Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Ljubav prema dvije osobe - istovremeno?

#1:  Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: Draude Post Postano: 05.03.2008. 8:51

Da bi razumjeli može li se uopće voljeti dvije osobe u isto vrijeme potrebno je malo razjasniti što je to ustvari ljubav i od čega se sastoji.

Po gosponu Robertu Sternbergu, ljubav ima tri komponente: intimnost, privrženost i strast. Kaže dalje da je intimnost forma u kojoj dvoje ljudi dijele tajne i različite detalje o vlastitim životima. Intimnost se obično pronalazi u prijateljstvima i romantičnim ljubavnim aferama. Privrženost je, s druge strane, očekivanje da će veza trajati vječno. Strast i seksualna privlačnost je najčešći oblik ljubavi. Strastvena ljubav se odražava kroz slijepu zaljubljenost i romantične veze.







Kombinacijom ta tri elementa razlikujemo različite tipove odnosa, tj. ljubavi:
• sviđanje ili prijateljstvo (intimnost)
• zaljubljenost (strast)
• prazna ljubav (privrženost)
• romantična ljubav (intimnost + strast)
• partnerska ljubav (intimnost + privrženost)
• naivna ljubav (strast + privrženost)
• potpuna ljubav (intimnost + strast + privrženost)

"Količinu" ljubavi prema drugoj osobi u nekome od oblika veze predstavlja jakost pojedinog elementa, dok se vrsta ljubavi razlikuje prema međusobnom odnosu te tri komponente. Kroz vrijeme, veza se između dvoje ljudi mijenja i oni prolaze kroz različite vrste odnosa. Vjerojatno počinje sa sviđanjem / zaljubljenošću, ako imamo sreće dolazi do potpune ljubavi koja se pak može pretvoriti u partnersku ljubav, itd.

Da li možemo onda romantično voljeti (u širem smislu) dvije osobe u isto vrijeme? Ako da, zašto?
Mislim da je odgovor potvrdan. U ljudskom je biću očita potreba da se ispuni potpunim osjećajem ljubavi. Ako je to tako, onda je jasno zašto dolazi do preljuba, osoba koje imaju više paralelnih veza i slično. Traže nešto što nemaju sa pojedincem. Traže taj ultimativni, teško dosežni i još teže održivi osjećaj potpune ljubavi. Kako vidimo da se kroz razne vrste, faze i jakosti odnosa dobivaju razni elementi ljubavi, tako je moguće da u trenutku u vremenu osjetimo da nam nešto s pojedincom fali. Tada ćemo biti otvoreniji za pristup drugim ljudima te ćemo možda i podsvjesno tražiti to nešto drugdje. Tako je moguća situacija da sa dvije ili više osoba osjetimo različite modalitete ljubavi koji kombinirano daju taj potpuni osjećaj kojem težimo. Da li je moguće romatično voljeti dvije osobe na isti način. Pa, možda i je, ali nije ni bitno. I to iz jednostavnih razloga – vrijeme i snaga. Jednostavno nemamo ni vremena ni snage na taj se način posvetiti dvjema osobama.

Ja osobno ne znam kako je to biti sa jednom osobom pola života i samo mogu pretpostaviti da se neki osjećaji tu izgube ako se ne njeguju. Kada dođe do takvih situacija, često je okolina, te potencijalne posljedice po nas i druge, to što nas sprječava da jednostavno dignemo sidro i zaplovimo u druge luke. Barem u našem društvu. Neka društva na poligamiju ili poliandriju gledaju kao normalnu stvar. Također, poliamorija kao stil života gdje partneri žive u otvorenim vezama sa više partnera je danas također sve češća. No, ostanimo na našem, dosadnom, monogamnom društvu... Smile Pretpostavimo situaciju da su dvoje ljudi u braku ili vezi dugi niz godina. Nemaju obveze u dječjem obliku. Vole se, no jedno od njih osjeti nešto prema nekom trećem licu jednine, dativ. Očito je da to Jedno ne pronalazi sve vrste osjećaja u vezi te nalazi nešto od toga u Dativu. Što – to je individualno. I što sada? Afera, prekid, ništa? Teško je reći. Vjerojatno ovisi o kvaliteti i kvantiteti toga što se dobiva, odnosno ne dobiva. Ljudi su često uljuljani u svoje brakove, veze, njihovu sigurnost. Moj savjet bi bilo da se proba odvagati da li nas taj odnos koji traje dovoljno ispunjava da se nastavi. Bez obzira na Dativa. Ako ispunjava i sretni smo što je tako, treba zaboraviti na Dativa i pokušati taj padežni osjećaj probuditi u vezi. Uz Branka Kockicu, emisija moje mladosti bila je i "ŠBB KBB" (Što bi bilo kad bi bilo)... no na taj način nema smisla razmišljati. Ako procijenimo da želimo više od veze, jedino ispravno prema sebi je prekinuti i tražiti dalje, u Dativu ili Instrumentalu – nebitno. Na kraju je odluka ipak na tom Jednom.

#2:   Autor: marrai Post Postano: 05.03.2008. 10:51

Vrlo zanimljivo,i nadasve istinito:) O da,moguće je voljeti dvije osobe, naravno ne istim intezitetom,jer činjenica je da rutina i predvidivost u dugim vezama/brakovima ubiju strast...
-ne smijem puno o ovome mogla bih svašta napisati,hehe Smile

#3:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: pumpkin Post Postano: 05.03.2008. 10:56

Slažem se sa napisanim, a pogotovo sa ovim zadnjim:

Draude je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako procijenimo da želimo više od veze, jedino ispravno prema sebi je prekinuti i tražiti dalje, u Dativu ili Instrumentalu – nebitno. Na kraju je odluka ipak na tom Jednom.


Isto tako doživljavam od mnogih muškaraca kako "kukaju" zašto se ne može živjeti sa dvije žene, a nisu sposobni niti jednu usrećiti. I uvijek su krive one, pa de više... u normalnoj vezi kako daješ, tako i primaš, ne možeš očekivati da ti ona druga strana u nedogled ispunjava tvoja očekivanja, ako za uzvrat ne daješ ništa. A to je čini mi se mnogim ljudima problem shvatiti. Čim se treba malo potruditi, a joj... oko bilo čega... samo da sve padne s neba, samo od sebe.

#4:   Autor: marrai Post Postano: 05.03.2008. 11:20

A što se tiče monogamije ona nam je nametnuta,ali dobro...treba se truditi biti monogaman iako ljudi nisu biljke,trebaju nam promjene,kako u poslovnom i društvenom smislu tako i u sexualnom i ljubavnom...
Vjerni su oni ljudi kojima je ego dosta čvrst i koji su emocionalano stabilni,vjernost je izglednija kada od partera dobijemo večinu onoga što smo očekivali: intelektualno,emocionalno i sexualno zadovoljstvo...


Zadnja promjena: marrai; 05.03.2008. 11:21; ukupno mijenjano 1 put.

