Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Izlazite li u nedjelju... na izbore?
Poll :: Izlazak na izbore?

Obavezno se pojavljujem
83%
 83%  [ 35 ]
Razmišljam još
2%
 2%  [ 1 ]
Ne izlazim
9%
 9%  [ 4 ]
Kako budem raspoložen/a
4%
 4%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 42



#1: Question Izlazite li u nedjelju... na izbore? Autor: DanicaV Post Postano: 22.11.2007. 7:48

Kad već pričamo o izborima, kampanji, kandidatima.... hoćete li izaći na izbore?
Možemo kasnije usporediti % izlaznosti s zvaničnim podacima poslije izbora.

#2:   Autor: davorccc Post Postano: 22.11.2007. 8:51

Mada je to građanska dužnost, ali stvarno mi se neda!

#3:   Autor: Poppy Post Postano: 22.11.2007. 8:55

Jašta!

mislim... to sam pomislila sva važna kad sam vidila ovu temu, al sad razmišljam... nemam pojma za koga!!

na lokalnim izborima ne znam ni ko se sve nudi, a ovo nešto što znam...no, no, no!

ko je taj vrdoljak?!

a inače... uvijek lijevo... samo sad me muči to što mi je taj Milanović strašno antipatičan... izaziva intenzivan osjećaj nelagode... meni je čak onaj Jurčić draži... onak sav zbunjen... nema čovjek neki nastup, al čini mi se pametan i skroman, kakav bi jedan SDPovac i trebao biti...

eto, znam da mi ova politička analiza pred samo glasanje nije baš nešto... ali, s obirom da se dvije vodeće stranke samo nabacuju optužbama i uvredama... nije ni čudo da mi je karakter njihovih lidera zasjenio njihove programe...

Zapravo bi najradije za Čačića, al tu mi opet ona Vesna smeta...

#4:   Autor: Poppy Post Postano: 22.11.2007. 8:59

E, da! Danice, čestitke na 4 444 posta! Wink

#5:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 22.11.2007. 9:00

Poppy je napisao/la: ›
Zapravo bi najradije za Čačića, al tu mi opet ona Vesna smeta...
Da, tebi i mnogim drugima koji samo zbog Vesne ne glasaju za HNS.... Inače, Vrdoljak ti je HNS-ov kandidat za gradonačelnika Osijeka.... Kolko čujem od ekipe koja je išla s njim u školu, sasvim ispravan lik...

#6:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.11.2007. 9:26

Cuo sam slicne price o Vrdoljaku...

Moram priznati da me veseli njihovo razmisljanje vezano uz koncesiju parkiralista.

No, ne cini samo Vrdoljak HNS. Kakva je ekipa s ostatka liste.

#7:   Autor: davorccc Post Postano: 22.11.2007. 9:33

Poppy je napisao/la: ›
E, da! Danice, čestitke na 4 444 posta! Wink


Ovo mi miriše na cugu! Very Happy

#8:   Autor: fairy Post Postano: 22.11.2007. 9:35

Da i jedva čekam da odem tamo i zaokružim jedan broj pa da me puste na miru i prestanu opsjedat na ulicama, tovarit mi sandučić poštanski i prekidat serije na tv....

#9:   Autor: Jazz Post Postano: 22.11.2007. 9:44

Na izbore izlazim sigurno. Biračko mjesto mi je pod nosom, a smatram kako je izlazak na izbore građanska obveza. Za koga, e to već predstavlja problem... Još se mislim..

#10:   Autor: Monstrum Post Postano: 22.11.2007. 9:50

ma izlazim garant, pa mogu jednom u 4 godine, iskreno na lokalnim stvarno ne znam za koga ću, vidjet ću kad dođem tamo osijek031.com smile

#11:   Autor: MissTake Post Postano: 22.11.2007. 9:57

dolazim obavezno na izbore....

#12:   Autor: betty Post Postano: 22.11.2007. 11:12

ne izlazim Sad
ako nisam u svom mijestu na dan izbora ne mogu glasati,ili ako netko zna koja je procedura?bila bi jako zahvalna da mi objasni.

