Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Fotografija, digitalna fotografija » Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat')

#1:  Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat') Autor: Isis Post Postano: 12.04.2008. 13:10

Na kraju ću morat prodat fotić jer neću moći napraviti obiteljski portret, fotkat prijateljicu ili prijateljev lokal jer ću obrtnicima krasti posao...
Nit ću moći vozit prijatelja u autu jer nisam registrirani taxist.

http://www.jutarnji.hr/slavonija_i_baranja/clanak/art-2008,4,11,,115661.jl
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/video-vjencanje-vam-ne-smije-snimati-prijatelj.html


#2:   Autor: Monstrum Post Postano: 12.04.2008. 13:29

da vidio sam to sinoć jebote popizdio sam, samo čekam trenutak kada će nam počet oporezivat zrak koji udišemo, jebemti državu ti jebem, baš si sad kontam jebote oće li lupat kazne tak i ljudima koji fotografiraju po ulici smilje i bosilje, građevine i štatijaznam, sramota, sanaderu ubij se na stadionu pred tisućama ljudi

#3:   Autor: Isis Post Postano: 12.04.2008. 13:36

Prijatelj i prijateljica su me pozvali na vjenčanje i pitali me jel bi mogao fotografirati jerbo znaju da se bavim fotografijom i naravno, pristao sam...
A šta da sad kažem ljudima?

#4:   Autor: Monstrum Post Postano: 12.04.2008. 13:44

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Prijatelj i prijateljica su me pozvali na vjenčanje i pitali me jel bi mogao fotografirati jerbo znaju da se bavim fotografijom i naravno, pristao sam...
A šta da sad kažem ljudima?


jebiga okrivi sanadera ili spristani na fotkanje ali ako će oni platit troškove prekršaja jer će vam gamad uletit sigurno sa spikom "rabarabaraba di je dozvola dozvolu na sunce ili vam uzimamo pare jer nam sanader tako reko"

#5:   Autor: Isis Post Postano: 12.04.2008. 14:06

Ja se divim Sanaderu...
Jedini čovjek koji može srati kroz usta i disat u isto vrijeme.

#6:   Autor: saba Post Postano: 12.04.2008. 14:28

a fotkaj i ak ti neko nešta dođe kaži da to radiš kao prijatelj i da nečeš ništa napaltiti i neka oni to potvrde i to je to

#7:   Autor: kyx Post Postano: 12.04.2008. 14:49

jebote led,gledam i nevjerujem,koji su to debili mater im jebem...
Sad znaci nesmijem doc na svatove s kamerom i slikat onak za sebe,dakle fotke za privatno vlasnistvo. pa njih treba ubit,budale mutave.
oce mi i dat kaznu ako slikam s mobitelom?

#8:   Autor: Frost Post Postano: 12.04.2008. 15:05

Ovo je budalaština moguća only in Croatia. Ne znam ima li još gdje ovako nešto.

#9:   Autor: stoka_unleashed Post Postano: 12.04.2008. 15:14

....mjesto da naprave nešt pametno i korisno izgleda sam se trude donijeti što gluplji zakon...........

#10:   Autor: kopile Post Postano: 12.04.2008. 15:50

Kad vidite te ljude koji piše te zakone,sve vam je jasno.To je uglavnom fah idiotski šljam od profesora s pravnog fakulteta i slični abortusi.

#11:   Autor: MissTake Post Postano: 12.04.2008. 15:53

đubrad
pa de
što sad svatko tko ima fotić treba dobiti kaznu????
baš sam sad morala kupiti novi fotić...

neka se zabiju u Tvrđu i nabrat će se para

GADOVI !!!!!!!!!!!


najbolji komentar je za kolače....

#12:   Autor: koko Post Postano: 12.04.2008. 17:07

pa ja ne mogu vjerovat osijek031.com smile

#13:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 12.04.2008. 18:42

ja taman kupio novi fotić...heh...
a jebiga boli me kurac...
šta sad nesmijem ni slikat ova bzvz...
ma svejedno idem po gradu/selu i slikam kolko god oću...
ak me uhvate neka si zabiju taj zakon znate već gdje...

#14:  Re: Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat') Autor: tux Post Postano: 12.04.2008. 23:16

evo sad i citam i nevjerujem pa kakve gluposti..pocet ce nam naplacivat disanje..ma jebo drzavu koja im dozvoli ovakva sranja i koja naplacuje ovakve gluposti..i ovako kradu ko gusari sad nam jos treba i svakakvu glupost naplatit...ne smijes prijatelju dati savjet nekakav jer nisi profesionalni psiholog jbt.. osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#15:   Autor: kent_slip Post Postano: 13.04.2008. 8:58

saba je napisao/la (Pogledaj post): › a fotkaj i ak ti neko nešta dođe kaži da to radiš kao prijatelj i da nečeš ništa napaltiti i neka oni to potvrde i to je to


naglaseno je da neide tako. ni da ti se brat zeni i ti mu oces fotkati za besplatno i da oni dodju dobit ces kaznu. nemozes se izvuci na nikake rodbinske, prijateljske veze. cak i da ti prijatelji koji se vjencavaju unajme "profesionalnog"(koliko su neki ljudi profesionalni dalo bi se diskutirati) fotografa i da ti fotkas tak za sebe sa strane malo nemozes jer ce mislit da si pomocnik doticnom fotografu i opet ces dobiti prijavu...

najgore od svega je sto sad ti ni mama za svatove nemoze napravit jebeni kolac Evil or Very Mad

navodno ce se uvesti zakon koji ce obvezivat sale, koje se iznajmljuju za vjencanje ili neku drugu festu, da one prijavljuju sve(fotografe,konobare, baku koja pece kolace....)

sto se tice fotografa to je mozda cak i ok jer ima puno ljudi koji rade na crno ali jako je jadno sto ti sad nemozes za besplatno nikom nis napravit jer ces dobit prijavu.....

sve to ljudi moji spada pod europske zakone....

#16:   Autor: debeli Post Postano: 13.04.2008. 9:34

Ha jel to znači i da ti žena ne smije pružati niti jednu uslugu ako nije registrirana za obavljanje iste na trgovačkom sudu?

