Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Triquilar

#1: Beark ! Triquilar Autor: Gala_pia Post Postano: 05.02.2008. 23:03

drage moje forumasice, godinu dana sam pila yasmine kontracepcijske tablete i pocele su mi imat nuspojave, gubitak vlaznosti sluznice prilikom seksualnog odnosa, sada mi je ginekolog prepisao triquilar, kakva su vasa iskustva s tom tableticom i njezinim nuspojama, jedino me strah da cu dobit na kilazi, negdje sam procitala da je neka zena dobila 7-8-kg, smrc i jel rastu sike od njih, hehe. Embarassed

#2:   Autor: machor Post Postano: 05.02.2008. 23:29

rastu tu brkovi i dlake na rukama. Bed a?

#3:   Autor: ela Post Postano: 05.02.2008. 23:32

ništa od navedenog ni kilaža,niti dlake,meni odlične

#4:   Autor: Elena_Os Post Postano: 05.02.2008. 23:37

Moja frendica ih pije i dobila je 6 kg i kaže da se stalno osjeća natečenom..
a za sike (kako ih Ti zoveš Wink ) neće Ti baš previše pomoći ta metoda Wink


Ja sam pila Yasmine 1,5 godinu i nisam imala takve (koje si navela) nuspojave...

#5:  Re: Triquilar Autor: 1step2far Post Postano: 08.02.2008. 7:16

Ja godinama pijem Diane 35 i stvarno su fenomenalne, nikakve nuspojave (barem ja nemam problema od njih), a djeluju savršeno.

#6:  Re: Triquilar Autor: Elena_Os Post Postano: 08.02.2008. 7:35

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Ja godinama pijem Diane 35 i stvarno su fenomenalne, nikakve nuspojave (barem ja nemam problema od njih), a djeluju savršeno.


Ti si onda jedna od rijetkih kojima odgovaraju..koga god znam (uključujući i sebe) nabacio je 7, 8 kg baš od njih..ja sam ih morala piti radi lošeg tena,ali pila sam ih svega 5 mj. i onda prešla na Yasmine...

Jedini plus za Diane35 je što su bespla (očito zbog "kvalitete" ), odnosno uz recept od ginekologa plaćaš svega 10 kn i to recept, a imaš tromjesečnu dozu..dok za Yasmin svaki mjesec hebenih 86,66kn...

#7:  Re: Triquilar Autor: 1step2far Post Postano: 08.02.2008. 7:39

Nažalost, kutiju plaćam 150 kn sa tri kartice. Ni one više nisu besplatne. Nekad jesu bile. Najgore su Trinovum, prve koje sam pila i imala samo probleme sa njima. U dogledno vrijeme ću i ja promijeniti pilule, ali dok mi odgovaraju, neka budu, navikla sam na njih.

#8:   Autor: Elena_Os Post Postano: 08.02.2008. 7:46

Stvarno mi nije jasno kako ih plaćaš 150 kn kad sam na svoje oči vidjela u ljekarni, prije manje od mjesec dana, da ih djevojka nije plaćala... osijek031.com smile

#9:  Re: Triquilar Autor: 1step2far Post Postano: 08.02.2008. 8:03

Ma, muljaža, a meni se ne da gubiti vrijeme na objašnjenja sa ginekologom koja je zadrta baba. Prvo ih nisam mogla dobiti na recept, već na bijeli recept i platiti ih 150 kn ili ih platiti 150 kn bez recepta. Šta će mi onda recept? Kad budem išla kod ginekologa, a razmišljam i o promjeni dosadašnje doktorice ću se raspitati u vezi pilula, no 150 kn nije puno pa mi nije problem kupiti ih. Važno da mi odgovaraju. Svejedno hvala na toj informaciji. U malom gradu muljaju koliko god hoće.

#10:  Re: Triquilar Autor: pumpkin Post Postano: 08.02.2008. 8:31

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Ma, muljaža, a meni se ne da gubiti vrijeme na objašnjenja sa ginekologom koja je zadrta baba. Prvo ih nisam mogla dobiti na recept, već na bijeli recept i platiti ih 150 kn ili ih platiti 150 kn bez recepta. Šta će mi onda recept? Kad budem išla kod ginekologa, a razmišljam i o promjeni dosadašnje doktorice ću se raspitati u vezi pilula, no 150 kn nije puno pa mi nije problem kupiti ih. Važno da mi odgovaraju. Svejedno hvala na toj informaciji. U malom gradu muljaju koliko god hoće.