#13:   Autor: Monstrum Post Postano: 22.11.2007. 11:57

betty je napisao/la (Pogledaj post): › ne izlazim Sad
ako nisam u svom mijestu na dan izbora ne mogu glasati,ili ako netko zna koja je procedura?bila bi jako zahvalna da mi objasni.


sad ti je kasno, ako se ne varam do 10og si se mogla prijavit gdje ćeš bit na datum glasovanja pa si onda mogla glasat na tom mjestu gdje ćeš bit dotičnog datuma, jel, ovako ništa od glasovanja za tebe Wink

#14:   Autor: PuKoTiNa Post Postano: 22.11.2007. 12:48

narafski da izlazim... treba bandu hadezeovsku maknut sa pijedestala, i stavit novu...^^

#15:   Autor: aethur Post Postano: 22.11.2007. 13:05

Izlazim. Odmah u 7 ujutro, trk do birališta da preduhitrim one babe adezeovke.

#16:   Autor: zlusch Post Postano: 22.11.2007. 13:06

PuKoTiNa je napisao/la: ›
narafski da izlazim... treba bandu hadezeovsku maknut sa pijedestala, i stavit novu...^^

Makneš staru bandu i postaviš novu... nije baš neki posao Smile

Je, treba maknuti ove malo u oporbu da vidimo kakve će pizdarije raditi ovi novi... pa onda vratiti opet ove za 4 godine, ako se ne raspadnu u međuvremenu.

#17:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 22.11.2007. 13:07

Naravno da izlazim.... Ko ne izađe piiiiii***

#18:   Autor: PuKoTiNa Post Postano: 22.11.2007. 13:24

zlusch je napisao/la: ›
PuKoTiNa je napisao/la: ›
narafski da izlazim... treba bandu hadezeovsku maknut sa pijedestala, i stavit novu...^^

Makneš staru bandu i postaviš novu... nije baš neki posao Smile

Je, treba maknuti ove malo u oporbu da vidimo kakve će pizdarije raditi ovi novi... pa onda vratiti opet ove za 4 godine, ako se ne raspadnu u međuvremenu.

sve je to banda, samo shto jedna krade vishe, druga manje... od dva zla manje uzet.... samo, za "idemo dalje" bagru vishe nikad...

#19:   Autor: zlusch Post Postano: 22.11.2007. 13:46

PuKoTiNa je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Makneš staru bandu i postaviš novu... nije baš neki posao Smile

sve je to banda, samo shto jedna krade vishe, druga manje... od dva zla manje uzet.... samo, za "idemo dalje" bagru vishe nikad...

Sad se više ne krade na tako očit način, srećom... nije ni njima lako kao prije jer su mediji puno slobodniji nego ranije. Ali, ja bih svoje novce rado dao u ruke nekom za kog znam da ih neće spičkati bezveze.... ili barem to isto probati. Pa ti budi pametan...

#20:   Autor: machor Post Postano: 22.11.2007. 14:49

Ako se napijem u subotu nema te sile koja će me otjerat na glasanje!

#21:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 22.11.2007. 15:12

Ove godine dopisujem Forda Prefekta na listić, Zaphod je postao korumpiran Very Happy

#22:   Autor: malecka Post Postano: 22.11.2007. 17:19

naravsski idem... moje prvo glasovanje...yey

#23:   Autor: aggy Post Postano: 22.11.2007. 17:28

idem ponistit listic. toliko o mom glasovanju

#24:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 22.11.2007. 17:30

izlazim sigurno, na gradskima znam za koga glasam, a za parlamentarne stvarno ne znam. Svi su mi antipatični...

#25:   Autor: Loona Post Postano: 22.11.2007. 19:09

naravno da idem.. nema šanse da im dopustim da moj glas daju hadezeu.. jedino me, kao i većinu ovdje, muči lokalna vlast.. tu nemam pojma za koga glasati..

#26:   Autor: cane Post Postano: 22.11.2007. 19:48

Loona je napisao/la: ›
naravno da idem.. nema šanse da im dopustim da moj glas daju hadezeu.. jedino me, kao i većinu ovdje, muči lokalna vlast.. tu nemam pojma za koga glasati..