#17:   Autor: MissTake Post Postano: 13.04.2008. 16:13

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Ha jel to znači i da ti žena ne smije pružati niti jednu uslugu ako nije registrirana za obavljanje iste na trgovačkom sudu?

u dobar....

nadam se da si mislo na usluge čišćenja kuće osijek031.com smile

#18:   Autor: tux Post Postano: 13.04.2008. 16:34

kent_slip je napisao/la: ›
sve to ljudi moji spada pod europske zakone....
ma j**o onda takvu europu

#19:   Autor: aethur Post Postano: 13.04.2008. 16:44

Čitam i jednostavno ne vidim u čemu je toliki problem.
Pa jesmo izabrali ovu vlast ili ne?
Jesmo, dakle sada imaju pravo donositi zakone koji im se omile.
Svi bi se nešto žalili.
Evo, bila je prilika ze referendum za NATO. Nije uspjelo.
Sindikalni prosvjed. 40.000 ljudi mi djeluje malo na zemlju od 4 milijuna stanovnika.
Uostalom, u 11 mjesecu su bili parlamentarni izbori.
Da se pola vas koji se žalite ovdje ili na drugim forumima pojavilo na glasačkom mjestu, ne bi se donosili ovi i drugi zakoni koji vam ne odgovaraju.
A što se tiče ovog zakona, ne vidim zbog čega se žalite toliko.
Zaštita obrta i točka. Jel treba stati na kraj korupciji, mitu i radu na crno? Da.
Pa i ovo je jedan korak prema tome.

#20:   Autor: MissTake Post Postano: 13.04.2008. 16:49

ja nisam izbarala ovu vlast
ova vlast je nametnuta


a što se tiče prosvjeda

bolej da su napravili dernek uhvatilis e za ruke i igrali kolo oko spomenika jelačiću... mogu cijeli prosvjed okačiti jelačićevom konju o rep... neće biti ništa o toga


samo velika predstava koja je bila za ovčice....

i dalje ćemo biti kemtovi par pojedinaca vođenih željom za moći i novcem

ja se već lagano pripremam da kad pređem tridesetu budem rpestara da me netko primi na posao

#21:   Autor: MissTake Post Postano: 13.04.2008. 16:56

svaka čast dečku koji je smislio transparent kao "zbog vas još uvijek živim sa roditeljima"

bemti državu u kojoj je većini jedini način dolaska do stana da utuše babu ili djedu

#22:   Autor: sale car Post Postano: 13.04.2008. 18:32

pa ljudi ko je rekao da vi ne smijete slikati okolo, vjenčanja prijatelja i šta ja znam čega... otvorite obrt i slikajte koliko vas volja...

Mogli bi kad kupiš fotoaparat gratis poklanjati obrt...

Znači šta... ako planirate kupovati neki fotoaparat prvo otvorite obrt onda u kupnju fotoaparata...

Još malo pa će se morati otvarati obrt za disanje...

#23:   Autor: tux Post Postano: 13.04.2008. 21:20

ma treba se pocet navikavat na ovakve gluposti..kamo ide ovaj svijet nije nista nemoguce..

#24:   Autor: Isis Post Postano: 14.04.2008. 12:30

aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Čitam i jednostavno ne vidim u čemu je toliki problem.
Pa jesmo izabrali ovu vlast ili ne?
Jesmo, dakle sada imaju pravo donositi zakone koji im se omile.
Svi bi se nešto žalili.
Evo, bila je prilika ze referendum za NATO. Nije uspjelo.
Sindikalni prosvjed. 40.000 ljudi mi djeluje malo na zemlju od 4 milijuna stanovnika.
Uostalom, u 11 mjesecu su bili parlamentarni izbori.
Da se pola vas koji se žalite ovdje ili na drugim forumima pojavilo na glasačkom mjestu, ne bi se donosili ovi i drugi zakoni koji vam ne odgovaraju.
A što se tiče ovog zakona, ne vidim zbog čega se žalite toliko.
Zaštita obrta i točka. Jel treba stati na kraj korupciji, mitu i radu na crno? Da.
Pa i ovo je jedan korak prema tome.


Sukladno s tvojim postom i kao pokretač ove teme, izašao sam na izbore i time se imam pravo žaliti.
A zaštita obrta..
A šta ako ja želim za sebe fotografije nekog vjenčanja? Osobno volim koncertnu fotografiju i iskoristim svaku priliku za istu. A šta ako netko voli fotografije vjenčanja i želi ih imati u kolekciji kao ja koncertne? To je onda ograničavanje hobija...

#25:   Autor: ante_os Post Postano: 14.04.2008. 12:30

to je stvarno glupo,dakle ako ja koji imam 14 godina odem npr. bratu na vjenčanje i ulete ti inspektori dat će mi kaznu jer sam pomoćnik profesionalnog fotografa??

#26:   Autor: snaša Post Postano: 14.04.2008. 12:48

I ja trebam za koji dan u svatove..a bome ne prođu ni jedni bez da si fotkam par slikica za osobnu uspomenu...

Ništa mi nije jasno..kad onda mi privatne osobe uopće smijemo fotografirati..

#27:   Autor: kent_slip Post Postano: 14.04.2008. 15:32

Isis je napisao/la (Pogledaj post): ›
aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Čitam i jednostavno ne vidim u čemu je toliki problem.
Pa jesmo izabrali ovu vlast ili ne?
Jesmo, dakle sada imaju pravo donositi zakone koji im se omile.
Svi bi se nešto žalili.
Evo, bila je prilika ze referendum za NATO. Nije uspjelo.
Sindikalni prosvjed. 40.000 ljudi mi djeluje malo na zemlju od 4 milijuna stanovnika.
Uostalom, u 11 mjesecu su bili parlamentarni izbori.
Da se pola vas koji se žalite ovdje ili na drugim forumima pojavilo na glasačkom mjestu, ne bi se donosili ovi i drugi zakoni koji vam ne odgovaraju.
A što se tiče ovog zakona, ne vidim zbog čega se žalite toliko.
Zaštita obrta i točka. Jel treba stati na kraj korupciji, mitu i radu na crno? Da.
Pa i ovo je jedan korak prema tome.


