Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Out Of Control

#1:  Out Of Control Autor: 1step2far Post Postano: 25.03.2008. 16:59

Smatrate li da vrijedi ući u vezu sa neiskrenim i polugotovim osjećajima?

Osobno iskustvo:
Nakon prekida veze (prva ljubav) sam ušla u vezu sa predivnim dečkom.
Zajedno smo bili 3,5 godine ali ipak nisam bila potpuno iskrena u svojim osjećajima iako sam ga voljela. Samo na jedan drugi način. Nisam se tada smatrala neiskrenom.
A bila sam neiskrena. To sada znam.
Jednog dana sam samo tako prekinula tu vezu i odlučila se boriti za ljubav svojeg života.
Uspjela sam u tome. Sretna sam. I ne žalim za ničim.
Kuja? Možda. Ali, isplatilo se.

Što vi mislite o takvim situacijama i kako bi se nosili sa takvim osjećajima?
Kako se odlučiti na prekid pogotovo ako je veza savršena (na prvi pogled)?

#2:   Autor: insomnia Post Postano: 25.03.2008. 17:16

Zanimljivo! Podsjeća me na jedan od naših razgovora nedavno Wink Hm, ne znam, valjda treba vidjeti sve pros&cons veze.. Iako, veza u kojoj osjećaji nisu potpuno iskreni i jasni teško da će opstati! Everlasting question.. odgovor me također zanima..

#3:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 26.03.2008. 10:21

sve što govorim odnosi se na moje osobno iskustvo i odnosi se isključivo na mene...
dakle, ne govorim nikome da je u krivu ili u pravu...

rijetko kad sam ulazila u vezu sa gotovim osjećajima...

po meni,osjećaji su nešto što se razvija putem, tijekom veze,nešto što se mijenja, na bolje, na gore,stagnira, gubi se i ponovo rađa ili se ne rađa i nikada nije dovršeno i stoga je, na neki način, uvijek "polugotovo" (ne doslovno shvaćati, molim)

naravno, osjećaji (romantični) mogu potpuno nestati i tada, ako ne prije, dolazi do prekida...
ali, kada sam jednom nekoga voljela, nekakvi osjećaji za tu osobu i dalje postoje...
to više nisu romantični osjećaji, to su osjećaji dragosti, ljubavi kao prema živom biću, nekome s kim sam nekada dijelila sve...
nekada bude i negativnoh osjećaja, rijetko, ali ih bude...no i to su osjećaji...

ne bude više klecanja koljena i "šraufanja" u želucu...nema trzanja, spuštanja glave ili drskog podizanja iste...kada vrijeme prođe - sve stvari sjedaju na svoje mjesto...

@1step, a što ti znači biti neiskrena u osjećajima?

ako si nekada i samo MISLILA da nekog voliš, nisi bila neiskrena - u tom trenutku to je bila tvoja istina i tvoja realnost...

ako se s vremenom mijenjao tvoj pogled na situaciju i shvaćanje odnosa i osjećaja i pojma ljubavi, tada se mijenjala i tvoja osobna realnost

jedino kada je čovjek neiskren je kada zasigurno ZNA i osjeća da za toga nekoga ne osjeća ono što mu govori i svjesno i namjerno zavarava tu drugu osobu i samog sebe...

iz toga treba što prije izići...
ali, to ponekad bude jako teško...

#4:   Autor: deer_hunter Post Postano: 26.03.2008. 11:35

ja volem dok volem Zvižd

uglavnom zauvijek, ali ima izuzetaka osijek031.com smile

#5:   Autor: wendy Post Postano: 26.03.2008. 13:09

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): › ja volem dok volem Zvižd

uglavnom zauvijek, ali ima izuzetaka osijek031.com smile


Ako se ovo odnosi na romantične ljubavi, onda pretpostavljam da si do tridesete skupila popriličan broj onih koje voliš zauvijek. Pa kako se nosiš sa svim tim vječnim ljubavima? Wink

1step.. ne vjerujem da si ti tad bila neiskrena. Većina nas će to reći jer volimo tu ljubav predstavljati kao nešto nadnaravno i neobjašnjivo... a svaka se ljubav može objasniti kemijskim i misaonim procesima. Samo što to nije baš romantično Wink Mi volimo trenutnu ljubav predstavljati kao najbolju, najveću i.. jedinu. A takva je svaka - dok traje.