#5:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: 1step2far Post Postano: 05.03.2008. 11:21

Reći ću iskreno da sam i sama bila u tom tzv. multilovingu, ali da sam na vrijeme shvatila da će netko na kraju ipak biti povrijeđen i nisam htjela više skrivati od nikoga svoje prave osjećaje. Nije mi bilo nikad teže nego kad sam morala povrijediti jednu zaista prekrasnu osobu, ali da to nisam učinila mislim da bi patili baš svi. Sad smo sretni, i ta osoba i ja svaki sa svojom novom ljubavi i vidim da nisam pogriješila. Ponekad treba riskirati neke postupke jer samo tako možeš upoznati što zaista želiš i što će te zaista usrećiti.
Zaista je teško danas ikome se posvetiti dovoljno, valjda se zato i ova djeca masovno ubijaju. Ježim se svake nesretne vijesti koje su ovih dana uobičajene. Toliko je problema na ovom svijetu da se threesome čini kao mačji kašalj.
Svatko sam kroji svoju sudbinu i smatram da je svatko dovoljno pametan da razluči šta je dobro za njega a što nije.

#6:   Autor: Delfin Post Postano: 05.03.2008. 11:43

Naravno da se moze voljeti dvije osobe odjednom, smatram da je sve u izboru...kada ulazis u vezu nekako u pocetku se dogovoris sta ti zelis i tako veza funkcionira. ako ste si rekli da nemate nista protiv otvorene veze tako ce par funkcionirat a ako ste si rekli da cim jedno "prevari" drugog to je kraj.
Nama je definitivno monogamija nametnuta i cim se ne ponasas u skladu drustvenih normi odmah si nenormalan. nije ni cudo sto se svi skrivaju, taje i neznam sta sve ne, samo da ne budu osudjeni od strane drustva koje je i vise nego licemjerno.

#7:   Autor: MissTake Post Postano: 05.03.2008. 12:00

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno da se moze voljeti dvije osobe odjednom, smatram da je sve u izboru...kada ulazis u vezu nekako u pocetku se dogovoris sta ti zelis i tako veza funkcionira. ako ste si rekli da nemate nista protiv otvorene veze tako ce par funkcionirat a ako ste si rekli da cim jedno "prevari" drugog to je kraj.

ako je dogovor na početku onda je to uredu
jer svi volim različito
neki vole eksperimentirati
neki vole stabilnost

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Nama je definitivno monogamija nametnuta i cim se ne ponasas u skladu drustvenih normi odmah si nenormalan. nije ni cudo sto se svi skrivaju, taje i neznam sta sve ne, samo da ne budu osudjeni od strane drustva koje je i vise nego licemjerno.

kad gledaš malo u prošlost monogamija je kao bila jedina ajmo reći metoda da očevi budu sigurni u svoje potomstvo
sjetimo se pojasa djevičanstva itd...

ali da nam je u pravom smislu nametnuta ne bih se složila
je da se forsira
ja nisam za otvorene veze
za mene je to preljub ilitiga prekid veze
zato uvijek na početku treba sve reći i hoćeš nećeš probaš ili ideš dalje

#8:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 05.03.2008. 12:48

Moguće je, samo je pitanje zašto, kako i koliko dugo.

No, prvo - moram biti svjesna - govorim u 1.licu jer govorim o svojim razmišljanjima i iskustvima, koja ne mogu i ne želim nikome nametati, niti na osnovu istih imam pravo generalizirati i izvlačiti općevrijedeće zaključke - da uvijek kad sam u ljubavi/vezi ili kako god to nazvala, zapravo i volim (barem) 2 osobe: nekoga drugoga i sebe samu.

Pitanje je koliko su (ljubavi prema) te dvije osobe u ravnoteži, te idem li u vezu razumom ili emocijama.Dakle, "volim" li (trenutno) više drugu osobu ili sebe. Dok sam (ludo) zaljubljena, onaj drugi mi je, takoreći, na prvom mjestu, spremna sam svoje potrebe staviti iza, praviti ustupke pa čak i ići protiv sebe.Kako se odnos razvija, što se više upoznajemo, to više idem ka nekoj ravnoteži - druga osoba mi je jednako bitna, ali i ja sam tu sve veći faktor.Ukoliko od druge osobe dobivam većinu (jer nikada ne možemo dobiti sve, niti ja od nje, niti ona od mene) onoga što tražim (emotivno, seksualno, komunikacijski, intelektualno, društveno etc.) ravnoteža opstaje i razvija se onaj pravi partnerski odnos - ja tebi, ti meni.Međutim, kada se ta ravnoteža naruši, dolazi do problema. E sad, budući da je riječ o dvije osobe, koje uz svoj zajednički život imaju i svoje individualne živote čiji razvoj utječ na razvoj onog zajedničkog, pitanje je u kojoj mjeri će i gdje zaštekati, te koja je od pootreba kome na kojem mjestu na listi prioriteta.Ako je smanjenje zadovoljenja potreba prisutno na samo jednom, "manje bitnom," području, nije veliki bed, može se možda i "popraviti" ili prihvatiti i nemam potrebe za prekidom odnosa.Bih li, u tom slučaju, ukoliko u nekom drugom nađem zadovoljenje te potrebe, odlučila "sjediti na 2 stolice", ne znam, do sada nisam.Ako je više toga, onda je pitanje - prekinuti vezu ili o(p)stati i zašto?

Ono što ljudi često smetnu s uma je da nismo sami, da cijelo vijeme jedni na druge uzajamno utječemo i da ako je jedna strana nezadovoljna, neće biti zadovoljna ni druga. Nikada ne postoji samo jedan "krivac", niti se tu riječ, po mom mišljenju uopće može koristiti u tom kontekstu, jer kao što sam već jednom negdje rekla, prijevara nije uzrok, ona je posljedica.

Ako se ipak jednom odlučim ići na dva kolosijeka, zaista se pitam koliko bih to dugo mogla jer jedan odnos traži puno energije i truda, a dva još više nego duplo.

I još nešto, što mislim da je nama ljudima prirođeno.Pitanje ega.Svi mi (OK, bar ja) volimo biti "prvi", ako ne jedini.Čak i tamo gdje je poligamija OK, postoji "prva žena".S te strane, ako bi i on i ja imali nekoga drugog, moram priznati da bih ja ipak voljela biti ona "prva".To je čisto stvar one druge ljubavi - prema samome sebi. I sujete...

Uf, majke ti, prećera ga ja... Laughing

#9:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: pumpkin Post Postano: 05.03.2008. 16:02

I pravu si, to je ok. Čovjek svašta prođe u životu, i u svakoj vezi je nešto novo, i partner sa novom osobnošću, željama i očekivanjima. Nikad se nisam pokajala što sam uložila u neku vezu vrijeme, ljubav, razumijevanje, strpljenje, toleranciju, pa makar mi se to i ne vratilo. Uvijek mi se sviđalo ono "ne žali za nečim što je bilo, nego se raduj što se dogodilo". Ali primijetila sam da je jako važno, što kažeš, zadržati i onaj svoj integritet, kako zbog nas samih, tako i zbog partnerovog odnosa prema nama.
Eto, mogla bih i ja napisati, ali ne volim nadugačko.

Samo jedno je sigurno: nikad nismo dovoljno naučili što se tiče tih stvari, učit ćemo najvjerojatnije dok smo živi...