Sukladno s tvojim postom i kao pokretač ove teme, izašao sam na izbore i time se imam pravo žaliti.
A zaštita obrta..
A šta ako ja želim za sebe fotografije nekog vjenčanja? Osobno volim koncertnu fotografiju i iskoristim svaku priliku za istu. A šta ako netko voli fotografije vjenčanja i želi ih imati u kolekciji kao ja koncertne? To je onda ograničavanje hobija...

teoretski nebi smio ni koncerte fotkat jer mozes opet radit za nekog za pare stim onda i na crno jer ne prijavljujes drzavi pa si najebo Smile
krenuli su prvo ove na svatovima hvatat jer se tu okrece dobra lova i najveca utaja poreza....
slazem se da je to dobra zastita onih koji zive od toga i placaju porez drzavi.... a i sto je aethur napisao, sami smo birali vlast....

#28:   Autor: Isis Post Postano: 15.04.2008. 0:21

Pa prema toj logici, nebi...
Kao što rekoh, nebi ni mogao prijatelja vozit u autu jer nisam registrirani taxist i jer GPPu kradem ljude.

#29:   Autor: insomnia Post Postano: 15.04.2008. 9:23

Ajme kakva boleština. Kradu gdje stignu, ma stvarno... Sam da bi pare pokupili od ljudi.. Pa kakva je to boleština, šta više nećeš smjeti fotić imati u rukama uopće, jer će odmah inspektorat dojuriti.. Šta će ljudi slikat vireći iz grmlja?? Jadno!

#30:  Re: Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat') Autor: [email protected] Post Postano: 15.04.2008. 20:11

jebo im pas mater pokvarenu političku, kaok su mogli donjeti takav zakon!!?!?!?

nema toga boga da meni netko naplati ako slikam nekoga...

zamisli, upadaju ti inspektori u crkvu, prekidaju tvoje vjenčanje i traže razne isprave Shocked
pa našutao bi ih van Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

#31:   Autor: steam Post Postano: 15.04.2008. 23:58

Joj, sto karikirate.

Tu se govori o fotografima s profesionalnom opremom. Naravno da svatko smije slikat svatove svom malim fotoaparatom.

Osim toga, oni hvataju vjenčanja, a ne proslave po salama. Dakle, samo službeni dio.

#32:   Autor: cane Post Postano: 16.04.2008. 4:40

A slušajte i fotografi su obrtnici kao i svi drugi. Danas se uzima i po 10 000kn za jedne svatove. Čuli su ovi iz vlade zato i jebiga odlučili ljudi uzet neku pinku i fotografima. A uostalom ovaj zakon može biti štetan samo za mladence koji će odsad na uslugu morati platiti i PDV.

E sad pravedno ili ne propisi su propisi. Još da me netko vidi da primam putnike van stanice...

#33:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 16.04.2008. 8:44

cane je napisao/la: › A slušajte i fotografi su obrtnici kao i svi drugi. Danas se uzima i po 10 000kn za jedne svatove. Čuli su ovi iz vlade zato i jebiga odlučili ljudi uzet neku pinku i fotografima. A uostalom ovaj zakon može biti štetan samo za mladence koji će odsad na uslugu morati platiti i PDV.
Fotografi koji su obrtnici oduvijek za svoj rad placaju PDV i ostale dadzbine i za njih ovo nije nista novo, niti njih ova akcija uopce kaci.

Dapace, siguran sam da iza ove akcije vjerojatno stoje bas njihove prijave i da mnogi od njih zadovoljno trljaju ruke, jer je drzava napokon odlucila pomesti sivilo iz svatovskih povorki.

Propis se odnosi na one koji fotkaju, a rade na crno. Rad na crno je jedan od oblika porezne utaje. U uredjenim drustvima, vecina informiranih i racionalnih osoba poreznu utaju smatra nemoralnim cinom, sebicnim cinom kojim se steti zajedinici i od koje korist imaju jedino porezni utajivaci.

Naravno, postoje i drustva s visokim stupnjem porezne evazije (npr. Albanija) i drustva s visokim stupnjem porezne disipline (Njemacka). Zato ces u Njemackoj vjerojatno platiti kaznu kad ti inspektor dodje na gradiliste obiteljske kuce na cijoj izgradnji ti pomazu prijatelji. Tek ce ti na dokazano blize rodbinstvo progledati kroz prste.

P.S. Vjerujem da su ova dva lika iz video priloga stvarno legosi, ali ako je mladozenja svom legosu za fotkanje dao ijednu kunu na koju nije placen porez - radi se o poreznoj utaji.

Nakon onoliko hrackanja i teenage-angst izdrkavanja, postavio bih vam jedno pitanje: "Sto vi mislite o poreznoj utaji i poreznim utajivacima?"

#34:   Autor: DonQuijote Post Postano: 16.04.2008. 8:49

steam je napisao/la: ›
Joj, sto karikirate.

nije to karikiranje, nego pričanje gluposti.

#35:   Autor: Circa Post Postano: 16.04.2008. 8:51

A jeste se uzlajali...
Kod fotkanja svatova, svatovskih bendova, pecenja kolaca, prodaje ruzmarina i cvijetnih aranzmana, nabavke domace rakijice i cega sve ne, rijetko tko prijavljuje ista.
Sto se tice fotografa s obrtnicom, niti oni ne prijavljuju svatove, odnosno prijave tu i tamo. Svi varaju drzavu, samo sto neki imaju obrt pa tu i tamo izdaju koji racun kako bi izgledali posteno i pricali o nekom moralu...
Ova je akcija provedena da se ekipu malo poplasi, a siguran sam da su ju inicirali "posteni fotografi" s obrtnicama koji isto tako rade na crno...
Treba li sada zaliti ekipu crnjak fotografa koja godinama vrti veliku lovu bez da je ista dala drzavi? Ja kazem ne, a sto se tice Franova, koliko znam on stvarno nije niti kunu zaradio fotkajuci svatove pa nije posteno sto je bas on nastradao pokraj onih koji godinama vrte i desetak tisuca kuna po svatovima...

#36:   Autor: Elena_Os Post Postano: 20.04.2008. 10:17

kent_slip je napisao/la (Pogledaj post): ›
najgore od svega je sto sad ti ni mama za svatove nemoze napravit jebeni kolac Evil or Very Mad

navodno ce se uvesti zakon koji ce obvezivat sale, koje se iznajmljuju za vjencanje ili neku drugu festu, da one prijavljuju sve(fotografe,konobare, baku koja pece kolace....)


Pa postoji rješenje..prekrižiti "seljačke svatove", obaviti skromnu ceremoniju uz roditelje i kumove i otići izvan granica lijepe naše, te spičkati mali dio love koja je bila namjenjena za "narodno veselje" !