Ako si shvatila da bi radije bila s nekim drugim pa prekinula.. nisi kuja, nego pametna Wink

#6:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 26.03.2008. 14:23

1step2far je napisao/la: ›
Što vi mislite o takvim situacijama i kako bi se nosili sa takvim osjećajima?


Ne bih se osjećao posebno uvrijeđenim; ukoliko i bih, riješio bih to na siguran način.
Potrebni alati:

- uže
- ogroman dildo
- vreća vapna
- lopata (ašov po naški)
- sjekira (velika)
- najlon (za prekriti prtljažnik)
- izolirano mjesto u šumi (po mogućnosti močvarni kraj)

No hard feelings, ay? Very Happy

#7:   Autor: Frost Post Postano: 26.03.2008. 14:56

1step2far je napisao/la: › Smatrate li da vrijedi ući u vezu sa neiskrenim i polugotovim osjećajima?


Ne.

Ako govorimo o pravoj vezi temeljenoj na uzajamnim osjećajima, sva neiskrenost sjedi u kutu kao mrtvi štakor i samo vremenom smrdi sve više i više dok smrad ne postane neizdrživ. Pa te druga polovica natjera da pojedeš tog štakora Very Happy nije baš najsretnija analogija ali tako ja to vidim Very Happy

Osobno sam prije srljao u veze bez da sam prije shvatio što zapravo tražim od cure, danas sam puno oprezniji i gledam ono što mi je zaista važno na curi, kako ono dobro, tako i ono loše.

Uglavnom bude tako da razum odvagne sve pro&con a onda u igru uskoči srce i zanemari i razum i odvagivanje Wink

#8:   Autor: Frost Post Postano: 26.03.2008. 14:58

disclaimer: moje mišljenje može biti krivo i zadržavam to svoje pravo da bude krivo Wink

#9:  Re: Out Of Control Autor: 1step2far Post Postano: 26.03.2008. 17:40

Prvo, drago mi je da mislite kako nisam bila neiskrena. Naravno, voljela sam ga, ali na drugačiji način nego tadašnjeg tj. sadašnjeg dečka (ista osoba je u pitanju).
Pred kraj veze sam se počela osjećati neiskrenom jer sam mu pokazivala ljubav i veliku pažnju a da to nisam zapravo osjećala. Jednostavno, voljela sam mu ukazivati pažnju jer je uživao u tome.
Naravno da ni u jednu vezu ne ulaziš sa osjećajima "da, ja tu osobu VOLIM". Ne možeš nikoga tako brzo zavoljeti, može ti se samo sviđati, može te činiti sretnim, a s vremenom dolazi ljubav, razumijevanje i privrženost.
Koliko god je mene taj dečko volio, i ja njega, to nije bilo dovoljno da sa njim provedem svoj život gdje bih sa svakim danom bila sve nesretnija.

#10:  Re: Out Of Control Autor: bondgirl Post Postano: 27.03.2008. 16:43

Pred kraj veze sam se počela osjećati neiskrenom jer sam mu pokazivala ljubav i veliku pažnju a da to nisam zapravo osjećala. Jednostavno, voljela sam mu ukazivati pažnju jer je uživao u tome.
Naravno da ni u jednu vezu ne ulaziš sa osjećajima "da, ja tu osobu VOLIM". Ne možeš nikoga tako brzo zavoljeti, može ti se samo sviđati, može te činiti sretnim, a s vremenom dolazi ljubav, razumijevanje i privrženost.
Koliko god je mene taj dečko volio, i ja njega, to nije bilo dovoljno da sa njim provedem svoj život gdje bih sa svakim danom bila sve nesretnija.[/quote]

Super mi je što so bila tako iskrena prema njemu,ali što je najvažnije i sama prema sebi. Je da takve situacije povrijede osobu,ali si barem imala dovoljno snage i hrabrosti učiniti korak koji si smatrala ispravnim. Puno bolje rješenje od zavlačenja polumrtvog odnosa i čekanja da se riješi "sam od sebe". Takve stvari izmore i na kraju ubiju ono dobro što je vezu i održavalo. Zanimalo bi me čuti mišljenje muškog dijela foruma po pitanju prekida veza koje su došle do neke mrtve točke tj. koje su ni po čemu posebne, a još vam recimo u život uleti i treća osoba i šta onda? Razvlačiti to do beskonačno ili skupiti hrabrosti i prekinuti jedan od navedenih odnosa ili barem onaj koji je manje dobar?!