Pa ne daj da te muljaju, Diane idu na recept, i gotovo. U nekim ljekarnama ti mogu komplicirati da bez potvrde od dermatologa ne daju Diane, ali i to se lako riješi.

#11:  Re: Triquilar Autor: Elena_Os Post Postano: 08.02.2008. 9:24

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Ma, muljaža, a meni se ne da gubiti vrijeme na objašnjenja sa ginekologom koja je zadrta baba. Prvo ih nisam mogla dobiti na recept, već na bijeli recept i platiti ih 150 kn ili ih platiti 150 kn bez recepta. Šta će mi onda recept? Kad budem išla kod ginekologa, a razmišljam i o promjeni dosadašnje doktorice ću se raspitati u vezi pilula, no 150 kn nije puno pa mi nije problem kupiti ih. Važno da mi odgovaraju. Svejedno hvala na toj informaciji. U malom gradu muljaju koliko god hoće.


Nije ti puno dati 150kn..ali kad zbrojiš godišnje, cca 14 kartica tableta ili cca 550kn, nije baš malo..pardon, prepuno je za smeće od tableta koje piješ..
S obzirom da si napisala da ih koristiš već nekoliko godina i da imaš čudnu ginekologinju,ne bi se čudila da te nije slala ni na kontrolu hormona...
moj savjet..bježi od te ginekologinje i zaboravi na Diane zauvijek.. i ako Ti već novci nisu problem ( a koliko mi se čini nisu), ne štedi na svom zdravlju..odi privatniku kojeg ćeš platiti 1 godišnje 250kn i imati kraljevski tretman, a da ne govorim o zdravijem bubačenju hormonima i kontroliranju istih...


pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa ne daj da te muljaju, Diane idu na recept, i gotovo. U nekim ljekarnama ti mogu komplicirati da bez potvrde od dermatologa ne daju Diane, ali i to se lako riješi.

Inače, ako imaš prebleme s aknama, dermatolog ti napiše preporuku za uzimanje Diane35 , a ginekolog ti napiše taj recept za svega 10kn...
Postoji i druga opcija, da ti ginekolog liječi policistične jajnike (koji to zapravo nisu) i da si opet oslobođen plaćanja tih 150kn..

#12:  Re: Triquilar Autor: 1step2far Post Postano: 08.02.2008. 9:29

Djevojke, hvala na savjetima. Svakako ću nešto učiniti po tom pitanju. Nemam problema sa aknama btw.

#13:   Autor: mladunce Post Postano: 08.02.2008. 9:51

Elena_Os je napisao/la: ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Ja godinama pijem Diane 35 i stvarno su fenomenalne, nikakve nuspojave (barem ja nemam problema od njih), a djeluju savršeno.


Ti si onda jedna od rijetkih kojima odgovaraju..koga god znam (uključujući i sebe) nabacio je 7, 8 kg baš od njih..ja sam ih morala piti radi lošeg tena,ali pila sam ih svega 5 mj. i onda prešla na Yasmine...

Jedini plus za Diane35 je što su bespla (očito zbog "kvalitete" ), odnosno uz recept od ginekologa plaćaš svega 10 kn i to recept, a imaš tromjesečnu dozu..dok za Yasmin svaki mjesec hebenih 86,66kn...


diane su govno od tableta. ja sam se napuhala ko balon od njih, nisam se mogla prepoznat! a osjecala sam se ko sumoborac kad sam sa 45 kila u roku od cca 2 mjeseca dosla na 55 kg. uzas! sad pijem logest i prezadovoljna sam. jest da ih placam 80 kn, al posto i dragi participira onda i nije neki problem!
nekad odem u bosnu, tamo kostaju 60 kn pa si nakupujem za par mjeseci...

