Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » AZIL za napuštene pse
Poll :: Jeste li vidjeli Azil kod Nemetina?

Da
58%
 58%  [ 37 ]
Ne
36%
 36%  [ 23 ]
Ne zanima me
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 63



#1: Important AZIL za napuštene pse Autor: Pollux Post Postano: 16.12.2007. 10:32

Bok svima,

danas slušam Slavonski...opet AZIL, opet isti problemi...psi u blatu, nemaju gdje spavati, gladni, prljavi, bolesni..izlaze izvan azila,trće za autima...situacija je očajna. Jedni od drugih dobijaju bolesti, uvjeti su katastrofalni i neprimjereni.

Osobno sam spasio jednu kujicu od toga očajnog života i vjerojatne smrti. Uvjerio sam se u probleme koji postoje....strašno.

Odgovorna osoba je malo malo po kuolarima predstavljena kao osoba kojoj ne treba dati novac nego bolje da ako želite pomoći donesete hranu i ljekove za pse...neću ulaziti u to.

Moj prijedlog gradu, građanima - svima. Može li tko omogućiti jednu OGROMNU betonsku ploću na tom mjestu, žičane boksove, nekakav krov. I TO JE TO!!

Pa zar je moguće da u cijeloj Hrvatskoj to mora odzvanjati kao naša najveća sramota...jer je moguće da se nema novaca za sanaciju odnosno izradu jednog objekta za te jadne napuštene životinje?

Nadalje, grad bi trebao zaposliti jedu osobu i platiti neku plaću da sa vozilom obiđe tvrtke (pekarne, restorane, hotele) svaki dan i prikupi hranu za te pse.

Sve se to može, sve je to ostvarivo no očito to nitko na redovitoj razini to ne radi ili ne želi raditi.

Ja se osobno nudim da sve besplatno organiziram, iskontaktiram pa ako treba riješim i sponzorstva samo ako grad ili netko od jačih tvrtki ima sluha i konačno to tamo izbetonira, napravi pristojnim za život tih jadnih životinja i da im krov nad glavom...

molim Vas za komentare i podršku.

#2:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.12.2007. 12:55

podrška apsolutno.
to kako feil rješava stvari je definitivno... u najmanju ruku čudno.
samo mislim da ćeš, u kontaktima s gradom, definitivno bolje proći ako se povežeš s nekom udrugom ili bilo kojom institucijom. ne zato jer mislim da to kao pojedinac ne možeš, nego zato što mislim da do gradske, županijske ili bilo koje druge vlasti lakše dolaziš na takav način...
thumbs up! osijek031.com smile osijek031.com smile

#3:   Autor: MissTake Post Postano: 16.12.2007. 13:07

evo u petak sam bila na partiju u tufni i novac od ulaznica je išao za azil, valjda su nešto skupili

#4:   Autor: Poppy Post Postano: 16.12.2007. 13:21

sve pohvale za inicijativu.

pokušaj kontaktirat Gradnju. oni su velika građevinska firma i njima bi to bila sića, a opet je dobra reklama.

inače ja im nosim u azil više puta godišnje hrane, iako se uvijek rastužim kad ih vidim tamo...

ako još kako mogu pomoć... kao pojedinac... vrlo rado.

sretno.

#5:   Autor: debeli Post Postano: 16.12.2007. 14:15

a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?

#6:   Autor: Pollux Post Postano: 16.12.2007. 16:54

o tome i pričam, kada bi recimo Gradnja ili Osijek Koteks napravili samo najobičniju betonsku deku sa odvodom i nekakav krov na betonskim stupovima...to je par dana posla i nikakva posebna investicija...

grad bi morao moći to financirati.

Raspitati ću se...

#7:   Autor: Loona Post Postano: 16.12.2007. 18:24

Podržavam ovu inicijativu svakako.. evo skupila sam i nekih starih deka da im odnesem tamo za te sirote pse..
I mislim da je ovo što je Cat rekla, sasvim sigurno bolja opcija nego ići direktno prema gradskoj upravi, koja btw. još i ne postoji..

#8:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.12.2007. 19:47

debeli je napisao/la: ›
a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?

žao mi je što si tako frustriran pogrešnim odabirom zvanja i posla. također mi je žao što ljudi kao ti uopće dobivaju dozvolu za rad sa životinjama.
prilično sam uvjerena da su svi ti psi na ulici, tj. u azilu, zbog ljudi koji razmišljaju na sličan način kao ti.
razvijene zemlje ne samo da imaju odlično riješenu brigu o napuštenim životinjama, nego imaju i odličnu zakonsku regulativu za kažnjavanje onih koji su puno veće životinje od životinja, pa i provedbu iste u praksi... rekla bih da to dolazi s napretkom i razvojem civilizacije, odnosno zatiranjenm primitivizma.

#9:   Autor: tamna strana Post Postano: 16.12.2007. 20:23

CatCloe je napisao/la: ›
debeli je napisao/la: ›
a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?

žao mi je što si tako frustriran pogrešnim odabirom zvanja i posla. također mi je žao što ljudi kao ti uopće dobivaju dozvolu za rad sa životinjama.
prilično sam uvjerena da su svi ti psi na ulici, tj. u azilu, zbog ljudi koji razmišljaju na sličan način kao ti.
razvijene zemlje ne samo da imaju odlično riješenu brigu o napuštenim životinjama, nego imaju i odličnu zakonsku regulativu za kažnjavanje onih koji su puno veće životinje od životinja, pa i provedbu iste u praksi... rekla bih da to dolazi s napretkom i razvojem civilizacije, odnosno zatiranjenm primitivizma.



...s obzirom da je ovo prepucavanje bilo na jednom topicu....ne želim ponovno iznositi svoje mišljenje u vezi toga....
no jedno je sigurno....dokle god nemamo kvalitetan zakon....koji ce ucinkovito rješavati problem...da netko može odbaciti psa na ulicu....i pri tome ne snositi nikakve posljedice.....preostaje nam jedino da se takvi psi uspavljuju...nakon određenog roka....a sad da se ide pod svaku cijenu skupljati pse i ocekivati da ih netko ponovno uzme....to kod nas još nema smisla....jer praksa je do sad pokazala....da definitivno ima više onih koji su spremni odbaciti psa...nego ga udomiti....
i ne znam cemu silovanje...ideje da se nešto preokrene.....u vezi toga.....Cool

#10:   Autor: machor Post Postano: 16.12.2007. 20:32

debeli je napisao/la: ›
a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?


vrlo inteligento ko da te hitler odgajo!

#11:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.12.2007. 20:34

tamna strana je napisao/la: ›
i ne znam cemu silovanje...ideje da se nešto preokrene.....u vezi toga.....Cool

tko kaže da itko išta siluje? čovjek ima volje napraviti promjenu... kako drugačije misliš da se promjene događaju nego tako da netko ima volju, ideju i inicijativu?

#12:   Autor: tamna strana Post Postano: 16.12.2007. 20:40

CatCloe je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
i ne znam cemu silovanje...ideje da se nešto preokrene.....u vezi toga.....Cool

tko kaže da itko išta siluje? čovjek ima volje napraviti promjenu... kako drugačije misliš da se promjene događaju nego tako da netko ima volju, ideju i inicijativu?


istina...negdje se mora poceti....
no reci mi koliko je do sad takvih pocetaka bilo....koliko je inicijativa bilo pokrenuto....koliko se ovakva prica provlacila po raznoraznim medijima....
...i reci mi što se do sad napravilo u vezi toga....
..upravo zbog toga što je to sve toliko jednostavno i jeftino za napraviti...a do sad nitko kurcom nije mrdnio....ti je dovoljan pokazatelj....kolko je grad spreman i ubuduce nešto napraviti oko toga....Cool

#13:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.12.2007. 20:48

tamna strana je napisao/la: ›
no reci mi koliko je do sad takvih pocetaka bilo....koliko je inicijativa bilo pokrenuto....koliko se ovakva prica provlacila po raznoraznim medijima....
...i reci mi što se do sad napravilo u vezi toga....
..upravo zbog toga što je to sve toliko jednostavno i jeftino za napraviti...a do sad nitko kurcom nije mrdnio....ti je dovoljan pokazatelj....kolko je grad spreman i ubuduce nešto napraviti oko toga....Cool

to sve stoji, ali i dalje ne znači da nitko ne treba ništa ni pokušavati... jednom će biti prvi put i netko će nešto uspjet promijeniti... zašto to ne bi bilo baš sada?
možda i nije, ali svejedno respect i podrška za sve one koji pokušavaju.. u protivnom bi definitivno bili zakopani preko glave u letargiju.

#14:   Autor: tamna strana Post Postano: 16.12.2007. 20:56

......istina da ce biti i taj prvi put...(iskreno se nadam)....al ne volim one koji su tu na forumu...ili bilo gdje u javnosti....spremni napisati...joj kako je to sjajno...joj podržavam to....joj to bi bilo super...a kad konkretno treba napraviti nešto....onda se ni ne sjecaju o cemu se radi.....