#11:  Re: Out Of Control Autor: Lugar Post Postano: 07.04.2008. 17:23

Čak i sam ulazak u vezu sa nedefiniranim osjećajim ne mora biti toliko loš.
Postoji činjenica da se tek u vezi osjećaji izkristaliziraju pa se zaljubiš do ušiju. Ako sam sebe zakočiš još u početnoj fazi kada je sve nedefinirano možda nečeš upoznati osobu svoga života. Al naravno osjećaji se mogu promjeniti i na lošije pa tek onda shvatiš da ta osoba nije za tebe. Jebiga nemoš znat.
I pitanje je što ako se dogodi baš ono da si ne odgovarate?

#12:   Autor: cane Post Postano: 08.04.2008. 0:43

@1step

Ček sad jel si ti to nedavno prekinila s njim ili? Mislim znam da si imala neku vezu na daljinu...

#13:   Autor: 1step2far Post Postano: 08.04.2008. 10:21

cane je napisao/la (Pogledaj post): › @1step

Ček sad jel si ti to nedavno prekinila s njim ili? Mislim znam da si imala neku vezu na daljinu...


Ne, Cane, priča oko koje se vrte postovi je vezna za jednu troipolgodišnju vezu koja je okončana na Badnjak 2005. g.
I sad imam vezu na daljinu, ali koja traje 2godine i 4 mjeseca i sretna sam.
Ujedno i nesretna jer se rijetko vidimo.
No, razdvojenost ima svoje prednosti, idem kuda god hoću i s kim god hoću.
A kad smo zajedno: vatromet.

#14:   Autor: tux Post Postano: 08.04.2008. 11:04

@1step2far ako smijem pitat a koliko si bila u vezi sa tom prvom ljubavi?

#15:  Re: Out Of Control Autor: 1step2far Post Postano: 08.04.2008. 13:19

Smiješ pitati: tri i pol godine. Ali, ta osoba nije bila moja prva ljubav.
Moja prva ljubav je dečko s kojim sam sada i s kojim sam skoro dvije i pol godine u vezi, a bili smo kratko zajedno kad sam imala 19 g.
Valjda ima istine u tome da prvoj ljubavi nema zaborava.

#16:   Autor: Frost Post Postano: 08.04.2008. 13:45

1step2far je napisao/la: ›
Valjda ima istine u tome da prvoj ljubavi nema zaborava.

Kako kod koga Very Happy

#17:   Autor: Lugar Post Postano: 09.04.2008. 20:22

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la: ›
Valjda ima istine u tome da prvoj ljubavi nema zaborava.

Kako kod koga Very Happy


Ovisi na koji način raskineš vezu s prvom ljubavi.
Ali kada malo bolje razmislim, istinu zboriš, stvarno nema zaborava. Ostaje u sjećanju po dobrom ili lošem.

#18:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 09.04.2008. 20:28

Lugar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la: ›
Valjda ima istine u tome da prvoj ljubavi nema zaborava.

Kako kod koga Very Happy


Ovisi na koji način raskineš vezu s prvom ljubavi.
Ali kada malo bolje razmislim, istinu zboriš, stvarno nema zaborava. Ostaje u sjećanju po dobrom ili lošem.


pravo zboriš...ili po dobrom ili po lošem...

#19:   Autor: Super Hik Post Postano: 13.04.2008. 14:57

1step2far je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): › @1step

Ček sad jel si ti to nedavno prekinila s njim ili? Mislim znam da si imala neku vezu na daljinu...


Ne, Cane, priča oko koje se vrte postovi je vezna za jednu troipolgodišnju vezu koja je okončana na Badnjak 2005. g.
I sad imam vezu na daljinu, ali koja traje 2godine i 4 mjeseca i sretna sam.
Ujedno i nesretna jer se rijetko vidimo.
No, razdvojenost ima svoje prednosti, idem kuda god hoću i s kim god hoću.
A kad smo zajedno: vatromet.


iskreno mislim da je takva veza sranje...tim više si navela razloga zašto ti se baš to sviđa...bit s jednim a dok ga nema radiš tšto te volja...zamisli d ase vjenčate i da zajedno živite ..ajme horora, jel da......iskreno, zbog osobnih loših iskustava s takvim ženskim razmišljanjem to mi se gadi.....i ako ostaneš sama iza 30 i pristaneš na prvog poštenog koji s eponudi neće mi te biti žao jer si to zaslužila.....kako sam alergičan na takvo razmišljanje

#20:   Autor: Super Hik Post Postano: 13.04.2008. 15:00

trebaju ljudi ostati sa prvomljubavi..osobito ako su dugo bili zajedno...bez ekperimentiranja sa strane..pa nismo džukele majku mu....samo je nezgodno ako nečija prva ljubav nije njemu prva ljubav...