#14:   Autor: tonya Post Postano: 08.02.2008. 11:18

Ja sam s Triquilara prešla na Yasmin. Na Triquilaru sam se udebljala, a bome su mi i narasle "sike", hehe. Smile Ma sva sam bila natečena, osjetljiva... Sad mi je puno bolje, a i poprsje se vraća u normalu. Wink

#15:   Autor: Loona Post Postano: 08.02.2008. 13:17

1step2far je napisao/la: ›
Najgore su Trinovum, prve koje sam pila i imala samo probleme sa njima.


Ja Trinovum pijem godinama i nikada problema nisam imala. Idem i kod privatnog ginekologa i čak mi ni ona nije rekla da ih mijenjam nego da ostanem na njima ako mi odgovaraju. Mogla sam ih uzimati ili na recept ili u slobodnoj prodaji, no od prošlog mjeseca ne daju niti u jednoj apoteci bez nekog (privatnog ili običnog) recepta. A kutija sa 3 kartice košta cca 40 kn..

#16:  Re: Triquilar Autor: 1step2far Post Postano: 08.02.2008. 13:39

Zaključak je sljedeći, nekome nešto odovara. Kako meni odgovara Diane, tako nekome uopće ne ogovara. Isto je tako i sa ostalim vrstama pilula. Važno je da pilula za određenu osobu prikladna i da nema nuspojava.

#17:  Re: Triquilar Autor: wendy Post Postano: 08.02.2008. 13:58

Ginekolg sam (više) ne bi smio propisivati Diane. Dakle, liječnik ih može propisati u terapijske svrhe i tada su besplatne. Potreban je nalaz od dermatologa, endokrinologa...

Govoriti ovako o kvaliteti pilula, iz pukog neznanja, uopće nije razborito. Nisu sve kontracepcijske pilule jednake niti će svake svakoj ženi odgovarati. Liječnik bi to trebao odrediti na temelju hormonske slike.

Meni su Diane bile katastrofalne. Lice mi je podivljalo, ciklus bio neredovit, a o natečenosti i deset kilograma gore da i ne govorim.

Nekome, opet, odgovaraju.

Dakle, ne radi se tu o kvaliteti pilula. Malo proguglajte, pročitajte sastav, djelovanje, nuspojave...

Liječnik će, primjerice, upozoriti da Trinovum ima širok spektar mogućih nuspojava, ali to ne znači automatski da nikome te pilule neće odgovarati.

Prispodobe o pilulama koje se prenose s koljena na koljeno nemaju nikakvog smisla. Za te stvari imamo liječnika. Zatraži se da se radi hormonska slika i onda se dogovorite oko pilula koje bi bile najbolji izbor.

Puno žena odustaje od pilula od kojih nemaju nuspojave samo zato što im je netko rekao da "to ništa ne valja". Pa jel to ima smisla?

#18:   Autor: mladunce Post Postano: 08.02.2008. 15:18

vis, ja nisam radila hormonsku sliku. jel bi trebala? pijem ove pilule vec 4 godine i ok su mi.

#19:  Re: Triquilar Autor: 1step2far Post Postano: 09.02.2008. 15:30

Stvarno sam zadovoljna s Diane. Svaka hormonalna pilula mora imati nekakve nuspojave, to je neporecivo. Meni Trinovum nije odgovarao i odmah sam prekinula s njim. Otkad pijem Diane, ciklus je redovit, menga traje kratko, bezbolna je. A u osnovnoj školi su me svaki put vozili na hitnu kad bi dobila, grozno mi je bilo. Slažem se sa time da bi se trebala provjeriti krvna slika prije preporuke pilula, ali eto, Diane pijem već 5 godina, a krvna slika mi je savršena, baš sam neki dan izvadila krv.

#20:  Re: Triquilar Autor: pumpkin Post Postano: 09.02.2008. 17:13

Kod mene s Dianama isto sve ok. Povremeno me ginekolog pošalje na vađenje krvi zbog kontrole, ali do sada je sve bilo ok, nikakvih nuspojava.