#10:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: eldiablo Post Postano: 05.03.2008. 16:26

Hm....da...naravno da je moguce, pa moguce je voljeti i puno vise od dvije osobe u isto vrijeme ako se uzmu u obzir sve te gore navedene kategorije...

Zasto smo s nekim u vezi? Pa najvjerojatnije zato sto nam odgovara tj. zadovoljni smo onim sto dobivamo od te osobe - dakle ljubav je prije svega sebicna i egocentricna - " s tobom sam zato sto mi pruza ono sto mi treba".....

Zasto bi netko htio biti s vise zena istovremeno tj. traziti dalje to sto "nema" kod kuce....pa zato sto je vjerojatno labilna, egocentricna, nesigurna, iskompleksirana, isfrustirana osoba tj. nesposoban ili lijen pronaci to sto mu nedostaje u skrivenim mjestima svog partnera....

nema se vremena nastavim kasnije

#11:   Autor: marrai Post Postano: 05.03.2008. 16:30

Ne mogu vjerovati da je jedan muškarac ovaku kontru opalio sa ovoliko epiteta namjenjene muškom rodu... Smile

ps.zašto neke žene pristaju biti "druge violine" kada ima toliko slobodnih muškaraca na ovome svijetu...?

#12:   Autor: MissTake Post Postano: 05.03.2008. 18:01

meni se gade osobe koje švrljaju, danas je to posatlo tako normalno da je ono /&$(%&$

#13:   Autor: marrai Post Postano: 05.03.2008. 18:27

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › meni se gade osobe koje švrljaju, danas je to posatlo tako normalno da je ono /&$(%&$


Ne moraš nužno švrljati da bi bio nevjeran...
I meni je to ružno jer osobe koje to rade i uskaču iz kreveta u krevet jednostavno su promiskuitetne.
A s druge strane postoje osobe koje godinama imaju ljubavnika/ljubavnicu ne švrljaju,našli su ono što im treba ali iz određenih razloga ne prekidaju postojeću vezu/brak...
Svima nama se neke stvari čine čudne i neobjašnjive ali onoga trena kada se izravno ili neizravno nadjemo u situaciji da pogledamo istini u oči,sve dobiva drugačije značenje...

#14:   Autor: mladen.jr Post Postano: 05.03.2008. 18:33

može ih biti i više od dvije ako imaju dobru guzu. ;-)

#15:   Autor: MissTake Post Postano: 05.03.2008. 18:54

a ne znam marrai
po tim pitanjima sam dosta suzdržana

ja sam za ono kad se 2 vole
toga se i držim

#16:   Autor: marrai Post Postano: 05.03.2008. 19:23

mladen.jr je napisao/la (Pogledaj post): › može ih biti i više od dvije ako imaju dobru guzu. ;-)

Hehe,ma bio bi ti sretan da nađeš jednu sa dobrom guzom,treba biti skroman Smile

#17:   Autor: MissTake Post Postano: 05.03.2008. 19:32

a čuj momak zna kuhati grah
sad kad je glavni badžo može birati

#18:   Autor: cane Post Postano: 06.03.2008. 3:24

A šta kad netko voli 3-4 odjedanput? Kako to objasnit? I ne razumijem zašto je onaj koji ima ljubavnicu cijeli život bolji od onog koji skače iz kreveta u krevet? Jer taj koji skače sigurno nema ženu i djecu. A ovaj što ima ljubavnicu a kod kuće mu žena s djecom, e taj mi je veći gad od ovog promiskuitetnog.

#19:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: pumpkin Post Postano: 06.03.2008. 5:18

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zasto bi netko htio biti s vise zena istovremeno tj. traziti dalje to sto "nema" kod kuce....pa zato sto je vjerojatno labilna, egocentricna, nesigurna, iskompleksirana, isfrustirana osoba tj. nesposoban ili lijen pronaci to sto mu nedostaje u skrivenim mjestima svog partnera....


To i ja mislim o dotičnima koje poznajem, upravo to... Nisu ni zaslužili ničiju ljubav koliko su ljigavi, ali opet, mnoge žene jednostavno prelaze preko koječega, misle da tako mora biti, ili su zaljubljene/privržene previše pa nemaju snage to napucati. Ima svašta...

#20:   Autor: MNOWAR Post Postano: 06.03.2008. 7:34

Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...

#21:   Autor: toni Post Postano: 06.03.2008. 8:10

MNOWAR je napisao/la: ›
Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


ima jean interesantan filozof.. kierkegaard.. koji u svom delu 'ili/ili' razglaba o 3 faze zivota.. estetskom, moralnom i teoloskom. prvi nema puno veze s estetikom, vec sa ovozemaljskim uzicima, drugi s obvezama tipa; posao, brak itd.. a treci a spoznajom boga, religije..

da sad ne ulazim u dubioze (kog zanima 'gugle iz jor frend' Wink.. uglavnom, covjek krece s estetskom fazom, u kojoj ostaje do nekog, nazovimo sloma.. i ulazi u drugu fazu, moralnu. isto tako u sljedecu. covjek ne mora nuzno, kroz zivot, prozivjeti sve faze, ali nuzno ih prolazi tim redosljedom..

ja kontam da budem esteta 4ever ! Laughing

#22:   Autor: marrai Post Postano: 06.03.2008. 8:16

cane je napisao/la (Pogledaj post): › A šta kad netko voli 3-4 odjedanput? Kako to objasnit? I ne razumijem zašto je onaj koji ima ljubavnicu cijeli život bolji od onog koji skače iz kreveta u krevet? Jer taj koji skače sigurno nema ženu i djecu. A ovaj što ima ljubavnicu a kod kuće mu žena s djecom, e taj mi je veći gad od ovog promiskuitetnog.


Generaliziraš previše...nitko nije rekao da je jedan bolji ili lošiji,kao što nije nigdje napisano da oni skakači kojima nije dovoljna jedna(ako su već i skloni tome) također nisu u braku/vezi...ne držim stranu ni skakačima ni onima vjernim jednoj ljubavnici ali definitivno su mi više odbojniji oni koji su u vječnoj potrazi za neobaveznim seksom...

#23:   Autor: marrai Post Postano: 06.03.2008. 8:18

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


Ne slažem se s ovim nikako...osobito ne s izjavom da u životu imamo samo jednu pravu šansu...

#24:   Autor: Elena_Os Post Postano: 06.03.2008. 9:06

cane je napisao/la (Pogledaj post): › I ne razumijem zašto je onaj koji ima ljubavnicu cijeli život bolji od onog koji skače iz kreveta u krevet? Jer taj koji skače sigurno nema ženu i djecu. A ovaj što ima ljubavnicu a kod kuće mu žena s djecom, e taj mi je veći gad od ovog promiskuitetnog.


Gadovi su obojica, niti jedan nije bolji od drugog...
Oženjeni vara, ljubavnica/e je/su polusvijesna/e stanja i sa ili bez nade da će samo one biti prve i jedine idu u to ...
Promiskuitetni kompleksaš isto vara ( doduše ne zakonitu suprugu), ali u dosta slučajeva (kad mu je neka žena mission impossible) on daje lažne nade samo da uspije uletiti u krevet žene (da ne kažem nešto prostije)...
Žene koje varaju i koje su promiskuitetne smatram još gorim osobama...