#21:   Autor: bondgirl Post Postano: 13.04.2008. 15:23

....samo je nezgodno ako nečija prva ljubav nije njemu prva ljubav...[/quote]

Zanimljivo razmišljanje...uprvo se to i meni dogodilo. Moja prva ljubav je muškarac kojemu ja nisam prva ljubav.I što bih sad trebala raditi ako je povoditi se ovom tvojom tezom da trebamo ostati sa svojom prvom ljubavi?! Od nje neće biti ništa,trebam li sad zauvijek reći DOSTA ljubavi zato što ne mogu biti sa svojom prvom ljubavi!?

#22:   Autor: tux Post Postano: 13.04.2008. 15:27

moje misljenje je da prva ljubav nemora biti i ljubav necijeg zivota..prva ljubav ce se uvijek pamtit al kad tad upozna se osoba s kojom zelimo biti do kraja zivota..tako bar ja razmisljam sa svojih 16. godina

#23:   Autor: Super Hik Post Postano: 13.04.2008. 19:24

bondgirl je napisao/la: ›
....samo je nezgodno ako nečija prva ljubav nije njemu prva ljubav...[/quote]

Zanimljivo razmišljanje...uprvo se to i meni dogodilo. Moja prva ljubav je muškarac kojemu ja nisam prva ljubav.I što bih sad trebala raditi ako je povoditi se ovom tvojom tezom da trebamo ostati sa svojom prvom ljubavi?! Od nje neće biti ništa,trebam li sad zauvijek reći DOSTA ljubavi zato što ne mogu biti sa svojom prvom ljubavi!?



eee pa to je ono....tu je kvaka...onda ti preostaje kao i meni...napraviti kompromis.....kao i njemu...kad nije onako kako treba biti onda ljudi moraju raditi kompromise da bi opstali.....ma nemam ti ja zapravo pojma....nevidim ni za sebe rješenje a kamoli za druge....umoran sam od svega već

#24:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 13.04.2008. 21:17

tux je napisao/la (Pogledaj post): › moje misljenje je da prva ljubav nemora biti i ljubav necijeg zivota..prva ljubav ce se uvijek pamtit al kad tad upozna se osoba s kojom zelimo biti do kraja zivota..tako bar ja razmisljam sa svojih 16. godina


jako pametno za tvojih 16 godina Bravo

#25:   Autor: bondgirl Post Postano: 13.04.2008. 21:41

eee pa to je ono....tu je kvaka...onda ti preostaje kao i meni...napraviti kompromis.....kao i njemu...kad nije onako kako treba biti onda ljudi moraju raditi kompromise da bi opstali.....ma nemam ti ja zapravo pojma....nevidim ni za sebe rješenje a kamoli za druge....umoran sam od svega već[/quote]

Kako napraviti kompromis u takvoj situaciji? Kompromis je po meni situacija u kojoj netko popusti za opću dobrobit,ili u ovom slučaju za dobrobit ljubavi i njenog opstanka.U mom je slučaju ljubav bila nemoguća pa sam kao "kompromis" napravila nešto za što mi je trebalo puno snage i hrabrosti - okrenula sam se i otišla...

#26:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 13.04.2008. 21:46

mislim da "prva ljubav" nije isto što i prvi dečko/cura ili prva veza...
ljubav je nešto jako duboko...
a ja se zaista nadam da se može više puta u životu voljeti...osjećati tako duboko...
zaista se nadam...
zaista...

#27:   Autor: tux Post Postano: 13.04.2008. 21:58

pa mislim da bi se tu stvarno dalo raspravljati..pojmovi poput prve zaljubljenosti i prve ljubavi su vrlo razlicit..mislim da nemozes nekoga istinski zavolit i govorit da ti je on prva ljubav nakon 2,3,4 tjedna veze ako ne i vise..u tom trenutku mozes osjecat ludu zaljubljenost ali mislim da treba puno vise da nekog zavolis na istinski nacin,da ga upoznas da ga znas kao osobu,da postujes njegovo misljenje..da ti njegove mane ne predstavljaju nikakav problem,mislim da volis tek onda kada istinski cjenis svog dragog/dragu kao osobu..e tek onda kad osobu prvi puta zavolis on ti moze ostati u sjecanju kao prva ljubav..ali kako je jednostavno mozda neku osobu zavolit tako je isto i jednostavno uvidjeti da strast nestaje i da mozda niste srodne duse jer s vremenom razlike koje vjerovatno postoje dolaze na vidjelo..misljenja sam da se moze vise puta voljeti u zivotu jer..samo jednom mozes prvi puta voljeti ali to ne znaci da je prva ljubav ujedno i najveca ljubav tvog zivota..prva ljubav se pamti al u ljubavi zivota se uziva..