#21:   Autor: ruana Post Postano: 09.02.2008. 18:54

ej ljudi pa jel niste malo sa teme skrenili triquilar je tema, a ne diane

#22:   Autor: Elena_Os Post Postano: 02.09.2008. 12:48

Evo i ja ću malo skrenuti s teme o triquilaru..
upravo pročitah članak na indexu koji me nije baš ostavio mirnom..
=> Australska studentica umrla nakon uzimanja antibebi pilule Yasmin

pa sad ti liječi je8ene akne...

#23:   Autor: tonya Post Postano: 02.09.2008. 12:56

Ovo je strašno!!

#24:   Autor: jasnica Post Postano: 02.09.2008. 13:28

Najbolje od svega toga - kondom. Nema nikakvih nuspojava!

#25:   Autor: tonya Post Postano: 02.09.2008. 13:38

Moja frendica ima nuspojavu - bebača. osijek031.com smile

#26: Complicity  Autor: jasnica Post Postano: 02.09.2008. 13:41

Jel' to nuspojava od kondoma? osijek031.com smile

#27:   Autor: tonya Post Postano: 02.09.2008. 13:55

jasnica je napisao/la: ›
Jel' to nuspojava od kondoma? osijek031.com smile

Ne, bebač je nuspojava seksa. osijek031.com smile Ali s kondomima. osijek031.com smile

#28:   Autor: jasnica Post Postano: 02.09.2008. 13:59

Isuse moj Bože! Jadna cura!!! Sad

#29:   Autor: tonya Post Postano: 02.09.2008. 15:07

Ajde, nije to tako strašno, udala se, dobro joj je. Smile
Ali, eto, nuspojava. osijek031.com smile

#30:   Autor: jasnica Post Postano: 02.09.2008. 15:08

Ako je tako, baš mi je drago da je sve ok u njenom životu.

#31:   Autor: ruana Post Postano: 02.09.2008. 19:29

tonya je napisao/la: ›
jasnica je napisao/la: ›
Jel' to nuspojava od kondoma? osijek031.com smile

Ne, bebač je nuspojava seksa. osijek031.com smile Ali s kondomima. osijek031.com smile


nuspojava kondoma je sve ti smrdi na gumu jebote

#32:   Autor: ruana Post Postano: 02.09.2008. 19:30

a da se nadovezem, ja sam se od j.. triquilar udebljala 4 kg u 2 mj, sranje. logest-zakon

#33:   Autor: krtica Post Postano: 02.09.2008. 21:39

Ja pijem Yasmin i nemam apsolutno nikakvih problema, al skupe su. Nedavno su cijenu podigli pa za 1 karticu plačam 98kn. Ima li nekih jeftinijih a da nisu napucane s hormonima kao npr. Diane 35. Koliko su Logest, Triqilar?? Hvala

#34:   Autor: mladunce Post Postano: 02.09.2008. 22:56

logest ti je 69 kn...
ja s logestom nikad nikakvih sranja nisam imala, pijem ga 4 godine i super mi je...i ziva sam jos...

#35:   Autor: ruana Post Postano: 02.09.2008. 23:45

krtica je napisao/la: ›
Ja pijem Yasmin i nemam apsolutno nikakvih problema, al skupe su. Nedavno su cijenu podigli pa za 1 karticu plačam 98kn. Ima li nekih jeftinijih a da nisu napucane s hormonima kao npr. Diane 35. Koliko su Logest, Triqilar?? Hvala


meni su bile jasmin grozne, smrsavila sam skoro 10 kg, osusile su me, ma katastrofa

#36:   Autor: Heroina9 Post Postano: 02.09.2008. 23:58

Sto se tice yasmina, ja ga pijem 3 god i možda sam samo 2-3 puta u te tri godine napravila pauzu od mjesec dana tako da me prilično i zabrinio ovaj članak...al što se tiče nuspojava gotovo pa ih ni nemam, osim naravno celulita kojeg dosad nikad nisam imala dok nisam počela piti tablete...