Ili, što većina radi, ne ulaziti u kredite radi financiranja svatova pa se gamad neće imati od čega financirati..(naravno ovo vrijedi samo za one koji ne pate od veličine, prepričavanja i bajke na dvd-u) !

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Fotografi koji su obrtnici oduvijek za svoj rad placaju PDV i ostale dadzbine i za njih ovo nije nista novo, niti njih ova akcija uopce kaci.

Dapace, siguran sam da iza ove akcije vjerojatno stoje bas njihove prijave i da mnogi od njih zadovoljno trljaju ruke, jer je drzava napokon odlucila pomesti sivilo iz svatovskih povorki.

Propis se odnosi na one koji fotkaju, a rade na crno.


I ja sam sigurna da iza te akcije stoje dragi fotografi sa svojim obrtima, ali isto tako oni su ti koji zarade minimalno 10 000kn po svatovima i izdaju imaginarni račun uz napomenu ako želite račun, onda plaćate još PDV !

Prvo su oni ti koji rade na crno, koji izdaju sitne račune za fotkanje za dokumente, izradu slika sa memorijskih kartica, te poneko vjenčanje...

#37:   Autor: allegra Post Postano: 22.04.2008. 11:21

kolege Very Happy

...više me ništa ne iznenađuje...

#38:   Autor: Ingo Post Postano: 22.04.2008. 11:31

drzava postaje represivna. pravosudje je korumpirano, vlada je nesposobna ... bla bla bla

ocekujem da ce uskoro uvesti smrtnu kaznu za prelazak ceste preko crvenog, ili barem tesku robiju.

#39:   Autor: Monstrum Post Postano: 22.04.2008. 11:36

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › drzava postaje represivna. pravosudje je korumpirano, vlada je nesposobna ... bla bla bla

ocekujem da ce uskoro uvesti smrtnu kaznu za prelazak ceste preko crvenog, ili barem tesku robiju.


neće al će te globit za 1000kn za prelazak preko crvenog ili gdje nije zebra, a opraštat će se onima koji imaju moć, onima na vlasti, tapšat će ih se po ramenu za loše privatizacije, ktrađu, dilanje droge, ucjene i kamatarenja, jebiga kako je tako je

#40:   Autor: cookies Post Postano: 22.04.2008. 12:02

ne može ti nitko zabraniti da si sam ispečeš kolač za svatove.. jebali majku ak se men pojave u sali... ak si sam praviš kolače ,podrazumjeva se da si materijal kupio u trgovini i na njega je plaćen porez, koristio si pećnicu i platio struju, sve je legalno...nek se oni tam prepucavaju oko važnijih stvari , a ne ovih vezanih za male ljude...puj..

#41:   Autor: Ingo Post Postano: 22.04.2008. 12:06

INDEX : Policija pronašla 85 grama marihuane

Citat: › POLICIJA je jučer u pretresu jednog stana u Slavonskom brodu pronašla 85 grama marihuane.

U navedenom stanu, neprijavljeno su živjeli 20-godišnjak, 21-godišnjak i 17-godišnja djevojka. U stanu je pronađena plastična vrećica s osam papirnatih paketića u kojima se nalazila marihuana, ukupne težine 85 grama.

Pored toga, pronađeno je i 70 komada različitih lijekova koji se nalaze na popisu opojnih droga i psihotropnih tvari, jedna vaga, paketić sa četiri tablete, sjemenke indijske konoplje te tri mobitela.

Protiv dvojice spomenutih mladića policija će podnijeti kaznenu prijavu Državnom odvjetništvu zbog zloporabe opojnih droga.


eto ti jos jednog dokaza kako se drzava energicno bori protiv narko mafije ... cak su im pronasli i 3 mobitela !! ha ?

#42:   Autor: Monstrum Post Postano: 22.04.2008. 12:28

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › INDEX : Policija pronašla 85 grama marihuane

Citat: › POLICIJA je jučer u pretresu jednog stana u Slavonskom brodu pronašla 85 grama marihuane.

U navedenom stanu, neprijavljeno su živjeli 20-godišnjak, 21-godišnjak i 17-godišnja djevojka. U stanu je pronađena plastična vrećica s osam papirnatih paketića u kojima se nalazila marihuana, ukupne težine 85 grama.

Pored toga, pronađeno je i 70 komada različitih lijekova koji se nalaze na popisu opojnih droga i psihotropnih tvari, jedna vaga, paketić sa četiri tablete, sjemenke indijske konoplje te tri mobitela.

Protiv dvojice spomenutih mladića policija će podnijeti kaznenu prijavu Državnom odvjetništvu zbog zloporabe opojnih droga.


eto ti jos jednog dokaza kako se drzava energicno bori protiv narko mafije ... cak su im pronasli i 3 mobitela !! ha ?


NARKO MAFIJA!!!!!!!!!!!!!!!!

sve u zatvor, zbog takvih optužuju andabaka za dilanje i trgovinu preko 600kg kokaina za kojih nema dokaza da su njihovi osim 600kg kokaina, no za razliku od andabaka ovi će u ćumez a andabak se šepuri na slobodi, ne kažem da ih ne treba pozatvarat, al se onda zakon treba odnositi jednako za svakoga

cookies je napisao/la: ›
ne može ti nitko zabraniti da si sam ispečeš kolač za svatove.. jebali majku ak se men pojave u sali... ak si sam praviš kolače ,podrazumjeva se da si materijal kupio u trgovini i na njega je plaćen porez, koristio si pećnicu i platio struju, sve je legalno...nek se oni tam prepucavaju oko važnijih stvari , a ne ovih vezanih za male ljude...puj..


pa viš da ti mogu zabranit pečenje kolača za svatove i fotografiranje svatova, i to je to, nemoš se bunit nemoš ništa, oni su to tako zamislili i to tako mora biti, a to što je to krajnji bezobrazluk i idijotarija nema veze, vlada je rekla svoje, nabijem ju

#43:   Autor: Ingo Post Postano: 22.04.2008. 12:32

moze li meni netko objasniti razliku izmedju proslave vjencanja, dakle svatova ili proslave rodjendana ?

ko meni smije ispeci kolace za moj rodjendan i tko ga smije slikati ?