#28:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 13.04.2008. 22:01

tux je napisao/la (Pogledaj post): › pa mislim da bi se tu stvarno dalo raspravljati..pojmovi poput prve zaljubljenosti i prve ljubavi su vrlo razlicit..mislim da nemozes nekoga istinski zavolit i govorit da ti je on prva ljubav nakon 2,3,4 tjedna veze ako ne i vise..u tom trenutku mozes osjecat ludu zaljubljenost ali mislim da treba puno vise da nekog zavolis na istinski nacin,da ga upoznas da ga znas kao osobu,da postujes njegovo misljenje..da ti njegove mane ne predstavljaju nikakav problem,mislim da volis tek onda kada istinski cjenis svog dragog/dragu kao osobu..e tek onda kad osobu prvi puta zavolis on ti moze ostati u sjecanju kao prva ljubav..ali kako je jednostavno mozda neku osobu zavolit tako je isto i jednostavno uvidjeti da strast nestaje i da mozda niste srodne duse jer s vremenom razlike koje vjerovatno postoje dolaze na vidjelo..misljenja sam da se moze vise puta voljeti u zivotu jer..samo jednom mozes prvi puta voljeti ali to ne znaci da je prva ljubav ujedno i najveca ljubav tvog zivota..prva ljubav se pamti al u ljubavi zivota se uziva..


jesi ti siguran da imaš 16 godina???????
svaka čast!!!! osijek031.com smile

#29:   Autor: Super Hik Post Postano: 13.04.2008. 23:33

svaka mu čast...volio bih da sam ja pametan s 32 kolko je on sa 16 Smile

#30:  Re: Out Of Control Autor: pumpkin Post Postano: 14.04.2008. 8:20

Ja sam se x puta od svoje 15-e godine na dalje zaljubljivala, ali tek nakon tko zna koliko puta sam pronašla ljubav. Zaljubljenost je nekakva iskra, pogonska energija za vezu, to svi znamo, ali ljubav je nešto što nastaje tek upoznavanjem te osobe, i zajedničkim proživljavanjem i dobrog i lošeg, prihvaćanjem i nečijih nedostataka, i odricanjem i žrtvovanjem, i još sto drugih, manje idiličnih stvari. Ljubav oprašta, daje, gura naprijed, i kad je sve porušeno, gradi ispočetka. Jebi ga, to je tako, da je uvijek lagano, nije, da je idealno, nije, ali da je nešto najbolje što se čovjeku može dogoditi, to je...

#31:   Autor: Super Hik Post Postano: 14.04.2008. 12:53

potpis....

#32:  Re: Out Of Control Autor: 1step2far Post Postano: 14.04.2008. 13:07

Svatko ima pravo na svoje mišljenja. I cijenim to.
Ja sam bar na vrijeme shvatila do sve to skupa nije za mene. Taj dečko je sada nadam se sretan (eto, čeka i dijete sa drugom), a ja imam divnog dečka.
Želim reći da uvijek pamtiš svoju prvu ljubav, makar završio sa sasvim stotom osobom, ali tu prvu ljubav ja imam za dečka i beskrajno sam sretna zbog toga.
I ti Hik, nemaš pravo pljuvati po našim iskustvima, tu smo baš da podijelimo neke svoje priče pa da se jednom i razumijemo.
Svatko ima svoje razloge. Ja sam voljela tog navedenog dečka, ali to nije bila prava ljubav, zato je veza pukla. Nije to bila ljubav za brak, djecu i cijeli život.

