije riječi progovorila od kad sam se k njemu preselila, mogu reći da sam, i više nego poprilično jako na svojoj koži osjetila cjelokupnu konzervativnost našeg društva, u koju spada i moja majka. Kao što sam već rekla, nisam sigurna koliko i u kojoj mjeri vjerujem u brak, moram priznati da sam konstantno pokolebana neuspjesima drugih ljudi, zbog kojih se i sama bojim da ne bih funkcionirala u braku. Što se tiče djece; osobno ne bih smatrala niti strašnim niti išta da imam dijete, a da nisam u braku (fala Bogu mlada sam, zdrava i pametna, i brinem se sama za sebe već dugo vremena), iako, mislim da bih na brak ipak pristala (ako bi se radilo o osobi koju volim, dakle, da dijete nije začeto ''slučajno''), jer nisam sigurna da bih imala živaca i snage boriti se s još dodatnim konzervativnim razmišljanjima mojih roditelja i njima sličnih. Brak bi vjerojatno bio najbolje rješenje. Teško je ići kroz život bez potpore svojih najbližih, posebno roditelja.

#112:   Autor: mali_ivica Post Postano: 17.09.2008. 20:27

insomnia je napisao/la: ›
Što se tiče djece; osobno ne bih smatrala niti strašnim niti išta da imam dijete, a da nisam u braku (fala Bogu mlada sam, zdrava i pametna, i brinem se sama za sebe već dugo vremena), iako, mislim da bih na brak ipak pristala (ako bi se radilo o osobi koju volim, dakle, da dijete nije začeto ''slučajno'')
Zato sam i postavio pitanje koje sam postavio, htjedeći dati do znanja da nije problem u braku nego u osobi, druga je stvar što ljudi shvačaju brak olako što smo vidjeli iz tvog gore datog primjera kolege sa posla.

I da ja ću odgovoriti umjesto tebe: Ti nebi išla raditi djecu sa čovjekom koji će ti šarati sastrane svako malo, a onda još vikati da te voli... nadam se da mi je odgovor točan Very Happy

#113:   Autor: snaša Post Postano: 18.09.2008. 7:32

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Danas mi je jedan kolega na poslu nadugačko i naširoko prepričavao kada i s kim i koliko puta je do sada prevario svoju ženu, s kojom ima i dijete. Ali, on kaže da je njemu brak super stvar. Pitam se što bi žena na to rekla?! Plus, jednako tako detaljno mi je objasnio kako njegova žena, koja je direktorica u nekoj firmi i super sposobna i sve, takva jer se udala za njega, koji joj je stalan vjetar u leđa. I on za nju misli da je ona iznimno inteligentna, ma sve štima, ali bez njega bi bila ništa. Nakon toga sam, naravno, otišla povraćat.
Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!


Ma on se tebi upucavao...i sigurno pola od toga nije istina što ti je ispričao..

#114:   Autor: insomnia Post Postano: 18.09.2008. 7:44

snaša je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Danas mi je jedan kolega na poslu nadugačko i naširoko prepričavao kada i s kim i koliko puta je do sada prevario svoju ženu, s kojom ima i dijete. Ali, on kaže da je njemu brak super stvar. Pitam se što bi žena na to rekla?! Plus, jednako tako detaljno mi je objasnio kako njegova žena, koja je direktorica u nekoj firmi i super sposobna i sve, takva jer se udala za njega, koji joj je stalan vjetar u leđa. I on za nju misli da je ona iznimno inteligentna, ma sve štima, ali bez njega bi bila ništa. Nakon toga sam, naravno, otišla povraćat.
Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!


Ma on se tebi upucavao...i sigurno pola od toga nije istina što ti je ispričao..

Da, to je i meni isprva palo na pamet, ali sam poslije bila opako razuvjerena. Ma istina je;prase je.

mali_ivica je napisao/la: ›
]nije problem u braku nego u osobi, druga je stvar što ljudi shvačaju brak olako što smo vidjeli iz tvog gore datog primjera kolege sa posla.

Ma ne napadam ja brak uopće, brak kao instituciju itd.., ja sam, kao romantična dušica prva koja svima želi da im brak traje sto godina itd.., samo sam htjela reći da je, po mojim nekim saznanjima, više ljudi koji varaju u braku, nego onih koji to ne rade, i da je, kad sve to uzmeš u obzir, jako teško vjerovati da će tvoj brak jednog dana preživjeti taj ''trend''..

mali_ivica je napisao/la: ›
I da ja ću odgovoriti umjesto tebe: Ti nebi išla raditi djecu sa čovjekom koji će ti šarati sastrane svako malo, a onda još vikati da te voli... nadam se da mi je odgovor točan Very Happy

Naravno da je točan.
Smile

#115:   Autor: snaša Post Postano: 18.09.2008. 10:27

Meni se svidjelo što je moja legica na jednom drugom forumu napisala..