#37:   Autor: Heroina9 Post Postano: 03.09.2008. 0:02

ruana je napisao/la: ›
krtica je napisao/la: ›
Ja pijem Yasmin i nemam apsolutno nikakvih problema, al skupe su. Nedavno su cijenu podigli pa za 1 karticu plačam 98kn. Ima li nekih jeftinijih a da nisu napucane s hormonima kao npr. Diane 35. Koliko su Logest, Triqilar?? Hvala


meni su bile jasmin grozne, smrsavila sam skoro 10 kg, osusile su me, ma katastrofa


Da bar mene hoće osušit... Smile

#38:   Autor: ruana Post Postano: 03.09.2008. 2:45

imam i ja ove godine celulita od tih glupih tableta

#39:   Autor: krtica Post Postano: 03.09.2008. 9:01

Ajd hvala na komentarima. Yasmine uzimam već 3 godine i stvarno su ok. Nisam se udebljala ni smršavila, al celulita se na bedrima nakupilo ko šuge. Mislim da sam ga dobila još kada sam prije Yasmina jedno 2 godine pila Diane 35. Triquilar ili Logest nešto ću probati, jeftinije jesu od Yasmina, a nemaju nikakvih razlika. Tko zna, javim jedan dan da sam ko kost od tableta ili imam 100 kg.
Koliko kn su Triquilar?

#40:   Autor: jasnica Post Postano: 03.09.2008. 9:06

Jučer sam čitala da je jedna cura (iz Australije, ako se ne varam) uzimala Yasmine 4 mjeseca i umrla. Al' ona je imala 13 godina i uzimala ih je kako bi riješila problem akni. I bogami, riješila je problem akni za sva vremena. osijek031.com smile

#41:   Autor: cookies Post Postano: 03.09.2008. 9:07

sve su te tablete hormoni i umjetna tvorevina..
ja sam pila triqular pa sam bila luda..bolovi u grudima itd..odmah mi dr.prekinuo terapiju i pripisao trinovum..njih pila 4 pune godine i bilo sve ok, niš bolova, redovno, kad jedan mjesec nema ciklusa, nema ni drugog...prekinuli terapiju, zasićenje hormona i nestala mjesečnica...onda drugi hormoni da ju povrati u normalu i od tada niš ne želim piti.. nije se s tim zajebavati...sretno vam bilo..

#42:   Autor: jasnica Post Postano: 03.09.2008. 9:33

Cookies, u pravu si 100%

#43:   Autor: mladunce Post Postano: 03.09.2008. 10:30

svi govore o tom celulitu od kontracepcijskih, ja ga nemam..tj. nisam primjetila da sam ga u ove 4 godine dobila vise neg sto sam ga prije imala...a cula sam od puno ljudi da su od yasmina dobili celulit...
a sto se tice ove sto je umrla, lijepo pise u uputstvima koje su nuspojave i ako se primjeti sta odmah doktoru...mozda je tu i njena greska bila sto nije reagirala na nestajanje daha i jak kasalj, kvragu pa kad ti je tak nest ides kod doktora.
a na kraju krajeva, od bilo kojeg lijeka ti se mogu pojavit neke nuspojave koje ako ne ljecis umires. mislim da je veca greska sto ljudi nemaju naviku citati uputstva i misle ako im je to njihov doktor dao da to tak mora biti...

#44:   Autor: Heroina9 Post Postano: 03.09.2008. 10:46

Ako ništa drugo bar je sex siguran.... Smile

#45:   Autor: Elena_Os Post Postano: 03.09.2008. 14:16

jasnica je napisao/la (Pogledaj post): › Jučer sam čitala da je jedna cura (iz Australije, ako se ne varam) uzimala Yasmine 4 mjeseca i umrla. Al' ona je imala 13 godina i uzimala ih je kako bi riješila problem akni. I bogami, riješila je problem akni za sva vremena. osijek031.com smile

E moja jasnice krivo Ti čitaš.. radi se o djevojci koja je imala 24 godine i koja je 13 godina ratovala s aknama...

ZA SMRT 24-godišnje Tanye Hayes iz Melbournea krivi se kontracepcijska pilula Yasmin koju je koristila kako bi riješila problem akni.
"Da smo pažljivije pročitali upute... možda bi Tanya još bila ovdje. Nije bila tašta djevojka, ali je akne imala 13 godina i htjela ih se riješiti", rekla je Tanyina majka Genevieve.
=> cijeli članak

#46:   Autor: Elena_Os Post Postano: 03.09.2008. 14:34

jasnica je napisao/la (Pogledaj post): › Teta tebi nešto poslala, zlato moje.