#33:   Autor: Super Hik Post Postano: 14.04.2008. 13:16

ma ne pljujem ja po nikome.....samo otvoreno kažem ako mi se nešto ne sviđa....s ljudima živimo cijeli život..dočekali su nas kad smo došli na svijet i otpratit će nas sa njega....i upravo zato ih moramo cijeniti i ponašati se prema njima kako bi voljeli da se oni ponašaju prema nama.....nevolim ljude koji se igraju sa drugim ljudima...i samo se nadam da će im se to obiti o glavu....a nadam se zato jer nije u redu prema drugim ljudima koji su korektni prema ostalima...svima po zasluzi.....

p.s. nije poanta samo da ja budem sretan a ostale tko jebe, već da i sve koje sam dotaknuo kroz život da ih nisam time unesrećio i ostavio im gorko isustvo u životu.....mislim da ćemo poslije smrti prvo za to odgovarati nego za bilo šta drugo

#34:  Re: Out Of Control Autor: 1step2far Post Postano: 14.04.2008. 13:18

Nisam loša osoba, nitko nije bio povrijeđen, i mislim da sam učinila pravu stvar.
Nisam ga lagala, varala, ali kad sam osjetila da to nije ono što tražim sam rekla u lice!
I ponosim se time!

#35:   Autor: tux Post Postano: 14.04.2008. 13:30

MacaPapucharica je napisao/la: ›
jesi ti siguran da imaš 16 godina???????
svaka čast!!!! osijek031.com smile
pa prilicno sam siguran da imam hh...i hvala Wink

Super Hik je napisao/la: ›
svaka mu čast...volio bih da sam ja pametan s 32 kolko je on sa 16 Smile

zahvaljujem Wink

@1step : definitvno nisi losa osoba,jer kada je bilo pravo vrijeme i kada si osjetila da jednostavno to nije to nisi to pokusavala promjeniti ili se tjesit da ce mozda doci na bolje..mislim da si ispravno postupila..

#36:   Autor: insomnia Post Postano: 14.04.2008. 18:32

Mislim da u životu je najbitnije učiniti samog sebe sretnim.. Hebiga, ako shvatiš da neka osoba nije za tebe, a nije za tebe i gotovo, pa šta sad.. Puno mi je gora varijanta biti s nekime za kog osjetiš da to nije ''to'' zato jer se bojiš da ga ne povrijediš, ako ga ostaviš. Netko tu svakako neće biti sretan; ti, jer ga ne voliš, i on, jer će kad-tad shvatiti da ga ne voliš. I onda stvari postanu samo gore. Netko uvijek ostane povrijeđen, nema druge. Ne vjerujem opet da se ne treba potruditi oko nečega, tj. da čim skontaš da nešto ne valja, odmah ostaviti osobu, pa 'ko te jebe, ali, ako i nakon svih pokušaja, to i dalje ne ide, onda prekinuti i gotovo!
U svakom slučaju, treba biti iskren, pa kud puklo da puklo!

#37:   Autor: Super Hik Post Postano: 14.04.2008. 20:45

alo ljudi! pa nigdje ja nisam 1step2far osuđivao niti optuživao, niti se obraćao njoj....i uopće neshvaćam kako se ona tu našla....više sam pričao o sebi i svojim iskustvima...i slažem se da je dobro postupila...samo nisam siguran zašto je prvi put se razišla sa svojim prvim a poslije je opet s njim i sretna je...zašto nije mogla biti sretna odmah i bila je s nekim drugim epizodistom u međuvremenu....mene zapravo to i ne zanima samo su to moja razmišljanja jer eto i ja sam tako nečija samo epizoda i za razliku od tog njenog ja nisam sretan zbog toga...ali pomirio sam se jer mi nije ni preostalo nešto drugo...lijepo je pohvaliti se ovako kad si sretan sa sadašnjom situacijom i čuditi se kako neki baš ne vide to ružičasto kao ti...ali mogla bi se i ti naći u drukčijoj situaciji...nitko nije imun na nesreću, vjeruj mi...drago mi je zbog tebe što si sretna ali nadam se da tvoja sreća nije zasnovana na tuđoj nesreći...a to mislim za svaku osobu..ne nužno na tebe....i ja sam mogao da bih bio sretniji ići sa curom koja me voli ali nisam jer još nisam raščistio s bivšom u glavi...niti hoću jer se ne vidim s njom iako bih možda i bio sretan ali previše je draga da bih isprobavao

#38:  Re: Out Of Control Autor: 1step2far Post Postano: 15.04.2008. 10:22

Svaka čast, Hik, cijenim tvoje mišljenje. Moja sreća nije zasnovana na tuđoj nesreći, bivči dečko se uskoro ženi i dobit će curicu sa sadašnjom djevojkom. Napredniji je čak i od mene, ha ha. Eto, sretna sam što je on sretan. Nismo se rastali u svađi i neprijateljstvu već kulturno i sa razumijevanjem. Tebi svakako želim puno sreće i sviđa mi se kako razmišljaš o svojoj situaciji.