Citat: › - zeli imati muskarca u kojem ce imati popunu podrsku, s kojim ce moci podijeliti sve obaveze, koji zna raditi sve po kuci/vani bez da mu se 100x objasnjava kako i zasto ili jos gore da ne zna nista jer je stigao iz maminog zagrljala.

tu su najvise krive majke jer "cuvaju" svoje sineke od svakog posla pa kad se ti jednog dana usele zajedno sa partnericom nastavljaju zivjeti kao i doma. ne znaju nista napraviti, ocekuju da im sve bude servirano...mozak na pasu.

naravno, ovo je generaliziranje i kao sto si primjetio rijec je o arhetipu odredjenoh soja muskaraca.
ona nije rekla da su svi takvi nego da tom odredjenom liku ne zeli glumiti mamu. ocito je on u toj skupini.
ali ima i jedan soj zena koje su super zenice prvih par mjeseci zivota tj. nastavljaju ulogu majke u zivotima partnera. ovi potonji uivaju dok zenama nakon odredjenog vremena dopizdi. dodju djeca i onda vise nemaju vremena bedinati i muskog i djete. i sad se muski pita sto se promijenilo? nista, zena je samo postala takva kakva je...tj. kakva je trebala biti od pocetka.

opet ponavljam....cisto generaliziranje.



Tema je bila o nečem drugom ali smo se dotakli i braka..
Svatko od nas ima viziju kakav bi brak zapravo trebao biti..treba naći "drugu polovicu" koja ima sličnu viziju..

#116:   Autor: Janis Post Postano: 22.09.2008. 20:11

Ne bojim se niti braka, niti obveza koje isti nameće... kuhanja, spremanja, kućanskih poslova i ostalih obaveza. Živjela sam u Osijeku 2 godine, za vrijeme studiranja, a i moja bolja polovica živi samostalno već nekoliko godina (s time da mu roditelji nisu ni u istoj državi, pa ne može mamici na ručak, ako mu se ne da kuhati).
Bojim se krivih razloga iz koji ljudi u brak ulaze... srela sam nekoliko ljudi sa sličnom pričom... godinama bili skupa, vjenčali se i nakon nekoliko mjeseci razveli.... U prvom slučaju razveli su se jer je ona njega varala i to je on saznao. (ne znam kad je to stigla u tih 6 mjeseci braka, al' ajd... nebitno, ne poznajem ju...) U drugom slučaju je muž nakon 10 mjeseci braka došao kući i ženi rekao da želi razvod jer ju više ne voli. (?!)
Moj zaključak je da su ti ljudi (žena u prvom slučaju i muškarac u drugom) ušli u brak iz krivih razloga... vjerojatno je došlo do neke monotonije u vezi ili su se počeli hladit od dotične osobe i mislili su da je brak način da to promijene.... (jer su možda bili preslabi da to promijenje)... da će se u braku ponovno zaljubit i da će sve opet biti bajno....
Mene brine da li ovo dvoje koje je u ovim slučajevima bilo povrijeđeno to vidjelo i prije (pa su bili "slijepi kraj zdravih očiju", odnosno ignorirali znakove...) ili se ponekad tako nešto ne može predvjeti, odnosno postoje li ljudi koji su sposobni tako nešto "odglumit" tako uvjerljivo da druga strana to pretvaranje ne primijeti?

#117:   Autor: jasnica Post Postano: 23.09.2008. 8:15

Leteci mungos je napisao/la: ›
krtica je napisao/la: › Zgodna teorija. Ti sigurno peglaš i spremaš ženici?
Nemam zenicu. Zenice imaju takvi koji naidju na curice kojima se gadi prati sudje, gadi im se spremati, ne bi cistile kupatilo, ne bi (i ne znaju) kuhale, jer su one moderne, emancipirane i super-cool ribe.

Kad zivis solo u gajbi, onda s vise ili manje spretnosti moras to sve skupa ciniti. Ako ni zbog koga drugoga, onda zbog sebe ili zbog onih koji povremeno borave u tom brlogu, makar samo na oltaru njeznosti i srece.