I znam da će se naći netko tko će pitati a šta je s otvorenim vezama?
E pa to je bullshit, izmišljeno od strane labilnih osoba koje nemaju petlje upustiti se u vezu i obveze/odgovornosti koje ona vuče za sobom...

#25:   Autor: eldiablo Post Postano: 06.03.2008. 10:16

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): › I ne razumijem zašto je onaj koji ima ljubavnicu cijeli život bolji od onog koji skače iz kreveta u krevet? Jer taj koji skače sigurno nema ženu i djecu. A ovaj što ima ljubavnicu a kod kuće mu žena s djecom, e taj mi je veći gad od ovog promiskuitetnog.


Gadovi su obojica, niti jedan nije bolji od drugog...
Oženjeni vara, ljubavnica/e je/su polusvijesna/e stanja i sa ili bez nade da će samo one biti prve i jedine idu u to ...
Promiskuitetni kompleksaš isto vara ( doduše ne zakonitu suprugu), ali u dosta slučajeva (kad mu je neka žena mission impossible) on daje lažne nade samo da uspije uletiti u krevet žene (da ne kažem nešto prostije)...
Žene koje varaju i koje su promiskuitetne smatram još gorim osobama...

I znam da će se naći netko tko će pitati a šta je s otvorenim vezama?
E pa to je bullshit, izmišljeno od strane labilnih osoba koje nemaju petlje upustiti se u vezu i obveze/odgovornosti koje ona vuče za sobom...


Potpis! Very Happy

#26:   Autor: bondgirl Post Postano: 06.03.2008. 10:18

[quote="marrai";p="151427"]
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › meni se gade osobe koje švrljaju, danas je to posatlo tako normalno da je ono /&$(%&$



A s druge strane postoje osobe koje godinama imaju ljubavnika/ljubavnicu ne švrljaju,našli su ono što im treba ali iz određenih razloga ne prekidaju postojeću vezu/brak...
Svima nama se neke stvari čine čudne i neobjašnjive ali onoga trena kada se izravno ili neizravno nadjemo u situaciji da pogledamo istini u oči,sve dobiva drugačije značenje...

Potpuno se slažem s tobom,nedavno smo komentirali isti slučaj na mom topicu. Nakon svega što sam prošla u svom nezdravom odnosu s muškarcem koji uvelike odgovara opisu koji si navela, i dalje mi nije jasan odgovor na pitanje zašto varaju svoje partnerice i još više, ako im je tako dobro s tim s kojima ih varaju, zašto ne ostave cure (žene i djeca su posve druga priča) i ne nastave dalje? Bilo bi puno poštenije nego sjediti na dvije stolice i uvjeravati samog sebe da voli obje i da mu ta druga puno znači, čak da ju i voli, ali iz samo njemu znanih razloga ne prekida svoju prvobitnu vezu. Vjerujem da je riječ o čistom kukavičluku i dokazu da je riječ i labilnoj osobi koja nije u stanju donositi odluke, koliko god one teške bile

#27:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: 1step2far Post Postano: 06.03.2008. 10:20

Uh, bokte, nekad je teško i samo sa jednom osobom, a kamoli sa dvoje. No, eto, slažem se da je bolje biti sam, slobodan i promiskuitetan nego oženjen/udata i uskakati drugim ljudima u krevet i nuditi nemoralne ponude. Ne cijenim mnogo takve ljude. Stvarno moraš biti hladan i egocentričan da te ne zapeče vlastita savjest, pogotovo ako to netko radi dugoročno.
Sjećam se srednjoškolskih dana, imala sam bezbroj "ljubavi" i simpatija, ali kad je riječ o ljubavi samo jedna je prava, i možda misliš da se možeš ponovo zaljubiti (i osjećaj je zaista kao prava ljubav) ali to ipak nije prava ljubav. Nažalost, to shvatiš nakon dosta vremena.

#28:   Autor: MissTake Post Postano: 06.03.2008. 11:04

bondgirl@
evo što doživjeh tj. čuh od jedne kolegice

kao pa što ako ima curu, možda ta veza nije dobra. prekinut će s njom.

ostala sam šokirana. meni je svetinja ako čujem da je netko u vezi..

s druge strane bila sam svjedok veze koja je tako prekinuta. na kraju se ispostavilo da je tip ono fenomenalan. da ga cura-ex one-guši itd... sad trči za legicom...

opet predrasude ili štogod, ali ja preko nekih stvari ne mogu prijeći

#29:   Autor: marrai Post Postano: 06.03.2008. 11:56

Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?

#30:   Autor: eldiablo Post Postano: 06.03.2008. 12:00

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?


Molim??? Pa kako ti to razdvajas? Rolling Eyes

#31:   Autor: Mladjo Post Postano: 06.03.2008. 12:26

ja volim mamu i tatu. istovremeno

#32:   Autor: marrai Post Postano: 06.03.2008. 12:42

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?


Molim??? Pa kako ti to razdvajas? Rolling Eyes


Ti si muškarac trebao bi to bolje znati od mene,vama je sex "usputni" samo sex,dakle jednom se desi pod izlikom popio sam,ovo ono,znaš to ništa meni nije značilo,tralalalala...dok je emotivna prevara nešto puno dublje,kada emocije počnu raditi svoje,zaljubljenost,strast,i onda to traje i traje,teška srca bi to prekinuli a znate da nije u redu to što radite...Žene najčešće više pogađa ovo drugo jer ne mogu prihvatiti da njen voljeni muškarac poklanja pažnju i nježne trenutke nekoj drugoj...možda ima ovdje netko "iskusan" da malo prokomentira to:)

#33:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 06.03.2008. 13:22

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


jedno pitanje...
koliko ti imaš godina?
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, svi smo mi individue i što odgovara meni ne mora tebi i obrnuto.Isto tako, netko može voljeti dvije osobe odjednom, netko ne može, a netko možda nije u stanju uopće voljeti.

Ali, odakle ti takva isključivost?

Mislim da je "samo jednom se ljubi" stih iz pjesme i scena iz bajke...

Jer meni je jednom to bilo "TO".Znači li to da sam trebala prestati živjeti onog trenutka kad je to završilo???
Sve se mijenja, ljudi se mijenjaju, život te mijenja...

Zato i pitanje o godinama, bila bi mi onda jasnija ta isključivost, ako je riječ o mladoj osobi. (iako sam ja veliki pobornik teze da godine nisu jamac iskustva, ali često se poklopi)

Naravno, moje mišljenje je moje, a tvoje je tvoje.

I još nešto, vezano uz ovu rečenicu:
"Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju "

Možda je ofucano, ali LIFE IS A JOURNEY, NOT A DESTINATION, a isto tako umjesto "LIFE" može stajati "LOVE"


Zadnja promjena: MacaPapucharica; 06.03.2008. 13:58; ukupno mijenjano 1 put.

#34:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 06.03.2008. 13:31

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?


Sležem se.Mene bi definitivno više pogodilo ovo prvo.Pogotovo ako mu iz nekog razloga ja ne mogu seksualno pružiti ono što on treba.
Ali, nije prevara tema ovog topica.