#39:   Autor: Elena_Os Post Postano: 28.11.2008. 7:54

Prva ljubav zaborava nema...
Ovu rečenicu sam, od kada znam za sebe, čula milijun puta...tek "danas" uviđam da nije još jedan klišej više... osijek031.com smile

#40:   Autor: Frost Post Postano: 28.11.2008. 13:07

sve je to klišej

#41:   Autor: fallen-angel Post Postano: 10.12.2008. 7:43

katastrofa jadnog decka si nasla zaje....

postoji lijek za tebe, reklo bi se da vod ne bi bio dovoljan pa mislim da bi satnija bila primjerenija i naravno prazan zid

P.S. postujem sto si sama priznala da si kuja i potpuno te u tome podrzavam

#42:   Autor: exHOP3on Post Postano: 10.12.2008. 8:44

sjecam se svoje prve ljubavi, prije par godina, bili smo zajedno 7 mjeseci, no sluzbeno veza je zapocela nakon treceg, al oboje smo se voljeli od prvog trena, bili smo iskreni jedno prema drugom pa se veza brzo razvijala i nikad nije bilo neceg sto bi pokvarilo tu idilu, svi su nam se divili a mi samo uzivali zajedno, jos i danas kad padne kisa sjetim se plesa na kisi ispred vlaka ...
vec dvije godine se nismo culi, rekla mi je da joj se više ne obraćam, trenutak zamračenja, vidjeli smo se samo u prolazu bez ikakvog pozdrava... ja sam kriv zbog toga, i zbog tog se kajem al krenuo sam dalje, u pocetku tesko al naviko se ja, evo prije mjesec dana vec i prekinio s drugom, osjetio da nest ne stima (njeno nepovjerenje do te granice da me prevarila jer je mislila da sam ja nju) prekid...
jebga vanstep nismo svi te sreće, no poanta je... nemam pojma...sad razmišljam o tom...divna sjećanja...
ugl... prva ljubav to uvijek ostane al nekad ipak treba odustat od borbe za nju jer nema uvijek smisla, treba krenut dalje i živjet... ti si imala tu sreću...

#43:   Autor: malena_os Post Postano: 14.12.2008. 15:13

Hm... Čitam sve ovo i u većini vaših iskustava se nalazim... Zanima me dali je itko od vas doživio da ste u vezi i volite se, ali vas jednostavno nešto u toj vezi guši i osjećate potrebu za tim da malo vremena provedete udaljeni, neznam, mjesec dana(to ovako napamet sam sad bubnula, nebitno koliko dugo, koliko je kome potrebno) jednostavno da se malo odmorite od svega. Jer moja situacija je takva da sam doslovno iz veze u vezu skočila, sa bivšim sam bila 6godina i uletila sam u novu vezu jer sam osjetila nešto prema dotičnoj osobi što se naposljetku razvilo u vrlo duboke osjećaje ali unatoč tim osjećajima osjećam potrebu za malo slobode, samo malo da se odmorim, jer me ovo jednostavno guši. Iako meni treba samo malo vremena da budem malo sama rekla sam mu da ga ja neću vući za nos i kad opet budem spremna da mu onda dođem"ej ja sam sad spremna ajmo sad bit zajedno", ne,neželim mu to napraviti jer bi to bilo jako bezobrazno od mene i previše ga cijenim i poštujem da bi ga na taj način zavlačila.
Samo me zanima da li je normalno da osjećam potrebu za malo slobode, za više vremena za prijatelje iako prema njemu gajim duboke osjećaje?Potreban mi je savjet jer ja sama neznam šta da radim...

#44:   Autor: exHOP3on Post Postano: 15.12.2008. 9:41

Mozda previse vremena provodis s doticnim, pazi na prijatelje, oni ce uvijek bit prijatelji.
A mozda se jednostavno nisi uspjela odmorit od one 6godisnje veze pa se osjecas zakinuto...