POTPISUJEM!!!

#118:   Autor: mademoiselle Post Postano: 23.09.2008. 8:46

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
krtica je napisao/la: › Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!
Veliki feler i veliki krevet. Vidjet ces kako je lijepo kad to ne moras uvijek ciniti na kojekakvim parkiralistima.


hehe lijepo si mu to dočarao,,ali mislim da mu treba jos par godina da to shvati!
ali znas edipov kompleks nije lako rješiva stvar Laughing

#119:   Autor: mademoiselle Post Postano: 23.09.2008. 8:55

krtica je napisao/la: ›
Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!


tako ces svaku djevojku fascinirati,,samo reci da zivis sa mamekom i tatekom i da ti je jepo!
u kojem ti filmu zivis?!
grrrrrr,,ak ista mrzim, mrzim nesposobne ljude koji se cijeli zivot drze mamine suknje!
i ajd, ajd, ak nemozes drugačije,,ali se jos usudjujes prepucavati sa deckom koji ima poslozene kockice u glavi i ima ZIVOT.
zaboravila sam,, koliko ti ono imas godina?! 27?! osijek031.com smile

#120:   Autor: Loona Post Postano: 29.09.2008. 21:27

krtica je napisao/la: ›
Kad muškarci budu kuhali, peglali, prali prozore i šta već sve ne žene se više neće bojati braka. Ja se zapravo bojim obveza.


Ja nisam u braku, ali živim s dečkom i isto mi je kao da sam u braku. Kuham, perem, peglam, čistim, perem prozore, kupatilo, usisavam, mijenjam posteljinu, sapune, brišem ogledala, bacam praznu ambalažu iza njega, bacam smeće i mogu tako u nedogled.. i da, usput radim svaki dan 9 sati na poslu.. nije da on ništa ne radi, ali veliku većinu radim samo ja...

#121:   Autor: insomnia Post Postano: 30.09.2008. 8:05

Loona je napisao/la: ›
krtica je napisao/la: ›
Kad muškarci budu kuhali, peglali, prali prozore i šta već sve ne žene se više neće bojati braka. Ja se zapravo bojim obveza.


Ja nisam u braku, ali živim s dečkom i isto mi je kao da sam u braku. Kuham, perem, peglam, čistim, perem prozore, kupatilo, usisavam, mijenjam posteljinu, sapune, brišem ogledala, bacam praznu ambalažu iza njega, bacam smeće i mogu tako u nedogled.. i da, usput radim svaki dan 9 sati na poslu.. nije da on ništa ne radi, ali veliku većinu radim samo ja...

O kako ovo potpisujem da se sve puši!! Wink Ista situacija i kod mene.

#122:   Autor: mali_ivica Post Postano: 30.09.2008. 17:58

Loona je napisao/la: ›
Ja nisam u braku, ali živim s dečkom i isto mi je kao da sam u braku. Kuham, perem, peglam, čistim, perem prozore, kupatilo, usisavam, mijenjam posteljinu, sapune, brišem ogledala, bacam praznu ambalažu iza njega, bacam smeće i mogu tako u nedogled.. i da, usput radim svaki dan 9 sati na poslu.. nije da on ništa ne radi, ali veliku većinu radim samo ja...
To što ti radiš večinu stvari to nije kriv ni "brak" ni zajednički život, nego ti.
Uostalom pa valjda i on koji puta uskoči ako treba što u stanu popraviti tipa "muški poslovi" ?
Ispalo je da prema ovom gore tekstu biti u braku znači kuhati peglati i čistiti? Veoma smiješno pa bože valjda se znate dogovoriti da nešto i on napravi?
Ja kod kuće usisavam, perem kadu, nekad hodnik oribam, iznesem smeće redovito.... i još povrh toga NISAM U BRAKU (valjda ću se i ja jedne subote oženiti?!) PA MOJE BREME PADNE I NA ŽENU Laughing
Mislim ako je
zajednički stan + čišćenje i peglanje = brak
onda nam je država i u totalnom kurcu.

#123:   Autor: insomnia Post Postano: 01.10.2008. 8:34

Ivice, ne psuj! Pec!

#124:   Autor: Loona Post Postano: 05.10.2008. 12:11

Ma Ivica je samo izvukao krvi kontekst iz onoga što sam ja htjela reći.. al nema veze.. naravno da brak nije samo to, ali u većem dijelu svakodnevnice se svodi na to...
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Žene se sve više boje braka!!!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::