@Misstake,i za mene je onaj tko ima nekoga "off limits", ali što ako ti ne znaš da je druga osoba u vezi?Nikome to na čelu ne piše (nažalost Wink ). Što, ako se zaljubiš u nekoga ne znajući to ili zaljubiš se u nekoga i nakon toga on stupi u vezu. Saznanje da je osoba u koju si zaljubljen(a), zauzeta, može te fizički odvojiti, ali kako utjecati na osjećaje?A, ako na te osjećaje možeš lako utjecati, jesu li onda oni stvarni?

#35:   Autor: insomnia Post Postano: 06.03.2008. 13:40

Smatram da u životu ne volimo samo jednom, već onoliko puta, koliko je potrebno, da bismo pronašli sreću.. A sad, pronaći osobu, koja će nas na kraju stvarno usrećiti, i nakon koje nećemo imati potrebu ''švrljati'' itd.. e to je već drugi par opanaka! Osobno emotivnu prijevaru poistovjećujem sa sexom, bez obzira koliko muškarci sex shvaćali usputnom stvarcom (nisam muškarac, ne mogu reći da li je to stvarno tako).. Prijevara je meni prijevara, pa bila to one night stand, ili dugogodišnja ljubavnica, it's the same, jadno je i podlo, ponižavajuće za drugu osobu. Iskrenost prije svega. Ako nema ljubavi, reci zbogom, nemoj praviti budalu od druge osobe.
Što se tiče onog da li se može voljeti više osoba odjednom, apsolutno tvrdim da je moguće, sama bijah u takvoj situaciji.. Možda ljubav prema te dvije osobe nije ista (prema jednoj je to možda strast, prema drugoj privrženost itd) ali moguće je. I krajnje zaj..e..b..ano!

#36:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: 1step2far Post Postano: 06.03.2008. 14:17

Uh, kako je ružno pročitati pitanje: jesi li udana? Kao, već sa 31 g. trebaš imati obitelj i djecu. Sve u životu se događa sa razlogom i ne treba unaprijed zaključivati o osobi koju ne poznaješ. Pogotovo pogrešne pretpostavke. Pa ja ne znam kako bi meni bilo da izgubim nekoga koga istinski volim, treba imati snage dalje živjeti.

#37:   Autor: bondgirl Post Postano: 06.03.2008. 14:43

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › bondgirl@
evo što doživjeh tj. čuh od jedne kolegice

kao pa što ako ima curu, možda ta veza nije dobra. prekinut će s njom.

ostala sam šokirana. meni je svetinja ako čujem da je netko u vezi..

s druge strane bila sam svjedok veze koja je tako prekinuta. na kraju se ispostavilo da je tip ono fenomenalan. da ga cura-ex one-guši itd... sad trči za legicom...

opet predrasude ili štogod, ali ja preko nekih stvari ne mogu prijeći


Drago mi je da se netko sjetio otvoriti ovaj topic, strašno me boli ove stvari koje čitam. Ovo što kaže Miss Take je skroz na mjestu, i meni je bila svetinja, nikad nisam ni pomislila da ću moći biti u takvom odnosu s nekim.Ali zaljubila sam se ne znajući za tu vezu, vješto ju je skrivao tj. "samo" nije o njoj govorio. Kad sam to saznala bilo je prekasno jer sam ga već voljela cijelim bićem. Iako sam znala i sama da ju neće ostaviti i da nemamo budućnost, i dalje sam vjerovala i još uvijek vjerujem da smo se dogodili jedno drugom s razlogom i da trebamo i hoćemo biti zajedno. I tako gorim već mjesecima...

#38:   Autor: bondgirl Post Postano: 06.03.2008. 14:48

@Misstake,i za mene je onaj tko ima nekoga "off limits", ali što ako ti ne znaš da je druga osoba u vezi?Nikome to na čelu ne piše (nažalost Wink ). Što, ako se zaljubiš u nekoga ne znajući to ili zaljubiš se u nekoga i nakon toga on stupi u vezu. Saznanje da je osoba u koju si zaljubljen(a), zauzeta, može te fizički odvojiti, ali kako utjecati na osjećaje?A, ako na te osjećaje možeš lako utjecati, jesu li onda oni stvarni?

Nevjerovatno koliko ima istine u ovome što kažeš, a upravo se to meni dogodilo. I ne, na te osjećaje ne možeš utjecati!! Iako sam znala da sam mu druga, toliko sam ga voljela da me ubijala pomisao da ću nastaviti dalje bez njega,makar i tako polovično. Osjetila bih ogromnu prazninu,o tuzi da i ne pričam,jednostavno sam ga trebala u svome životu i uvijek bih se iznova pitala: "Ako ga sad pustim da ode, hoću li požaliti? Što ako još uvijek postoji nada?"

#39:   Autor: bondgirl Post Postano: 06.03.2008. 14:57

Ti si muškarac trebao bi to bolje znati od mene,vama je sex "usputni" samo sex,dakle jednom se desi pod izlikom popio sam,ovo ono,znaš to ništa meni nije značilo,tralalalala...dok je emotivna prevara nešto puno dublje,kada emocije počnu raditi svoje,zaljubljenost,strast,i onda to traje i traje,teška srca bi to prekinuli a znate da nije u redu to što radite...Žene najčešće više pogađa ovo drugo jer ne mogu prihvatiti da njen voljeni muškarac poklanja pažnju i nježne trenutke nekoj drugoj...možda ima ovdje netko "iskusan" da malo prokomentira to:)

Nisam iskusna i nisam muškarac,ali definitivno mogu prokomentirati gore navedeno.Kad sam se upustila u odnos njim, a bio je zauzet, bojala sam se da je to samo prolazni sex i ništa više.Međutim,odnos je potrajao i trajao, jako smo se zbližili i počeo me iskreno voljeti.Postao je nježan i pažljiv prema meni,sve češće smo se viđali i što je najvažnije, bez nekog forsiranja s moje strane, počeo mi se otvarati i pričati mi svoje najskrivenije misli i osjećaje. Zavolio me i više nego što je mislio da hoće i više nego što je htio priznati.
Ono što i danas ne razumijem je zašto nam nije pružio priliku...

#40:   Autor: Draude Post Postano: 06.03.2008. 15:42

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › Kad sam se upustila u odnos njim, a bio je zauzet, bojala sam se da je to samo prolazni sex i ništa više.Međutim,odnos je potrajao i trajao, jako smo se zbližili i počeo me iskreno voljeti.Postao je nježan i pažljiv prema meni,sve češće smo se viđali i što je najvažnije, bez nekog forsiranja s moje strane, počeo mi se otvarati i pričati mi svoje najskrivenije misli i osjećaje. Zavolio me i više nego što je mislio da hoće i više nego što je htio priznati.
Ono što i danas ne razumijem je zašto nam nije pružio priliku...