Gledam PM, nema nepročitanih...bacim oko upaljeno na lijevo, a ono hranaaaaa Laughing
Hvala teta jasnice osijek031.com smile

#47:   Autor: Elena_Os Post Postano: 03.09.2008. 14:35

završišmo u osijek031.com smile Laughing

#48:   Autor: ruana Post Postano: 03.09.2008. 14:44

krtica je napisao/la: ›
Ajd hvala na komentarima. Yasmine uzimam već 3 godine i stvarno su ok. Nisam se udebljala ni smršavila, al celulita se na bedrima nakupilo ko šuge. Mislim da sam ga dobila još kada sam prije Yasmina jedno 2 godine pila Diane 35. Triquilar ili Logest nešto ću probati, jeftinije jesu od Yasmina, a nemaju nikakvih razlika. Tko zna, javim jedan dan da sam ko kost od tableta ili imam 100 kg.
Koliko kn su Triquilar?


oko 40 kn, al moj savjet, nemoj ih pit, pij logest

#49:   Autor: Loona Post Postano: 03.09.2008. 21:40

Ja sam na Trinovumu godinama i ništa mi se dogodilo nije.. nema debljanja, mršavljena, celulita jednako koliko je i bilo čim sam se prestala baviti sportom, a kartice za 3 ciklusa koštaju nekih 40-ak kn. I neki dan sam bila kod Laušinke, i žena mi rekla po 2. - 3. put da ako su mi dobre ne mijenjam tablete i da su one jedne od manje opasnih, tj. sadrže manje nekih hormona, prevedeno: u odnosu na ostale one su light.. Smile

#50:   Autor: mademoiselle Post Postano: 04.09.2008. 8:48

samo mali osvrt na Yasmine--pila sam ih 2 godine,, nikakvih nuspojava osim sto su mi izregulirale tezinu,,jednostavno nisam mogla previse jesti ( sto inace nije bio slucaj:)). Rekao bi covjek savrsena pilula...dok..mi prijateljica nije ostala trudna iako je svaku redovno uzimala. Sada vise nevjerujem u pilulu jer ''ono jedna u milijun zatrudni prek pilule'' vise nedrzi vodu. Ona je kod ginosha saznala da to nije tako rijedak slucaj! Zato..nemojte se previse opustiti da nebi roda donijela poklon Smile

#51:   Autor: Elena_Os Post Postano: 04.09.2008. 10:03

mademoiselle je napisao/la (Pogledaj post): › samo mali osvrt na Yasmine--pila sam ih 2 godine,, nikakvih nuspojava osim sto su mi izregulirale tezinu,,jednostavno nisam mogla previse jesti ( sto inace nije bio slucaj:)). Rekao bi covjek savrsena pilula...dok..mi prijateljica nije ostala trudna iako je svaku redovno uzimala. Sada vise nevjerujem u pilulu jer ''ono jedna u milijun zatrudni prek pilule'' vise nedrzi vodu. Ona je kod ginosha saznala da to nije tako rijedak slucaj! Zato..nemojte se previse opustiti da nebi roda donijela poklon Smile

Ma super.. prije par mjeseci ostane frendova cura trudna, iako su koristili kondom koji nije puknuo, vidim da i tonya piše o sličnom slučaju..sad i pilule..ma divno...zašto se onda trovati i riskirati emboliju..

Ja sam na pauzi od yasmin, već 9 mj., prestala sam ih uzimati jer sam se osjećala psihički jako loše od njih..plakalo mi se stalno, jako sam bila razdražljiva - 155 promjena raspoloženja u danu, a i libido mi je strašno opao...a što se kg tiče..niti sam dobila, niti izgubila na težini...