#15:   Autor: Pollux Post Postano: 16.12.2007. 22:02

ja necu vise nista pisati...jednostavno sam imao potrebu to podjeliti s nekim...nema veze.

Nesto cu pokusati pa cemo vidjeti...

#16:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 16.12.2007. 23:06

Ja ne razumijem vas koji se toliko hvatate oko pasa... Bolje skupite love, igračaka ili stare odjece i odnesite u Klasje...
Ili Dom Sv Vinka...

#17:   Autor: Poppy Post Postano: 16.12.2007. 23:19

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Ja ne razumijem vas koji se toliko hvatate oko pasa... Bolje skupite love, igračaka ili stare odjece i odnesite u Klasje...
Ili Dom Sv Vinka...


a ko si ti da mi govoriš šta ću ja radit sa svojim novcima?!!! ti daj kom god oćeš, a ja ću kome ja hoću. uostalom jedno ne isključuje drugo. Evil or Very Mad

#18:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 17.12.2007. 0:43

ništa ti ne govorim, samo preporučam što bi bilo pametnije...
Ovdje sam vidio dosta ljudi koji gotovo da ridaju kada vide napuštenog psa, a kada vide ljude koji spavaju na klupama okreću glavu...

#19:   Autor: gaap Post Postano: 17.12.2007. 6:43

za dom svetog vinka grad. županija i država izdvajaju silne pare. azil koji miče te proklete beštije s ulice da bi svi mi bili sigurniji, dobije godišnje 70 tisuća kuna od grada. usporedbe radi zagrebački azil u kojem je manje od 150 pasa od bandića dobije tri milijuna kuna godišnje.treba dat beskućnicima i djeci, nema govora, ali treba dat i psima, odnosno onima koji se o njima brinu kako psi ne bi hodali ulicama, skakali po djeci, naganjali automobile, srali po trgovima...

#20:   Autor: toni Post Postano: 17.12.2007. 8:52

@gaap; tocno - 150 - 200 pasova.. a da steknete dojam koliko je to.. eo fotka kućice za pse.. boksovi s jedne i druge strane + upravna zgrada za ljudofe.. ambulanta, operaciona sala, neznan kolko ljudi zaposlenih.. auta.. itditd..


azil_zg.jpg
 Opis:
 Veličina:  40.94 KB
 Pogledano:  247 put(a)

azil_zg.jpg



#21:   Autor: CatCloe Post Postano: 17.12.2007. 9:02

a to što je netko napisao kako i dalje više ljudi izbacuje pse, nego što ih je spremno uzeti iz azila - također istina. i to zato što smo još uvijek društvo licemjera i pozera koji će rađe dati par stotina ili tisuća eura kako bi se po gradu prošetali s nekim čstokrvnim primjerkom s pedigreom (pa makar ga poslije izbacili na ulicu) nego što bi uzeli neko siroče iz azila.. u kojem, btw. ima i čistokrvnih pasa (gle čuda).

#22:   Autor: Pollux Post Postano: 17.12.2007. 9:30

toni je napisao/la: ›
@gaap; tocno - 150 - 200 pasova.. a da steknete dojam koliko je to.. eo fotka kućice za pse.. boksovi s jedne i druge strane + upravna zgrada za ljudofe.. ambulanta, operaciona sala, neznan kolko ljudi zaposlenih.. auta.. itditd..


E to je SLIKA!! Molim vas...ima li tko sliku Azila u Osijeku samo radi usporedbe...evo je li ima netko...samo neka ju zakelji ovdje...

hm, sada sam vidio i ovo:
http://www.drugaprilika.com/main.asp?id=125

#23:   Autor: Loona Post Postano: 17.12.2007. 9:58

Pollux je napisao/la: ›
hm, sada sam vidio i ovo:
http://www.drugaprilika.com/main.asp?id=125



Prestrašno.. nemam ni riječi ni komentara.. sledila mi se krv u žilama i naježila sam se od glave do pete..

#24:   Autor: toni Post Postano: 17.12.2007. 10:47

Fotka sto sam stavio je azil u Dumovcu.. i ova snimka na gore navedenom linku ne odgovara stvarnom stanju od ljetos.. ipak su ga malo apgrejdirali, bogu fala Wink

#25:   Autor: Pollux Post Postano: 17.12.2007. 10:51

toni, imas li sliku od Azila u Osijeku?

Htio sam da je netko stavi iz razloga sto Dumovec izgleda kao hotel od 5 zvjezdica naspram azila u Osijeku

#26:   Autor: toni Post Postano: 17.12.2007. 11:01

nemam, znam kako izgleda.. valjda ima neko od ovih sto hodočaste tamo malo malo Smile

btw. azil je azil.. bez obzira na zvezdice Sad



20070705_3629.jpg
 Opis:
 Veličina:  22.94 KB
 Pogledano:  97 put(a)

20070705_3629.jpg



#27:   Autor: allein Post Postano: 17.12.2007. 11:05

Tužna istina je da se na toj inicijativi ne mogu nigdje ušićariti pare pa se zato grad ne trudi ništa napraviti. Da ima fore spremiti koji milijunčić u džep, sigurno bi se u poglavarstvu našao netko ko bi pogurao tu inicijativu.

#28:   Autor: Pollux Post Postano: 17.12.2007. 11:13

toni...ma tako je malo potrebno da ti jadni psi barem ne razvlaće boleštine međusobno, ne spavaju u blatu, imaju što jesti...samo to. Da se netko sustavno brine o njima.

allein...danas sam okrenuo par brojeva...čini mi se da si u pravu.

#29:   Autor: machor Post Postano: 17.12.2007. 12:52

Evil Poodingh je napisao/la: ›
ništa ti ne govorim, samo preporučam što bi bilo pametnije...
Ovdje sam vidio dosta ljudi koji gotovo da ridaju kada vide napuštenog psa, a kada vide ljude koji spavaju na klupama okreću glavu...


Boli me kurac za napuštene ljude koji spavaju po klupama daš im kunu tražit će još dvije za cugu, pola njih to voli, neki to zaslužuju a za mali broj njih mi je stvarno žao. A pas mačka i ostale te domaće životinje su životinje koje je glupi čovjek zajebo pa bi on trebo i ispraviti tu grešku. A osim toga odnesi neku dobru deku u caritas i u nedelju je na autopiji!

#30:   Autor: Pollux Post Postano: 17.12.2007. 14:09

da...jadne životinje si ne mogu pomoći... Sad

#31:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.12.2007. 14:15

Dio pasa i ne završi u azilu jer je pretrpan, onda ih veliki ljubitelji životinja samo izbace iz auta u bilizini azila pa oni koji idu tim putem mogu vidjeti napuštene, njegovane i totalno preplašene životinje.

#32:   Autor: toni Post Postano: 17.12.2007. 14:30

..budale! treba njih u ćevape ! iako čujem da bolje idu kao janjetina.. ovi veći primjerci tipa seldžukXL i XXL ! Wink

#33:   Autor: Loona Post Postano: 17.12.2007. 16:40

Evo bila ja u našem azilu prije nekih sat vremena odnijeti hrpu deka da imaju na čemu spavati pa usput i uslikala koju sliku.. istina, kroz ogradu, ali nisam mogla ući unutra u bež kaputu obzirom sam ošla direktno s posla..


Slika007.jpg
 Opis:
 Veličina:  485.41 KB
 Pogledano:  124 put(a)

Slika007.jpg



Slika006.jpg
 Opis:
 Veličina:  325.26 KB
 Pogledano:  107 put(a)

Slika006.jpg



Slika003.jpg
 Opis:
 Veličina:  400.41 KB
 Pogledano:  119 put(a)

Slika003.jpg



#34:   Autor: nake_rado Post Postano: 17.12.2007. 17:06

jab onog dalmosa na 1 slici...aaa...jab jab...

#35:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.12.2007. 20:32

Evo Janke!

Ona nije u azilu, ali se švrćka po Tranzitu, Slobodnoj zoni... jedno malo je udomljeno, znači još pet.


#36:   Autor: debeli Post Postano: 18.12.2007. 2:49

ček malo a zašto bi grad financirao novcima koji se slijevaju u proračun i od moje plaće?

@vezano za stranjske azile, još smo mi daleko od obvezne sterilizacije, plaćanja poreza, kažnjavanja zbog napuštanja životinje (micro chip ima sve podatke o vlasniku i životinji), a strani azili se uglavnom financiraju iz firmi koje su spremne pomoći (stvar kome ćeš uplatiti pozez državi ili nekoj humanoj organizaciji).
I osim toga svako ima pravo staviti komentar pa bio on prihvatljiv ili ne.

@catcloe, podsjetio si me na riječi jedne pjesme:"...sačuvaj me Bože, Tvoje ljubavi".
Jer nema bolje stvari u životu nego ovisiti o volji vlasnika da te izvede da se popišaš i isereš u dječji pješčanik, ako uspiješ to ponoviti 3 x dnevno onda si stvarno car.