Ja znam za koga, evo ti link!

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=121707#121707

#27:   Autor: Blofeld Post Postano: 22.11.2007. 21:42

Naravno da ću glasati. Isto tako, nadam se da neće biti puno ovih čiji će listići biti nevažeći. To je dio nekakve građanske kulture, a mogućnost izbora odraz je realnog stanja u državi.

#28:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.11.2007. 22:29

Kako se čovjek super izrazio, ovo zaslužuje kikirikce.

#29:   Autor: super_leptir Post Postano: 23.11.2007. 0:29

imam jedno pitanje...

sto to znaci kad je netko nositelj liste?

recimo djapic je (koliko sam ja cuo) u vise izbornih jedinica nositelj liste... sto to znaci za djapica? koja ja razlika izmedju toga i da recimo neka stranka u svakoj izbornoij jedinici ima druge nositelje lista?

#30:   Autor: Blofeld Post Postano: 23.11.2007. 0:53

super_leptir je napisao/la: ›
imam jedno pitanje...

sto to znaci kad je netko nositelj liste?

recimo djapic je (koliko sam ja cuo) u vise izbornih jedinica nositelj liste... sto to znaci za djapica? koja ja razlika izmedju toga i da recimo neka stranka u svakoj izbornoij jedinici ima druge nositelje lista?


To ne znači ama baš ništa.

Za Đapića to konkretno znači da nema više od 2,5 poznata člana stranke, jer su mu 1,5 nedavno otišli iz stranke. Kako na izbornom listiću nemaš izborne liste, nego samo stranku i nositelja, Đapić je svjestan da bi se eventualni rijetki glasači Hsp-a mogli zabuniti kad bi nositelj bio netko drugi, i glasati za, recimo, Slavena Leticu, Hrvatsku Čistu Stranku Prava, Jedino Hrvatsku, Hrvatsku Demokratsku Zajednicu, ili pak nekog trećeg. Uto on svojim časnim imenom, ispred kojeg samo greškom ne stoji mr.sc., osigurava eventualnom zbunjenom biraču, da bude malo manje zbunjen.

#31:   Autor: Loona Post Postano: 23.11.2007. 7:47

@Bolfeld, pa lijepo si nam to objasnio.. osijek031.com smile

#32:   Autor: cookies Post Postano: 23.11.2007. 8:25

i ja ću vjerojatno izaći na izbore...zahvaljujući jednom forumašu koji me uvjerio da bi trebala glasati... Laughing

aggy je napisao/la: ›
idem ponistit listic. toliko o mom glasovanju


potpisujem...

#33:   Autor: Loona Post Postano: 23.11.2007. 8:58

cookies je napisao/la: ›
aggy je napisao/la: ›
idem ponistit listic. toliko o mom glasovanju


potpisujem...

Bolje i poništiti listić nego da tvoj glas daju hadezeu..
i ja sam ga poništila na zadnjim lokalnim izborima.. došla sam u 10 do 19h glasati, uzela listić, otišla do onog boksa, pročitala imena na listi, zgrozila se i svom snagom prešarala dijagonalno lsitić.. ne moram vam pričati koliko se glasno čula kemijska na papiru ispod kojeg je drvena podloga.. krenila ja ubaciti listić u kutiju i ustanovila da me svi sa onog zapisničkog stola streljaju pogledima.. no, pomislih, ko vas hebe, i to je moje ustavno pravo.. osijek031.com smile

#34:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 23.11.2007. 11:46

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Je, treba maknuti ove malo u oporbu da vidimo kakve će pizdarije raditi ovi novi... pa onda vratiti opet ove za 4 godine, ako se ne raspadnu u međuvremenu.

Slažem se u potpunosti! Iako nekih bitnih promjena neće biti, za razvoj demokracije u tranzicijskim zemljama je jako bitna promjena vlasti. Ako ni zbog čeg drugog, onda ponajprije zbog "čišćenja" stranaka (zamislite Pašalića kao premijera...), spuštanja na zemlju pojedinih političara i onemogućivanja stvaranja kulta ličnosti.