#44:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.04.2008. 12:50

@Ingo, evo, Zdenka imala legu koji povoljno sredjuje kupaonice. Nije htjela covjeka zajebavati s racunima. Eto, on legos, valjda joj smije napraviti kupaonicu bez racuna.

Dok se nekom u svatovima ne dogodi slicno, i dalje cemo citati kako drzava skida kozu s ledja nevinih gradjana. Samo, za razliku od kupaonice koja se jos i da srediti, rijetko tko ce biti spreman praviti dvoje svatova samo zato da bi imao fotke.

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=90768

Skriveno: 
ZDENKA BIRGER NEZADOVOLJNA OBNOVOM KUPAONICE
Umirovljenica platila 12.000 kuna za nezavršen posao?

Umirovljenica Zdenka Birger prošle je godinu u rujnu odlučila potpuno obnoviti dotrajalu kupaonicu, a za izvođača radova, puna povjerenja, izabrala je tvrtku "Tomin", kojoj je od 1995., kao predstavnica stanara svoje zgrade, povjeravala sve poslove vezane uza zajedničke instalacije stanara. No, kako kaže, nakon što je majstor otišao, kupaonica se počela "raspadati", a do danas nije uspjela reklamirati loše obavljeni posao.
- Dogovorila sam se s Ivicom Tominom da mi za devet tisuća kuna kompletno sanira kupaonicu, s tim da ja kupim materijal. Dakle da skine stare pločice, stavi nove, ugradi tuš-kabinu, WC školjku, vodomjer i sve ostalo. Priznajem, dogovorilo smo plaćanje "na ruke", da bih bolje prošla, tako da nemam nikakvih računa ili ugovora. No imam sve zapisano, koliko sam mu i kada novca dala. Kao i što je sve trebao napraviti, a nije. Samo za "ruke" dala sam mu 9.300 kuna. Za tuš-kabinu 2.500, iako sumnjam da je toliko koštala jer mi nikada nije pokazao račun. A plus sve to, tražio me još 1.000 kuna za svog keramičara, obećavajući mi da će mi taj novac vratiti, i još 1.000 kuna za vodomjer, koji nikada nije donio! - priča Birger koliko ju je stajala kupaonica koju sada jedva koristi. Jer, kako smo se i sami uvjerili, ono je uistinu prepuno nedostataka. Pločice se postavljenje s centriranim težištem prema odvodu, iako je on uza zid, sifon tuš-kabine postavljen je previsoko i pušta vodu, kao i WC školjka. A vodomjera, koji je Zdenka Birger platila, nema nigdje. “Očajna sam. Ne znam što napraviti. Od rujna 2007. ja ga konstantno zovem. On kaže da će doći sutra pa dođe za mjesec dana. Stavi malo silikona na nekoliko mjesta i ode. Meni voda curi pa ga zovem ponovno. Već je četiri puta bio kod mene i ništa nije popravio. Htjela sam ga tužiti, ali su nas uputili na postupak mirenja, u sklopu kojega je obećao da će sve popraviti i opet nije!”, priča Briger te dodaje kako joj je najteže što je u Ivicu Tomina imala povjerenje, jer mu je, uz suglasnosti svih stanara, 13 godina osiguravala poslove u svojoj zgradi. A kako kaže izvođač radova, Ivica Tomin, za nedostatke u kupaonici Zdenke Birger nije kriv, jer što je platila, to je i dobila.
- Voda joj curi jer je oprema koju je kupila neispravna, i to nema veze sa mnom, iako sam obećao da ću doći popraviti nedostatke, te to planiram i učiniti. Za krivu kosinu pločica kriv je keramičar, koji nije bio “moj”, već njezin susjed, kojemu je ona direktno platila za rad, tako da ja tih 1.000 kuna nisam spremio u svoj džep. Što se pak vodomjera tiče, dobit će ga. Oko toga nema brige. Što sam obećao, ja ću i napraviti. Nisam od jučer u ovom poslu. Već 20 godina radim za Zavod za stanovanje i obavljam brojne poslove u stambenim zgradama i nitko se do sada nije žalio - rekao nam je pak Ivica Tomin. Kada će točno doći, nije specificirao. Kao što nije naveo razlog zbog kojega od rujna prošle godine nije stigao ispuniti svoj obećanja Zdenki Birger.

Autor: I.KUKIĆ


Sto se mene tice, ovim potezom navedene umirovljenice ostecen sam i JA te kao gradjanin koji za svaki kurac placa jebene poreze (iz dijela kojih se financira i njena mirovina) nimalo ne suosjecam s njom i cinjenicom da je posisala veslo i ispala magare. Kad bi pravna drzava funkcionirala, tada bi inspekcija pokucala na vrata njoj i tom hohstapleru i oboje ih oderala za propisne kazne.

Elena_Os je napisao/la: › I ja sam sigurna da iza te akcije stoje dragi fotografi sa svojim obrtima, ali isto tako oni su ti koji zarade minimalno 10 000kn po svatovima i izdaju imaginarni račun uz napomenu ako želite račun, onda plaćate još PDV !
Hebiga, ako smatras da je to tako isplativ potez, onda bi mozda trebala razlisiti da se tim pocnes baviti. Osnujes obrt, kupis opremu (cak ces proci i jeftinije) i pocnes mlatiti 10K kuna po svatovima.

Citat: › Prvo su oni ti koji rade na crno, koji izdaju sitne račune za fotkanje za dokumente, izradu slika sa memorijskih kartica, te poneko vjenčanje...
Jesi dobila racun za nabrojane usluge? Jesi ga trazila? Jesi ih prijavila (mozes i anonimno)? Nisi?! Pa, sto cekas?!

#45:   Autor: Ingo Post Postano: 22.04.2008. 13:00

@mungos

svatko tko pristane da mu se posao napravi 'na crno' izbjegava placanje poreze. samim tim bi trebao izgubiti i zastitu drzave od prevare. To je osobni rizik.

Moj djeda je svasta znao raditi, i on mi je lijepio plocice. Isto tako to moze napraviti i moj prijatelj. Doci ce mi popraviti vesmasinu, drugi srediti komp ... itd itd.

Pitanje svega ovoga je 'dali se usluga placa' ili ne.

Ako sud ili inspektori uspiju dokazati da ja placam 'prijatelja' za slikanje svatova, onda je to svakako prekrsaj ... u suprotnom, mislim da smo svi nevini.