#37:   Autor: CatCloe Post Postano: 18.12.2007. 9:25

debeli je napisao/la: ›
@catcloe, podsjetio si me na riječi jedne pjesme:"...sačuvaj me Bože, Tvoje ljubavi".
Jer nema bolje stvari u životu nego ovisiti o volji vlasnika da te izvede da se popišaš i isereš u dječji pješčanik, ako uspiješ to ponoviti 3 x dnevno onda si stvarno car.

i mala djeca ovise o tome koliko ćeš ih često nahraniti i promijeniti im pelene... stvarno odvratan život.... možda da i njih pobijemo?

#38:   Autor: davorccc Post Postano: 18.12.2007. 11:30

Mogli bi izvoziti pse u Taiwan, čujem da je specijalitet.

#39:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.12.2007. 11:41

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › Mogli bi izvoziti pse u Taiwan, čujem da je specijalitet.


A kanibalima su ljudi specijalitet. Rolling Eyes
Nije da ih nema.

#40:   Autor: davorccc Post Postano: 18.12.2007. 11:55

A toliko gladnih u svijetu, mislim da bismo se proslavili jednom donacijom.

#41:   Autor: Pollux Post Postano: 18.12.2007. 13:32

ok...vidimo sada slike Azila u Zagrebu i Osijeku.

Uspoređujem ih i....
Osijek ima svinjac u kojem spavaju psi...ne ispravljam se svinje imaju betonske svinjce. ovi psi spavaju u blatu ili u mokroj drvenoj kućici (ako imaju sreće...).

Zvao sam, raspitivao se...ma nikoga od građevinskih firmi niti ne zanima Azil. Grad? smješno, ne treba ni pokušati, još ću i nahebati ako nešto i pitam...

Katastrofa!

#42:   Autor: debeli Post Postano: 18.12.2007. 21:24

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
@catcloe, podsjetio si me na riječi jedne pjesme:"...sačuvaj me Bože, Tvoje ljubavi".
Jer nema bolje stvari u životu nego ovisiti o volji vlasnika da te izvede da se popišaš i isereš u dječji pješčanik, ako uspiješ to ponoviti 3 x dnevno onda si stvarno car.

i mala djeca ovise o tome koliko ćeš ih često nahraniti i promijeniti im pelene... stvarno odvratan život.... možda da i njih pobijemo?


Pa nisam baš mislio da se ljudski rod može uspoređivati sa zvijerima, no kad si već povlačio paralelu, da li to podrazumijeva da se treba polizati dupe nakon sranja ?
Ali nije mi jasna tvoja poruka, što misliš da i djecu treba primoravati da seru kad se nama da mjenjati pelena ili da ih nahraniš kad ti popišaju papuču ?

#43:   Autor: sexyback Post Postano: 18.12.2007. 22:40

Osnovni problem osječkog Azila je što ga vodi apsolutno neodgovarajuća osoba,koja bdw. živi OD Azila, a ne Za Azil!!!

Osobno,kunu jednu neću dati sve dok ne saznam KOMU?

Pitanje prvo: Što je Azil??
-profitna udruga građana?
-neprofitna udruga građana?
-d.o.?

Komu podnose izvješća?

Da li su objavili bilancu?

Izdaju li račun (npr.50 kn za uzimanje psa)?

Bdw, ne mogu dozvoliti da neka "tetka" plaća j****če u Zg novcima koje sam ja namijenila u svrhu pomoći bespomoćnim psićima!!!

#44:   Autor: Poppy Post Postano: 18.12.2007. 22:47

mislim da to nije baš tako. dečkima koji se brinu o psima je stalo, bar je to moj dojam. donirajte hranu, ak nemate povjerenja.

ali da, vrijeme je da se sve to sredi i uredi pošteni azil. da ne ostane sve na riječima, u tom dijelu sam spremna uvelike pomoć kroz svoju struku.

treba organizirat veliku akciju da se skupi love i sponzora. mobilizirat ljude. nisu svi senzibilizirani po tom pitanju, ali mnogi jesu i sigurna sam da bi pomogli.

#45:   Autor: Poppy Post Postano: 18.12.2007. 22:49

debeli je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
@catcloe, podsjetio si me na riječi jedne pjesme:"...sačuvaj me Bože, Tvoje ljubavi".
Jer nema bolje stvari u životu nego ovisiti o volji vlasnika da te izvede da se popišaš i isereš u dječji pješčanik, ako uspiješ to ponoviti 3 x dnevno onda si stvarno car.

i mala djeca ovise o tome koliko ćeš ih često nahraniti i promijeniti im pelene... stvarno odvratan život.... možda da i njih pobijemo?


Pa nisam baš mislio da se ljudski rod može uspoređivati sa zvijerima, no kad si već povlačio paralelu, da li to podrazumijeva da se treba polizati dupe nakon sranja ?
Ali nije mi jasna tvoja poruka, što misliš da i djecu treba primoravati da seru kad se nama da mjenjati pelena ili da ih nahraniš kad ti popišaju papuču ?

čekaj, ti si ono veterinar?!!

#46:   Autor: Circa Post Postano: 18.12.2007. 22:58

sexyback je napisao/la: ›
Osnovni problem osječkog Azila je što ga vodi apsolutno neodgovarajuća osoba,koja bdw. živi OD Azila, a ne Za Azil!!!

Osobno,kunu jednu neću dati sve dok ne saznam KOMU?

Pitanje prvo: Što je Azil??
-profitna udruga građana?
-neprofitna udruga građana?
-d.o.?

Komu podnose izvješća?

Da li su objavili bilancu?

Izdaju li račun (npr.50 kn za uzimanje psa)?

Bdw, ne mogu dozvoliti da neka "tetka" plaća j****če u Zg novcima koje sam ja namijenila u svrhu pomoći bespomoćnim psićima!!!

Azil vodi udruga Život www.zivot.hr

#47:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.12.2007. 23:00

Ne znam ništa o azilu, volim konkretnu pomoć, zato šaljem hranu za Janku.

#48:   Autor: debeli Post Postano: 19.12.2007. 0:02

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Pa da sam i vasioničar kakve to sad ima veze.
Mislim nisu mi jasne te vaše pretpostavke, pa zar radnik na benzi obožava bezolovni ili mu je draža loža?
Jel baba sera obožava prati wc-e, jel je teta u vrtiću pedofil?
Pa zašto bi veterinar podržavao komunu zvanu osječki azil?

#49:   Autor: Poppy Post Postano: 19.12.2007. 7:09

debeli je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Jel baba sera obožava prati wc-e?

ljudi koji završe fakultet i rade u struci... mogu voljet ili ne voljet svoj posao. ali još nisam čula da se netko uspoređuje s babom serom.

#50:   Autor: Osječanin Post Postano: 19.12.2007. 7:54

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Jel baba sera obožava prati wc-e?

ljudi koji završe fakultet i rade u struci... mogu voljet ili ne voljet svoj posao. ali još nisam čula da se netko uspoređuje s babom serom.


osijek031.com smile

#51:   Autor: Loona Post Postano: 19.12.2007. 8:35

Circa je napisao/la: ›
sexyback je napisao/la: ›
Osnovni problem osječkog Azila je što ga vodi apsolutno neodgovarajuća osoba,koja bdw. živi OD Azila, a ne Za Azil!!!

Osobno,kunu jednu neću dati sve dok ne saznam KOMU?

Pitanje prvo: Što je Azil??
-profitna udruga građana?
-neprofitna udruga građana?
-d.o.?

Komu podnose izvješća?

Da li su objavili bilancu?

Izdaju li račun (npr.50 kn za uzimanje psa)?

Bdw, ne mogu dozvoliti da neka "tetka" plaća j****če u Zg novcima koje sam ja namijenila u svrhu pomoći bespomoćnim psićima!!!

Azil vodi udruga Život www.zivot.hr


Koliko sam shvatila iz priče s jednim od radnika, tamo rade samo njih dvojica i to rade ama baš sve.. Dolaze ujutro u 7 i odlaze nekim busom oko 16h.. prljavi su od glave do pete, smrde i uvjeti rada su im katastrofa.. meni se guzica smrzla za 10 min provedenih tamo a oni su na onoj vjetrometini cijeli dan..
@sexyback, oni su neprofitna udruga iliti nevladina organizacija i stoga ne objavljuju bilancu, podnose izvješće Gradu i partnerima a da li izdaju račun - nazovi pa pitaj.. a ako ne daš novce odnesi hranu, deke, daske, kućicu, šljaku, izbetoniraj im taj prostor ili bilo što drugo..

Mislim da je ova rasprava otišla u totalno krivom smjeru.. tko neće pomoći - ne mora, al onda nemojte ni pizditi ovdje bez veze..

#52:   Autor: CatCloe Post Postano: 19.12.2007. 10:23

debeli je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
@catcloe, podsjetio si me na riječi jedne pjesme:"...sačuvaj me Bože, Tvoje ljubavi".
Jer nema bolje stvari u životu nego ovisiti o volji vlasnika da te izvede da se popišaš i isereš u dječji pješčanik, ako uspiješ to ponoviti 3 x dnevno onda si stvarno car.

i mala djeca ovise o tome koliko ćeš ih često nahraniti i promijeniti im pelene... stvarno odvratan život.... možda da i njih pobijemo?