A sada da odgovorim i na naslov teme.
Da, izlazim na izbore sigurno. Iako još nisam siguran kome ću dati glas.
Da je Tonči Tadić u mojoj izbornoj jedini, ne bih razmišljao ni sekunde.

#35:   Autor: Loona Post Postano: 23.11.2007. 12:07

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Slažem se u potpunosti! Iako nekih bitnih promjena neće biti, za razvoj demokracije u tranzicijskim zemljama je jako bitna promjena vlasti.


Hm.. ne bih se baš složila u potpunosti.. mi ionako mijenjamo vlast svake četiri godine i ništa bitno ne ide nabolje.. mislim da je SDP trebao imati i ovaj mandat koji sad ističe HDZ-u, jer mi se čini da ne dajemo dovoljno vremena vlasti da nešto napravi.. 4 godine, koliko god to zvučalo puno, nije dovoljno da jedna vlast provede sve svoje ideje i namjere.. taman kad započnu - na vlast dođu drugi i ajmo ispočetka.. Prvo dok smijene i formiraju novu Vladu, pa ukinu par zakona i donesu nove - prođe 4 godine i onda dolaze drugi i tako u krug.. a najgore od svega je što i dalje gledamo face koje su bile u politici i za vrijeme exYu.. Trebaju nam nove, mlade snage koje nisu ograničene onim što je nekada bilo i kako se nekada radilo.. No, nažalost takvi iz RH bježe..

#36:   Autor: Metalucifer Post Postano: 23.11.2007. 12:47

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): › Inače, Vrdoljak ti je HNS-ov kandidat za gradonačelnika Osijeka.... Kolko čujem od ekipe koja je išla s njim u školu, sasvim ispravan lik...


Davno je to bilo... Wink

#37:  Re: Izlazite li u nedjelju... na izbore? Autor: lufus Post Postano: 24.11.2007. 12:00



#38:   Autor: Blofeld Post Postano: 24.11.2007. 13:09

Kakav bezvezni klip. Kaže, glasajte, jer sutra možda više nećete imati to pravo. Da, to je moguće, ako Sanader pobijedi i ostvari svoj san - proglasi diktaturu (iako se suštinski i ne bi puno promijenilo). Pa kaže, svaki glas u domovini proporcionalno umanjuje vrijednost glasa izvan domovine. Još veća glupost, nema to nikakve veze. Za glasove izvan domovine jedino je bitno koliko će ih biti - ovisno o tome dobit će i kvotu zastupnika - vidite, Hdz dobro zna što radi kad krade.

#39:   Autor: aggy Post Postano: 24.11.2007. 16:40

cookies je napisao/la (Pogledaj post): › i ja ću vjerojatno izaći na izbore...zahvaljujući jednom forumašu koji me uvjerio da bi trebala glasati... Laughing

aggy je napisao/la: ›
idem ponistit listic. toliko o mom glasovanju


potpisujem...


hvala keksiću sto mi je istaknula vaznost navodnika u pisanju teksta na forumu... evo da bih sve bilo jasno ja idem 'glasati'

#40:  Re: Izlazite li u nedjelju... na izbore? Autor: aethur Post Postano: 24.11.2007. 22:53

Ako još niste odlučili za koga će te glasati, možda ovaj mali video pomogne.



#41: Question Re: Izlazite li u nedjelju... na izbore? Autor: steam Post Postano: 25.11.2007. 4:31

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Kad već pričamo o izborima, kampanji, kandidatima.... hoćete li izaći na izbore?
Možemo kasnije usporediti % izlaznosti s zvaničnim podacima poslije izbora.


Neupitno izlazim.
Ne glasujem za, nego protiv lopova koji su nas kočili ove 4 godine.
Ne očekujem da će biti puno bolje, ali bit će 15% bolje, a i to je nesto. Smile

#42:   Autor: steam Post Postano: 25.11.2007. 4:36

BTW ove sto idu ponistiti listic smatram dvostruko vecim idiotima od onih koji zanemare izbore. Smile

Uvijek sam smatrao da su to HDZ-ovi biraci koji ne znaju ispravno zaokruziti, a sad vidim da ima i pismenih.