Upravo je ovo na tragu onoga zbog čega sam napisao tekst.
A to je da ljubav, očito ne možeš kontrolirati. Zamisli i njegovu stranu i sve što sam napisao. Možda ima smisla. Možda on nju iskreno voli, u vezi mu je super, malo splasnula strast i uletila si ti. Provodili ste vrijeme zajedno i uvidio je i druge kvalitete osim, onih, očitih, jel... ;-) I zaljubio se. Znači, on voli vas obje. "Simple" as that. Is it? Or is it not? Smile

#41:   Autor: bondgirl Post Postano: 06.03.2008. 15:51

[
Upravo je ovo na tragu onoga zbog čega sam napisao tekst.
A to je da ljubav, očito ne možeš kontrolirati. Zamisli i njegovu stranu i sve što sam napisao. Možda ima smisla. Možda on nju iskreno voli, u vezi mu je super, malo splasnula strast i uletila si ti. Provodili ste vrijeme zajedno i uvidio je i druge kvalitete osim, onih, očitih, jel... ;-) I zaljubio se. Znači, on voli vas obje. "Simple" as that. Is it? Or is it not? Smile[/quote]

Zbog toga me ovaj topic tako i pogodio, prepoznala sam se u njemu 100%.Recimo i da nas voli obje,kako sad dalje?Vidim i po njemu da se pati i da mu je teško,još uvije važe vlastite osjećaje i misli da mora birati iako to nikada od njega nisam tražila, vjerojatno zato što sam se podsvjesno bojala odgvora. Grozno je tako imati intimni trenutak, slušati kako te voli i kako je u meni pronašao neke stvari koje su mu do sada bile strane, isti slučaj i za mene.Tako odeš u neki svoj svijet i budeš sretna jer voliš i osjećaš se voljeno,a onda....stvarnost...ja sam mu druga...

#42:   Autor: Draude Post Postano: 06.03.2008. 15:59

bondgirl je napisao/la: ›
Tako odeš u neki svoj svijet i budeš sretna jer voliš i osjećaš se voljeno,a onda....stvarnost...ja sam mu druga...


Draga moja Bondice, i meni se to dogodilo. Smile Vrlo slično tebi.
Sve što ti mogu reći je da shvatiš to kao jednu lijepu stvar koja vam se dogodila, oplemenila vam duh, uljepšala život. Nema veze što si druga, to je tako. Tvoj je koliko i njen.
Da lakše sve to prođe, mislim da bi ti trebala reći da ništa više od takvog odnosa (seks, milovanja, ...) i prepusti se prijateljskoj ljubavi. Ukoliko je moguće. I ukoliko ti ne možeš drugačije. Ako možeš- uživaj.

pusa

#43:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: MNOWAR Post Postano: 06.03.2008. 16:30

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Uh, kako je ružno pročitati pitanje: jesi li udana? Kao, već sa 31 g. trebaš imati obitelj i djecu. Sve u životu se događa sa razlogom i ne treba unaprijed zaključivati o osobi koju ne poznaješ. Pogotovo pogrešne pretpostavke. Pa ja ne znam kako bi meni bilo da izgubim nekoga koga istinski volim, treba imati snage dalje živjeti.


Uh to sto je tebi moje misljenje ovako ili onako to je samo tvoj subjektivan dojam , nema potrebe da bacaš kontre na moje izjave jer se sve vidi iz priloženog osim ako nisi odvjetnica a ja nisam PAPA ni BUSH da bi moje misljenje nesto vrijedilo ,sve u životu ima uzrok i posljedicu i molim te procitaj si jos jednom svoju zadnju poruku i procjeni dali je to zrelo razmisljanje osobe od 25 god zvuči kao da ti je igla od kompasa otpala .

#44:   Autor: bondgirl Post Postano: 06.03.2008. 16:41

Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu

I ja vjerujem da se prave stavri u životu dogode samo jednom, i to onda kad ih najmanje očekuješ. Isto tako vjerujem da je samo jedna šansa za pravu i sikrenu ljubav. Mođe biti veza koliko god,ulaganja u iste, ali oni pravi,istinski osjećaji se dožive i dogode samo jednom

#45:   Autor: marrai Post Postano: 06.03.2008. 17:49

Malo sam zabrijala s ovim prevara,ovakva,onakva...; zaboravimo to znam da nije tema ovog topica varanje,al' sve nekako veže jedno drugo paaaa eto... Smile
Ostajem pri mišljenju da je moguće voljeti dvije osobe istovremeno odnosno, bolje rečeno, mogu nam se sviđati dvije osobe a to se dešava vjerojatno iz razloga što u lancu koji čini ljubav(pod tim mislim;poštovanje,razumijevanje,odanost,iskrenost,strast,seks ,nježnost,romantika,itd...) odjednom zafali jedna karika,i u potrazi za karikom koja nedostaje čovjek najčešće pusti da ga vodi srce a ne pamet...

#46:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 06.03.2008. 18:01

marrai je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ostajem pri mišljenju da je moguće voljeti dvije osobe istovremeno odnosno, bolje rečeno, mogu nam se sviđati dvije osobe a to se dešava vjerojatno iz razloga što u lancu koji čini ljubav(pod tim mislim;poštovanje,razumijevanje,odanost,iskrenost,strast,seks ,nježnost,romantika,itd...) odjednom zafali jedna karika,i u potrazi za karikom koja nedostaje čovjek najčešće pusti da ga vodi srce a ne pamet...


Upravo tako,slažem se s tobom.
I, iako se do sada nisam našla u takvoj situaciji, ne smatram je nemogućom...
i zaista ne znam što bih učinila da mi se dogodi.

#47:   Autor: toni Post Postano: 06.03.2008. 19:03

a da sad 100! Smile

#48:   Autor: Circa Post Postano: 06.03.2008. 20:40

A sta ako jednu osobu volis, a drugu samo jebes i lazes joj da ju volis?

#49:   Autor: pumpkin Post Postano: 07.03.2008. 3:21

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


Život bi bio stvarno savršen kad bi tako moglo biti, ali to se događa rijetkim sretnicima, da pronađu svoju pravu ljubav, i ostanu s njom ostatak života. I pitanje je, koliko je i takva veza/brak idealna, kad bi se baš malo zagrebalo po površini. Sve je to krasno kad čovjek to gleda sa strane, ali svatko najbolje zna svoje.
I mislim da bi bilo prestrašno kada bi čovjek u životu volio samo jednom, i onda zatvorio svoje srce i osjećaje pred svima, jer eto, volio sam jednom, i to je to, gotovo. To mi zvuči smiješno. Kako nas život mijenja, tako se mijenjaju i kriteriji, i načini na koji volimo druge osobe. Nije ista strast i zaljubljenost u 17-oj godini, niti neka zrela ljubav i strast u četrdesetoj. Ima ljudi koji su svoju pravu ljubav pronašli tek u zrelijim godinama, nakon propalih veza ili brakova. Sve je to individualno, a što je najvažnije, puno puta nije dovoljna samo ljubav da bi dvoje ljudi ostali "sretni zauvijek", nego kako ti se kockice u životu poslože, žalosno ali istinito.