Pa nisam baš mislio da se ljudski rod može uspoređivati sa zvijerima, no kad si već povlačio paralelu, da li to podrazumijeva da se treba polizati dupe nakon sranja ?
Ali nije mi jasna tvoja poruka, što misliš da i djecu treba primoravati da seru kad se nama da mjenjati pelena ili da ih nahraniš kad ti popišaju papuču ?

ja sam samo produžila usporedbu koju si ti započeo - kako je navodno loše ovisiti o nekome. nisu svi psi koji imaju vlasnike sretni, jer nisu ni svi vlasnici pasa baš najnormalniji, ali mnogi jesu i vjerujem i da brojnim psima teško može biti bolje nego što im je. i, da, moji psi (kao ni mnogi drugi) ne seru u dječji pješčanik.
a govoreći o usporedbi s babom serom.. meni je nekako logično da, ako je netko studirao 4 ili 5 godina, i oko toga se dobrano namučio, da se prije toga odlučio za poziv koji voli i koji će mu pružati zadovoljstvo. nisu sve tete u vrtiću pedofili, ali je ključni dio taj da vole djecu. zato bi nekako bilo logično i da veterinar voli životinje.. ne moraš pisati koliko je čest slučaj kada nije tako (znam to, sestra mi je apsolvent na veterini) ali upravo zbog nje mogu sa sigurnošću izjaviti kao ipak ima mnogih koji ih vole i koji su upravo zbog te ljubavi i požrtvovnosti za životinje načelno i upisali taj faks.

#53:   Autor: toni Post Postano: 19.12.2007. 10:28

CatCloe je napisao/la: ›
meni je nekako logično da, ako je netko studirao 4 ili 5 godina, i oko toga se dobrano namučio, da se prije toga odlučio za poziv koji voli i koji će mu pružati zadovoljstvo.



oftopik:
Je, bas klinci s 18god znaju sto sto ce im pruzati zadovoljstvo i sto bi voljeli raditi cio zivot.
ontopik:

Ja volim pse.. na buzaru ! Smile) lol evo ja cu 'zbrinuti' ćuke iz azila.. pridruzite se akciji "iz azila na tanjir" Wink

#54:   Autor: debeli Post Postano: 19.12.2007. 17:15

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Jel baba sera obožava prati wc-e?

ljudi koji završe fakultet i rade u struci... mogu voljet ili ne voljet svoj posao. ali još nisam čula da se netko uspoređuje s babom serom.


Jel Poppy jes ti novinar ili advokat, mislim po stručnom izvlačenju nebitnog iz kontekta mi se čini da si pripadnik navedenih branši. No kada sam pročitao, malko sam se zamislio. Mogu ti reći da nisi daleko od istine, pola radnog dana provedem u govnima, poslujem sa seronjama, pijancima i luđacima. Pretpostavljam da i u plaći nije neka razlika, no zašto bi i jedno zanimanje na ovom svijetu bilo sramotno? Zar je kruh koji gđa. "baba" dofura kući smrdljiviji od tvoga?
I ne kontam zašto ljudi imaju pretpostavku da mrzim ili ne volim životinje? Samo zato što ne petljam emocije u posao, evo moram opet upitati jer to znači da mesari mrze životinje kad ih tako s guštom režu u šnicle?

#55:   Autor: tonya Post Postano: 19.12.2007. 17:36

debeli je napisao/la: ›
evo moram opet upitati jer to znači da mesari mrze životinje kad ih tako s guštom režu u šnicle?

Njet, oni vole meso! Smile
Nego, nije mi jasno zašto si se odlučio za taj posao, ako ne voliš životinje. Ja sam se odlučila za jednu vrstu posla iz ljubavi prema tome, a onda ti ne smetaju ni govna, ni luđaci, ni pijanci, ako smatraš da time doprinosiš nečemu (zajednici, svojoj osobnoj zadvoljštini, životinjama...).
Btw, ne razumijem tvoje protivljenje pomaganju životinjama. Ok, možda smatraš da je pomaganje ljudima više vrijedno, ali onda potiči to, a nemoj odvlačiti ljude od pomaganja napuštenim životinjama. pomaganje je human čin, a ti ispadaš poput zlobnika koji napada ljude zog toga što žele pomoći živim bićima. Evil or Very Mad
Mislim da je svaka inicijativa itekako korisna, pa makar bila za spašavanje metra četvornog zelene površine.

#56:   Autor: Poppy Post Postano: 19.12.2007. 17:48

@fatcat; ne znam iz čega si zaključio da mislim kako je tvoje ili bilo koje drugo zanimanje sramotno. čak naprotiv. evo sad baš radim honorarno jedan posao, i najviše pričam baš sa spremačicama jer su mi vrlo simpatične.

Iz tvojih postova je dosta jasno da baš i ne voliš životinje. poznajem nekoiko veterinara, i znam da vaš posao nije samo lječenje kućnih ljubimaca kako to mnogi naivno zamišljaju, već najčešće vrlo naporan posao u teškim uvjetima. I dosta surov ako radiš recimo na farmi. to ja kao da radiš u koncentraciskom logoru; ako ne isključiš emocije prošvikaš.

eto... uglavnom... imam dojam da si jako nezadovoljan sa svojim poslom... kažem, ne osuđujem te, već mi žao.

nisam ni advokat ni novinar! Wink

#57:   Autor: Tuba Post Postano: 19.12.2007. 22:40

bila sam danas u azilu u nemetinu.radimo neki projekt za shvabe,o zivotinjama,kao liepe strane osijeka i neke ne tako lijepe.snimala sam danaas te pse,uvjeti su katastrofa, ali se definitivno ne moze rechi da su neuhranjeni! psi su preslatki,razigrani Smile koliko sam skontala od lika sho radi tam,dobivaju 100 000 kn od grada,i ravlich daje hranu,i mislim neshto i od pet centra dobivaju. ima ih tamo oko 180 (pasa mislim). ugll taj projekt che vidit dost ljudi,stavichemo i zirorachun u video pa budemo vidjeli shta che bit..

#58:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.12.2007. 23:00

Joj, debeli, emocionalan si ko da si završio medicinu...

#59:   Autor: Pollux Post Postano: 20.12.2007. 9:23

ONTOPIC!

Bravo Tuba, ja sam kontaktirao dvije građevinske tvrtke, vidjeti ću valjda do kraja slijedećeg tjedna neke odgovore. ono što bih ja želio učiniti tamo jest izbetonirati jednu deku 50x50 metara i staviti nekakav krov na nekakvim betonskim stupovima.

Samo to i to je ooogroman korak.

Drugi korak....zaposliti osobu sa nekakvom prosjećnom plaćom od strane grada, dati joj neki kombi i njen posao bi bio obilazak cijelog grada (restorani,hoteli,pekarne,mesnice,tržnice) i na taj način svakodnevna dopremanje hrane.

To bi riješilo dosta problema s tim azilom i ne bi više bio ruglo grada.

#60:   Autor: vjexa Post Postano: 20.12.2007. 9:42

obveza je grada da organizira azil i službu higijenskog servisa ali nitko nema zakonom predviđene uvjete da bi obavljao taj posao. ovo sa ovim azilom je katastrofa ali se razmišlja da je bolje i to nego ništa!
najbolje rješenje je da grad sagradi azil u skladu sa zakonom pa da raspiše koncesiju za higijenski servis i to je to! ali onda bi se pas morao usmrtit ako se nitko ne javi u roku 30 dana ili ne znam već u kojem roku. isto tako bi svaki vlasnik trebao čipirati svog psa pa kad ga ostaviš negdje a služba ga pronađe - kazna!
gradnja azila politički ne nosi puno bodova pa od toga svi odustaju....

#61:   Autor: Pollux Post Postano: 20.12.2007. 10:37

Bem ti politiku...
pa to je civilizacijska potreba a ne politička...Sad

#62:   Autor: allein Post Postano: 20.12.2007. 13:39

vjexa je napisao/la (Pogledaj post): › obveza je grada da organizira azil i službu higijenskog servisa ali nitko nema zakonom predviđene uvjete da bi obavljao taj posao. ovo sa ovim azilom je katastrofa ali se razmišlja da je bolje i to nego ništa!
najbolje rješenje je da grad sagradi azil u skladu sa zakonom pa da raspiše koncesiju za higijenski servis i to je to! ali onda bi se pas morao usmrtit ako se nitko ne javi u roku 30 dana ili ne znam već u kojem roku. isto tako bi svaki vlasnik trebao čipirati svog psa pa kad ga ostaviš negdje a služba ga pronađe - kazna!
gradnja azila politički ne nosi puno bodova pa od toga svi odustaju....