#43:   Autor: Isis Post Postano: 25.11.2007. 15:13

Idem jer ne želim da drugi odlučuju umjesto mene.
Mrva po mrva, pogača...
Cigla po cigla, palača...

Dosta današnjih mladih odbija glasati, a da ekšli svaki od njih ode dati svoj glas, stanje u državi bi bilo sasvim drugačije.

#44:   Autor: no_name Post Postano: 25.11.2007. 15:59

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Idem jer ne želim da drugi odlučuju umjesto mene.
Mrva po mrva, pogača...
Cigla po cigla, palača...

Dosta današnjih mladih odbija glasati, a da ekšli svaki od njih ode dati svoj glas, stanje u državi bi bilo sasvim drugačije.


Svaka ti dala...
kad bi svi tako razmišljali...
A idioti to nekuže!

#45:   Autor: MissTake Post Postano: 25.11.2007. 16:17

s obzirom kakavo je vrijeme sumnjam

#46:   Autor: Mateo30 Post Postano: 26.11.2007. 0:42

@Isis,
totalno se slažem. Kasnije svi jaču onda a kada treba poduzeti (glasat) nešto, onda je vrijeme krivo Smile

#47:   Autor: Loona Post Postano: 26.11.2007. 15:07

ja bila, glasala, i razočarala se u mnoge koji nisu otišli glasati a protiv hdz-a su.. a još se više razočarala što je izgleda ipak hdz pobijedio..

#48:   Autor: tamna strana Post Postano: 26.11.2007. 15:12

...žao mi je što je hdz pobjedio....no opet mi je drago što ce sad morati jesti sva svoja govna što su nasrali u ove 4 godine......nije ni njima lako....Cool

#49:   Autor: Osječanin Post Postano: 26.11.2007. 15:20

Nekima očito nije jasno da ne izlaskom na izbore ili poništavanjem listića nisu ništa drugo napravili nego dali glas onome tko je pobijedio, sviđalo se to njima ili ne... Rolling Eyes

#50:   Autor: Loona Post Postano: 26.11.2007. 15:42

Osječanin je napisao/la: ›
Nekima očito nije jasno da ne izlaskom na izbore ili poništavanjem listića nisu ništa drugo napravili nego dali glas onome tko je pobijedio, sviđalo se to njima ili ne... Rolling Eyes

Nažalost, istina.. ili ne odlaze na izbore zato što misle da njihov glas ne može ništa promijeniti.. Svaki glas može nešto promijeniti i kada to svi shvate i prihvate, možda se ovaj usrani hdz makne s vlasti..

#51:   Autor: Blofeld Post Postano: 26.11.2007. 16:10

Loona je napisao/la: ›
Osječanin je napisao/la: ›
Nekima očito nije jasno da ne izlaskom na izbore ili poništavanjem listića nisu ništa drugo napravili nego dali glas onome tko je pobijedio, sviđalo se to njima ili ne... Rolling Eyes

Nažalost, istina.. ili ne odlaze na izbore zato što misle da njihov glas ne može ništa promijeniti.. Svaki glas može nešto promijeniti i kada to svi shvate i prihvate, možda se ovaj usrani hdz makne s vlasti..


Izgleda da je po nekim pokazateljima mlađa populacija najmanje izašla na izbore. Što je sramotno, poražavajuće, deprimirajuće i prilično opasno za budućnost. Ali i putokaz za buduće roditelje. Kad sam vidio neke tri mlade budale u jednom prilogu ispred zagrebačke škole kako laprdaju da neće izaći na izbore jer nemaju za koga glasati, došlo mi je da im posjetim roditelje. To valjda zato što ni jedna stranka ne poklanja besplatni playstation i petice na ispitima za sve školarce. Obrazovno i moralno su nažalost dva koplja ispod starijih generacija.

#52:   Autor: Isis Post Postano: 26.11.2007. 16:26

Od dva zla biram manje zlo...
Pa eto, pošto je razlika bila jako mala, da su neki zaokružili umjesto prekrižili možda bi dobili i manje zlo.
Osijek031.com » Politika » Izlazite li u nedjelju... na izbore?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::