#46:   Autor: game Post Postano: 22.04.2008. 13:06

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › A jeste se uzlajali...
Svi varaju drzavu, samo sto neki imaju obrt pa tu i tamo izdaju koji racun kako bi izgledali posteno i pricali o nekom moralu...
Ova je akcija provedena da se ekipu malo poplasi, a siguran sam da su ju inicirali "posteni fotografi" s obrtnicama koji isto tako rade na crno...

ovo što pišeš ima smisla..jer znam likove koji imaju obrt i rade bez prijavljivanja...i to je ok, jer, jbg, takav je zakon...

ali ova priča mi nije jasna... u svatovima ih je slikao lik koji nema svoj obrt...znači isto kao da ja svog brata/sestru/prijatelje slikam..
šta je to, molim te???
pa strašno

#47:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.04.2008. 13:20

Ingo je napisao/la: › @mungossvatko tko pristane da mu se posao napravi 'na crno' izbjegava placanje poreze. samim tim bi trebao izgubiti i zastitu drzave od prevare. To je osobni rizik.
Ne, to nije "osobni rizik". To je porezna evazija, odnosno krsenje zakona. To nije osobni izbor pojedinca, vec svjesna i smisljena prevara.

Citat: › Ako sud ili inspektori uspiju dokazati da ja placam 'prijatelja' za slikanje svatova, onda je to svakako prekrsaj ... u suprotnom, mislim da smo svi nevini.
Kao sto rekoh, u Njemackoj se drzava ne bavi provjeravanjem i dokazivanjem je li netko nekome prijatelj, jer je jasno da bi u tom slucaju svi svima bili prijatelji.

Ako nekome za nesto ne placas, a taj netko ti nije uza rodbina - ciao djaci. Tako je u Njemackoj.

Postoji i situacija gdje su silnice sustava takve da ih nitko je jebe 5%. Takav je slucaj s Albanijom. Si gledao onu Palinovu epizodu s Albanijom?

Sto se tice fotografiranja, situacija je nategnuta do jaja. Da, za ova dva lika bih rekao da su legosi, jer ih stalno vidjam skupa, ali to ne zanima ni drzavu, ni inspektore.

Njih zanima 80% onih fotografa koji NISU legosi onih koje fotkaju. Takve, nazalost, nismo imali prilike vidjeti u ovom prilogu jer su se sakrili u misju rupu. Mozda bi bilo bolje da se prilog radio u tom smjeru, da su se izjave uzele od onih koji ne placaju porez (a takvih je, ako je suditi po prilogu - 80%). I to se ne odnosi samo na one koji nemaju obrtnicu, vec i na one koji imaju obrtnicu, a ne izdaju racun i nemaju radne naloge.

#48:   Autor: Elena_Os Post Postano: 22.04.2008. 18:00

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: › I ja sam sigurna da iza te akcije stoje dragi fotografi sa svojim obrtima, ali isto tako oni su ti koji zarade minimalno 10 000kn po svatovima i izdaju imaginarni račun uz napomenu ako želite račun, onda plaćate još PDV !
Hebiga, ako smatras da je to tako isplativ potez, onda bi mozda trebala razlisiti da se tim pocnes baviti. Osnujes obrt, kupis opremu (cak ces proci i jeftinije) i pocnes mlatiti 10K kuna po svatovima.

Citat: › Prvo su oni ti koji rade na crno, koji izdaju sitne račune za fotkanje za dokumente, izradu slika sa memorijskih kartica, te poneko vjenčanje...
Jesi dobila racun za nabrojane usluge? Jesi ga trazila? Jesi ih prijavila (mozes i anonimno)? Nisi?! Pa, sto cekas?!


Eto, možeš i Ti, opremicu manje-više imaš, rakiju medovaču praviš, 2 bitne stvari za vjenčanje su zadovoljene Wink

Što se računa tiče.. za navedene usluge (osim vjenčanja kojeg još nisam imala) dobila sam račune i opet ponavljam da je to sitniš koji oni stavljaju i prijavljuju državi..
I da ne bude daljnih komentara, ne govorim ovo napamet - frend je vikendima radio kao fotograf/snimatelj na vjenčanjima za jedan fotostudio, naravno honorarno!


Zadnja promjena: Elena_Os; 23.04.2008. 0:32; ukupno mijenjano 1 put.

#49:  STRAH,STRAH Autor: BAJCER Post Postano: 22.04.2008. 23:36

svi imamo prava, a obaveze ....

--------------------------------------------------------------------------------

Štovani!!!

Vidim, gledam, čujem !!!! Ne vjerujem!!!

KADA SE NE PRIMJENJUJE ZAKON NE VALJA, KADA SE PRIMJENJUJE NE VALJA!!

KAKVI SMO TO MI LJUDI!! ZATO NAM JE TAKO U DRŽAVI " DOBRO " !!

Čitam pametne komentare, a i komentare nekih kojima je lakše utjerati u .... nego u glavu.

Da razjasnimo!!! Svatko u svatovima može slikati i snimati, ama baš svaki UZVANIK!!

MLADENCI IAKO SVI TO NAGLAŠAVAJU DA JE TO PRIVATNA ZABAVA, MORAJU SE PRIDRŽAVATI ZAKONA RH KOJI KAŽE DA DJELATNOST FOTOGRAFIRANJA I VIDEOSNIMANJA MORA OBAVLJATI PROFESIONALNA OSOBA KOJA UREDNO DRŽAVI PLAĆA SVE POREZE I NAMETE.

Profesionalni fotograf sa svojom djetnošću zarađuje za svoj život,život svoje djece, njegovi radnici također!! Tko ima pravo njihove OBITELJI OSTAVITI BEZ SREDSTAVA ZA ŽIVOT !!!

Sredstva uložena u opremu, bez poslovnog prostora prelaze 100.000,00 eura
s napomenom da svake godine zbog brze tehnološke zastare fotoaparata i videokemera uloži se oko 100.000,00 kuna. To NISU MALI NOVCI!!!

Da li ste vi spremni uložiti toliko novaca i mirno gledati kako vam nelegalni fotografiji otimaju posao,novac, a često svojim neprofesionalnim pristupom blate djelatnost.

Profesionalni fotografi i snimatelji prvo žele dokazati svoju profesionalnost, umjetnički prepoznatljivi štih, a tek onda biti novčano nagrađeni za svoj rad!!
Svojim profesionalnim pristupom boriš se za ugled i dobru reklamu!!