#45:   Autor: D_moll Post Postano: 21.12.2008. 0:14

malena_os je napisao/la: ›
Hm... Čitam sve ovo i u većini vaših iskustava se nalazim... Zanima me dali je itko od vas doživio da ste u vezi i volite se, ali vas jednostavno nešto u toj vezi guši i osjećate potrebu za tim da malo vremena provedete udaljeni, neznam, mjesec dana(to ovako napamet sam sad bubnula, nebitno koliko dugo, koliko je kome potrebno) jednostavno da se malo odmorite od svega. Jer moja situacija je takva da sam doslovno iz veze u vezu skočila, sa bivšim sam bila 6godina i uletila sam u novu vezu jer sam osjetila nešto prema dotičnoj osobi što se naposljetku razvilo u vrlo duboke osjećaje ali unatoč tim osjećajima osjećam potrebu za malo slobode, samo malo da se odmorim, jer me ovo jednostavno guši. Iako meni treba samo malo vremena da budem malo sama rekla sam mu da ga ja neću vući za nos i kad opet budem spremna da mu onda dođem"ej ja sam sad spremna ajmo sad bit zajedno", ne,neželim mu to napraviti jer bi to bilo jako bezobrazno od mene i previše ga cijenim i poštujem da bi ga na taj način zavlačila.
Samo me zanima da li je normalno da osjećam potrebu za malo slobode, za više vremena za prijatelje iako prema njemu gajim duboke osjećaje?Potreban mi je savjet jer ja sama neznam šta da radim...


Barem vrijeme nije problem... to je konstanta koja ne prestaje... treba samo postaviti prioritete i granice, ne dozvolit da se ljubav pretvori u "obavezu", nesto kao sa hobijem. Ako nesto volis i zanima te, uvijek ces naci vremena za to, nije bitno kada i koliko ali vremena ce bit, to nije nesto sto se uklapa u satnicu ili raspored, to je zivot... ono sto se dogadja izmedju kava sa prijateljima, posla, obitelji...
A ako te nesto "gusi" onda to nije "hobi" onda je to nesto sto te opterecuje kao i svaki drugi posao Sad

#46:   Autor: blue_eyed_girl_os Post Postano: 30.12.2008. 18:46

....hm

#47:   Autor: exHOP3on Post Postano: 30.12.2008. 19:11

hm?

#48:   Autor: six Post Postano: 02.01.2009. 12:46

za ono što voliš vrijedi se boriti,do zadnjeg daha

#49:   Autor: little_bee Post Postano: 26.01.2009. 12:22

ja se slažem sa pričom za prvu ljubav, upoznali smo se sa 15 godina, bili zajedno preko godinu dana i ja kakvo sam dijete bila(i ostala) rekla sam mu da moramo prekiniti jel cu se ja udati za njega ako ne prekinemo...

dan danas bi bila s njim, volim ga i zauvijek cu ga voljeti, cak su mi roditelji skuzili da decko s kojim sam kasnije bila je bio nevjerojatno slican njemu...

nazalost, njega vise nema i nikad necu saznati jel istina ta prica za prvu ljubav... jednostavno moram naci drugu....

#50:   Autor: Frost Post Postano: 26.01.2009. 14:41

drugu ili drugog?

osijek031.com smile

#51:  Re: Out Of Control Autor: Marko222 Post Postano: 27.01.2009. 14:37

Meni se čini da većina ljudi u ovom razgovoru i dalje ne razlikuje zaljubljenost i ljubav pa bih vam preporučio knjihu Ericha Fromma - Umijeće ljubavi. Za one kojima je to prenaporno sažeti ću; Ljubav se ne dešava, dešava se zaljubljenost i strast - i jedno i drugo zasnovano na kemijskim reakcijama, ljubav je svjesna odluka i nije bitan objekt (zbog čega većina ljudi misli da će naći ljubav ako upoznaju pravu osobu) ljubavi nego proces.

#52:   Autor: little_bee Post Postano: 01.02.2009. 15:29

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › drugu ili drugog?
osijek031.com smile


drugu ljubav - drugog dečka Very Happy

ALI, poanta je svega da se ne treba zamarati time Very Happy budite sretni solo i netko ce uletiti vec hehehe Very Happy

#53:   Autor: Elena_Os Post Postano: 22.04.2009. 10:04

Kad tad shvatiš da si bio Don Quijote u borbi s vjetrenjačama..kad jednom pukne, pukne i 2. put i 3. i svaki put kad pokušaš (naravno ovo vrijedi kad nije u pitanju očaj i misao da nikoga osim nje/ga nećeš naći/imati)...
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Out Of Control


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::