Kupila sam novu kutiju prije 2 mjeseca ( naravno u međuvremenu su sa 88, 68kn skočile su na 99 i nešto ), no stalno sam odgađala prvo uzimanje...vidjet' ću kako će mi se lice ponašati ( zasad je i više nego dobro ) i što će kompanija Schering istražiti... na svu sreću nemam dečka, pa se za moguću trudnoću (još uvijek) ne moram živcirati Laughing

#52:   Autor: krtica Post Postano: 04.09.2008. 15:26

ruana je napisao/la (Pogledaj post): ›
krtica je napisao/la: ›
Ajd hvala na komentarima. Yasmine uzimam već 3 godine i stvarno su ok. Nisam se udebljala ni smršavila, al celulita se na bedrima nakupilo ko šuge. Mislim da sam ga dobila još kada sam prije Yasmina jedno 2 godine pila Diane 35. Triquilar ili Logest nešto ću probati, jeftinije jesu od Yasmina, a nemaju nikakvih razlika. Tko zna, javim jedan dan da sam ko kost od tableta ili imam 100 kg.
Koliko kn su Triquilar?


oko 40 kn, al moj savjet, nemoj ih pit, pij logest



Više ljudi mi je predložilo Logest u zamjenu za Trquilar. Hvala na odgovoru.

#53:   Autor: ruana Post Postano: 05.09.2008. 0:36

daj nemoj te me plasit nekom trudnocom, srmc

#54:   Autor: Heroina9 Post Postano: 25.09.2008. 0:07

Opet se pojavilo još bar 3 smrtna slučaja vezano za yasmin tablete...sad sam stvarno zabrinuta! Jedino mi nije jasno kako se takve stvari prije nisu događale, pijem ih već skoro 4 god i nikad nisam razmišljala o takvim stvarima, a kamoli o emboliji, trombozi i sl. niti su se prije spominjale takve smrtne komplikacije...trebam ih kupiti preksutra, a sad više stvarno nisam sigurna što je pametno?

#55:   Autor: mladunce Post Postano: 25.09.2008. 9:26

pa kupi logest!

#56:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 25.09.2008. 10:30

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): › Opet se pojavilo još bar 3 smrtna slučaja vezano za yasmin tablete...sad sam stvarno zabrinuta! Jedino mi nije jasno kako se takve stvari prije nisu događale, pijem ih već skoro 4 god i nikad nisam razmišljala o takvim stvarima, a kamoli o emboliji, trombozi i sl. niti su se prije spominjale takve smrtne komplikacije...trebam ih kupiti preksutra, a sad više stvarno nisam sigurna što je pametno?


Nemoj mijenjati tablete bez savijeta liječnika,zatraži dodatne kontrole (na što imaš pravo) ili jednostavno napravi pauzu od nekoliko mjeseci (što je isto preporučljivo ako piješ tablete duže vrijeme).
Pila sam Yasmin(trenutno na pauzi)nisam imala nekakvih problema ni sa težinom,ni sa celulitom,ni sa dlakavošću,sve je bilo kao i prije.Jedina negativna stavka je pucanje kapilara i proširenje vena.

#57:   Autor: plavusa_a Post Postano: 25.09.2008. 17:29

Gala_pia je napisao/la: ›
drage moje forumasice, godinu dana sam pila yasmine kontracepcijske tablete i pocele su mi imat nuspojave, gubitak vlaznosti sluznice prilikom seksualnog odnosa, sada mi je ginekolog prepisao triquilar, kakva su vasa iskustva s tom tableticom i njezinim nuspojama, jedino me strah da cu dobit na kilazi, negdje sam procitala da je neka zena dobila 7-8-kg, smrc i jel rastu sike od njih, hehe. Embarassed


hej ja ti koristim triqilar skoro 2 godine i nisam do sad jos imala nikakvih nuspojava niti sam dobila na kilazi nit imam nagle promjene raspolozenja.......meni su te pilule stvarno ok

#58:   Autor: plavusa_a Post Postano: 25.09.2008. 17:45

i de stvarno nemojte me plasit s tom trudnocom!!!

#59:   Autor: Elena_Os Post Postano: 26.09.2008. 9:50

Interesantno je da nitko ne spominje pušenje, a poznato je da kontracepcija i cigarete ne idu jedno s drugim...

Nekoliko mojih frendica koriste već godinama kontracepcijske tablete, pauze nisu radile, a uz to sve deru pa i do kutiju cigareta dnevno...