Mladencima lijepa i kvalitetna uspomena, a nama dobra reklama!!

Ne tvrdim da svi profesionalci super rade, niti svi majstori s crnjaka loše!!!

Svi danas idemo linijom " manjeg otpora ".....kako to da ne možete iznajmiti vjenčanicu na crno, svečanu dvoranu itd....?

Da više ne duljim samo još jedna tvrdnja!!!! OD SVEGA ŠTO STE PLATILI U VAŠIM SVATOVIMA JEDINIMO ŠTO STE " PONIJELI KUČI " SU FOTOGRAFIJE I VIDEO SNIMAK - AKO VAM JE ŽAO TIH NOVACA NEMOJTE SVATOVE NI PRAVITI!

A braćama, sestrama, bližim rođacima koji svake subote imaju za mladence bližu obitelj poručujem neka se usklade s zakonom jer stići će ih inspektori koji ne da mogu napisati i naplatiti kaznu, već privremeno oduzeti sredstvo za rad!! Možda to neke i ne sekira jer foto-video tehniku kupili su im poslodavci novinarskih i tv.... kako će biti zanimljivo doći na posao bez .....).
A svim snagatorima koji su spremni inspektore tuči,izbacivati itd... napad je na državnu instituciju, a siguran sam da negdje na uglu u lijepom,udobnom kombiju čeka interventna policija! baš takve!!!

MLADENCI MORAJU ZNATI DA I ONI SU PRED ZAKONOM KRIVI JER SU KAO POSLODAVCI ANGAŽIRANI ZA FOTOGRAFIRANJE I VIDEOSNIMANJE OSOBE BEZ OBRTNICE ILI REGISTRACIJE TJ. D.O.O. TE TAKOĐER PO ZAKONU MORAJU PLATITI KAZNU!!
AKO ŽELE S TAKVOM LAKRDIJOM ZAPOČETI NOVI ŽIVOT........

#50:   Autor: cane Post Postano: 23.04.2008. 0:22

Pa ovo je stvarno smiješno. Ovi ljudi se smatraju utajivačima poreza i kriminalcima, dok Todorići i raznorazni bivši šoferi preuzimaju kompletnu industriju u državi. Šta mislite koliko poreza utaji jedan Agrokor? Šta mislite koliko poreza su utajili tajkuni koji nisu prijavili dobit od prodaje dionica? Šta mislite koliko poreza ne bude plaćeno jer se prelomi kroz troškove? Naprimjer kupi se na firmu kao služben vozilo nova BMW 3 pa se preseresava po gradu, a kompletan se iznos automobila amortizira kroz porez. Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum. Naravno da će Nijemac platit porez jer zna da taj novac njemački političari neće sjebati na skijanje, ljetovanje i vikendice na moru.

#51:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 23.04.2008. 4:49

manabijemihnakuracsveupičkumaterinu govnajebenapanećemizabranitisvatove jebemlijimmajkuimatčuihušumiiunajmit slikarapadaslikauljanaplatnunacrnoakolače ćemipećbabajagaarakijućićaantenikunenećuprijaviti.ukurac.

#52:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 23.04.2008. 4:51

cane je napisao/la: ›
Naprimjer kupi se na firmu kao služben vozilo nova BMW 3 pa se preseresava po gradu, a kompletan se iznos automobila amortizira kroz porez. Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum.


khm, ti bemveji na gore opisani princip se dosta voze po nemačku. Jebi me ako nisam u pravu! Very Happy

#53:   Autor: Igor_OS Post Postano: 23.04.2008. 6:23

Hahahaa baš mi kolega fotograf pričao neki dan o ovoj idiotariji.

Ma baš me zanima koji će inspektor, sanader ili đapić meni upast u svatove da vidi tko me slika.

ovo je predložio ili prijavio neki kvazi fotograf ili snimatelj koji misli da je slikanje okolo neka bitna profesija.

ko da je popio svu pamet svijeta što je kupio skupi fotoaparat sa skupim objektivom.

To je isto ko da nogometaši zovu inspekciju da idu po kvartovima i kažnjavaju klince što šutaju loptu naokolo jer su im moguća konkurencija i ruše im ugled.

#54:   Autor: Ingo Post Postano: 23.04.2008. 8:39

@bajcer

gle, vecina nas je za postivanje zakona ... i primjenu zakona ... ali ne iskljucivo na onima koji se nisu vezali u autu, koji nisu upalili svjetla ili su presli cestu na neobiljezenom mjestu ... ili su slikali kumu svatove.

je, fotografi su profesionalci, i njihov profesionalni rizik je ulozeni novac i njihova sposobnost da zarade i dokazu se kvalitetom svog rada, te tako zarade novac za svoju obitelj.

dakle, ako ce mi slikati fotograf janko ili fotograf lupino ... cjena ce biti razlicita.

ja zaista ne vidim razlog zbog kojeg bi fotografi trebali biti zakonom zasticeni i zasto bi njima trebao biti zagarantiran posao.

#55:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.04.2008. 8:41

cane je napisao/la: › Pa ovo je stvarno smiješno. Ovi ljudi se smatraju utajivačima poreza i kriminalcima, dok Todorići i raznorazni bivši šoferi preuzimaju kompletnu industriju u državi.
Izuzetno je los znak kad ljudi razmisljaju na ovaj nacin. Pravdanje vlastitih slabosti tudjima. No, to je ujedno i znak da ne postoje cvrsti protuargumenti pa se pribjegava ovoj drevnoj metodi pseudoargumentiranja, poznatijoj i kao "bapsko pijacarenje".

Kad ih se uhvati s rukama u pekmezu svi ce cendrati i kmecati za svoja prava, pekmezastim prstom upiruci u navodne "drzavne lopove", ove ili one. Ne zato sto im je stalo da takvi stanu pred lice pravde (da je tako ova drzava bi bila prepuna "zvizdaca"), vec da bi pred vlastitom savjescu njihov kokosharski krimen izgledao manji.

Mentalitet.

"Eto, ovi ili oni su mega lopovi u pokrali su drzavu, a ja, mali kmet koji lijecniku dolazi s plavom kuvertom sam posten gradjanin, natjeran na ovaj moralan cin. To sto ja radim nije mito i korupcija. To sto ja ne placam porez je kurton naspram onoga sto rade Smogorci, Kurcevici, Lapcevici."