O ovome je bilo riječi prije par mjeseci. Grad je krenio u osnivanje šinterske službe bio. Tada se i tome raspravljalo ovdje. Da Search radi kako treba ili da ja imam cijelo poslijepodne za traženje po forumu, puknio bih link....

#63:   Autor: PussyCat Post Postano: 07.01.2008. 18:41

ja sam htijela pomoc a sta se desilo... Fail me lijepo odjebo!!! On nije stvoren da to vodi jer ja mislim da njega boli.... za to sve! Bitno da se on moze bahatiti s necime i to je to!!!!

#64:   Autor: aethur Post Postano: 07.01.2008. 23:53

PussyCat je napisao/la: ›
ja sam htijela pomoc a sta se desilo... Fail me lijepo odjebo!!! On nije stvoren da to vodi jer ja mislim da njega boli.... za to sve! Bitno da se on moze bahatiti s necime i to je to!!!!

Pojasni kako si htjela pomoći.

#65:   Autor: PussyCat Post Postano: 08.01.2008. 23:40

Evo ja sam bila predlozila neke "dobre" ideje...
prvo se mora to svakako renovirati da ako netko dodje pse gledati da ima to u dobrom sjecanju i da ne moze pricati okolo koliko je to rusevina i da su psi samo u blatu.... dalje bi se moglo organizirati da dolaze ljude koji bi htijeli voditi pse malo na setnju i ko bi se s njima malo poigrao. No, ja sam uvjerena da bi to moglu dobro funkcionirati ali dok to tamo vodi netko sto ne zeli prihvatiti nikakve prijedloge i sto odmah iz pocetka kaze; ne ne ne, tako necemo, onda mi je to jako zao. Nije gosp. F. u pitanju sto treba pomoc nego vec zivotinje!!!
Ili sta vi mislite???

#66:   Autor: aethur Post Postano: 09.01.2008. 13:26

PussyCat je napisao/la: ›
Evo ja sam bila predlozila neke "dobre" ideje...
prvo se mora to svakako renovirati da ako netko dodje pse gledati da ima to u dobrom sjecanju i da ne moze pricati okolo koliko je to rusevina i da su psi samo u blatu.... dalje bi se moglo organizirati da dolaze ljude koji bi htijeli voditi pse malo na setnju i ko bi se s njima malo poigrao. No, ja sam uvjerena da bi to moglu dobro funkcionirati ali dok to tamo vodi netko sto ne zeli prihvatiti nikakve prijedloge i sto odmah iz pocetka kaze; ne ne ne, tako necemo, onda mi je to jako zao. Nije gosp. F. u pitanju sto treba pomoc nego vec zivotinje!!!
Ili sta vi mislite???

Čekaj, ti si imala ideje kako pomoći? Gdje je tu konkretna pomoć?

#67:   Autor: Ruby Post Postano: 09.01.2008. 13:37

Ljudi ne žele pomoći drugom čovjeku, a kamoli psu. Nažalost. Svi su rječiti kad treba javno pričati o pravima životinja, o nenošenju krzna i sličnom, a kad dođe trenutak da učine nešto konkretno...NIŠTA! Dobro staro licemjerje na djelu...

#68:   Autor: debeli Post Postano: 09.01.2008. 17:56

Pa vidljivo je da azil fura politiku, kao loš, siromašan, neadekvatan, neuvjetan, nepropisan i neetičan smještaj jadnih i napuštenih ljubimaca. Na taj način se ljudi sažale nad Davorkom i jadnim psima te se odluče spasiti jadnu životinjicu od tih neuvjeta.
Zamisli da je to druga priča kao recimo vani, gdje azili imaju organiziranu službu prikupljanja donacija, gdje propisno vode financijske knjige, gdje imaju organiziranu veterinarsku skrb, gdje su zakonski akti ispoštovani po svim pitanjima, gdje su boksovi grijani i obloženi pločicama, gdje volontiraju borci za zaštitu prava napuštenih životinja, e tamo bi naši sugrađani dovozili svoje ljubimce danonoćno čim se iz umiljatog šteneta preobrazi u beštiju.
Eto zato Davorkov azil ima blato.
A zašto je otvarao ustanovu kao azil, kad nije imao financijski plan. Tako mi svi možemo skupiti 100 beštija s ulice i zahtjevati pomoć sugrađana jer smo se preračunali u koracima.

Ja imam ideju za rješavanje problema, eto nudim uslugu eutanazije ruke su bespla, T-61 i podvoz se plaća, a Ledeni će zažmiriti ako koja lešina preskoči ogradu stočne jame.

#69:   Autor: sexyback Post Postano: 09.01.2008. 22:15

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Pa vidljivo je da azil fura politiku, kao loš, siromašan, neadekvatan, neuvjetan, nepropisan i neetičan smještaj jadnih i napuštenih ljubimaca. Na taj način se ljudi sažale nad Davorkom i jadnim psima te se odluče spasiti jadnu životinjicu od tih neuvjeta.
Zamisli da je to druga priča kao recimo vani, gdje azili imaju organiziranu službu prikupljanja donacija, gdje propisno vode financijske knjige, gdje imaju organiziranu veterinarsku skrb, gdje su zakonski akti ispoštovani po svim pitanjima, gdje su boksovi grijani i obloženi pločicama, gdje volontiraju borci za zaštitu prava napuštenih životinja, e tamo bi naši sugrađani dovozili svoje ljubimce danonoćno čim se iz umiljatog šteneta preobrazi u beštiju.
Eto zato Davorkov azil ima blato.
A zašto je otvarao ustanovu kao azil, kad nije imao financijski plan. Tako mi svi možemo skupiti 100 beštija s ulice i zahtjevati pomoć sugrađana jer smo se preračunali u koracima.

Ja imam ideju za rješavanje problema, eto nudim uslugu eutanazije ruke su bespla, T-61 i podvoz se plaća, a Ledeni će zažmiriti ako koja lešina preskoči ogradu stočne jame.


Idesh,debeli, to je prviše jednostavno rješenje,....aaa od čega bi onda Davorko "čestiti" živio?? I kako bi pudlice prehranjivao??Ha??

#70:   Autor: Pollux Post Postano: 11.01.2008. 10:30

nemam rijeći...gdje god sam pitao...takve sam odgovore dobivao da me je sram i napisati. Sad

#71:   Autor: Loona Post Postano: 11.01.2008. 10:33

Hajde ih baš zato i napiši.. da svi možemo lijepo pročitati koliko su nam gradska vlast i institucije bezosjećajne i hladne...

#72:   Autor: Blofeld Post Postano: 11.01.2008. 13:56

Davorko XFajl? Jel to onaj koji se još nedavno uvlačio Glavašu u guzicu?

#73:   Autor: debeli Post Postano: 11.01.2008. 20:13

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Davorko XFajl? Jel to onaj koji se još nedavno uvlačio Glavašu u guzicu?


Lako se Glavašu uvlačiti u gujicu kad ništa neide u susret.

#74:   Autor: ivana_b241 Post Postano: 02.03.2009. 12:12

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › ništa ti ne govorim, samo preporučam što bi bilo pametnije...
Ovdje sam vidio dosta ljudi koji gotovo da ridaju kada vide napuštenog psa, a kada vide ljude koji spavaju na klupama okreću glavu...


Poštovani kolega. Pomoć jednom ne isključuje pomoć drugom,a jedna veeelika razlika je ta što si životinje NE MOGU SAME POMOĆI, znaš,--Meni dođe da zaplačem nad ljudima koji imaju sve u životu jer to ne znaju cijeniti, a tek nad onima koji toga nemaju, A MOŽEŠ LI ZAMISLITI ONDA KOLIKO ZAPLAČEM NAD ŽIVOTINJAMA JER SI SAME POMOĆI NE MOGU!!!!!

#75:   Autor: Marinoš Post Postano: 02.03.2009. 13:16

Najžalosnija stvar je što azil vodi osoba koju svatko u gradu zna i javna je tajna što ta persona radi s novcima koje dobije za azil,odnosno - ispravak netočnog navoda - NE NAPRAVI SA NOVCIMA. On plaća 5 ljudi (karikiram)koji se ,kobojage,brinu za azil.Ok,možda i pomognu,ali mislim da glavninu posla tamo obavi građanska inicijativa - volonterke i volonteri!Bez ikakve naknade,osim satisfakcije za svakog udomljenog čuku.
Mi smo htjele u neke banke staviti kasice za donacije,ali nas se povezalo sa osobom odgovornom za azil (i udrugu Život)stoga smo provjeravani kao kriminalci...i na kraju nam je zahtjev odbijen. A mi smo udruga za zaštitu mačaka,koja se financira isključivo od donacija i naših osobnih odricanja...ako nas i ubuduće budu povezivali sa udrugom Život,onda nam se ne piše dobro.
Ja sam osoba koja će i najvećem pijancu u gradu dati kunu,iako me ne zatraži,ali radije dam 5 kuna za konzervu psečje/mačje i time nahraniti jadno biće,jer bi ovaj to zapio...

#76:   Autor: Bizo Post Postano: 14.04.2009. 22:10

Treba ga maknuti,jer nema nikakvog napretka godinama.