Moram priznati da panično čitam svako jutro sve članke o Yasmin (u Sloveniji Yarin) i slučajevima koji su povezani s tom pilulom jer sam ih pila 14 mjeseci..na kontroli sam bila netom prije svih ovih smrtnih slučajeva i komplikacija o kojima imamo prilike čitati..nalazi mi nisu nešto alarmantni - zgrušavanje i jetrene funkcije su ok, ali mi je po prvi put u životu kolesterol dosta povišen (iako u kuhinji koristim min masnoće i uglavnom jedem kuhanu hranu, a "nasljedna masnoća" je isključena)...

Yasmin ne pijem već 10 mj., prvotno mi je pauza trebala biti 6 mj., no s obzirom na okolnosti mislim da će trajati puno puno duže...

#60:   Autor: Heroina9 Post Postano: 26.09.2008. 14:37

Elena_Os je napisao/la: ›
Interesantno je da nitko ne spominje pušenje, a poznato je da kontracepcija i cigarete ne idu jedno s drugim...

Nekoliko mojih frendica koriste već godinama kontracepcijske tablete, pauze nisu radile, a uz to sve deru pa i do kutiju cigareta dnevno...

Moram priznati da panično čitam svako jutro sve članke o Yasmin (u Sloveniji Yarin) i slučajevima koji su povezani s tom pilulom jer sam ih pila 14 mjeseci..na kontroli sam bila netom prije svih ovih smrtnih slučajeva i komplikacija o kojima imamo prilike čitati..nalazi mi nisu nešto alarmantni - zgrušavanje i jetrene funkcije su ok, ali mi je po prvi put u životu kolesterol dosta povišen (iako u kuhinji koristim min masnoće i uglavnom jedem kuhanu hranu, a "nasljedna masnoća" je isključena)...

Yasmin ne pijem već 10 mj., prvotno mi je pauza trebala biti 6 mj., no s obzirom na okolnosti mislim da će trajati puno puno duže...


I ja spadam u ovu grupu kao i tvoje prijateljice, pijem ih dugo, a strastveni sam pušač. Kao što sam rekla trenutno nemam nikakvih simptoma ni poteškoća, tak da ono...mislim ipak da ću ih nastaviti pit, a možda čisto ovako radi sebe otić po uputnicu za neki pregled srca, pluća...šta već!

#61:   Autor: Elena_Os Post Postano: 27.09.2008. 8:51

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Interesantno je da nitko ne spominje pušenje, a poznato je da kontracepcija i cigarete ne idu jedno s drugim...

Nekoliko mojih frendica koriste već godinama kontracepcijske tablete, pauze nisu radile, a uz to sve deru pa i do kutiju cigareta dnevno...

Moram priznati da panično čitam svako jutro sve članke o Yasmin (u Sloveniji Yarin) i slučajevima koji su povezani s tom pilulom jer sam ih pila 14 mjeseci..na kontroli sam bila netom prije svih ovih smrtnih slučajeva i komplikacija o kojima imamo prilike čitati..nalazi mi nisu nešto alarmantni - zgrušavanje i jetrene funkcije su ok, ali mi je po prvi put u životu kolesterol dosta povišen (iako u kuhinji koristim min masnoće i uglavnom jedem kuhanu hranu, a "nasljedna masnoća" je isključena)...

Yasmin ne pijem već 10 mj., prvotno mi je pauza trebala biti 6 mj., no s obzirom na okolnosti mislim da će trajati puno puno duže...


I ja spadam u ovu grupu kao i tvoje prijateljice, pijem ih dugo, a strastveni sam pušač. Kao što sam rekla trenutno nemam nikakvih simptoma ni poteškoća, tak da ono...mislim ipak da ću ih nastaviti pit, a možda čisto ovako radi sebe otić po uputnicu za neki pregled srca, pluća...šta već!

Eto, same sebe stavljate u skupinu većeg rizika...meni je interesantno da niti u medijima ne spominju pušenje i da li su preminule i oboljele korisnice Yasmina (Yarina) bile/jesu pušači..

#62:   Autor: Loona Post Postano: 29.09.2008. 21:32

I ja sam u toj grupi a nisam godinama prekinula uzimanje... sad ste me vi zabrinule.. Sad
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Triquilar


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::