Mentalitet.

Citat: › Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum.
Eto, ti si bio u Njemackoj. Vjerujem da nisi ni mogao upoznai tko je tamo lokalni Todoric, ali si sigurno imao prilike vidjeti kako se obicni smrtnici ponasaju. I, kako se ponasaju? Placaju li poreze na svaki kurac? Rade li majstori po kucama na crnjaka?

Sto mislis, je li manjak korupcije u Njemackoj uzrok ili posljedica takvog ponasanja?

Citat: › Naravno da će Nijemac platit porez jer zna da taj novac njemački političari neće sjebati na skijanje, ljetovanje i vikendice na moru.
Si siguran?!

Nekako mi se cini da ce Nijemac platiti porez, jer zna da ce mu sutra na vrata banuti kojekakvi Organi, ako pokusa nesto smuljati. Drzavni Organi. ;-)

#56:   Autor: Monstrum Post Postano: 23.04.2008. 9:25

ja mislim da je stvarno smiješno bilo koju državu uspoređivat s RH pošto se zna kako se kod nas 80% stvari odvija, s plavom kuvertom što kaže mungos i potkradanjem ili podmićivanjem svega živog i neživog, i ovo je zapravo pokušaj pokvarene države da se približi europi, jer tako se u europi radi i to je u europi normalna stvar, a to što je naš mentalitet navikao sve raditi kroz fuš to je druga stvar, pre naglo su donesene takve neke drastične odredbe koje opet tlače malog čovjeka pokušavajući ga kultivizirati dok nekom s više novaca recimo nije teško platiti poznatog ili fotografa s obrtom, ili baku s kolačima
jednostavno se moramo pomiriti s jednom činjenicom i jednom jednostavnom usporedbom koju može i dijete shvatiti, europa je pitoma i kulturna pudlica dok je ovaj dio balkana čopor vukova koje treba domestificirati i pripitomiti da lajemo kako nam se zapovjedi, a RH je prvi dio divljeg i razularenog čopora kojeg se šibom (globljenjem) tjera na posluh jer ući u eu nećemo nikad dok je ovakvo stanje u državi, samo je otužno što ti isti zakoni za nekoga vrijede a za nekoga ne, i sve dok je tako, možemo i dalje bezuspješno lajat na europske pudlice osijek031.com smile

#57:   Autor: cane Post Postano: 23.04.2008. 12:35

?
Leteci mungos je napisao/la: ›
cane je napisao/la: › Pa ovo je stvarno smiješno. Ovi ljudi se smatraju utajivačima poreza i kriminalcima, dok Todorići i raznorazni bivši šoferi preuzimaju kompletnu industriju u državi.
Izuzetno je los znak kad ljudi razmisljaju na ovaj nacin. Pravdanje vlastitih slabosti tudjima. No, to je ujedno i znak da ne postoje cvrsti protuargumenti pa se pribjegava ovoj drevnoj metodi pseudoargumentiranja, poznatijoj i kao "bapsko pijacarenje".

Kad ih se uhvati s rukama u pekmezu svi ce cendrati i kmecati za svoja prava, pekmezastim prstom upiruci u navodne "drzavne lopove", ove ili one. Ne zato sto im je stalo da takvi stanu pred lice pravde (da je tako ova drzava bi bila prepuna "zvizdaca"), vec da bi pred vlastitom savjescu njihov kokosharski krimen izgledao manji.

Mentalitet.

"Eto, ovi ili oni su mega lopovi u pokrali su drzavu, a ja, mali kmet koji lijecniku dolazi s plavom kuvertom sam posten gradjanin, natjeran na ovaj moralan cin. To sto ja radim nije mito i korupcija. To sto ja ne placam porez je kurton naspram onoga sto rade Smogorci, Kurcevici, Lapcevici."

Mentalitet.

Citat: › Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum.
Eto, ti si bio u Njemackoj. Vjerujem da nisi ni mogao upoznai tko je tamo lokalni Todoric, ali si sigurno imao prilike vidjeti kako se obicni smrtnici ponasaju. I, kako se ponasaju? Placaju li poreze na svaki kurac? Rade li majstori po kucama na crnjaka?

Sto mislis, je li manjak korupcije u Njemackoj uzrok ili posljedica takvog ponasanja?

Citat: › Naravno da će Nijemac platit porez jer zna da taj novac njemački političari neće sjebati na skijanje, ljetovanje i vikendice na moru.
Si siguran?!

Nekako mi se cini da ce Nijemac platiti porez, jer zna da ce mu sutra na vrata banuti kojekakvi Organi, ako pokusa nesto smuljati. Drzavni Organi. ;-)

Kao prvo naravno da smatram korupciju i mito lošim. Ali u Hrvatskoj je nemoguće iskorijeniti takvo ponašanje. I da u Njemačkoj nema korupcije i mita zato što su ljudi pošteni i prijave te i za najmanju sitnicu. No da su savršeni nisu. Sjetimo se samo primjera Siemensa i Olimpijskih igara u Grčkoj. A da imali su i oni svojih "sportskih dvorana", konkretno mislim na Allianz Arenu gdje je zbog primanja mita od strane građevinske tvrtke u ćuzi završio sin direktora nogometnog kluba Muenchen 1860. Ja čisto sumnjam da bi Mamićev ili Glavašev sin završio na sudu a kamoli u zatvoru zbog takvog čina u Hrvatskoj.
A naravno da i njima majstori na crnjaka rade. Pa nisu ni oni vesla sisali da sad neće uzeti nekog našeg da im okreći stan ili zalijepi koju pločicu u kupatilo. Nisu oni svi baš toliko bogati. U biti žive čak lošije nego većina ljudi kod nas.
Ah da još samo da napomenem da tamo gdje sam ja bio ne postoji naplaćivanje parkinga!

#58:   Autor: mvarga Post Postano: 30.04.2008. 15:25

Ajde malo logike. Reda ima i u kokošinjcu.

#59:   Autor: chufy17 Post Postano: 09.08.2008. 17:11

stražno.....jbt ak ću ja nekome htijeti slikati vjenčanje onda ću slikati...boli me k...c za njihova sranja o kaznama

#60:   Autor: saba Post Postano: 10.08.2008. 15:51

ti mora da si jako kul
Osijek031.com » Fotografija, digitalna fotografija » Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat')


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::