#77:   Autor: morgan Post Postano: 15.04.2009. 11:27

šta je sa onim Posh store-om? jel to nije bilo nešto da se oni sufinanciraju? tražio sam ih prošli vikend na staroj adresi al nigdje ih nema.nalapali se love pa im to više ne treba ili ...?

#78:   Autor: Mother Earth Post Postano: 15.04.2009. 14:19

Erm... jeL to nie biLo samo na neke određene dane? osijek031.com smile

#79:   Autor: Marinoš Post Postano: 18.04.2009. 19:24

Posh store se održava svake treće subote u mjesecu...i ima stvari koje ne možete vjerovati po kojoj cijeni možete kupiti...a sve ide u humanitarne svrhe...ja odlazim u azil,a sada i češće jer sam tamo smjestila kujicu stafordskog terijera i mogu reći da psima tamo samo fali ljubavi...dobro ih se hrani,mjesta ima koliko ima - ali raspoređeni su po veličini i po naravi i otkako su volonteri tamo - to je bolje mjesto...desnu ruku u vatru dajem za to...

#80:   Autor: Akademski_građanin Post Postano: 19.04.2009. 22:26

Azil za napustene pse u Nemetinu je samo paravan da bi ljudi na visim pozicijama (koji imaju veze sa azilom) mogli okretat pare, nije istina i nikoga nemogu muljati kada kazu da nema novaca a svi znamo da se svatko malo prikuplja novac. Nedavno sam imao i neugodno iznenadjenje, psa kojega udomite nisu cak niti oprali niti pregledali, to nije krivica volontera nego osoba na visim pozicijama, treba se zatvoriti azil prebaciti na drugu poziciju i dati drugim ljudima na vođenje vjerujem da bi se tim potezom moglo puno stvari poboljsat sto se tice udomljavanja i brige o psima! Naravno postoji i malo manje radikalnije rjesenje za taj problem, ustvari ako nekoga zanima ili ima zivaca nesto pokrenuti neka se slobodno javi putem pm - a

#81:   Autor: six Post Postano: 20.04.2009. 13:02

e u taj azil bi trebala ući i policija i dorh i netko tko će tom cirkusu stati na kraj,jer uvjeren sam poznavajući odgovorne osobe u tom azilu tamo se krade na sve strane pozivajući se ne dobrobit životinja,ma dajte toliki niz godina a stanje više nego usrano što mene dovodi do zaključka da je tamo sve samo ne azil za životinje koji bi se trebao o njima brinuti

#82:   Autor: anakonda Post Postano: 20.04.2009. 13:08

six je napisao/la (Pogledaj post): › e u taj azil bi trebala ući i policija i dorh i netko tko će tom cirkusu stati na kraj,jer uvjeren sam poznavajući odgovorne osobe u tom azilu tamo se krade na sve strane pozivajući se ne dobrobit životinja,ma dajte toliki niz godina a stanje više nego usrano što mene dovodi do zaključka da je tamo sve samo ne azil za životinje koji bi se trebao o njima brinuti


...izgleda da odgovorne ne zanima jedna individua koja već više od 10tak godina godina koristi azil kao svoj izvor novaca u životu....čudi me samo što se priča vuče toliko dugo, a nitko nema muda reagirati i skijnuti kretena s trona....jedino što preostaje je i daljnje kukanje i volonteri koji se jadni trude oko životinja, a ne mogu ništa napraviti...

#83:   Autor: Marinoš Post Postano: 20.04.2009. 15:47

Pazite,nemojte brkati lončiće.Azil ima dva dijela - dio koji je azil - o kojem se "brine"dotična persona koju ne moram imenovati,jerbo svi znamo tko je.I drugi dio je dio koji je građanska inicijativa - volonteri,dobila od grada i tamo su sagrađeni medicinski boksovi za prihvat ozlijeđenih pasa i onih koji su maltretirani od pasa iz azila te mali štenci.O tom djelu azila se isključivo i samo brinu volonteri,a o drugom djelu se brinu ZAPOSLENICI azila + volonteri. Nemojte brkati to,jer nije isto. Skepticima zakazujem sutret u bilo koju nedjelju - da vidimo koliko su voljni vidjeti pravu stranu medalje,pa da odemo svi jatimično tamo i vidimo iz prve ruke kakvo je doista stanje. Meni je kao prijatelju životinja bitno da one imaju papicu,a imaju je.Ok,nekad šteka,ali uvijek dođu ljudi ostave hranu u Pet centru i li pred samim azilom ili donesu na kojekakve humanitrane akcije.A što se tiče novca,koji je bitan za sterilizaciju i za vet.troškove, građanska inicijativa je napravila foru da direktno kod Furya (ne znam da li je tako i u Vetamu)uplatiš svoje novce i oni od tamo ne mrdaju,dok se ne pojavi čukac kojem treba pomoć i od tih hrvatskih novaca se plati njegovo lječenje-sleš-kastracija-sleš-sterilizacija.Pa,da čujemo,kad idemo? osijek031.com smile

#84:   Autor: anakonda Post Postano: 20.04.2009. 15:52

...sorry, Marinoš - moj bed što sam stavila sve u isti koš....
...međutim i dalje mi ostaje nejasno zašto se azil (umjesto da bude podijeljen na "dobar" i "nedobar" dio jednostavno nekim putem ne može dovesti u red?...pa zar je ta persona uhvatila Boga za bradu i nitko je ne može maknuti otamo, pa da sve životinje budu zbrinute?
...sori, ali ne mogu u nedjelju doći...no zaista sam zainteresirana za probleme azila...

#85:   Autor: Marinoš Post Postano: 20.04.2009. 15:53

six je napisao/la (Pogledaj post): › e u taj azil bi trebala ući i policija i dorh i netko tko će tom cirkusu stati na kraj,jer uvjeren sam poznavajući odgovorne osobe u tom azilu tamo se krade na sve strane pozivajući se ne dobrobit životinja,ma dajte toliki niz godina a stanje više nego usrano što mene dovodi do zaključka da je tamo sve samo ne azil za životinje koji bi se trebao o njima brinuti


Znaš tko treba ući u taj azil?Par osoba sa dobrom voljom,ljubavi prema psima,sa radnim odjelima i nešto lopata i metli.Eto tko!Njih je tamo 200 tinjak,to kenja i piša di stigne.Tuku se i perjaju da to glava boli!Dođite tamo i pomognite....kada bi svaki od nas otišao jedanput mjesečno,situacija ne bi bila takva.Volonteri su tamo i subotom i nedjeljom,skoro do 16 sata-ja sam bila i na Uskršnji ponedjeljak i bilo ih je.
To su psi - pa ne mogu oni mirišati na vaniliju i jagode!Ljudi Božji,pa bitnije je da su živi i zdravi,a ako smrde,pa ,jebemu miška,neka ih okupa onaj tko ih udomi!Ako je htio čistog psa,onda ga je trebao kupiti a ne izigravati dobrotvora koji će spasiti jadnog psa iz azila...ali...mama.on smrdi...E pa,nemožete se je***ti a da vam ne uđe!
Jebemu,sad sam se raspizdila...Sorry,nemam namjeru nikoga vrijeđati,samo,duša me boli od takvih ljudi.
I ja udomljavama mace, pa me nazovu:imate li sijamske ili perzijske,onako,bijele boje,sa plavim očima,ili,ili,još bolje,crnu sa zelenim..ne.ne...čekajte,ja bi zelenu sa roza očima...
Molim?! osijek031.com smile

#86:   Autor: Marinoš Post Postano: 20.04.2009. 15:55

Čuj,anakonda,sve 5!
Stvar je u tome što građanska inicijativa NEMA NIKAKVE VEZE SA TOM OSOBOM NITI ŽELI DA IMA VEZE.Građanska inicijativa samo spašava taj azil,ali zašto ne dolazi do ujedinjenja,e,nisam ni sama pametna šta da ti kažem - koga da pitaš. Dođeš tamo i kažeš:jebote,dajte mi 3 psa za ponijet...kad vidiš koliko su divni...a u čemu borave.Sve je to jebeni začarani krug u kojem se ova nevina bića vrte ko u centrifugi.... Sad

#87:   Autor: Marinoš Post Postano: 20.04.2009. 15:57

Akademski_građanin je napisao/la: ›
Azil za napustene pse u Nemetinu je samo paravan da bi ljudi na visim pozicijama (koji imaju veze sa azilom) mogli okretat pare, nije istina i nikoga nemogu muljati kada kazu da nema novaca a svi znamo da se svatko malo prikuplja novac. Nedavno sam imao i neugodno iznenadjenje, psa kojega udomite nisu cak niti oprali niti pregledali, to nije krivica volontera nego osoba na visim pozicijama, treba se zatvoriti azil prebaciti na drugu poziciju i dati drugim ljudima na vođenje vjerujem da bi se tim potezom moglo puno stvari poboljsat sto se tice udomljavanja i brige o psima! Naravno postoji i malo manje radikalnije rjesenje za taj problem, ustvari ako nekoga zanima ili ima zivaca nesto pokrenuti neka se slobodno javi putem pm - a


Slažem se,lega...al,daj...ne kenjaj s tim pranjem-sranjem..Ja sam za ideju - 100%.Imaš moj glas i moju volju da napravim nešto bolje za njih. Da se mene pita - i da imam novaca koliko imam volje - već bi ja napravila i azil za mace...ali birokracija + jebeni idioti = jad i bijeda..