#50:   Autor: MNOWAR Post Postano: 07.03.2008. 9:25

pumpkin je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


Život bi bio stvarno savršen kad bi tako moglo biti, ali to se događa rijetkim sretnicima, da pronađu svoju pravu ljubav, i ostanu s njom ostatak života. I pitanje je, koliko je i takva veza/brak idealna, kad bi se baš malo zagrebalo po površini. Sve je to krasno kad čovjek to gleda sa strane, ali svatko najbolje zna svoje.
I mislim da bi bilo prestrašno kada bi čovjek u životu volio samo jednom, i onda zatvorio svoje srce i osjećaje pred svima, jer eto, volio sam jednom, i to je to, gotovo. To mi zvuči smiješno. Kako nas život mijenja, tako se mijenjaju i kriteriji, i načini na koji volimo druge osobe. Nije ista strast i zaljubljenost u 17-oj godini, niti neka zrela ljubav i strast u četrdesetoj. Ima ljudi koji su svoju pravu ljubav pronašli tek u zrelijim godinama, nakon propalih veza ili brakova. Sve je to individualno, a što je najvažnije, puno puta nije dovoljna samo ljubav da bi dvoje ljudi ostali "sretni zauvijek", nego kako ti se kockice u životu poslože, žalosno ali istinito.
Da nije to prestrašno to je za diviti se ,a tovj tekst je čista demagogija i relativiziranje ,molim te samo mi kaži što će čovjek ostvariti,postići i zadržati u 21 st ako nije spreman IZGINIT za to samo žrtva ,disciplina ,predanost i rad dovode do cilja .Ali nije problem ni ostvariti neki cilj nego je problem zadržati se na visokom nivou kroz dugo vrijeme. Kao što rekoh već ranije ljudi ulaze prerano u veze koje nevode nikud ,nemaju nikakvog druog kriterija koji osba mora ispunit osim fizičkog izgleda i onda to tragično završava , život im propadne jel ostanu obično samohrani roditelji bez škole ,gute i budućnosti .
Neznam sto je u te ljude uslo danas ali ako da neshvaćaju da IMAJU JEDAN ŽIVOT KOJI NEMA REPRIZU .Treba znat odgojit decu da postanu ljudi znači nema veza dok se djete školuje do svoje 23 ,24 god kad završi fax zaposli se onda ono može ući u vezu koja ima budućnost sve ostalo je dokazano krivi put .

#51:   Autor: eldiablo Post Postano: 07.03.2008. 9:39

marrai je napisao/la (Pogledaj post): ›
eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?


Molim??? Pa kako ti to razdvajas? Rolling Eyes


Ti si muškarac trebao bi to bolje znati od mene,vama je sex "usputni" samo sex,dakle jednom se desi pod izlikom popio sam,ovo ono,znaš to ništa meni nije značilo,tralalalala...dok je emotivna prevara nešto puno dublje,kada emocije počnu raditi svoje,zaljubljenost,strast,i onda to traje i traje,teška srca bi to prekinuli a znate da nije u redu to što radite...Žene najčešće više pogađa ovo drugo jer ne mogu prihvatiti da njen voljeni muškarac poklanja pažnju i nježne trenutke nekoj drugoj...možda ima ovdje netko "iskusan" da malo prokomentira to:)



Hmm...ja bih to trebao znati? Zvuci kao da se to ocekuje od nas... Dobro, mi smo s marsa pa imamo malo drugaciji jezik - da si napisala - jedan sex ili 50 s istom zenom bilo bi mi jasnije...dobro...znaci emocionalno postaje kad se vara s istom osobom vise od jedan put...hehe za poludit...ko bi vas razumio....

...e sad, kada sam ja varao svoje cure (proslo vrijeme)...sve su mi bile draga a ovima s kojim sam ih varao sam pricao bajke...mislim tak ih je bilo najlakse drzat pod kontrolom...problem je u tome sto su one jadne na kraju uvjerene da je to istina pa se onda cak zapitaju jeli moguce voljet dvije osobe istovremeno i evo ti topica...moze biti i obrnuto, zasto ne, da je neka femme fatale u pitanju a da to radi naivnim muskicima...mislim, pricale su i meni neke bajke, tipa, ne stima s deckom, nesto fali u vezi, treba joj to, pa me laganini iskoristi i tak.....

HEI - pa nama su sve drage i privrzene srcu koje nam daju!!! NOT!
Uostalom, evo iz zivota: Ponekad odem u jedan caffe u Osijeku (prijatelj vlasnik) u kojem mozes vidjet samo likove s ljubavnicama i obrnuto...i tko dolazi cesce moze vidjet da se ljubavnice/i mijenjaju...nitko ne ostavlja zenu! (Iako su cesto ljubavnice duplo mladje od zena - sto je strasno za vidjet - povraca mi se- al ocigledno male imaju zeludac) Ja zapravo zalim te jadnice, al sta ces, svatko je kovac svoje srece i svatko ima pravo zivjeti svoj zivot kako zeli. Voljeti dvije zene istovremeno? ma daj... Kod svake nesto drugo? haha

SARKAZAM:
Da, volim dvije zene. Prvu zato sto dobro kuha, sprema, brine se o djeci, kuci...ma brine se o svemu pa jadna ne stigne bas i sjajno izgledat pored svega toga.... Druga, eee da, nju volim, zato sto nije rodila pa joj se sise nisu objesile, dobro se jebe, dobro pusi, uvijek mirsljava, nista ne pita samo se seksa pa tko ju nebi volio.....


Zadnja promjena: eldiablo; 07.03.2008. 10:49; ukupno mijenjano 1 put.

#52:   Autor: Mila Post Postano: 07.03.2008. 10:04

Moguće je. Da li je to ljubav, zaljubljenost ili nešto treće... manje je važno. Ali moguće je osjećat iskrene i intenzivne osjećaje prema dvije osobe istovremeno. Desi se kad dođe do preklapanja svjetova, sudara paralelnih života... I ne može potrajat...
Ko god se nađe u takvoj situaciji... znači da je negdje gadno pogriješio.

#53:   Autor: marrai Post Postano: 07.03.2008. 10:13

Svaka čast na iskrenosti Smile Ma ti si lega iznimka ako ti svaka s kojom legneš(ili si lijegao) priraste srcu...Uglavnom muškarci(koje ja znam) ne gaje nikakve emocije prema osobi s kojom su jednom/dvaput zabrijali(shvati to kako god),još ako im je sex bio loš ne ponavljaju to pa je manja vjerojatnost od nekakvog dubljeg emotivnog zbližavanja...
Svima su nam afiniteti drugačiji,koliko god su žene naivne jer neke "padnu" na grubijane a neke na sweet talkere,niste ni vi baš jako mudri i svaka koja se malo više potrudi "skuha" vas brže nego nedjeljni ručak...(opet će ovo otići na krivi kolosjek,vidim ja Smile


IRONIJA
-dakle ti imaš jednu ženu za "po kući" i jednu "za po krevetu" i ponosiš se time?hmmmmm...(i onda su žene drolje ako dobar sex imaju u drugom krevetu osim bračnom,a vi ste i dalje frajeri/fakeri,blablabla...)


ps.ispričavam se što zaboravih kvotati,odnosi se na eldiablov post,of kors Smile


Zadnja promjena: marrai; 10.03.2008. 12:07; ukupno mijenjano 1 put.