#88:   Autor: gaap Post Postano: 20.04.2009. 17:01

a jeste nalupetali... ajmo pojednostaviti stvari, čista računica...

azil (Feil) od grada dobiva čini mi se 200.000 kuna godišnje

plaća za jednog zaposlenog (minimalac+namet državi i mirovinskom) cca 2.700kn x 12 mjeseci = 32,400 kn (u ovome me dijelu jedino zbunjuje moje neznanje, da li je zaposlena jedna osoba ili dvije... nek bude jedna.) + mjesečna karta GPP-a x 12 mjeseci = 2,760 kuna (jedan zaposlenik)

vjerujem da dnevni trošak hrane za jednog psa ne prelazi 5 kuna (malo sam rekao, ali neka bude), dakle 200 pasa x 5 kuna x 365 dana = 365.000 kuna

cijepljenje i čipiranje psa propisano je zakonom (ove je godine to prvi put platio Grad) i košta oko 150 kuna, uzmimo u obzir da na broj pasa veterinar to ne naplati po psu više od 50 kuna, znači 200 pasa x 50 kuna = 10.000 kuna

koliko se goriva može mjesečno potrošiti od grada do nemetina, za odvoženje pasa veterinaru... nek je samo 1.000 kuna x 12 mjeseci = 12.000 kuna

u rashode ne računam, sve ono što ljudi donesu, deke, zdjelice... nema smisla

računica bi u grubo bila ovakva: minus je oko 220.000 kuna, no ima donacija hrane, pa smanjimo troškove prehrane pasa za čak 200.000 kuna godišnje, dakle računamo da od novaca koje da Grad svaki pas dnevno pojede 2,2 kune (što nije baš cifra za ubit se od pseće hrane), opet je minus od dvadesetak tisuća kuna, e sad ko se nakrade i opere dobru lovu od para kojih nema, svaka mu čast!

prema zadnjoj informaciji kojom raspolažem, Grad Zagreb za isti broj pasa u njihovom azilu godišnje izdvaja oko tri milijuna kuna... ne kažem da Osijek može i mora toliko, ali može i mora više od bijednih 200.000 kuna!

#89:   Autor: anakonda Post Postano: 20.04.2009. 17:04

...@gaap - zar se šališ????....sve što si napisao stoji, no ovu lovu The Individua dobiva samo od grada....voljela bih kada bi isti podnio računicu koliko je u Azil doista ušlo novaca, počevši od RSPCA pa nadalje....

#90:   Autor: Marinoš Post Postano: 20.04.2009. 17:37

ajmo..kako tražiti transparentnost financijskih priljeva na konto azila?
i što kaže moja baba:jebala mara bumbara ako se 5 ljudi okuraži i potraži odgovore...

#91:   Autor: gaap Post Postano: 20.04.2009. 18:52

anakonda je napisao/la: ›
...@gaap - zar se šališ????....sve što si napisao stoji, no ovu lovu The Individua dobiva samo od grada....voljela bih kada bi isti podnio računicu koliko je u Azil doista ušlo novaca, počevši od RSPCA pa nadalje....


najgore mi je što sad baš s tobom moram o tome... RSPCA su dali prve pare da se nešto počne raditi i da se uopće otvori mogućnost da se azil otvori u Osijeku, koliko je para stiglo poslije ja stvarno ne znam, ali nekako mi se čini da on nije u zadnjih desetak godina s tim silnim "pokradenim" parama pokupovao stanove i automobile, ne čujem da pare troši na kurve i kokain, da vrti runde po birtijama i gotivi se na grbu pasa.

#92:   Autor: anakonda Post Postano: 21.04.2009. 9:55

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...@gaap - zar se šališ????....sve što si napisao stoji, no ovu lovu The Individua dobiva samo od grada....voljela bih kada bi isti podnio računicu koliko je u Azil doista ušlo novaca, počevši od RSPCA pa nadalje....


najgore mi je što sad baš s tobom moram o tome... RSPCA su dali prve pare da se nešto počne raditi i da se uopće otvori mogućnost da se azil otvori u Osijeku, koliko je para stiglo poslije ja stvarno ne znam, ali nekako mi se čini da on nije u zadnjih desetak godina s tim silnim "pokradenim" parama pokupovao stanove i automobile, ne čujem da pare troši na kurve i kokain, da vrti runde po birtijama i gotivi se na grbu pasa.


...OK, onda ti i ja nećemo o tome Very Happy ...

#93:   Autor: Monstrum Post Postano: 21.04.2009. 10:10

ček ček a di su sad svi ti silni zeleni i ostali koji su grčevito branili rad azila, ne govorim o volonterima, njima skidam kapu za svaku minutu odvojenog slobodnog vremena.

#94:   Autor: anakonda Post Postano: 22.04.2009. 11:50

...evo, ne da mi vrag mira, pa sam malo istraživala po netu i pronašla slijedeću rečenicu, citiram:

"- Možemo očekivati i veću međunarodna pomoć, jer Kraljevsko društvo za zaštitu životinja, (RSPCA) iz Velike Britanije raspolaže godišnje sa 40 milijuna funti za međunarodnu pomoć zaštitarskim društvima, rekao nam je Davorko Feil, predsjednik Slavonsko-baranjskog društva za zaštitu životinja, koje će, od ove godine, u narednih pet godina dobiti 25.000 funti za programe edukacije."

...tekst je objavljen u Vjesniku" 2005. godine, te bi stoga ta ista pomoć trebala stizati do slijedeće godine...
...moje pitanje svima onima koji prate temu jest: što je napravljeno po pitanju edukacije građana?...pri tom ne mislim na sve one konferencije i europska putovanja na kojima se vodstvo udruge "educiralo" trošeći pare na to, umjesto na hranu i ostale potrebne stvari za azil....

#95:   Autor: evergreen Post Postano: 18.06.2009. 22:49

Svaka cast volonterima, neka se stide oni koji su se vec odavno trebali pobrinuti za azil i nesretne zivotinje tamo...
Gledam "Animal Cops" na Discovery - pitanje je da li cemo mi u (skorijoj) buducnosti svjedociti tako necemu... Bilo bi lijepo.

#96:   Autor: cruiser Post Postano: 19.06.2009. 11:27

evergreen je napisao/la (Pogledaj post): › Svaka cast volonterima, neka se stide oni koji su se vec odavno trebali pobrinuti za azil i nesretne zivotinje tamo...
Gledam "Animal Cops" na Discovery - pitanje je da li cemo mi u (skorijoj) buducnosti svjedociti tako necemu... Bilo bi lijepo.

i ja gledam istu emisiju, ali mislim da kod nas to neće biti ni u daljoj budućnosti, a kamoli u bližoj
tebi za pohvalu volonterima kikači

#97:   Autor: anakonda Post Postano: 19.06.2009. 11:30

evergreen je napisao/la (Pogledaj post): › Svaka cast volonterima, neka se stide oni koji su se vec odavno trebali pobrinuti za azil i nesretne zivotinje tamo...
Gledam "Animal Cops" na Discovery - pitanje je da li cemo mi u (skorijoj) buducnosti svjedociti tako necemu... Bilo bi lijepo.


...sve dok je nadležnima priritet vlastita promocija i što više para na hrpi - nećemo svjedočiti ničem osim još više patnji za životinje.....

#98:   Autor: cruiser Post Postano: 19.06.2009. 11:34

anakonda je napisao/la: ›
evergreen je napisao/la (Pogledaj post): › Svaka cast volonterima, neka se stide oni koji su se vec odavno trebali pobrinuti za azil i nesretne zivotinje tamo...
Gledam "Animal Cops" na Discovery - pitanje je da li cemo mi u (skorijoj) buducnosti svjedociti tako necemu... Bilo bi lijepo.


...sve dok je nadležnima priritet vlastita promocija i što više para na hrpi - nećemo svjedočiti ničem osim još više patnji za životinje.....
potpisujem
zato kad idem tamo nikad ne nosim novce nego hranu
kikač i tebi Very Happy

#99:   Autor: anakonda Post Postano: 19.06.2009. 11:35

...ma eto i tebi nekoliko, kad si tak dobra Smile

#100:   Autor: cruiser Post Postano: 19.06.2009. 11:39

hvala, hvala Very Happy

#101:   Autor: seven-of-nine Post Postano: 19.06.2009. 18:27

Ja samo želim čestitati svim volonterima i pozdraviti Sonju koja mi je pomogla da zimus udomim najmanje i najjadnije štene iz azila, koje je sada btw najsretniji kuco na svijetu! Živciraju me ljudi koji daju hrpe para za štence, a tamo ima tako divnih i malih i velikih pasa...a što se love tiče- vrti se prazna slama već godinama, mi povremeno odnesemo hranu, i svatko tko želi konkretno pomoći može učiniti isto: samo treba paziti da se hrana, lova i ostalo daje volonterima na ruke, jer jedino tako će zajamčeno stići do pasa!

#102:   Autor: Bizo Post Postano: 20.06.2009. 10:51

seven-of-nine je napisao/la: › ...a što se love tiče- vrti se prazna slama već godinama, mi povremeno odnesemo hranu, i svatko tko želi konkretno pomoći može učiniti isto: samo treba paziti da se hrana, lova i ostalo daje volonterima na ruke, jer jedino tako će zajamčeno stići do pasa!


Ako je to tako,a zna se da je,zašto se azil ne izvuče utjecaja udruge "Život".
Za napredak su najzaslužniji volonteri,kojih na svu sreću ima.
Katastrofa je to što se zna da nešto ne štima,a niko ništa ne čini da cijela stvar krene kako treba.
Ako je netko nesposoban i ne obavlja posao kako treba,neka se makne i prepusti da dođe netko tko voli životinje i zna raditi pravi posao.
Nije istina da Osijek ne može pružiti uvjete i hranu za 180 pasa.

Stanje u društvu se prepoznaje prema odnosu tog istog društva prema životinjama.

Pozdrav


Zadnja promjena: Bizo; 21.06.2009. 10:19; ukupno mijenjano 1 put.

#103:   Autor: Font Size Post Postano: 20.06.2009. 11:57

biti ce promjena ,samo polako.

#104:   Autor: Bizo Post Postano: 21.06.2009. 10:16

Font Size je napisao/la (Pogledaj post): › biti ce promjena ,samo polako.


samo naprijed Wink

#105:   Autor: pop-ap-teta Post Postano: 21.06.2009. 23:54

cula sam da se onaj veterinar furry zdenko brine o zivotinjama u azilu, al ne znam koliko i u kome segmentu....

recimo znam da ugostiteljska skola dosta hrane baca koja je vrlo iskoristiva, no to je njihov sistem rada, pa me zanima dal je netko tko radi u azilu pokusao kontaktirati ravnatelja, cisto kada djeca imaju praksu da se u odredjeno vrijeme dodje po visak i ostatke hrane. vjerujte mi svakodnevno je prakticna nastava i ima uvijek dovoljno ostataka, znam sa sigurnoscu.

eto moj prijedlog. ne znam imal ovdje koga od ljudi koji tamo rade, jer sam prvi puta na forumu ovom, ali ako se cega sjetim voljela bih znati gdje se i kome javiti. ja sam udomila jedno stene, no na zalost ne iz naseg azila. no uvijek sam voljna pomoci

#106:   Autor: anakonda Post Postano: 23.06.2009. 9:27

...nije li se prije nekog vremena vodila priča da je cijenjeno rukovodstvo azila odbilo hranu iz stuc-a i još nekog, zaboravila sam koga????.....

#107:   Autor: seven-of-nine Post Postano: 23.06.2009. 17:55

anakonda je napisao/la: ›
...nije li se prije nekog vremena vodila priča da je cijenjeno rukovodstvo azila odbilo hranu iz stuc-a i još nekog, zaboravila sam koga????.....
nekako mi to zvuči nevjerojatno...oni primaju svu hranu-mi im redovito ostavljamo ono što ostane na roštiljadama po Baranji i uvijek su zahvalni na tome. Ne vidim zašto bi odbili ovakvu ponudu.

#108:   Autor: anakonda Post Postano: 24.06.2009. 9:16

seven-of-nine je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...nije li se prije nekog vremena vodila priča da je cijenjeno rukovodstvo azila odbilo hranu iz stuc-a i još nekog, zaboravila sam koga????.....
nekako mi to zvuči nevjerojatno...oni primaju svu hranu-mi im redovito ostavljamo ono što ostane na roštiljadama po Baranji i uvijek su zahvalni na tome. Ne vidim zašto bi odbili ovakvu ponudu.


...zbog čačkalica koje ostaju u hrani.....

#109:   Autor: pop-ap-teta Post Postano: 11.07.2009. 11:07

danas gledam na tv kucne ljubimce i kontam kako zg azil ih reklamira tamo i poklanja preko tv-a

ne znam dal mozda nas os azim se igdje oglasava, s obzirom da ja nisam ama bas nigdje naletila na oglase i slikice. na tv znam da idu oglasi, stv recimo. zasto ne bi dogovorili iz azila, ako je moguce, snimanje nekoliko psica sa mobilnim telefonom i na taj nacin reklamiranje?

mozda je glupavo malo napisano, al reklama je reklama, mozda bi se tako udomilo jos koje stene

#110:   Autor: seven-of-nine Post Postano: 11.07.2009. 13:01

U pravu si. Najnovija vijest je da je netko ostavio ispred azila dvogodišnju argentinsku dogu! Pas je predivan...volonteri ga sad sele po privatnim smještajima(naravno svojim ) jer im je žao takvog psa staviti u azil. Ipak je dvije godine imao obitelj... i još jednom se šokiram kakvi su ljudi životinje... ugl, ako netko želi čistokrvnu dogu-javite se u azil!

#111:   Autor: Bizo Post Postano: 12.07.2009. 19:24

seven-of-nine je napisao/la: ›
U pravu si. Najnovija vijest je da je netko ostavio ispred azila dvogodišnju argentinsku dogu! Pas je predivan...volonteri ga sad sele po privatnim smještajima(naravno svojim ) jer im je žao takvog psa staviti u azil. Ipak je dvije godine imao obitelj... i još jednom se šokiram kakvi su ljudi životinje... ugl, ako netko želi čistokrvnu dogu-javite se u azil!


Koliko ljudi glupi i bezobrazni biti,vjerovatno trebaju ići na more,pa se rješavaju pasa.
Katastrofa,veoma sam radikalan po tom pitanju,najstrože moguće kazne.
Da ih se opali pošteno po džepu,pa im ne bi palo napamet tako šta napraviti.
Izvinite malo sam se zanio,zaboravio sam da je to kod nas nemoguće.

Pozdrav svim volonterima u azilu,svaka vam čast.

P.S. Pozdravlja vas i bivši skoro petogodišnji "azilant" Bizo

#112:  Re: AZIL za napuštene pse Autor: Bizo Post Postano: 12.07.2009. 19:27

Evo,usput i slika Bize


#113:   Autor: Bentena Post Postano: 13.07.2009. 13:34

Ljudi koji ostave psa pred azilom su jos i "dobri" u odnosu na veliku vecinu koja ljetne ljubimce,vrlo cesto jos uvijek stence ostavljaju za sobom po vikend naseljima...misleci valjda da ce se snaci...sami...Godinama ista prica...kasna jesen i psi lutalice...coporativno...svi mladi i napusteni...Jer "kao" mama i tata su odveli cuku na selo...aha...da...bas...

Moguce dobrozvucece rjesenje jest uvesti reda u sustav...osim cipiranja....Ako imas zivotnju koja nije za uzgoj,raspolod...kako god vec...ona MORA biti sterlizirana,odnosno kastrirana.I to bi trebalo biti po nekim razumnim cijenama...Kraj price.
Ako nema malih nezeljenih potomaka nema problema oko udomljavanja,nema problema i oko napustanja(jer psi,zamislite...narastu...pa od malenog cupavog klupka dobijete omanju zvjercicu koja vise nije zgodna za drzanjen u stanu...pa 'ide na selo...)

Uostalom ljudi imaju razlicite razloge za napustanje...jer...NEMAJU dovoljno dobre razloge za uzimanje kucnog ljubimca...Pod dobrim razlozima mislim na to da osim ljubavi,zelje i htjenja treba imati i racinalnu stranu ukljucenu...pa znati da kucni ljubimac znaci i obavezu od koje se ne moze(ili nebi trebalo) odustati kad postane tesko jer oni gore spomenuti razlozi za uzimanje nisu bili dovoljno dobri....
Kucni ljubimac je suzivot radosti i obaveze...

Ah...Zatvoren krug.Puno puta vec ispricana prica.Banana drzava.
Oni koji citaju znaju o cemu pisem,oni koje to ne zanima niti ne citaju pa ih se niti ne dotice...

#114:   Autor: seven-of-nine Post Postano: 14.07.2009. 16:23

Jučer sam bila na cugi u Tvrđi. Mom psu prišlo je 4-5 lutalica u sat vremena! Svi su bili savršeno dobri-ono, dođu, ponjuškaju mog kucu i odu. Bez ikakve gnjavaže. Predivni su.... Srce me boli kad ih vidim, najradije bi ih sve kući povela...Psi znaju. Psi razumiju. I da citiram Bukowskog: ŠTO VIŠE UPOZNAJEM LJUDE, SVE VIŠE VOLIM ŽIVOTINJE!
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » AZIL za napuštene pse


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::