#54:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: 1step2far Post Postano: 07.03.2008. 10:50

Ovih dana ne volim nikoga.

#55:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno? Autor: MissTake Post Postano: 07.03.2008. 11:20

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Ovih dana ne volim nikoga.

ni ja, ali malo duže od ovih dana
ne znam što mi je (ok u srijedu sam krivila pms)
a mislila sam da sam jedina

pozz sestro

#56:   Autor: mala_maja Post Postano: 08.03.2008. 3:19

Da li je moguće voljeti dvije osobe odjednom? Je.
Da li nam se većini to dogodilo? Je.
Da li smo se mogli obuzdati i prekinuti to na vrijeme (ako smo u vezi ili braku) - Jesmo.

Ako si s nekim u vezi i svidi ti se, reži sadašnju vezu i kreni dalje tj. odluči se za jednog od te dvojice ili se scooliraj i budi sa sadašnjim dečkom. Negdje te srce ipak više vuče.

Meni se dogodilo da dok sam bila u vezi svidio mi se jako jedan dečko, i on je bio u dugoj vezi, koja je već polako pucala,nabacivao mi se i očekivao da ću zbog njega prekinuti sa svojim dečkom. Ja sam skužila da bez obzira što je ovako jako kvalitetan dečko,da ipak više volim svog dečka, i sve sam s njim srezala u korijenu.A da mi se više svidio, ostavila bih dečka. Mrzim to sjedenje na 2 stolca i na kraju ti se oba izmaknu.

Na to se i nadovezujem da mi je gori usputni sex...jer ako ima tu emocionalmu prevaru, na kraju često ništa ne bude. A da je imao usputni ili bilo kakav drugi sex....fuj...zgadio bi mi se odmah i noga!

#57:   Autor: mala_maja Post Postano: 08.03.2008. 3:20

I ima ljudi koji ne varaju i ne švrljaju, doduše rijetki su,ali ne treba generalizirati i sve stavljati u isti koš.

#58:   Autor: marrai Post Postano: 08.03.2008. 11:07

mala_maja je napisao/la (Pogledaj post): › I ima ljudi koji ne varaju i ne švrljaju, doduše rijetki su,ali ne treba generalizirati i sve stavljati u isti koš.

Ima of kors,to nitko ne poriče,čak i nisu tako rijetki...
Ljudi koji su sretni i zadovoljni s onim što imaju doma,i cijene to, neće riskirati bez obzira koliko puta se nađu u situaciji "prilika čini lopova"...

#59:   Autor: pumpkin Post Postano: 09.03.2008. 6:55

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): ›
pumpkin je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


Život bi bio stvarno savršen kad bi tako moglo biti, ali to se događa rijetkim
sretnicima, da pronađu svoju pravu ljubav, i ostanu s njom ostatak života. I pitanje je, koliko je i takva veza/brak idealna, kad bi se baš malo zagrebalo po površini. Sve je to krasno kad čovjek to gleda sa strane, ali svatko najbolje zna svoje.
I mislim da bi bilo prestrašno kada bi čovjek u životu volio samo jednom, i onda zatvorio svoje srce i osjećaje pred svima, jer eto, volio sam jednom, i to je to, gotovo. To mi zvuči smiješno. Kako nas život mijenja, tako se mijenjaju i kriteriji, i načini na koji volimo druge osobe. Nije ista strast i zaljubljenost u 17-oj godini, niti neka zrela ljubav i strast u četrdesetoj. Ima ljudi koji su svoju pravu ljubav pronašli tek u zrelijim godinama, nakon propalih veza ili brakova. Sve je to individualno, a što je najvažnije, puno puta nije dovoljna samo ljubav da bi dvoje ljudi ostali "sretni zauvijek", nego kako ti se kockice u životu poslože, žalosno ali istinito.
Da nije to prestrašno to je za diviti se ,a tovj tekst je čista demagogija i relativiziranje ,molim te samo mi kaži što će čovjek ostvariti,postići i zadržati u 21 st ako nije spreman IZGINIT za to samo žrtva ,disciplina ,predanost i rad dovode do cilja .Ali nije problem ni ostvariti neki cilj nego je problem zadržati se na visokom nivou kroz dugo vrijeme. Kao što rekoh već ranije ljudi ulaze prerano u veze koje nevode nikud ,nemaju nikakvog druog kriterija koji osba mora ispunit osim fizičkog izgleda i onda to tragično završava , život im propadne jel ostanu obično samohrani roditelji bez škole ,gute i budućnosti .
Neznam sto je u te ljude uslo danas ali ako da neshvaćaju da IMAJU JEDAN ŽIVOT KOJI NEMA REPRIZU .Treba znat odgojit decu da postanu ljudi znači nema veza dok se djete školuje do svoje 23 ,24 god kad završi fax zaposli se onda ono može ući u vezu koja ima budućnost sve ostalo je dokazano krivi put .


Očito se nismo razumjeli. Npr. u tvom prvom postu, kažeš, u životu možeš voljeti samo jednom. Dobro. Ja sam se prvi put stvarno jako, strašno zaljubila u srednjoj školi. Veza je potrajala 6 mjeseci, i to je bilo to. Imala sam 16 godina. I po tvome, trebala sam valjda reći: Sad sam voljela, neću nikad više, idem se zarediti, živjeti u celibatu cijeli život, i nikad se više ne želim zaljubiti, i pucat ću puškom u svakog dečka koji mi se približi? Oprosti, ali kako si ti to rekao, to bi bilo to.

Glede drugog posta, nemaš pravo suditi o tuđim životima, jer slažem se da je u svemu potreban trud i znoj, odricanje i žrtva, ali život nas uči, da koliko god nekad učinio i dao sve od sebe i ustrajao, nekad jednostavno ne uspiješ. Ti si očito imao sreće u životu, ali mnogi i nisu. Nisu svi ljudi, kako ti u stvari generaliziraš, kreteni koji padaju na površnost i vanjski izgled, i nisu nesposobni žrtvovati se i ustrajati u nečemu.

#60:   Autor: deer_hunter Post Postano: 15.04.2008. 12:52

glavno da se ljudi vole
nije važno kako i gdje
nije važno ni da li se vole kao ljudi
ili kao ljubavnici
ljubav je prekrasna
i treba je biti što više Cool

#61:  ljudski je grijesiti Autor: obyzouth Post Postano: 09.05.2008. 7:53

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...

Zivot nije statika u kojoj se ne dogadaju pogreske iz kojih ucis i ides dalje, ne treba se bojati gresaka osim ako nista iz njih ne naucis, a price o vjecnoj ljubavi, mislim da su u pitanju nametnuti ideali, bilo bi mnogo lakse kad bi se ljubav i osjecaji mogli znanstveno secirati i kad bi znali sve varijable, a opet ubili bi se od dosade.

#62:   Autor: tux Post Postano: 09.05.2008. 9:01

ma ajde kad bi sve bilo puno jednostavnije bilo bi nam dosadno u zivotu,ovako je bas zanimljivo Wink

#63:   Autor: Bentena Post Postano: 04.09.2008. 17:55

Moguce.
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Ljubav prema dvije osobe - istovremeno?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::